Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Ano, je to smutné, ale ty jsi asi opravdu hovado a kretén.Když začneš zprávu takhle, tak už se s jejím zbytkem namáháš asi dost zbytečně. Btw, v tu dobu jsem znal z Jabberu, co jsem stihl přečíst... Acky jsem sám na standards-JIG prosazoval. Ale to už je dlouho, do Jabberu jsem ještě tolik neviděl. Ale na netlabu na mě byli asi dva nebo tři lidi dost sprostý jenom za jeden návrh, nikomu jsem nic neudělal. Díky za ten link, nechtělo by se mi to samotnému hledat, dokazuje, že jsem měl o daný problém opravdu zájem a chtěl jsem ho řešit, společně s mými příspěvky do mailing listu. Akorát na Jabber.org mi narozdíl od Netlabu nikdo nenadával do hovad, kreténů a jiných stvoření nebo orgánů. Na druhou stranu jsem na netlabu potkal lidi jako vornera, který mi ještě dovysvětlil některé aspekty TCP. Většina lidí, co se pohybuje v místnostech na netlabu je v pohodě, ale to bohužel na udržení přátelského prostředí nestačí.
[18:20:35] Mewoack> az bude vic VIP useru, tak to pinky taky koupi [18:21:04] okias> ok, nevím jestli nepíšete všichni z psychiatrie, ale obsah týhle konference si ukládam, protože tohle fakt normální není... [18:21:37] Mewoack> hm [18:21:58] Sef> okias: dej nas k soudu, napis blogpost na abclinuxu, stezuj si svemu psychiatrovi, napis dopis prezidentovi [18:22:01] Mewoack> nevim co je "nenormalniho" na pouzivani kvalitnich produktu [18:22:30] okias> Mewoack: zdůvodnovat to, ze nedochazi zpravy tím, že běžíte na win2k3.. to je fakt síla...Este tohle ti tam chybi. ;) Koukam, ze k soudu uz si nas dal, za psychickou ujmu nebo za co? Ted jeste zajdi k psychiatrovi a pokud ti to nepomuze, tak napis ten dopis :D Kolegum z isgeek.info preju hodne uspechu a spokojenych uzivatelu. Starejte se tam o okiase dobre ;)
[18:22:01] Mewoack> nevim co je "nenormalniho" na pouzivani kvalitnich produktu [18:22:30] okias> Mewoack: zdůvodnovat to, ze nedochazi zpravy tím, že běžíte na win2k3.. to je fakt síla...
Svádět svoji neschopnost na to,že používáte "kvalitní" produkt win2k3 ,který neumíte nastavit je fakt moc...
SUPER ZAS*ANEJ JABBIM!!!! POSLEDNI DOBOU ZREJME OD HOOODNE (ja myslel, ze jen par lidi pres icq a z jabber.org, kamosova autorizace z netlabu...) LIDI PRESTALI DOCHAZET ZPRAVY!!! FAKT **/** S JABBIMEM!Staci se fakt smat, abclinuxu.cz ma diky sve navstevnosti vetsi sanci ovlivnit porodnost krecku v Antarktide nez pocet uzivatelu Jabbim.cz. Kdyby tady byla takova komunita, jak o ni tak radostne a casto mluvite, tak uz davno Isgeek.info lezi pod naporem uzivatelu.
[19:21:58] <Sef> okias: si na tebe vzpomenu az budes mit priste nejaky problem s jabbimem [19:22:06] <okias> neboj, zadny nemam [19:22:16] <Sef> treba uz brzo mit budesArogance? Pocit moci? Nemístný šprým? úsudek ať si z toho každý udělá sám. Obecně si myslím, že prezentovat jabber (ve smyslu icq.atlas.cz) by nebylo vůbec špatné. Jabbim.cz a jabber wiki nějak postrádají přehlednost, jednoduchost. Jabber je fajn, nedává mi takovou stabilitu jako ICQ (poslední půl roku spadlo 2x, u jabberu jsem to radši nepočítal - ale to mi ani tak nevadí, koho zabije, že těch pár minut nebudu online). Jabber dává svobodu. Oboje jsou to služby zdarma s různými podmínkami a různými službami a nabídkami.
[18:43:08] okias> Sef: # send "Sef" to "zadni_cast@tela.org"Na to proc si myslim, ze takovy web jako jabber.xf.cz je k nicemu se me muzete zeptat na xmpp:sef@njs.netlab.cz. Ono to tedy dospelo spis do tohoto stadia
Kde je zajištěno, že takto "centrálně" není monitorována i komunikace uživatelů pokud prochází přes server?Chtěl bych Ti připomenou, že si neodpověděl na dotaz
... na rohu ulice vrah o morálce káže, před vraty věznice se procházejí stráže ...je to docela trefné, že?
Berte to třeba tak, že s Vámi jednám tak, jak Vy jednáte s ostatními.V tom případě je mi tě líto.
A pokud jste si všimla, tak "při některé příležitosti" to vyhrabávají většinou jenom místní bloggeři aby mohli na někoho plivat. My logy používáme k tomu, abychom se ráno dozvěděli, co se v noci dělo zajímavého.ano,například další z vaší party sefator alias jabbim sef, že?
Kde je zajištěno, že takto "centrálně" není monitorována i komunikace uživatelů pokud prochází přes server?Pro paranoidní je tu šifrování přes GnuPG.
Kdo rika, ze je to profesionalni?Pokud si vzpomínám, sám jsi kdysi říkal, že se snažíte poskytovat profesionální služby...
Tiskni
Sdílej: