Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Překlady populárního seriálu Kernel Traffic a reportáží ze stránek LWN.net a KernelTrap.org.
Aktuální verze jádra: 2.6.17.6. Linux Kernel Summit 2006. Proč není Reiser4 v jádře.
Aktuální verze jádra: 2.6.17.4. Průzkum o kvalitě jádra. Citáty týdne: Andrew Morton, Ingo Molnar. Initramfs a kde skutečně začíná uživatelský prostor. execns().
Aktuální verze jádra: 2.6.17.3. Citát týdne: Linus Torvalds. Na co se těšit v 2.6.18. Nadešel čas ext4.
Stav vývoje jádra. Citát týdne: Matthew Frost. Stromy II: Red-black stromy. Zásadní změny v suspend. Časovače s vysokým rozlišením a bezčasové jádro.
Aktuální verze jádra: 2.6.17.1. Citát týdne: Linus Torvalds. Konečně dojde ke změně ovladačového kódu. Další symbolické odkazy v sysfs. Detekování úniků paměti v jádře. Dávkované zápisy. Proč odstranit DevFS.
Aktuální verze jádra: 2.6.17. Citát týdne: Linus Torvalds. Ext3 pro velké souborové systémy. Čas na ext4? 64bitové zdroje. Škálování oken na internetu.
Aktuální verze jádra: 2.6.16.20. Citát týdne: Alan Cox. Co nebude v 2.6.18. Konec napájení přes USB. SMPnice.
Aktuální verze jádra: 2.6.16.19. Shrnutí API změn v 2.6.17. Oznamovače ve stylu 2.6.17. Výhody netlinku. Přizpůsobivé přednačítání. Legrace se jmény jader.
Aktuální verze jádra: 2.6.16.18. Citát týdne: Linus Torvalds. Linux Device Driver Kit. Vysvětlení Secmark. Virtualizace: a co teď? Nová obecná IRQ vrstva. Poskvrnění z uživatelského prostoru.
Aktuální verze jádra: 2.6.16.16. Citáty týdne: Andrew Morton, Russell King. O budoucnosti smbfs. Velké změny v SATA. Recenze knihy: User Mode Linux. Varování při kompilaci jádra.
Aktuální verze jádra: 2.6.16.15. Citát týdne: Chris Wright. Chráněné VMA. O bezpečnosti náhodných čísel v Linuxu. Patche Xen.
Aktuální verze jádra: 2.6.16.13. Implementace síťových kanálů. Vývojový proces. CKRM v novém. Makra likely() a unlikely(). vmsplice(). Měření výkonu bezzámkové keše stránek. Pročištění hlavičkových souborů jádra.
Aktuální verze jádra: 2.6.16.11. Co nového se splice(). OpenVZ a checkpointing za běhu. Začíná diskuze o AppArmor. vmsplice() versus COW. Komu patří stack?
Aktuální verze jádra: 2.6.16.9. Citát týdne. Virtuální čas. Thread-safe write() a POSIX. Budoucnost API pro linuxové bezpečnostní moduly (LSM). Linux: 2.6.17-rc2, Na jaderné frontě klid.
Bývaly časy, kdy bylo nastavení linuxového systému zdlouhavým a problematickým procesem, přičemž nebyla žádná jistota, že daný systém bude fungovat bez velkých potíží. Většina těchto problémů je již léta překonána a do jisté míry lze očekávat, že Linux bude "prostě fungovat". Zbývá však několik problémových oblastí - a bezdrátové síťování je jednou z nich. I když je hardware podporován (což často nebývá), plné zprovoznění bezdrátového připojení může být dost obtížné.
Aktuální verze jádra: 2.6.16.5. Kontejnery a odlehčená virtualizace. Systémová volání tee() a splice(). Zachování údajů o oops při resetu. Neostré hranice GPL.
Aktuální verze jádra: 2.6.17-rc1. Citát týdne: Al Viro. Odvozování priorit v jádře. O bezpečnosti sysfs rozhraní. Dokumentování paměťových bariér. Konec přijímaní patchů do 2.6.17.
Aktuální verze jádra: 2.6.16.1. Co bude nového v 2.6.17, část 2. Rámec pro pravidla nahrazování stránek. Správa stromu 2.6.16.y. Co z -mm půjde do 2.6.17. SCSI ID.
Aktuální verze jádra: 2.6.16. Citát týdne. Technický poradní panel OSDL. Co bude nového v 2.6.17. Na poslední chvíli se diskutovalo o unshare(). Řešení problému s hladověním ve scheduleru.
Aktuální verze jádra. Citát týdne. Shrnutí API změn v 2.6.16. Virtualizační rozhraní VMI. Stromy I: Radix stromy. Přístup k linuxovému jádru prostřednictvím souborového systému /proc.
Popis a debata vývojového procesu. Hledají se testeři Sharp Zaurus-5500. Nový souborový systém eCryptFS. Podpora řadiče Secure Digital Host.
Stav podpory Sharp SL-C3000. NTFS začíná s nesmělou podporou zápisu. Tutoriál ke git/Cogito. Diskuze o správě 2.6. Čerstvý pokus o odstranění DevFS.
Pročištění kódu pro detekci HT a Multi Core. Úvahy o kódování cest k souborům v git. git na OpenBSD. Manuálové stránky verze 2.08. Problémy se zátěží z gitweb.cgi na kernel.org.
Podpora správy klíčů pro bezpečnostní modul. Pokus o pročištění bootovacího kódu. Nová wiki pro linuxové síťování. Ovladač pro touchkit PS/2 založen na stávajících ovladačích pro dotykové obrazovky.
ReiserFS jablkem sváru. Dokumentace k posílání patchů. Podpora ovládání teploty a frekvence CPU na iMac G5. Průvodce po git aktualizován.
Novější články • Starší články
Tiskni
Sdílej: