NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Při diktování URL (www.abclinuxu.cz) našinci říkáte dot nebo tečka?
dot |
|
3% (40) |
tečka |
|
88% (1142) |
jak komu |
|
4% (54) |
jak kdy |
|
5% (62) |
Celkem 1298 hlasů
Vytvořeno: 5.12.2006 20:27
Tiskni
Sdílej:
To mi nesedí ... á ... bí ... sí ... napůl česky a napůl anglicky?
dot.kde.org
, tak bych nejspíš to "dot" řekl. Anglina? Lepší je snad "three times double u"?
.cz
Jaký je důvod, aby tam ty 2 volkswageny byly? Žádný. Chápu mail.něco.cz, chápu jméno.blogísek.cz, chápu počítač2.něco.cz -- ale "www."...?
Cituji:
"www." je přežitek. … Obvykle to tam je jen proto, aby i nejhloupější dítě Jindra Hojer vědělo, že… Obvykle to tam je zbytečně, protože:… Jaký je důvod, aby tam ty 2 volkswageny byly? Žádný.
Všechno ve stylu "takhle to je a basta", žádné IMHO, AFAIK ani nic podobného. Proto jsem vám položil naprosto přirozený dotaz, jak hodláte řešit problém, na který narazí nemalá část těch, kdo se podle vašich názorů budou řídit (pokud nechtějí porušovat RFC).
přizpůsobit != ignorovat
Ano, pozměnit specifikaci DNS by byla cesta (i když bych osobně dal přednost urychlení přechodu na IPv6 a denatifikaci Internetu). Ne ponechat současnou, ale ignorovat ji a dělat si to po svém. Protože přesně takový přístup udělal z webu ten neskutečný chaos, jakým je.
.cz
CNAME záznam z principu uděláte dost těžko…
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
ono to # je
a) ascii art loga windows
b) ++++
Kazdopadne, ze zkusenosti diktuji projistotu i tecku slovy, uz se mi stalo, ze jsem nebyl pochopen a uzivatel tecku nepsal.
my @list = split /\//, $location; shift @list; my $name = shift @list; my $ip = undef; while (! defined $ip || dns_query ($name)) { shift @list; $ip = dns_query ($name); $name = $list[0] . '.' . $name; } $location = '/' . join ('/', @list);
No, perl zrovna nemusím… Také nevidím pokrok v tom, že ke stažení jedné stránky budete typicky muset vyřešit tři DNS dotazy místo jednoho.
Zkuste začít třeba tím, jak poznáte, zda
http://tld/domain/service/dir/doc.html
znamená dnešní mluvou
http://service.domain.tld/dir/doc.html
nebo
http://domain.tld/service/dir/doc.html
když obě URL mohou existovat nezávisle na sobě a každé odkazovat na jiný dokument.
Ani som sa nesnažil o nejaký optimálny algoritmus, chcel som len poukázať na to, že nič nie je nemožné a i s existujúcim DNS sa dá riešiť.
btw, kto vie, či záporná, nebol by to len taký veľký filesystém? nie je náhodou ldap svojou štruktúrou tomuto návrhu podobný ? Chcelo by to viacej informácii ako jednu ukážku linky ...
spravny teckaNET programatorDobrej vtip
Hm, v psané komunikaci AbcL, v hovoru Ábíčko.