Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Bacha na to, závislost na Tučňákovi může zabíjet.
Tiskni
Sdílej:
No, slušná odpověď mne během minuty nenapadla ...
JxP? Ahaaa, ten zastydlej puberťák ... ahááá :-/
Vivat tyjátr
Nebylo by dne, aby nebylo flejmu
Někoho je dobře ignorovat ... a někoho je dobře ignotrovat ... 2x ... a s letlampou a silnejma černochama
Třeba nám to pan poradce opět správně vysvětlí?
Pane Jílku, boj s lidskou hloupostí je těžký a pokud se přijme, tak poznamená obě strany. Před únorem 1948 komunisty demokratické síly taky ignorovaly a pak se jen smutně divily. Čili mně se Vaše řešení nelíbí. To je jako Rimmerovo řešení proti polymorfovi - "masivní letáková kampaň" atd. - spoléhá na plus mínus rovnocennou úroveň obou stran.
Ti, co mají co dělat, tak se takových potyček vystříhají a portál tím pak trpí, odchodem či jejich stažením se do ústraní.
Dobře. Snažil jsem se vyjádřit ten názor, že něco jde ignorovat odsud posud a pak se na to doplatí. De fakto i Vy byste se tu uplatnil, jako terapeut drogově závislých = terapeut chorobných představ o jednom file manažeru a novém a lepším linuxu pro jednoho "pacienta" (a jiných utkvělých představ).
Každý má nějakou cestu, kterou přijal a teprve až dojde na její konec, může říct, zda měla smysl. A ti, co si museli nějakou zvolit a nikdo se jich neptal ... Bůh s nimi, ať je už za ním cokoliv/kdokliv. Čili dobře je těm, co si mohli aspoň trochu vybrat a přivírejme oči nad těmi, co jsou "jiní". Prostě z "konců Gaussovy křivky schopností". (Občas mam za to, že svým bráněním se evoluci a přírodnímu vývoji si škodíme víc, než bych připustil.)
Podáváte konfiguráky pro život? Je v nich něco jiného než dřina, osobní zodpovědnost, odpírání?
"Budu-li potřebu",ach ten češtin.
Rejpat do někoho, kdo není přítomný je ubohost.
V tomto případě asi závist. Kdyby ses raději učil! Schopností zmíněného asi už nedosáhneš, ale na něco víc, nežli konfigurák k Vimu by ses zmoci mohl, ne?
Jo. Do jeho osoby jistě. Alespoň podle mého ano. I když osoba veřejná má prostě smůlu.
Něco jiného je rejpat do veřejných projevů a výsledků snažení, kterými třeba ovlivňuje můj život (klasicky politici).
Trochu jinak bych také vnímal legraci směrem k mocným.
Já jsem na nevhodné vtipy nechtěný odborník, neb mám k poněkud razantním a nepochopitelným žertům sklon a nadělal jsem jimi už hafo malérů:). Také mi nevadí, ale snažím se šetřit jemnější duše. :)
Tak nějak to myslím. Bill je dost možná príma chlap, hloupej určitě není a proti němu osobně taky nic nemám, už proto, že o něm pořádně nic nevím :). Ale je také symbol. Rejpání do jeho osobního života bych měl za trapas. Ale také je majitelem a představitelem nějaké firmy, prosazuje věci, které se dotýkají bezmála celého světa...
Yeti je "jen" (uvozovky!) mimořádně schopný a znalý člověk, který se dlouhou dobu obětavě a bez odměny (materiální) dělil o to, co se naučil.
Já bych to nemazal, prostě na hrubej pytel hrubá záplata ... a prosím ostatní, aby neklesali na stejnou úroveň jako autor původního blogpostu.