Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Protože se to tady hemží zajímavými individui, dokonce i semiinteligentními automaty, docela by mne lidičky zajímalo, co posloucháte za muziku. Jde mi o to, že většina z Vás zřejmě nesplňuje představu managerů showbyznysu o poslušném posluchači a tak to může být pro ostatní zajímavá, inspirující informace.
Jako autor blogpostu musím jít příkladem. Nejraději mám něco co se dá nazvat synth-rock, jsem v podstatě odkojený Depešák, skvjelá je dle mého Nirvána, Červený papričky, Pearl Jam, Rammstein, Prodigi, De/Vision atd. Přiznám se, že tento blogpost mi má pomoci v tom, kam dál a doufám, že vy mladší mi pomůžete rozšířit můj rozhled. Ještě doplním, hudbu v poslední době nejvíce nakupuji na www.allofmp3.com. Takže ... díky za inspiraci pro mne i ostatní.
Tiskni
Sdílej:
Tak treba: AC/DC, Judas Priest, Halloween, Manowar, Sonata Arctica, Black Sabbath, Alice Cooper ... NoFX, Green Day, Bad Religion ...
Z.H.
hmm a co takto tvrdsie elektro Skinny puppy, Front line Assembly, Front242 pripadne ak si zozenies na tazke vecery a pre tazke povahy:) Einleitungszeit alebo slusny darkambient Inade, inak ale ja nemam problem ani s trance, technom ci metalom, nech je to pestre.
(Children of Bodom - hodně lidí řadí do blacku, chyba:)[log z ICQ] melodic speed black metal (mozna symphonic)
Ano! (K tomu neni co dodat).
Jde mi o to, že většina z Vás zřejmě nesplňuje představu managerů showbyznysu o poslušném posluchači ... Depešák, skvjelá je dle mého Nirvána, Červený papričky, Pearl Jam, Rammstein, Prodigi, De/Vision atd.takže vpodstatě to, co nám managóři showbussinesu/šoubyznysu nacpou, hm
Kdes sehnal to album, prozradíš?mám to od kámoše, někde chlastal s Vlastíkem alias Chánem Pastuchánem ... škoda, že to nešířej
Jesus Christ Superstar - téměř denně (soundtrack filmu z r. 1973)(ještě někdo to tu poslouchá?)jelikož je to jedno z asi 20 alb, co mám v autě, tak ho poslouchám dost často
Rachmaninov - občasjujda, on ho ještě někdo zná?
Punk, Metal, Rock, Folk, Bluegrass, Newgrass, klasiku.
Nejraději mám Roberta Křesťana s Druhou trávou - dobré texty a hyper muzika, Nezmary, Plíhala, Nohavicu, Kryla, Hradišťan, Deep Purple, Queen, Uriah Heep, Black Sabbath, Metallicu, Helloween, Iron Maiden, Accept, Judast Priest, Megadeth, Blink 182, Blodhounnd gang, Mozarta a jeho Requiem, Vivaldiho Čtvero ročních období, Smetanu a Mou Vlast, Schuberta...... a mnoho dalších .