Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Který kompozitní manažér (desktopové efekty) používáte?
Compiz |
|
24% (486) |
KWin (KDE4) |
|
24% (483) |
Metacity (GNOME) |
|
4% (84) |
Xfwm (Xfce) |
|
3% (56) |
XCompmgr |
|
1% (21) |
Jiný |
|
1% (25) |
Žádný, nefungují mi |
|
4% (71) |
Žádný, nechci |
|
38% (762) |
Celkem 1988 hlasů
Vytvořeno: 21.11.2009 19:53
Tiskni
Sdílej:
Zajímavý název kompozitního manažeru...
Není to náhodou název distribuce? :-P
My jsme z pohledu toho článku právě ta elita...To tvrdis ty - ovsem podle tve neschopnosti porozumet materskemu jazyku te ja radim jinam. Tva verbalni inteligence je zjevne podprumerna, nebot proste - dle vlastniho vyjadreni zde v diskusi - nerozumis cesky :)
že na výši IQ vlastně nezáležíopet nepochopeni psaneho textu nebo jen pokus o manipulaci?
co má své zákonitosti a pravidlaMusim rici, ze treba tenhle fetis mi je mnohem sympatictejsi nez fetis "zakonitosti a pravidla". V tech skutecne narocnych oborech (kam nepatri logika ani IT) se clovek rychle nauci na pravidla nespolehat :)
Naopak jazykový cit je cosi abstraktního a pofidérního, a výsledky čehokoliv založené na "jazykovém citu" budou vždy tvrzení proti tvrzení, vaše interpretace proti mým.Jenze ja jsem vetu pochopil a vyslanou informaci prijal, kdezto ty jsi neuspel. A muzes si usporadat radny pokus nebo si udelat statistickou analyzu. Pripadu, kdy "cistokrevny logik" nerozumi psanemu textu je i tady na abicku zajimave mnoho :) Dukazem z praxe budiz naprosta neschopnost pocitacu analyzovat vyznam textu ci ho proste jen prekladat. To je vec, kterou se pocitace nenauci nikdy, respektive nauci se to v okamziku, kdy bude jejich inteligence srovnatelna s lidskou - napriklad nebude zalozena pouze na logice.
Když někdo nakreslí auto s hranatými koly, můžete mi stokrát tvrdit, že tím byla myšlena kulatá kola, ale když já řeknu, že autor chtěl možná (...) naznačit že auto by mohlo mít i hranatá kola, tak mi to nemůžete nijak vyvrátit, ať máte "malířský cit" sebelepší.Dobra analogie. Nepochybuji o tom, ze abstraktni umeni vyzaduje pro pochopeni vyssi inteligenci nez umeni realisticke.
Dosavadní bádání v oblasti inteligence nasvědčuje tomu, že pokud z chybné věty "snadno odhalíte správnou", svědčí to spíše ve prospěch nižší inteligence. Naopak pokud máte s odhalením správné věty potíže, způsobené rozhodováním mezi více podobnými alternativami, svědčí to ve prospěch inteligence vyšší.Zajimave pojeti inteligence :) Neni nahodou z dilny odborniku na AI ci dokonce snad autoru nejakeho softwaru pro analyzu ci preklady textu? :) My biologove definujeme inteligenci jako schopnost resit problemy - nikoliv pri jejich reseni selhavat :)
Jazykové schopnosti jsou samozřejmě samostatná kapitola, zdá se že vás jazyky baví, mám dojem že až moc,Jo jo, Kyknose jazyky baví. Řekl bych, že podobně, jako když se kvílejícímu člověku říká: „Je vidět, že zpíváš rád“
Uznávaný certifikát je ale jen od jediné mezinárodní organizace, tak mi pak dej vědět, jak tě zhodnotili.Uznavaný certifikat od mezinarodní organizace? To bude neco jako oxfordsky test osobnosti, ne? :DDDD
Uznávaný certifikát je ale jen od jediné mezinárodní organizacezni to ponekud sektarsky :) Je videt, ze jsem se rozhodl spravne, kdyz jsem s touhle "jedinou mezinarodni organizaci" odmitl mit cokoliv spolecneho :)
Je videt, ze jsem se rozhodl spravne, kdyz jsem s touhle "jedinou mezinarodni organizaci" odmitl mit cokoliv spolecneho :)Pěkně vytržená půlka věty z kontextu. Každopádně - neměl jsem potřebu vůbec řešit Mensu, ani reálnou výši mého či tvého IQ. Cílem bylo zesměšnit tvé povýšené chování a naznačování, že jsme pitomci - a vzhledem k tomu, že jsi k onomu náznaku použil článek, pojednávající o výši IQ národa - což je styl přirovnatelný k Hulánovu nadřazování se s jeho údajným IQ 150 - jsem doufal, že přistoupíš na mou nabídku (ty jako inteligent bys měl nade mnou, pitomcem, s přehledem zvítězit).
...Hulánovu nadřazování se s jeho údajným IQ 150...
AFAIK 154.
Jana přišla domů s tím, že se (už nevím kde) dozvěděla, že ideální délka je 14,9 cm. Ani více, ani méně
To by na tom kotyz nebyl tak špatně! ^_^
Nikoliv, nicméně v patičce má
l=14 cm, d=4,4 cm
a tato čísla již byla ozřejměna.
že jsme všichnizatim jste se prihlasili tusim tri :) vzhledem k tomu ze statisticky je pitomcu tretina populace, prihlasilo se vas zanedbatelne malo :)
Kočka leze dírou, pes ne oknem.
Hle, bohatý jazyk? =:-O
Andy napsal: mě i bavilo si s tím hrát, ale teď už mě to nezajímá. tedy do doby, kdy to funguje
A já to zase chápu tak, že ho to nezajímá do doby, kdy to funguje, tedy fungovat začne. Takže ho vlastně nezajímá, že to nefunguje (a proč).
Není neučesaná, je to nonsens o jehož významu...Ehm, někdo poučuje ostatní o správné češtině a vzápětí řekne o něčem, že to je nonsens? Pán je asi suterén
kralyk
, já měl za to že kyknos
. Ale [censored] mně už je to jedno, kupte si ten slovník všichni a neoslovujte elitu dokud ho celej nepřečtete Ona totiz cestina trpi diglosii - kodofikovana forma je silne odtrzena od relane pouzivaneho jazyka :)
Ani bych neřekl. Pravda, slovní zásoba češtiny nespisovné je až nepříjemně bohatší, nicméně po stránce gramatické apod. bych si nestěžoval -- jedná se o vcelku povedený průnik toho, kterak se hovoří od Karlových Varů přes Prahu a Brno až na Valašsko a s výhradami k hranicím polským či slovenským. A že se ti nepozdává jazyk kupříkladu Vančurův? Vždyť je to krásné!
rozhodli se ale, ze si nema smysl hrat na to, ze je spisovne "zelený strom", kdyz stejne kazdej rika "zelenej strom"
Lež.
kdyz stejne kazdej rika "zelenej strom"neznamena, ze to dela 100% lidi, nybrz ze to dela jejich velka vetsina :)
OMG!: Tonight I'm gonna masturbate thinking of you.chces poslat moje pouzite ponozky nebo tak neco?
"Každý" znamená "každý", co používáš ty, když chceš vyjádřit, že něco platí pro všechny prvky množiny?Příklad: používáš slovo "vole" [5. pád od pod.jm. "vůl"]?
Co je to velká většina? Předpokládám, že potom existuje i malá většina. A nebo je to jen další nonsens?kdyz stejne kazdej rika "zelenej strom"neznamena, ze to dela 100% lidi, nybrz ze to dela jejich velka vetsina :)
“I'm a native speaker of Greek and live in Athens, Greece. I just checked the FSI material for Greek and have to say that such material is dated, nobody speaks Greek like this any more, besides old scholars and clergymen. The language used in the manuals katharevousa (pure language), something like FusHa in Arabic, is no longer used, and it has been replaced by demotiki (popular). So, if anyone learns Greek from that material will still get their point across in Greece and Cyprus, but people will think that this person has come from a past time. The differences between these two languages pertain to the accents, the grammar, and the vocabulary used.”Jsi konzerva, proc nenechat jazyk se svobodne vyvijet?
Mimochodem, na koncovku -ej jsem docela alergickýTak to by ti u nás na Hradecku asi naskočily pupínky
Určitě málokdo přijde k nějaké autoritě a řekne mu:„Hele vole, sem tě včera viděl, když sem šel vožralej z fetu“Tak takovou větu asi řekne opravdu málokdo
Mnoho lidí se při rozhovoru podvědomě přizpůsobuje protějšku, s nímž komunikuje.
Proč se lidem při komunikaci se mnou nezkracuji zobaky?
Nicmene spisovnou cestinu neustale lidem tlaci do hlavy ve skolach, televizi, oficilanim tisku...
Teď ještě tu Karkulce! Plosííím!
Pokud bych měl vybrat krásný neslovanský jazyk, byla by to francouzštinaOui, oui, oui - praseci kvikani a chrochtani je vskutku puvabne :) Skoda jen, ze tenhle jazyk vypada na prvni pohled jako degenerovana anglictina, ac je ve skutecnosti degenerovanou latinou. A ta efektivita a elegance. Co to je? Keskse? Qu'est-ce que c'est? Ne, i kdyby ten jazyk neznel tak odporne, krasna vec musi byt funkcni a elegantni.
Pokud jde o krásu „živé“ češtiny, schválně jsem o něco výše použil pokus o emočeštinuInu pokud je tohle tve prostredi, pak tve lpeni na spisovne cestine jako obranny mechanismus chapu.
Jinak bychom tu dnes už možná rusky mluvili, jelikož by použili právě tvůj většinový princip.Ty jsi Ukrajinec? Nebo jak tomu mam rozumet?
"me se to nelibi == je to spatny"?pan je demagog? rikal jsme snad, ze je spatna? bavime se tu o estetice. rikal jsme jen, ze je hnusna :) a to tedy je argumenty netreba, krasa se vyargumentovat neda. pokud se ti libi, chrochtej si dle libosti
Ja bych rekl, ze o francouzstine nic nevitepokud se da po pul roce zivota ve Francii rici ze o francouzstine nic nevim, pak ano... pokud se da rici o jazyce, s jehoz mluvcimi jsme schopen se domluvit, ze o nem nic nevim, pak ano...
Proč má angličtina největší slovní zásobu? Protože semlela ostatní jazyky dohromadyto je jeden duvod :) druhym je namorni - a technicka obecne - terminologie :) ale na tom neni nic spatneho, ba naopak :)
Barbarskej jazyk s primitivním vyjadřováním a obskurními časy...primitivnim vyjadrovani? ehm... precti si nejakou anglickou literaturu v originale hezci jazyk neznam :) casto premyslim nad preklady a zjistuji, ze spoustu veci vyjadrit cesky tak elegantne jako v anglictne nejde cestina mi nijak vyjimecna neprijde - neni to spatne, ale na anglictinu imho nema vzdycky si radeji prectu poea nez cokoliv cesky
kyklos
na kyknos
a omluva z mé strany. Analogie (jistě zde mohu použít toto slovo, že) s jednookou obludou je příliš silná.
Jilmoucha does not compute.zkus prestat degradovat to co mas v hlave na pocitac :)
To co jste vyjmenoval jsou důvody k tomu se po někom vozit? No nazdar.Já te nekritizuju za slovo nonsens, klidně si ho používej jak chceš a kdy chceš. (koneckonců, je to cool slovo...)
Můj reklamními frázemi líznutý text byl čirý sarkasmus, a důvody k sarkasmu mohou být různé. Nízká inteligence k nim nepatří. Co se dá jinak říct člověku, který druhého kritizuje za použití slova nonsens? Že je blbec?
lol .. klasicke vykriky ubuntakuuuuu ... i na jinych distrech to proste funguje .. ale jen ubuntaci se musi opochvalit.
PS: prave v pripade desktopu je distro nezajimave. Mozna jen v pripade, ze konkretni distro nejaky konkretni desktop (rozumej Window Manager) neobsahuje ci obsahuje ale v zalostne stare a nepouzitelne verzi. Ohledne desktopu se ostatni normalni distra nelisi, pokud obsahuji fresh verze Desktop manageru. Snad jedina vec, ktera odlisuje distra, je zpusob spravy systemu a spravy aplikaci.
PPS: ted mi napadlo, ze ubuntu&spol je opravdu zamireno na nejtupejsi uzivatele .. stejne jako windows, se nepta a nainstaluje jeden jediny Desktop a smidra. Kdo chce Gnome instaluje Ubuntu, kdo chce KDE, instaluje Kubuntu, atd, atp .. nevim jestli tato vyhoda "absence vykolejeni uzivatele pri instalaci otazkou na druh desktopu" mi stoji za to mit nekolik medii. A pak se musim smat, kdyz vidim kolem sebe lidi zblble masazi, ze Ubuntu je nejlepsi, jak tam pak dodatecne pres repos meni Gnome na KDE .. LOL ..
PPPS: jeste mi doslo, ze spravny cileny uzivatel Ubuntu (rozumej total BFU) netusi, ze "distro" a "desktop" jsou dve spolu takrka nesouvisejici veci .. Protoze u windows vic desktopu na vyber neni.
Mimochodem, oSuSE 11 neni uz tak k nasrani jako byla verze 10. Je tam uplne novy prepsany zypper na balicky, ktery je oproti minule verzi opravdu rychly, neni tak nenazrany jako yum, chodi stejne inteligentne jako debian-like manazery balicku, ale staci na vsechno jeden a nemusim si pamatovat co mam vlastne zavolat podle toho jestli delam refresh, update, upgrade, local install apod. Volan z Yastu zvladne spravu aplikaci i cvicena opice, protoze pri kazdem jednom zaskrtnuti IHNED jsou zkontrolovany zavislosti/kolize a dialog nabiden nekolik reseni. Napriklad Yumex je oproti tomu pribuzny z chudobince.
PS: yast pusteny v textovem rezimu vypada jak aptitude ale lepe a je v nem sprava systemu, hw a serveru stejne jako v GUI.
No uz vidim jak tady vsichni chapou vsechno. Tak mi vysvetlete jak funguje presne mobil, jak funguje presne mailova sluzba, jak funguje presne automobil, jak funguje televize, radio, mikrovlnka, lednicka, mraznicka, icq, skype, torrent, pocitac, klavesnice, tiskarna, fotak, baterie, dvd prehravac, indukcni sporak, vytah, cip kreditni karta, handsfree, zarivka, sluchatka, hodiny, vysilacka, tramvaj, trolejbus, semafor, eskalator, ...Tak jediné, co by mi dělalo problém vysvětlit, je Skype, protože o tom, jak doopravdy funguje, vědí jen jeho tvůrci, my ostatní můžeme jen odhadovat. Ale i tak bych byl schopný popsat funkčnost dostatečně podrobně pro většinu laiků a občast to zkráceně dělám, když vysvětluju co je funkce supernode. Osobně totiž nemám rád, když o něčem nemám vůbec potuchy, jak to funguje, i když u těch složitějších mi většinou stačí jen obecný princip, např. typu:
a klidně na to vsadím papuče.
Tak to bys ty tvoje bačkory prohrál, kamaráde! Mě zas tak Glum freshouse nerozrušuje, abych se musel do něj převtělovat a zkoušet nějaká nová alternativní ega. A taky není tak jednoduché mě ucítit, protože se občas meju
.
Co se týče kompozitních manažerů a desktopových efektů, tak to nepoužívám. Je sice pěkné se dívat, jak na ploše sněží (a docela se mi to i líbí) ale nějak nevidím důvod to používat. Těchto kravinek se za chvilku člověk nabaží a přestane ho to bavit. Možná nějaké decentní efekty by našly upatnění, ale mě nebaví se s tim babrat.
Glum freshouseNe náhodou
Holohlavý nacistanebo tak něco?
A taky není tak jednoduché mě ucítit, protože se občas mejuMoment, myslel jsem, že toto vlákno je o freshmousovi....
Žádný, nechci
Cairo Composite Manager is a versatile and extensible composite manager which use cairo for rendering. Rendering can be done in 2D or 3D, using Xrender and Glitz backends. Plugins can be used to add some cool effects to your desktop.Takže je to Yet Another Compositing Manager nebo to umí i něco víc, nejlépe to zvýrazněné?
Anketa se ptala na desktopové efekty...
Obávám se, že nikoliv. Anketa se ptá na kompozitního manažera, přičemž ty "desktopové efekty" jsou v závorce uvedeny zřejmě proto, že ne každý si pod "kompozitním manažerem" něco představí.
...na nich není vůbec nic lepšího.
Ještěže to je subjektivní. Já bych totiž na desktop celý laděný do stylu Motifu pořád čučet nechtěl, to vážně raději tu něco lesklého, tam něco průhledného, onde nějakou tu animaci.
A pokud někdo potřebuje efekty, asi se nudí.
Zase nemusí být pravda. Pokud jsou efekty plynulé, může desktop působit přirozenějším dojmem, což může být leckomu příjemnější. Tím myslím třeba případné použití přechodu barev při přepínání oken (někde jsem to tuším viděl nebo dokonce i používal), což bude nepochybně příjemnější pro oči při přepnutí se z okna s černým obsahem do okna se zářivě bílým obsahem.
Anketa se ptá na kompozitního manažera, přičemž ty "desktopové efekty" jsou v závorce uvedeny zřejmě proto, že ne každý si pod "kompozitním manažerem" něco představí.Vzhledem k tomu, že jejich seznam je hned pod otázkou uveden, tak si udělá představu i ten, kdo výraz kompozitní manažer nikdy předtím neslyšel. Takže si otázku vykládám takto: „Který kompozitní manažér používáte kvůli desktopovým efektům?“.
to vážně raději tu něco lesklého, tam něco průhledného, onde nějakou tu animaci.To tě možná léty přejde ;)
To tě možná léty přejde ;)I pro starší tu něco máme – desktop zoom a nastavení jasu a kontrastu
Proboha jak s tim souvisi konkretni distro ?!?!?! Protoze potrebujes vykriknout do sveta Ubuntu ? :-P
Jakakoli posledni verze i jinych dister zamerenych na desktop a obsahujici posledni Gnome/KDE to ma uplne stejne. Protoze to tak udelali vyvojari Gnome ci KDE a distra to jen cele prevezmou. Desktop se nastavuje ve sprave desktopu s cimz distro nema nic spolecneho. Distra se lisi SPRAVOU SYSTEMU a SPRAVOU APLIKACI. A jako sorry, ale z tohoto pohledu pro bezneho BFU je na tom mnohem lepe openSuSE s Yastem .. a je to stejne v GUI i v konzoli. Tohle nema *buntu jeste dotazene. Ostatne co muzu cekat, kdyz je to postavene na debilanu, ktery je uzivatelsky zcela neprivetivy. Clovek aby pri sprave balicku pouzival 4 ruzne programy podle toho co potrebuju. Humus-fialovy a ne user-friendly.
PS: Jedine co jsem na *buntu nasel jednodussi, ze obsahuje nektere firmwary pro zarizeni (napr pro USB DVBT), coz je ale v rozporu s legalitou.
Na notebooku nic, zhola nic páč se nemůžu zbavit dojmu, že to žere pak výrazně víc (Intel GPU).
Taky tak, ale potvrzeno to nemám -- podle praxe se zdá, že to vyjde na stejno. Jinak bych i nahodil Compiz, co mám v Ubuntu -- průhlednost je občas praktická a to přepínání oken a ploch se mi hodně líbí.
Na notebooku nic, zhola nic páč se nemůžu zbavit dojmu, že to žere pak výrazně víc (Intel GPU).Nežere to navíc téměř nic. Mmám intel GMA 4500MHD.
Na notebooku nic, zhola nic páč se nemůžu zbavit dojmu, že to žere pak výrazně víc (Intel GPU)No, ono když si zkusíš šoupat oknem bez kompositního manageru, tak to žere processor, s ním zase GPU – takže to vyjde nastejno.
s ním zase GPUNevím jak komu a jak kde, ale mě to vždycky krom GPU žralo i ještě víc procesorového času(stráveného hlavně v kernel-spejsu) než bez zapnutého composite.
Já mám zapnuto šoupání i změnu velikosti jen čárově a nežere mi to nic.Na notebooku nic, zhola nic páč se nemůžu zbavit dojmu, že to žere pak výrazně víc (Intel GPU)No, ono když si zkusíš šoupat oknem bez kompositního manageru, tak to žere processor, s ním zase GPU – takže to vyjde nastejno.
gconftool-2 -s '/apps/metacity/general/compositing_manager' --type bool true
Ještě průhlednost, lepší alt+tab (proto to taky používám) a možná ještě něco.Vyletí ikonka když se na ni klikne. Vždycky mě zajímalo proč je na takové cipoviny potřeba OpenGL.
Osobně jsem žádné brutální zvýšení odezvy nezaznamenalPři přesunu a resize oken. U resize to dokonce vezme komplet čas procesoru a to má 2.88Ghz a když to přepnu na 333Mhz, tak si ani nezaresizeuju. Myslím si, že kdyby se mnohokrát obnovoval obsah okna tak to také nebude nic moc. A ještě přepnutí oken má dlouhou odezvu. No normálně bych to používat nemohl.
nemáš nouveau?Ne, binární nVidia ovladač. Asi to bude tím, že je to stará GeForce 5200.
