Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.
Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.
Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.
Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.
Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.
Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.
. Doporučuji příště prvně trochu vychladnout. Prsty se pak do klávesnice lépe trefují -- mám to odzkoušeno
aspell, nebo zopakovat znovu základní školu.
Druhé straně? Uzavřeným komunikačním protokolům?Přes naši vesnici imperialistický agent neprojde!
.
.
(Ostatně byla by to docela dobrá reakce na Atlas, který se stal snad partnerem ICQ nebo co...)
ze je to banda windowsaku a jeste lepsi kalibryMoc horších nadávek teda neznám
Sorry, cíťo :D
Podle mě se Seznam staví k linuxu a otevřenýmu software docela kladněSnad si nemyslíš, že v centrumu po linuxu a otevřeném software šlapou...
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Ani nevíš, až jak s tebou v tomhle souhlasim...
. Je to divne, ty musis jeste do cloveka, ktery umi racionalne uvazovat jeste dorust. Ja v tvem veku byval take dost radikalni...
Klidne si predejte tyto udaje organum cinnym v trestnim rizeni... ale napred si to precti jeste jednou a zamysli se, zda mas sanci uspet...
...a jen tak mimochodem tech sest aktivnich uzivatelu si vzal kde?
A laskave me neporovnavej s tebou, dela se mi z tebe spatne a ocividne nejsem sam!
A nemohl bys sem dát log té inkriminované diskuze?
A ještě píše o vyčíslení škod
Ale nasledne jsem se kralovsky zasmala. Autor toho vyse citovaneho prispevku ma totiz nomen omen
(krasu jeho prijmeni oceni zejmena priznivci starsi cestiny
[10:51:59] <pinky-web> tak nejak se to zvrhlo [10:52:12] <pinky-web> objevili se tam stari znami kavol, botanicus, x-assassin [10:52:15] <pinky-web> mibo [10:52:24] <pinky-web> a pustili se do toho zhurta [10:52:38] <pinky-web> dokonce i ta blba anicka z rise linuxu se do me pustila
<pííííp>........</pííííp> ... 
.
A predstav si, ano, ty uzivatele ten server skutecne radi sponzoruji, uz jich bylo 150 a vybralo se pres 50.000,- Kc, doufam, ze ten zbytek se vybere brzo a koupi se pekny hw, ktery si uzivatele tohoto serveru zaslouzi. A jsem na ty, co ty penize poslali, hrdy.A já zase jakožto ten, co peníze poslal, nejsem vůbec hrdý na "mého" admina, který se na chatu vyjadřuje jako dlaždič, který nedochodil základní školu. Viz úryvky z chatu, na které tu byl odkaz.
tvoje plakani plne gramatickych chyb
Hm, od vás to sedí…

. Jo FIDO, to byla sit. Hlupaci se filtrovali hned u dveri a nemusel se s nimi nikdo babrat. To bohuzel na internetu nejde. Asi s tim seknu a necham to mladsim.
- kdyz si kuprikladu prectu po mnoha letech nektere sve prispevky z archivu Fida, docela se bavim a pripadam si chvilema temer jako pri cteni mnohych "pubertalnich" blogu zde na abc). Myslim, ze by ti o neco starsi nemeli odpadat prilis brzy :)
a vstupni filtr byl opravdu pomerne kvalitni. Kazdy, kdo na Fidu byl, urcite vi o cem pisu. Podobnou atmosferu mel pocatek Internetu v nasich krajich...je to take nenavratne pryc. Chtelo by to zase neco noveho, co by cloveku zhmotnilo sci-fi sny...
Stejne tak i ja bych mohl podobne diskuze vytrhnout a konkretne sproste soukrome zpravy mi chodily i promo z uctu pana Miba a pana X-Assassina.
