Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
64bitový procesor
mě láká |
|
60% (680) |
mě nezajímá |
|
4% (41) |
nepotřebuji |
|
23% (256) |
už mám |
|
14% (153) |
Celkem 1130 hlasů
Vytvořeno: 23.2.2005 08:24
Tiskni
Sdílej:
Jinak ten váš ooooobrovský obrázek odpovídá zhruba půlce A4 v rozlišení 600dpi. Jsou lidé, kteří běžně pracují s A2 (nebo i A1), někdy i v rozlišení 1200dpi.
chapu, ze Gentoo je rychly (hlavne diky prelinku)Gentoo defaultně prelink nepoužívá.
Ne, žádná z mně známých open-source her (ani pro Linux, ani pro Windows) opravdu žádné gigahertzy a stovky megabytů RAM nepotřebují. Ale pokud si chce člověk zahrát nějakou ze soudobých komerčních her... A jsou i tací, kteří chtějí. (I když podle mě už za moc nestojí.)
Ale chápu, že tady jsou jen lidé, kterým k životu stačí textový editor a kompilátor. Jenomže když pak mám otevřeno ještě pár webových stránek, nějakou grafiku, hudbu, běží mi Apache2, MySQL... ono si to nějakou tu paměť vezme. Nemluvě o tom, že když systém běží svižněji, tak to prostě potěší.
Další výhodou novějších procesorů (AMD64) může být menší spotřeba – méně vyzářeného tepla – menší větrák – tišší počítač.
Nemluvě o tom, že když systém běží svižněji, tak to prostě potěší.^_~
Tak jako do LGA 775 je to moc drahy..jak naznačuju, cena není jediný faktor ... podle mojich kritérií (která nehodlám diskutovat, berte to jakože někdo rád vdolky a jiný holky
to nemluvim o tom, ze Athlon 939 je o procenta vykonejsi a o desitky procent drazsi..vezmu ceny z jednoho obchodu, vše s DPH, box verze:
Ma volba byla Athlon 64 3000+ do 754.. Jo a btw jede na 2,0 Ghz..teď nevím, k čemu se to btw vztahuje, takže pro náhodného nezasvěceného čtenáře upřesním pracovní frekvence jádro/fsb:
"A co ze ma 939 oproti 754 tak spatneho"...- obávám se, že to je nepochopení slůvka "pod" o příspěvek výše - "pod 939" jako "nic slabšího než 939" (?)
navíc zlé jazyky tvrdí, že s jádrem Winchester (asi všechny do s. 939) má významně nižší spotřebu (než srovnatelné procesory jak AMD, tak Intel)Zlé jazyky zřejmě dlouhodobě žijí v nějaké izolaci, protože to, že amd64 (a 90nm jádra obzvlášť) mají výrazně nižší spotřebu a tedy i ztrátové teplo než srovnatelné P4 (a to až o desítky %), je zcela objektivní fakt se kterým snad už nikdo nemůže polemizovat.