Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Kolik USB portů používáte?
žádný |
|
2% (25) |
1 |
|
13% (153) |
2 - 3 |
|
58% (689) |
4 a více |
|
28% (331) |
Celkem 1198 hlasů
Vytvořeno: 11.1.2007 21:05
Tiskni
Sdílej:
Jeden.
Tenhle noťas jich víc nemá...
Nemám rád tenhle typ anket, kde není šance, že by se rozvinula nějaká smyslupná diskuze.Tak něco poraď
Nejradši bych ten shit nepoužíval a pokud můžu tak se mu vyhýbám. Stavím rovnítko mezi usb a proprietární komunikační protokoly eventuelně problémy.Muj nazor je presne opacny - spousta ruznych trid zarizeni (mass storage, hid (klavesnice a mysi), audio, ...) ma verejne dostupnou specifikaci (viz http://www.usb.org/developers/devclass_docs), samotne USB ma verejne dostupnou specifikaci. USB me naopak prijde jako jedna z nejlepe zdokumentovanych casti PC.
Nejradši bych ten shit nepoužíval a pokud můžu tak se mu vyhýbám. Stavím rovnítko mezi usb a ... problémy.na tom se shodnem
ja mam nejaky obyc. do usb pod hp. provozuju to na druhym pc v obyvaku kde uz jsou jen windows (protoze uz na nem nedelam dualboot jsem zrusil) a funguje bez problemu. jen me vadi ty ovladace od hp, svou praci sice odvedou ale je to nechutne velkej balik se spoustou zbytecnosti co ale nejdou odebrat a ani vzhledove se me to nelibi. sice by to asi slo nahradit nakym vuescanem, ale na to sem moc linej .
pod "cena: vysoka" si mam predstavit co?nedostatek fantazie autorů formuláře popisu hardware na ábíčku
jen me vadi ty ovladace od hp, svou praci sice odvedou ale je to nechutne velkej balik se spoustou zbytecnosti co ale nejdou odebrat a ani vzhledove se me to nelibi. sice by to asi slo nahradit nakym vuescanem, ale na to sem moc linejVueScan doporučuju, dokonce jsem si ho i koupil (pravda, od té doby jsem s ním nic nenascannoval
(reakce na paticku) - ten vytunenej fluxbox opravdu nevypada zle.
urquell ~ # lsusb Bus 003 Device 016: ID 04da:2372 Panasonic (Matsushita) Lumix DMC-FZ10 Camera Bus 003 Device 015: ID 0419:0100 Samsung Info. Systems America, Inc. Bus 003 Device 011: ID 2102:3046 Bus 003 Device 010: ID 0458:0036 KYE Systems Corp. (Mouse Systems) Bus 003 Device 002: ID 05e3:0606 Genesys Logic, Inc. Bus 003 Device 001: ID 0000:0000 Bus 003 Device 003: ID 0a5c:200a Broadcom Corp. Bus 002 Device 013: ID 055f:0008 Mustek Systems, Inc. ScanExpress 1200 CU Plus Bus 002 Device 012: ID 04ce:0002 ScanLogic Corp. SL11R-IDE IDE Bridge Bus 002 Device 001: ID 0000:0000 Bus 001 Device 008: ID 0c76:0005 JMTek, LLC. USBdisk Bus 001 Device 006: ID 05e3:0760 Genesys Logic, Inc. Card Reader Bus 001 Device 001: ID 0000:0000 urquell ~ #
tjn, IDE/EIDE je tu s nama uz od uplnejch zacatku PC a uz to neni kam dal vylepsovat. jednou to prijit muselo. stejne tak odchazi i disketovky a seriovy porty. na nekterejch novejch pc uz je nenajdem. je to skoda, vyuziti to porad jeste ma ...
kdyz ma nekdo to nej co lze mit (asi aby mu na tom gentoo kompilovalo pekelnou rychlosti)Ale o to přece vůbec nejde, nehledě na to, že to nej opravdu nemám.
Prostě nejsem pro zpětnou kompatibilitu na úkor výkonu.pak opravdu nechápu za co lobuješ ... možnosti současných běžných disků jsou ještě stále hluboko pod limity IDE, navíc je-li řeč o boxu na USB, pak druhým úzkým hrdlem je samozřejmě USB btw, řekl bych, že rychlost USB je dokonce ještě užším hrdlem než rychlost disku samotného - ono těch 480 Mbps teoretická přenosová rychlost vypadá sice pěkně, nicméně reálně jsem nic takového nikdy neviděl, ba naopak viděl jsem testík, kde USB dostávalo na prdel od FireWire, které má teoreticky "jenom" 400 Mbps (zkušenost moje je taková, že to vyjde nastejno, akorát s FW má CPU podstatně menší zátěž než s USB)
možnosti současných běžných disků jsou ještě stále hluboko pod limity IDENesmysl. Některé současné SATA disky jdou k 120 MB/s. To by sice UDMA-6 ještě mělo dát, ale PATA disky jsou obvykle jen UDMA-5 (tedy 100 MB/s). Navíc nevím jak je to v situaci, kdy jsou na jednom PATA kabelu dva takto výkonné disky - nesdílí potom dokonce rychlost?
Nesmysl. Některé současné SATA disky jdou k 120 MB/s. To by sice UDMA-6 ještě mělo dát, ale PATA disky jsou obvykle jen UDMA-5 (tedy 100 MB/s).já to říkám pořád, chlapci neberte to, ty drogy vám nedělají dobře ... za prvé, docela by mě zajímalo, které disky "jdou ke 120 MB/s" a za jakých okolností ... lineární čtení velkých bloků dat asi není zrovna typický případ co se děje při běžné práci s PC ... za druhé, je velmi zvláštní způsob argumentace, kdy si vybereme to nejlepší z jedné skupiny ("některé současné SATA") a proti tomu postavíme to slabší ze skupiny druhé ("obvykle jen UDMA-5") - když prakticky všechny nové řadiče jsou ATA133 a mezi disky ATA100 a ATA133 není cenový rozdíl (že těch "pomalejších" je v provozu více přímo vyplývá z toho, o čem se bavíme - není důvod vybavovat je rychlejším rozhraním, když to prostě fyzicky nezvládají)
Navíc nevím jak je to v situaci, kdy jsou na jednom PATA kabelu dva takto výkonné disky - nesdílí potom dokonce rychlost?ano, sdílí - a ten USB box, kterým jsme tento thread začali, má místo a konektory na dva disky?
Kolik dvdromek nebo vypalovacek je nyni bezne vybaveno SATA?Moc ne, nicméně v nejbližší době budu kupovat novou a IDE to určitě nebude
ja mam vsecko v kombinaci cerna/seda (pripadne sedostribrna) a vsecko plast. zadny designovy orgie (az na nalepky na pc case, ale ty si odpustit neumi (pozor vysoke napeti, nehas vodou ani penou a ubuntu (protoze kubuntu sem nikde nesehnal) ).
tu lampicku mate jakou a za kolik? pripadne existuje nejaka svitici slabe cervene, aby nenarusovala videni v noci (uz sem kvuli tomu ladil desktop theme do temna)?
docela me na gadgetech pobavili tim "USBmanem" ...