Nevim jak od X-Assassina, ale ode mne te zadne sproste soukrome zpravy nechodili "NELZI!!!!", naopak pokud vim jsme se normalne bavili i pote co jsem odesel od vas kuli memu nazoru na vec o ktero tu, ale nejde a pak kdyz odesli lide z konfery od vas, kuli pokud vim tvym zabavam s urazenim svych uzivatelu, tak sem to naopak chtel uklidnit a co vim jak moji zpravu "je venku hezky co" a omluvne zpravy od Botanicuse josu i u vas v logu, ale naopak ty jsi nas vsechny poslal do pici a podobne takze uprimneNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELZI!!!!!!.
Co se tyka tech placenych sluzeb mne se to nelibylo, prave kuli tomu, ze to vypada jako sponzorsky dar (dar je neco za co nic nedostanes, doporucuji se podivat jak hodnoti dar i ceske zakony, kde za dar nesmis poskytnout ani reklamu) a i kuli tomu ze IM s palcenyma sluzbama jabberu nepomuze a vubec ses nepokusil o zadny donation model a hlavne stejne to vlastni firma a tudiz to jeste dela reklamu firme a jeste za to platit, podle mne je to proste pokus o komercni model jabber serveru, kterej proste zkousis a rikej si a manipuluj se slovy jak ces. Kazdopadne mne to vadilo jen na tolik, ze jsem odesel na svuj server a lidem doporucoval tvuj a do tvorby linjabu sem byl jen premluven a prakticky muj vliv v teto kauze je jen ten ze vzdy, kdyz se neco semlelo rekl sem svuj nazor a nabizim lidem sluzby linjabu.
No a jeste k tem vecem co se vzdy semleli, moc sem to nestudoval, ale co tak vim, tak to bylo vetsinou tak, ze proste s lidmi s nasim serverem v adrese bylo u vas zachazeno dost sproste. A co se tyka tveho chovani kdyz sem zacinal s Jabberem, rady sem si musel najit sam, ac ty ses nekde chlubyl ze si mi snad i pomahal pekna LEZ take, ale ty LZES prakticky neustale, co vim tak u vas bylo vzdy s lidmama co zacinali zachazeno jako s lamama a posilani tak leda do ....., tvoje chovani vuci beznym uziovatelum bylo vzdy strasne a stranky netlabu byli spis odstrasujicim exemplarem tehdy, no aspon ze sis nechal udelat nove pro komercni provoz.
. To vis, ja ubuntu na server nedavam, jsem lamik.
Napriklad takovy Tinkertrain. Asi mel v mladi francouzskou vychovatelku a tak proste nektera slova v jeho slovni zasobe zrejme nemaji sve misto.Tušil jsem, že se do mne navezete. Ne, neměl jsem francouzskou vychovatelku. Ale máte pravdu, že jsem byl vychován s ohledem na slušnost. V dnešní době, jak tak koukám, asi handicap.
Hodnoti lidi podle logu z pomerne uzavrene konference. Ubohe.A opět ne, v žádném případě vás nehodnotím jako člověka. Pouze mám jistá očekávání vůči těm lidem, jejichž služby využívám a platím. Slušné, korektní vystupování, profesionální přístup, to je to, co očekávám. Alespoň tam, kde platím. A v neposlední řadě, ony to nejsou pouze vulgarismy v "uzavřené" konferenci. Ono je to také trošku i o vašem chování a přístupu obecně. Třeba v této "otevřené" diskuzi. Nazývat své oponenty "lidským odpadem" bych si já osobně netroufl. I kdyby to byli sebevětší provokatéři.
(prosim, vsimnete si smajlika oznacujiciho nadsazku)
Jak bych to zhodnotil ... jeden případ ze Vzpoury na lodi Bounty ... "možná jste dobrý kapitán, ale ruku vám napodám" ... 
IMHO by bylo uzitecnejsi vyuzit tuto energii a misto hadek neco udelat, treba popsat par programu do software katalogu nebo vylepsit ucebnici ci FAQ ..
Ještě jedno přirovnání k dané situaci ... "nezmohl je celý svět, sami se však zmohli hned".
Tiskni
Sdílej: