Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Různé drobnosti a užitečnosti na které narazím nebo sám vytvořím. Primárně se zaměřuji na věci, které mohou být zajímavé a užitečné pro ostatní uživatele GNU/Linuxu či typografického systému TeX, občas se tu ale určitě vyskytne i něco z úplně jiného soudku, např. z oblasti bezpečnosti apod.
Před chvílí jsem se ze zpráv na ČT24 dozvěděl, že dnes, 18. března 2008, zemřel na Srí Lance v nedožitých 91 letech Arthur C. Clarke, legendární spisovatel sci-fi literatury (proslavil se zejména skvělým filmem a čtyřdílnou sérií románů Vesmírná odysea), vynálezce (je autorem geostacionárních telekomunikačních družic) a popularizátor vědy. Zemřel tedy poslední člen Velké trojky science fiction.
Co dodat . . . :-C
Tiskni
Sdílej:
Správně dáváte slovo kvalitnějším do uvozovek, protože o to tu právě vůbec nejde. Je spousta filmů, které jsou "kvalitní", kritici z nich mají orgasmy, píšou na ně skvělé recenze a dávají je všem za vzor, ale diváky nezaujmou. Na jednu stranu sice netvrdím, že počet diváků je jediným měřítkem kvality, ale na druhou stranu nejsem Rejžek, abych hodnotil film podle toho, jak málo na něj chodí diváků.
Co se Vesmírné Odysey týká, věřím, že ve své době to mohl být velmi dobrý (pro kritiky i pro diváky) film, ale myslím, že na rozdíl od (nemnoha) jiných nepřežil tu zkoušku časem. Na rozdíl od těch, kdo tu pohrdavě píší o Bruceovi sestřelujícím vrtulníky, si dokonce myslím, že důvodem je právě naopak přílišná zahleděnost na efekty a trochu opominutý děj. Asi budu (ne poprvé) mnohými považován za kacíře, ale troufám si tvrdit, že autoři spadli do podobné pasti jako později Lucas s Phantom Menace: měli námět, který dával předpoklad trháku, měli (na svou dobu) vynikající technické prostředky, ale zapomněli tomu dát duši. Výsledkem je, že při příliš dlouhých scénách, kdy se tvůrci za zvuků podmanivé hudby kochají svými (na svou dobu skvělými) triky, divák zívá nudou, protože ty triky už dnes nikoho neohromí a tím pádem vynikne absence toho ostatního, co dělá film filmem.
medzi moje obľúbené patrí poviedka Devět miliard božích jmen.