Samsung na akci Galaxy Unpacked July 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy Z Fold8 Ultra, Fold8 a Flip8, hodinky Galaxy Watch Ultra2 a Watch9 a chytré brýle ve spolupráci s Gentle Monster a Warby Parker.
Po pěti letech vývoje vyšla česká počítačová hra Scarlet Deer Inn (ProtonDB). Scarlet Deer Inn je vyšívaná temná středověká pohádka. Zatímco život ve zdánlivě obyčejné vesnici se točí kolem běžných povinností a sousedských drbů, v podzemí se skrývají zlověstná tajemství.
Představen byl Raspberry Pi Touch Display 2 s uhlopříčkou 10 palců a rozlišením 1200 × 1920 pixelů. Cena je 80 dolarů.
RPCS3 (Wikipedie), tj. open source emulátor Sony PlayStation 3, snížil minimální požadavky. Nově jsou podporovány starší grafické karty ATI Radeon řady HD 2000, 3000 a 4000 z let 2007 až 2009. Na PC běží už 75 % všech her pro PlayStation 3. V budoucnu bude RPCS3 fungovat bez firmwaru z PS3. V RPCS3 byl implementován systémový modul cellSysmodule (𝕏).
Vyšel open-source nástroj winetop (MIT) — nativní CLI/TUI pro sledování a ukončování Wine, Proton, Lutris, Heroic a Bottles sezení. Seskupuje procesy podle WINEPREFIX / Steam AppId, umí bezpečně zabít jen hru (včetně Steam reaperu) a nabízí i skriptovatelné příkazy (list, kill, orphans, …). Balíčky jsou mimo jiné na crates.io, Copru (dnf copr enable kovariadam/winetop), PPA ppa:kovariadam/winetop a AUR (winetop-bin).
Ve spolupráci společností OpenAI a Work Louder byla představena (𝕏) hardwarová klávesnice Codex Micro pro práci s AI agenty. Cena klávesnice je 230 dolarů.
Byl vydán Mozilla Firefox 153.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 153 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
V linux-cve-announce bylo oznámeno 433 zranitelností za jediný den (19. července).
Byla vydána nová verze 5.44 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 71 vývojářů. Změněno bylo přibližně 270 tisíc řádků v 1 300 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Na 23. září 2026 je do bratislavské Nové Cvernovky naplánovaná jednodenní konference #nobullshit.camp pro tech leadery, DevOps a platform inženýry. Mají tu zaznít upřímné příběhy z praxe o tom, co v produkčních systémech reálně fungovalo, co se pokazilo a co si z toho lidé odnesli. Témata pokrývají tři oblasti – DevOps a platformy (Kubernetes, cloud, provoz systémů), firemní kulturu a leadership. Program běží ve dvou formátech: hlavní
… více »
Označil bych to za postačující podmínku abych v této anketě hlasoval pro ano.
Tuze pěkné
, děkuji za potvrzení, že "tohle může vymyslet jen život".
Ad foto: nice geek fest (ta spodni rada jsou lidi z managementu se svou sekretarkou?)
to ja jenom tak postouchavam
až na to, že ten byl všude jinde než na homepage ne?
btw, koukám, že fotogalerie měla včera maximum návštěvnosti za poslední měsíc, hm, zajímavé
Já vím, že Anička je skutečná a existující, stejně jako Červená Karkulka, Křemílek a Mochomůrka, princ Bajaja. Existuje-li Anička v naší mysli, musí existovat i ve skutečnosti. Probatum est.
Existence Aničky je nemožná a proto je pravdivá. Tomu pevně věřím -- credo, quia absurdum est, jak říkal starý hacker Tertullian. :)
To už bychom mohli popřít existenci Tuxe a to bychom přeci nemohli. :)
Byt mam tedy Karlin od SUSE mnohem bliz nez MS
Moje nejoblibenejsi nadavka je ted ty kongruence!
Což je další dobrý důvod jít na informatiku...

ale urcite si na mna pamatat nebude, ale je z mojho mesta Kosice resp. tu som ho stretol tak ho pozdravuj
foto je tu
abclinuxu je prilis male ako tak pozeram
abclinuxu je prilis male ako tak pozeram
ani to ze mame podobnou domenu, mimochodem kdy bude funkcni anicka.net ?
.
ale prosim ta... ze by som mala znameho z rise divov? ale ktovie - mozno tiez neexistujem.
No holt asi nejsem tak popularni ...
Tiskni
Sdílej: