Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
... ten Amarok je prostě lepší.a už má konečně i ekvalizér? - tedy myslím použitelný ekvalizér?
/usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/4.3.2/../../../../x86_64-pc-linux-gnu/bin/ld: cannot find -lqmmp
?
jestli jo, zkus v MAKEOPTS nahradit -j3 za -j1 ... sice jsem myslel, že paralelní kompilace byla už opravená, ale takhle se ten bug projevoval dřív :-/
btw, já mám gcc 4.1.2 ...
pak dej komentář k tomu bugreportu, jak se (ne)zadařilo, tady v diskusi to zapadne
Mě stačí find a mplayer.Tak tak
Audacious má dva problémy:
Autoři se rozhodli udělat novou hlavní verzi, takže vývoj té stabilní je prakticky žádný.
A logistická podpora (bugzilla apod.) se již několikrát změnila (včetně ztráty dat), takže příležitostní přispěvatelé jsou zmateni a raději nepřispívají.
(Kromě toho a možná proto chtěli vývojáři po lidech, aby je k chybovým hlášením ručně přidávali do CC:, což je opruz největší.)
(a kdyby mohli, tak určitě volí Paroubka nebo dokonce českého Jörga Heidera)dojdi si k nějakýmu specialistovi prez duševní zdraví, tvůj zápisek jsem dočet do tohohle momentu...
ale prave, ze nuti. milovnik barokovej hudby tiez nechodi s nahlas pustenou hudbou z mobilu ...Nedokazu si predstavit, ze by napr. milovnik Bacha byl ochoten poustet si jeho varhani fugy na takovem chrcitku
$ aptitude search xmms
…
p xmms2 - Client/server based media player system
konzole: mocp
GTK: bmp
QT4: qmmp
kdyz bylo v gentoo varovani ze se xmms zamaskuje a po te odstrani zazalohoval jsem vsechny ebuildy s xmms v nazvuNa to přece máme lokální overlay. A nikdo ti nic mazat nebude.
pri nove instalaci ebuildy rozbalim zpatky do portage (to ze me mi to pak --sync smaze me netrapi) a je to :)
"media library"Hmm, zrovna tohle si nemůžu vynachválit.
Je ale pravda, že mám všechno pěkně otagovaný (taky mi to dalo práci) a neotagovanej (podle mého) humus uchovávám odděleně a lezu do něj jen přes adresáře .
Tiskni
Sdílej: