Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
... ten Amarok je prostě lepší.a už má konečně i ekvalizér? - tedy myslím použitelný ekvalizér?
/usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/4.3.2/../../../../x86_64-pc-linux-gnu/bin/ld: cannot find -lqmmp
?
jestli jo, zkus v MAKEOPTS nahradit -j3 za -j1 ... sice jsem myslel, že paralelní kompilace byla už opravená, ale takhle se ten bug projevoval dřív :-/
btw, já mám gcc 4.1.2 ...
pak dej komentář k tomu bugreportu, jak se (ne)zadařilo, tady v diskusi to zapadne
Mě stačí find a mplayer.Tak tak
Audacious má dva problémy:
Autoři se rozhodli udělat novou hlavní verzi, takže vývoj té stabilní je prakticky žádný.
A logistická podpora (bugzilla apod.) se již několikrát změnila (včetně ztráty dat), takže příležitostní přispěvatelé jsou zmateni a raději nepřispívají.
(Kromě toho a možná proto chtěli vývojáři po lidech, aby je k chybovým hlášením ručně přidávali do CC:, což je opruz největší.)
(a kdyby mohli, tak určitě volí Paroubka nebo dokonce českého Jörga Heidera)dojdi si k nějakýmu specialistovi prez duševní zdraví, tvůj zápisek jsem dočet do tohohle momentu...
ale prave, ze nuti. milovnik barokovej hudby tiez nechodi s nahlas pustenou hudbou z mobilu ...Nedokazu si predstavit, ze by napr. milovnik Bacha byl ochoten poustet si jeho varhani fugy na takovem chrcitku
$ aptitude search xmms
…
p xmms2 - Client/server based media player system
konzole: mocp
GTK: bmp
QT4: qmmp
kdyz bylo v gentoo varovani ze se xmms zamaskuje a po te odstrani zazalohoval jsem vsechny ebuildy s xmms v nazvuNa to přece máme lokální overlay. A nikdo ti nic mazat nebude.
pri nove instalaci ebuildy rozbalim zpatky do portage (to ze me mi to pak --sync smaze me netrapi) a je to :)
"media library"Hmm, zrovna tohle si nemůžu vynachválit.
Je ale pravda, že mám všechno pěkně otagovaný (taky mi to dalo práci) a neotagovanej (podle mého) humus uchovávám odděleně a lezu do něj jen přes adresáře .
Tiskni
Sdílej: