Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
64bitový procesor
mě láká |
|
60% (680) |
mě nezajímá |
|
4% (41) |
nepotřebuji |
|
23% (256) |
už mám |
|
14% (153) |
Celkem 1130 hlasů
Vytvořeno: 23.2.2005 08:24
Tiskni
Sdílej:
Jinak ten váš ooooobrovský obrázek odpovídá zhruba půlce A4 v rozlišení 600dpi. Jsou lidé, kteří běžně pracují s A2 (nebo i A1), někdy i v rozlišení 1200dpi.
chapu, ze Gentoo je rychly (hlavne diky prelinku)Gentoo defaultně prelink nepoužívá.
Ne, žádná z mně známých open-source her (ani pro Linux, ani pro Windows) opravdu žádné gigahertzy a stovky megabytů RAM nepotřebují. Ale pokud si chce člověk zahrát nějakou ze soudobých komerčních her... A jsou i tací, kteří chtějí. (I když podle mě už za moc nestojí.)
Ale chápu, že tady jsou jen lidé, kterým k životu stačí textový editor a kompilátor. Jenomže když pak mám otevřeno ještě pár webových stránek, nějakou grafiku, hudbu, běží mi Apache2, MySQL... ono si to nějakou tu paměť vezme. Nemluvě o tom, že když systém běží svižněji, tak to prostě potěší.
Další výhodou novějších procesorů (AMD64) může být menší spotřeba – méně vyzářeného tepla – menší větrák – tišší počítač.
Nemluvě o tom, že když systém běží svižněji, tak to prostě potěší.^_~
Tak jako do LGA 775 je to moc drahy..jak naznačuju, cena není jediný faktor ... podle mojich kritérií (která nehodlám diskutovat, berte to jakože někdo rád vdolky a jiný holky
to nemluvim o tom, ze Athlon 939 je o procenta vykonejsi a o desitky procent drazsi..vezmu ceny z jednoho obchodu, vše s DPH, box verze:
Ma volba byla Athlon 64 3000+ do 754.. Jo a btw jede na 2,0 Ghz..teď nevím, k čemu se to btw vztahuje, takže pro náhodného nezasvěceného čtenáře upřesním pracovní frekvence jádro/fsb:
"A co ze ma 939 oproti 754 tak spatneho"...- obávám se, že to je nepochopení slůvka "pod" o příspěvek výše - "pod 939" jako "nic slabšího než 939" (?)
navíc zlé jazyky tvrdí, že s jádrem Winchester (asi všechny do s. 939) má významně nižší spotřebu (než srovnatelné procesory jak AMD, tak Intel)Zlé jazyky zřejmě dlouhodobě žijí v nějaké izolaci, protože to, že amd64 (a 90nm jádra obzvlášť) mají výrazně nižší spotřebu a tedy i ztrátové teplo než srovnatelné P4 (a to až o desítky %), je zcela objektivní fakt se kterým snad už nikdo nemůže polemizovat.