A nestabilní se mi to nezdá vůbec, respektive za ty dva měsíce zhruba co to používám ani jeden pád nebo divné chování.To také netvrdím.
compizite aplikaceZ tohoto slovního spojení mi začíná nasakovat husí kůže.
Když se něco zlého stane a repaint podkladu selže, dá se tak oknem "vymalovat" celá plocha desktopu, jako je to třeba ve znělce IT CrowdTo je možné ve Windows. U Xserveru se vždy aspoň root window překresluje a ostatní okna zůstanou šedá dokud od nich zase nepřijdou data (třeba v případě odpojení síťového kabelu).
Tourčitě není root window.
Pokud započítám i Windows Vista/7, tak mi chybí odpověď "DWM".
To ve Woknech fakt běží?
`grep -i ubuntu`
v textu komentářů (tzn. ne v nadpisech): 18 výskytů.
Zběžný `grep -i ubuntu` v textu komentářů (tzn. ne v nadpisech): 18 výskytů.Pokud víš, co je grep a ubuntu a stále nechápeš, je někde bug, který já opravovat nebudu. Co se ubuntu-haterů týče, je to již druhý příspěvek mimo mísu - nenamítal jsem nic proti zmíněné distribuci ani jejím uživatelům. Abys nemusel číst mezi řádky jako ostatní čtenáři, řeknu to ještě jednodušeji: Otázka zní "Který kompozitní manažér (desktopové efekty) používáte?", takže jsem při kliknutí na "komentáře" čekal něco na toto téma, tedy ne kdo používá jakou verzi které distribuce. Také bych tě chtěl upozornit, že oba tvé příspěvky mají nulovou informační honotu a jsou pouze útočné - jinak řečeno flame. Pro uspokojení těchto potřeb existují i vhodnější servery.
Linuxového typu. Tak jak máme operační systém číslo 7
Windowsového typu, tak máme operační systém číslo 9.10
Linuxového typu(tzv.
Jéé, tučňák!).
nene, ja mam ten opravdu jedinej spravnej/zakladni operacni systemm "linuxoveho typu" :) slackware. a s blbuntu at jdou nekam, zapasil jsem s tim u kolegyne a po neuspesich s cimkoli jsem ji tam stejne hodil opet slackware (na kterej ale nadava :( )
(na kterej ale nadava :( )A jak se pro kolegyni liší Ubuntu a Slackware? Btw. Debian rulez!
NeDobře, pak by bylo vhodné uvést to na pravou míru, jelikož se mi zdá, že Google nic takového jako OS 9.10 nezná.
9.10, ale
OS 9.10. Už jsem se s tím setkal nejednou, že to co kdo používá (resp. na čem je závislí a co ho odděluje od používání a nepoužívání třeba počítače a přitom nepředpokládá, že ostatní by nějakým způsobem být závislí nemuseli) za OS, takže není pak problém setkat se třeba s OS 3.30 nebo OS 4.2 no a nebo OS 9.10.
Nemyslím si že to je ono ... Tohle už jde dlouho, je to vlastnost emulátoru termináluNo ale to by snad vypadalo trošičku jinak, ne? A nebo mi něco uniklo?
Ale jednotlivé prvky běžně ne, tak jako je to na obrázku co jsem odkazoval na začátku vlákna...No to se musí rozhodnout sama aplikace jestli chce prvek zprůhlednit nebo ne. To si já zas myslím, že už je v GTK déle. Ale bez composite to mohl být tak max. nějaký výsek z wallpaperu. A to většinou nešlo bez OpenGL. Teda v mém případě až do dnešního dne.
v tomto pripade se jedna pouze o zpruhlednene pozadi v dane aplikaci. to neresi zadny compositni manager. dokonce i s vyplou podporovu kompoziteni lze tohoto dosahnout.
drive muselo byt v xorg.conf toto
Section "Extensions"
Option "Composite" "Enabled"
EndSection
Zda se, ze v novym xorg uz toto neni zapotrebi a kompoziteni je enabled default. opravte me nekdo, zda se mylim
pro kompoziteni take plati nutna podpora OpenGL (dnes jiz vsechny graficke karty) + vyzaduje take direct rendering, zda se nepletu
pro kompoziteni take plati nutna podpora OpenGL (dnes jiz vsechny graficke karty) + vyzaduje take direct rendering, zda se nepletu
Jen připomínám, že jde o Nouveau driver bez doplněné podpory Galia, takže bez OpenGL a pouze s 2D akcelerací.