Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Tiskni
Sdílej:
...jsem zpět, protože tuším, že v této diskusi nás bude spousta...
Herr Königstiger
db02a7d2ae6f4a536dd395ef3aeca21378f3ea02?
tak pro kontrolu staci oliznout porty te masiny nmapemKlient botnetu rozhodně nemusí naslouchat celému světu.
a kdyz nic tak jeste protahnout tim hledacem an exploity ( nejak mi ted vypadlo jmeno)Myslíš chkrootkit, ale ten taky nenajde všechno.
a neverejne IPNepleteš si NAT s firewallem?
nepletu, vetsinou sou utoky vedeny automaticky jen na masiny s verejnou IP jeste sem nevidel ze by nejakej boot delal NAT punchingTy jsi nikdy neviděl útok na počítače s neveřejnou adresou?
teoreticky za natem jsi trochu vice v bezpeci, samozreme bezpecnost v celem dusledku je to na howno (napr s windows je masina za natem a s verejnou IP alfa a omegaNevidím až tak velký reálný rozdíl v bezpečnosti mezi Windows za NATem a Windows na veřejné adrese. Jako jo... bez firewallu tomu drobný rozdíl dávám. Drobný.
zkus pripojit cerstvou instalaci XP na verejnou IP neco zazijesNavzdory tvému dojmu je takto připojené obrovské množství windowsovských počítačů a pokud vím, tak netrpí více než ty za NATem., za natem je ta sama masina prezit pekne dlouhou dobu)
moznost s wine tu je...neni, na co Wine?
kdyz nic tak jeste protahnout tim hledacem an exploity ( nejak mi ted vypadlo jmeno)Metasploit?
A linux nejde hacknout, aby rozesílal SPAM? Já jsem to nikdy nezjišťoval, ale IMHO tady ti spammeři mají linuxové stroje celkem v oblibě, protože je sami používají, protože jsou to často stroje na tlustých linkách a - řekněme si to na rovinu - protože známých exploitů je víc (i když rychleji zlikvidovaných) a pokud člověk pravidelně neaktualizuje, má za chvilku problém.Máš samozřejmě do jisté míry pravdu (i když detailní rozbor by některá tvá tvrzení asi rozcupoval na kousky), ale pointa vůbec nebyla v tom, že Linux je na 100% odolný, ale úplně někde jinde.
abuse@example.com
a čtou to nějaké zodpovědné osoby