V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Příkazovou řádku používám
nikdy |
|
2% (22) |
zřídka |
|
7% (99) |
často |
|
69% (994) |
neustále |
|
22% (316) |
Celkem 1431 hlasů
Vytvořeno: 16.3.2005 12:00
Tiskni
Sdílej:
Gentoo 2004.3Proc je dulezite cislo instalacniho media, odkud jste Gentoo instaloval? Nebo jste se toho od te doby uz nedotkl? Radsi to takhle nepiste, nebo az vyjde 2005.0, tak se lidi vrhnou na hromadny upgrade :)))
Tak sem místo něj nainstaloval Kazehakasevcetne kompletni mozilly. jak na tomhle jede ta?
.xinitrc
, logy vypisujem cez root-tail
priamo na plochu, spustane tiez z .xinitrc
. Na spustenie atermu som vyuzil xbindkeys
a nevyuzity ScrollLock. Vsetko ostatne robim a spustam z prikazoveho riadku.
jéé, my se skoro shodnem
1) konsole
2) "práce" (pokud to není v konsoli)
3) konqueror
4) kmail
přičemž 2) a 3) občas zaměňuju, tipicky třeba při vývoji www edituju na 3) a na 2) mám otevřenou dokumentaci (čili obvykle konqueror)
xmms mám v panelu
psi nechávám vyskakovat, kdekoliv zrovna jsem
xine - používám mplayer, spouštím z konsole, čili přehrává na 1), případně si nechám malé okénko on top na všech plochách
krusader ... nó, dokud nebude rozumněji spolupracovat s příkazovou řádkou, k srdci mi asi nepřiroste - vivat mc
To zni dobre...ale stejne si myslim, ze nejrychlejsi je mit nejaky system ploch, jako psala spousta lidi vyse, pak mate proste na zmacknuti jedne klavesove zkratky ala ALT+Fn hned tu danou aplikaci, kterou proste vite, ze tam mate ;)
Proste podle me tyhle aplikace resi jak se vyznat v chaosu, ale pokud v tom mate system, tak chaosu predchazite :), coz je imo lepsi hlavne efektivnejsi
Ale aspon se na to skippy mrknu ;)
Media player se da nacpat do ruzku, proc bych na nej mel mit celou vyhrazenou plochu?to je preci jednoduche - protoze:
zatim se snazim prijit na nahradu urpmi /mnt/moje_rpm/* ... apt-get install /cesta_k_deb/* me poslal k sipkuAPT HOWTO: How to use APT locally V blogu někdo popisoval ještě i jiný způsob...
1. vyhrazeny jenom na shellovou praci
2. bezi mi tu centericq, mutt, irssi a jiny podobny netoviny v shellu
3. na prohlizeni webu - vetsinou mozilla, ale obcas i links2 -g
4. na prehravani muziky a jinych multimedii - vsechno si poustim taky z shellu, kdyz mam naladu tak si to prozenu pres aalib
zbytek sou takovy min pouzivany desktopy ale taky by jim to bez aspon jednoho etermu nesluselo... obcas pouziju gvim ale vetsinou delam ve vimu normalne v terminalu.
Jinak "Prikazova radka" ... neni to ten emulator DOSu pro windows ? :) ale obecne to je asi spravny termin.
[ -z "$SSH_CLIENT" ] && PS1='\e[0;32m\u@\h \e[33m\w\e[0m\n\$ ' ||\ PS1='\e[0;32m\u\e[35m@\h \e[33m\w\e[0m\n\$ 'Náročnější uživatelé si můžou nastavit různé odstíny podle délky řetězce ssh sessions
Tudlevá jsem zkoušel vypalovat - omylem jsem pouštěl cdrecord zdálky a divil se, proč to sakra píše "medium not found", když jsem ho před chvílí dával do mechaniky.doporucuji si ty xtermy obarvovat.