V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Berkeley Humanoid Lite (Onshape, GitHub) je open source humanoidní robot. V amerických cenách jej lze sestavit do 5000 dolarů.
Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Je to tak. Přestože jsem pomalu přestával věřit, že se to někdy vůbec dá dohromady, tak je to tady. Mám KDE4 ze SVN trunku. A dokonce jsem v něm i přihlášen. Semo tamo.
Jsem odvážný chlapík, žádný zbabělec. Proto jsem jednoho dne odvážně nahradil repositář KDE4:STABLE za KDE4:UNSTABLE a odešel na oběd. A když jsem se vrátil (pojedl jsem fazole s klobásou, zdravou a výživnou stravu těžce pracujících), měl jsem nové prostředí připraveno.
![]()
Epesní a vkusně vyladěná zastřelená obrazovka.
Po čisté instalaci je třeba nastavit pár věcí. Za prvé - vypnout zobrazování textu pod ikonami v GUI, protože je to hrozná blbost a tak vůbec. Za druhé - vypnout gumová okna, protože to by taky fazolky mohly spatřit světlo světa podruhé, což by bylo vskutku frapantní. Zejména pro okolí. A za třetí - nastavit cokoli jiného než černého jako vzhled do plazmy, protože jsme bílí, ne?
Populární Plasma pád jsem zažil pouze jeden, a to tehdy, když jsem odešel na toaletku a k domácímu desktopu zasedl rozverný psík a začal žvýkat myšku, tak jak rád žvýkává. Prostě myší rejdil a klikal jako zdivočelá masturbující opice.
Na výše odkazované zastřelené obrazovce je vidět epesní věc. Takový ten Plasmoid, který na ploše zobrazuje obsah adresáře. Podle mého Jediného Pravého Názoru (TM) je nejspíš první a zatím jedinou šikovnou věcí, která z Plasmoidů vypadla (ne, opravdu nepotřebuju hodiny s ručičkami a skákací balon). Rychlý přístup k ~ je návykový.
Ovšemže je tu pár věciček, které bych ještě rád zažil opravené, popřípadě viděl naimplementované:
Měl by být KDE4 anebo Qt4 s příjemným rozhraním a měl by umět přehrávat mp3, ogg, wav a flac. Správu kolekce nepotřebuju, protože se v adresářích orientuju. Také nepotřebuju integraci s Wikipedií a nezajímají mne skripty na stahování textů. Zároveň je mi putna, kolikrát jsem jakou skladbu přehrál a kdy. Vizuální efekty jsem snad v životě nezapnul.
Existuje něco takového, nebo si to zase budu muset napsat sám?
Hit týdne: z Jamenda stažení Inborn. Přesně tak mám špinavej underground rád.
Průser týdne: Lucká Vondráčková a zpěv. Aneb kapitola sama o sobě. Kdo jí, proboha, ty písničky píše? Franta Janeček?
Tiskni
Sdílej:
A co zkusit qmmp?heh, předběhl jsi mě, a taky spoustu ostatních, co to sem kdovíproč píšou znova :)
Pro nás závislé na xmms je to nastupující spása a už je to v docela použitelném stavupoužitelné je to už dlouho, nicméně verze 0.2 (aktuální svn, která snad velmi brzy vyjde) je ještě mnohem víc cool a růžovější
(Pravda, uzurpovat si možná 5% Sempronu64 3000 na přehrávání MP3 je docela dost, ale přežít se to dá...)tento problém jsem nepozoroval ... zkus to nareportovat, autor celkem reaguje
Jinak má ho v repozitářích Packman.a Fedora a má to českej překlad, a když v něm najdete chybu, tak mi ji můžete jít omlátit o hlavu
Play Time: 14 days, 19:47:25 Uptime: 113 days, 20:31:54 DB Updated: Fri Jun 6 06:00:23 2008 DB Play Time: 45 days, 6:58:42Verze: 0.12.1-1.1 z Debianu (Etch) Jak je na tom initscript nevím, démona to spustí, dál jsem to nezkoumal -- nepotřebuju ho ukončovat.
Kdyz se clovek uci na zkousky, tak si proste jednou profrci skripta, pak si vyznaci podstatne veci, a pak uz jenom prochazi znacky. Proste super.Jo, tak to je presne to, co nedelam. A duvod? Jakmile se ucim z pocitace, vzdycky se drive nebo pozdeji pristihnu, ze se neucim, ale treba sjizdim Abicko
XPS a DejaVu jsou podporovany.Zajimave, myslel jsem, ze mezi open source programy je zatim XPS celkem ignorovany.
mkfifo /tmp/mplayercmd mplayer -input file=/tmp/mplayercmd /cesta/k/souboru.mp3A nepotřebuju MPD.
echo "loadfile /cesta/k/jinemu/souboru.mp3" >/tmp/mplayercmd echo "pause" >/tmp/mplayercmdSeznam příkazů viz
mplayer -input cmdlist
.
když se nudíte, dovede veverka takřka plně zastoupit v našich končinách těžko dostupného mývala?vole :)))
Ovšemže je tu pár věciček, které bych ještě rád zažil opravené, popřípadě viděl naimplementované:Přidal bych ještě možnost udělat si na nějaké ploše tile-desktop - něco ala Ion/wmii, aby se o okna staral comp a ne já. Divím se, že to nikomu nechybí. Jenom tenhle nedostatek mě nutí čas od času KDE opouštět.