Radicle byl vydán ve verzi 1.5.0 s kódovým jménem Hibiscus. Jedná se o distribuovanou alternativu k softwarům pro spolupráci jako např. GitLab.
Společnost OpenAI představila text-to-video AI model Sora 2 pro generování realistických videí z textového popisu. Přesnější, realističtější a lépe ovladatelný než předchozí modely. Nabízí také synchronizované dialogy a zvukové efekty.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.0, tj. první stabilní vydání založené na Ubuntu 24.04 LTS.
Rakouská armáda přechází na LibreOffice. Ne kvůli licencím (16 000 počítačů). Hlavním důvodem je digitální suverenita. Prezentace v pdf z LibreOffice Conference 2025.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na sérii kritických zranitelností v Cisco Adaptive Security Appliance (ASA) a Firepower Threat Defense (FTD) a Cisco IOS, CVE-2025-20333, CVE-2025-20363 a CVE-2025-20362. Zneužití těchto zranitelností může umožnit vzdálenému neautentizovanému útočníkovi spustit libovolný kód (RCE). Společnost Cisco uvedla, že si je vědoma aktivního zneužívání těchto zranitelností.
Ochrana uživatelů a zároveň příznivé podmínky pro rozvoj umělé inteligence (AI). Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravilo minimalistický návrh implementace evropského nařízení o umělé inteligenci, tzv. AI aktu. Český zákon zajišťuje ochranu občanům a bezpečné používání AI, ale zároveň vytváří pro-inovační prostředí, ve kterém se může AI naplno rozvíjet, firmy mohou využít jeho potenciál a nebudou zatíženy zbytečnou administrativou. Návrh je nyní v meziresortním připomínkovém řízení.
Dle plánu Linus Torvalds odstranil souborový systém bcachefs z mainline Linuxu. Tvůrce bcachefs Kent Overstreet na Patreonu informuje, že bcachefs je nově distribuován jako DKMS modul.
PIF, Silver Lake a Affinity Partners kupují videoherní společnost Electronic Arts (EA) za 55 miliard dolarů (1,14 bilionu korun).
Konference LinuxDays 2025 proběhne již tento víkend 4. a 5. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT. Konference znamená desítky přednášek a workshopů, zástup zajímavých osobností, místo pro setkání, spoustu nových nápadů a informací a stánky řady různých projektů: Fedora, openSUSE, vpsFree.cz, Mozilla, MacGyver - bastlíři SH, OpenAlt a mnoho dalších. Účast na konferenci je zdarma.
Před měsícem Google oznámil, že bude vyžadovat ověření identity vývojářů aplikací pro Android. Dnes se k této změně vyjádřil F-Droid, tj. instalovatelný katalog svobodných a open source aplikací pro platformu Android. Změna ohrožuje F-Droid a další otevřené platformy pro distribuci aplikací.
Pripadne pro jistotu pristavit polni kuchyni, sanitku a pro dodani vaznosti i pohrebak ....A nepustit je na záchod. To by bylo zvoleno hned.
Bohužel, co se týče prezidentování, tak je jedno jestli jsi politicky aktivní (Klaus, teď i Bobšíková) či ne (Švejnar).
Jelikož je Jirka skvělý populista, tak věřím, že v případě všelidových voleb by vyhrál na celé čáře.
ps: nechtěl bych Jirkovi křivdit, v české politice jsou populisti snad všichni, ale když jemu to tak báječně jde a navíc ho nemám rád.
Právě že ne, Jirka to neuspěchá.
Pěkně si to připraví, aby po zvolení mohl nastolit pěkně absolutní monarchii a říkat: "Já Jirka I., hlava pomazaná, dostanuvší se právě na hrad, tak pravím svému lidu..."
V naší zemi má prezident jakousi úlohu Boha (křesťani, muslimové a jiná verbež odpustí)Můžu si tohle prosím přidat do náhodných citátů na web se statistikama mýho localhostu?
Výrok je to nejenom zajímavý, ale i do značné míry pravdivý. V naší zemi totiž prezidenta ve skutečnosti bereme jako krále. A ve většině světových kultur je král skutečně bohem nebo jeho/jejich zástupcem.V naší zemi má prezident jakousi úlohu Boha (křesťani, muslimové a jiná verbež odpustí)Můžu si tohle prosím přidat do náhodných citátů na web se statistikama mýho localhostu?
Ono to, že Švejnara brali komunisté a socdemáci, přestože je zcela vpravo (rovná daň, placené školství... -- všechno to, co ČSSD napadla nebo napadne u Ústavního souduSvejnar je proti rovne dani)
Bobo sice byla Klausovou poradkyní, ale taky ho kritizovala. A i kdyby mu chtěla pomoci, tak rozhodně ne způsobem, kterým by si sama uškodila.nemyslím si, že by si tím uškodila ...
Ono to, že Švejnara brali komunisté ...nevěřím, že ho komunisti chtěli vážně zvolit - myslím si, že je to od nich perfektně promyšlené divadélko; jako strana si vedou proklatě dobře, na to, v jaké jsou situaci ostatně viz další komentáře v diskusi
Ať zkusí raději být prezidentem USA.BTW to nepůjde. Prezidentem USA se může stát pouze osoba, která nabyla občanství USA narozením.
Klaus je sice konzervativec, ale porad pro komunisty mensi zlo, nez vzdelany ekonom s praxi ze zapadu a s chuti neco zmenit.Jestli má chuť něco změnit, tak prezidentská funkce není pro něj - prezident nic nemění, prezident schvaluje zákony, které jsou mu předloženy.
prezident nic nemění, prezident schvaluje zákony, které jsou mu předloženy.hehe
No, mně je pana prof.Švejnara líto. Myslím, že to pochopil až když tam v pátek celý den seděl. A myslím, že si také uvědomil, že zpět už couvnout nejde (jde, jenže co pak, že ).
To je trochu pozdě ne? To si měl uvědomit při TV přenosu setkání kandidátů na presidenta se senátory ČSSD. Přesněji řečeno předtím, když dostal seznam otázek a to včetně vypracovaných odpovědí (Paroubkem), které poslušně odpapouškoval.
Pripoctete taky jmenovani ustavnich soudcu, poverovani sestavenim vlady atp.No tím se toho nechá změnit opravdu hodně. Hlavně ty věci, které je opravdu potřeba změnit.
Ten přeseda, co má 101/41 je na tom nepochybně líp.Tak to samozřejmě je
BTW otázkou ale zůstává, jak bychom na tom byli my, kdyby nějaká strana získala 100+41Jednou by možná nebylo špatné to zkusit. Aspoň by skončilo to desetileté bezvládí, kdy se všechny strany vymlouvají na to, že nemohly prosadit svůj volební program, protože jim v tom bránili koaliční partneři. Třeba v USA a Velké Británii to takhle funguje - strany jsou dvě a můžeš si vybrat.
Například ty pomalé soudy - prezident si může předvolat premiéra nebo ministra spravedlnosti na kobereček (a následně uspořádat tiskovou konferenci o průběhu jednání), otravovat na vládě, kafrat v PS i v Senátu (kdy se mu zachce), z jeho přirozené autority vyplývá možnost konzultovat dané problémy i neformálně s politickými lídry apod.Může, ale podle mě to k ničemu nebude - nakonec si ho přestanou všímat, když to bude přehánět.
Jednou by možná nebylo špatné to zkusit.Taky jsem spíš příznivcem většinového systému, ale když se rozhlédnu po naší politické scéně, mívám určité pochybnosti :-/ Ale v zásadě s vámi souhlasím, byla to opravdu poznámka "BTW".
nakonec si ho přestanou všímat, když to bude přehánětTo už záleží na jeho diplomatických schopnostech. A také na tom, jestli má na svojí straně veřejnost, jak už jsem psal.
Myslím si, že 3 - 4 roky by byly pro nás ideální.Podrobnosti vám neposkytnu, ale AFAIK je přístupový proces nastaven takovým způsobem, že tři roky jsou absolutní minimum, ve kterém to vůbec jde stihnout. Takže pokud bychom chtěli za tři roky mít v peněžence euro, museli bychom podat oficiální žádost už dnes. Jinými slovy - z hlediska vašich představ je Klausova politika stran eura suboptimální
Díky Klausovi taky budeme mít euro o nějaký ten pátek později
Co to je za nový styl? Zdá se mi, že někdo (ptám se: kdo?) rozhodl, že to "tak" musí být a následně se to prostě protlačí - libovolně jak. Musíme mít Euro? Nemusíme. Prostě nemusíme. A zatím v podstatě všichni tlachají něco o tom, že posouvání termínu přijetí Eura je špatně (to jako musíme mít Euro hned??? ptám se: proč?) a pak se ukacuje prstem, kdo za to může (kdo má tu drzost být proti). Totéž radar. Kdosi prostě určil, že tu radar bude. Teď se jen musí najít způsob jak ho sem dostat. Euroústava taktéž. V nějaké zemi v referendu euroústavu zamítli. No což. Euroústava prostě bude, tak budeme ty referenda opakovat tak dlouho, dokud ti pitomci (občané) neřeknou ano.
Nejdemokratičtější by byly volby losem.Lepsi by byl papousek. Los by mohl hlasovaci listky poslintat, pripadne zcela sezrat. Navic je znama jejich zaliba v pojidani jisteho druhu houbicek s velmi zajimavymi ucinky ...
Tiskni
Sdílej: