Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Porovnali ste si niekedy strany podľa toho, za čo skutočne hlasujú, alebo vám stačia bilboardy a sľuby?
Na adrese www.KohoVolit.eu je aplikácia, ktorá vám umožní si nájsť stranu, ktorá vám najviac vyhovuje. Nie podľa toho, čo tá strana sľubuje, ale podľa toho, za čo jej poslanci hlasujú. Celý projekt je nadstranícky a rozhodne vám nebude vnucovať, ktorú stranu voliť. Vyberte si sami.
Na príklade necelých 30 zákonov si môžete skúsiť ako by ste za nich hlasovali vy a porovnať s tým, ako za nich skutočne hlasovali poslanci.
Výsledok je rebríček strán a ich percentuálne hodnotenie podľa toho, nakoľko sa s vami zhodli na názore zákony. Všetky dáta su reálne a pravdivé (parlament uverejňuje výsledky hlasovania na svojich stránkach). Keďže je test postavený na hlasovaná v parlamente, môže porovnávať iba strany, ktoré tam dnes sedia. Ktorého "Skokana roku" vybrať vám neporadí.
Mňa osobne vyhodnotenie trocha prekvapilo, pretože hoci Slovak, takže český nevolič, samozrejme názor na českú politickú scénu mám.
Zatiaľ sú k dispozícii výsledky hlasovaní iba za ČR. SR bude čo nevidiet.
Tiskni
Sdílej:
uvidme ako dopadnem v slovenskej verzii
Unie svobody - Demokratická unie (US-DEU) 36 % Křesťanská a demokratická unie - Čsl. strana lidová (KDU-ČSL) 23 % Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) 15 % Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) -4 % Občanská demokratická strana (ODS) -9 % Nezařazení (nez.) -19 %Zajímavé...
Strana | Shoda -------------------------------------------------------------+------- Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) | 36 % Křesťanská a demokratická unie - Čsl. strana lidová (KDU-ČSL)| 35 % Unie svobody - Demokratická unie (US-DEU) | 22 % Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) | 19 % Nezařazení (nez.) |-12 % Občanská demokratická strana (ODS) |-44 %
Hmm?