Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
...můžeme být všichni mrtví...
Samozřejmě, že jde opět o urychlovač LHC v Ženevě (a díky jeho velikosti i v přilehlých státech). Stavba se náležitě protáhla, takže termín minulého listopadu nebyl dodržen, ale příští měsíc už to má vážně vypuknout (informuje nás o tom Osel).
Pevně doufám, že vědci nechtějí umřít strašlivou smrtí a že se pokusili nějak bránit proti oněm šíleným a nebezpečným částicím, které by teoreticky, možná, mohly vzniknout. Pravda, na stránce věnované bezpečnosti LHC je uklidňující odstaveček "Microscopic black holes will not eat you". Před nějakou dobou tam přidali další odstavec - možná, že si trochu fandím, ale mám pocit, že až po mém mailu - "Nor will strangelets". Ovšem člověk není neomylný, dokonce ani vědec ne, a při veškeré dobré vůli jim může něco uklouznout...
Na druhé straně, naprosto chápu tu zvědavost. Vždyť LHC může potvrdit nebo vyvrátit hned několik významných fyzikálních teorií. Stydím se to přiznat, ale kdybych sám stál u té velké červené páky a měl na výběr, jestli to spustit nebo zastavit, spustil bych to taky. Zvědavost je děsná věc a možnost nahlédnout tomu protivnému, vykutálenému a nepřátelskému vesmíru do kuchyně je strašlivě lákavá. Jenže co když nám právě teď ten vesmír připravil smrtící past?
Uvidíme. Už za pár týdnů...
Vzpomínám v té souvislosti na knihu Boží výheň od Grega Beara, kde zbývá pár dnů do zničení Země a dívky tam testují možné sexuální partnery otázkou "máš nějakou pohlavně přenosnou chorobu, která zabíjí za méně než týden?"
Tiskni
Sdílej:
třetí světové válce, která je už nějakou dobu taky na spadnutí3. svetova uz probiha...
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Pokud teda nepocitam par paranoidnich ptakovin s Ameriky, jak si Busk pozval sve kamarady do New Yorku a oni se odvezli letadlem rovnou do kanclu.Ale že to byla pěkná show…i s ohňostrojem.
Spis mi prijde divne, jak to, ze se ty mrakodrapy uplne rozdrtily, a jakto, ze se vubec sesypaly.a) Nosny system ve WTC byl centralni = tzn. nosne pilire uprostred v okoli vytahovych sacht. Ocelova sit kolem nebyla konstruovana jako nosna, navic pri vysokych teplotach ocel měkne a ztrácí pevnost. b) Sesypaly se ne proto, že v nich hořelo, ale že do nich narazilo dopravní letadlo
a) Nosny system ve WTC byl centralni = tzn. nosne pilire uprostred v okoli vytahovych sacht. Ocelova sit kolem nebyla konstruovana jako nosna, navic pri vysokych teplotach ocel měkne a ztrácí pevnost.Než jsem to dopsal, potratil jsem myšlenku bodu A. Ta letadla prolítla těmi středovými pilíři jako nůž máslem. Na zpomalených snímcích kolapsu je krásně vidět, jak se věže začínají bortit přesně v místě, kde došlo k přerušení středových nosníků a kde to okolní zahřátá ocelová síť neunesla. Ve chvíli, kdy vám začne na hlavu padat utržená špička budovy se to začne logicky skládat jako domeček z karet. Koho pak překvapí, že bylo slyšet "bum bum bum bum bum" ... ? Žádný nálože, jen patra narážející do sebe. A ty "výbuchy" u oken? Vzhledem k tomu, jaký tlak vzduchu tam musel být se nedivím, že to vyráželo okenní tabulky spolu z bordelem z kanceláří. Já na tom nevidím nic nelogickýho.
navic pri vysokych teplotach ocel měkne a ztrácí pevnost.Jenže k tomu aby jste dosáhl tvárné(plastické) deformace oceli potřebujete sakra vysokou teplotu. Záleží na typu oceli…někde jsem viděl i čísla. Bohužel teď večer se mi nechtějí hledat, ale pokud na tom budete trvat. Pro jednoduchost jen uvedu třeba kovářství. Na to aby se do oceli dalo vůbec rýpat musí být rozžhaveno do ruda. O tom, že palivo na něco mělo vliv se mi moc nechce věřit, protože pokud mělo, tak by reakce budovy vzápětí následovala. Jak již bylo řečeno, je jasně vidět, že většina paliva shoří ihned po nárazu letounu a v tu dobu je dosaženo vůbec největších možných teplot, které mají být kolem 600˚C což by nepochybně nějaký vliv mělo, ale určitě né tak fatální. Dále bych si dovolil také uvést měrnou tepelnou kapacitu oceli, která je 470 J.kg-1.K-1. Pokud by už nastávala nějaká deformace oceli následkem tepla, tak by určitě musel být po celé délce konstrukce a já tedy neviděl ani náznak nějakého ohybu nebo alespoň trošilinku ohnutou traverzu. Asi začnete argumentovat tím, že to nevydržely šrouby a došlo k jejich následnému přestřižení a to nepopírám, jenže kdyby se i nějaké náhodou přestřihly, tak by se horní část alespoň nějak zhoupla či naklonila a nebo by se alespoň odrazila a spadla do ulice jenže ona sletěla kolmo k zemi k tomu aby se tak stalo by prostě museli povolit všechny šrouby ve stejnou chvíli, což se dá udělat jediným způsobem… Jo a to jsem ještě zapomněl na azbest na ocelových nosnících.
Abych to shrnul - původně jsem byl zastáncem teorií o spiknutí (filmy Loose Change,Tak Loose Change nemám moc rád, protože se snaží událost popularizovat a jedná se spíše o politickou analýzu. Někde jsem viděl snímek, který rozebírá celou událost čistě po věděcké stránce. Však já ho zítra najdu.
Zkuste si něco zjistit jinde, než z konspiračních stránek.A to je ten problém. Čistě neutrální informace prostě zjistit nejde. Zatím veškeré informace, které jsem našel buď nahrávají jedné nebo druhé straně a vůbec nevím čemu mám věřit. Zatím věřím jen fyzice a tomu co jsem se naučil o některých materiálech ve škole, protože na ty událost samotná vliv neměla, což se nedá bohužel říct o ostatním. Pokud mi dáte čistě neutrální informace, budu Vám zavázán.
Ale ty baráky spadly samy, o tom jsem přesvědčený.A já jsem zase přesvědčený, že Čunek nikdy žádný úplatek nevzal. Jednoznačný důkaz nikde není, ale ty okolnosti…
Než jsem to dopsal, potratil jsem myšlenku bodu A. Ta letadla prolítla těmi středovými pilíři jako nůž máslem.Kdyby se tak stalo, neměli by stejně jako máslo leťet ihned k zemi a né si tam ještě hodinu hrát na požár?
Na zpomalených snímcích kolapsu je krásně vidět, jak se věže začínají bortit přesně v místě, kde došlo k přerušení středových nosníků a kde to okolní zahřátá ocelová síť neunesla.No tak abych pravdu řekl, tak kvůli prachu na snímcích nevidím vůbec nic. To mi také nebylo poněkud jasné. To nastalo drcení betonu vlivem tlaku nebo co?
Ve chvíli, kdy vám začne na hlavu padat utržená špička budovy se to začne logicky skládat jako domeček z karet.A kam ten domeček zmizel? Rozdrtil se vlivem své váhy na jemný prach, který odvál vítr?
Koho pak překvapí, že bylo slyšet "bum bum bum bum bum" ... ? Žádný nálože, jen patra narážející do sebe.Nejsem si jist, ale palačinkový kolaps byl vyvrácen, pokud si dobře pamatuji. A vůbec ty výbuchy…někteří tvrdili, že výbuchy nastali v suterénu, někdo dokonce natočil ránu před tím než vůbec letadla narazila, ale zase je otázka čemu věřit, protože jsem tam tehdá nebyl a co se opravdu stalo jednoznačně říct nemohu.
A ty "výbuchy" u oken? Vzhledem k tomu, jaký tlak vzduchu tam musel být se nedivím, že to vyráželo okenní tabulkyV televizi jsem viděl, že po nějakém teroristickém útoku ze 70 nebo 80.let museli být všechna okna nějak speciálně tvrzená aby vydrželi i výbuch bomby(Při testu byla dokonce tak pevná, že okenní tabule při výbuchu vylétávaly z rantlů), takže nějaký tlak vzduchu by asi s nimi ani nehnul. A navíc kdyby už nějaký tlak vznikal, nekumuloval by se spíš do šachet než že by vylétával ven z okna?
spolu z bordelem z kanceláří.A ocelovými trámy.
Já na tom nevidím nic nelogickýho.Tu do toho prosím netahejme.
Kdo má za sebou aspoň základy fyziky ví, že nárust energie při vyšší rychlosti/hmotnosti roste nelineárně.
pokud mate na mysli vzorec E=1/2 m v^2 tak tam je zrovna narust energie vuci hmotnosti linearni. o polovinu vyssi hmotnost - o polovinu vyssi energie.
Diky za vysvetleni.Spis mi prijde divne, jak to, ze se ty mrakodrapy uplne rozdrtily, a jakto, ze se vubec sesypaly.a) Nosny system ve WTC byl centralni = tzn. nosne pilire uprostred v okoli vytahovych sacht. Ocelova sit kolem nebyla konstruovana jako nosna, navic pri vysokych teplotach ocel měkne a ztrácí pevnost.
b) Sesypaly se ne proto, že v nich hořelo, ale že do nich narazilo dopravní letadloNo, co jsem slysel oficialni spravy, tak tam blabolili o tom, ze se dokonce ty pilire roztavily. Coz je pri te teplote blbost. Tak to pak nejak preformulovavali. Ty Boeingy to do nich nenapraly na stred ale spis vice do boku, takze by prave ta nosna konstrukce mela byt relativne nedotcena. Narust energie s vyssi rychlosti roste kvadratem. U hmotnosti je to lienarne. Ek=1/2mv^2.. Byly konstruované na náraz Boeingu 707 a napálily to do nich Boeingy 767-223. Z porovnání letadel ze stran konspiračních teoretistů to skoro vypadá, že se jedná o tytéž letadla, ale při nestranném bližším zkoumání vidíte, že B767 má o polovinu vyšší vzletovou hmotnost než B707. Kdo má za sebou aspoň základy fyziky ví, že nárust energie při vyšší rychlosti/hmotnosti roste nelineárně.
Abych to shrnul - původně jsem byl zastáncem teorií o spiknutí (filmy Loose Change, Zeitgeist apod mám podrobně nastudované), ale po krátkém vlastním pátrání a nezávislém povídání s několika fyziky jsem došel k přesvědčení, že nic není tak žhavé, jak se navaří. Zkuste si něco zjistit jinde, než z konspiračních stránek.No, nestranne zdroje infoermaci se hledaji jenom tezko. A navic to neni hned poznat.
Druhá věc je, že je dost pravděpodobné, že vlivní lidé o tom něco věděli nebo alespoň tušili. Ale ty baráky spadly samy, o tom jsem přesvědčený.Jo, ten smrad okolo je IMHO jeste vetsi prasarna, nez nejasnosti kolem toho, jestli to shucelo samo nebo to odpalili.
1) ekonomicky navržená ocel má mez spolehlivosti okolo 200 °CZnám mez úměrnosti, mez pružnosti, mez kluzu, mez pevnosti, ale mez spolehlivosti je pro mě novinkou.
a je velmi dobrým vodičem tepla.No právě. Ocel je velmi dobrým vodičem tepla, takže všechno teplo odváděla(ikdyž nevím jestli se dá 200˚C vůbec za nějaké teplo považovat).
Letadlo narušilo ochrannou protipožární obálku sloupů, které se mohly relativně rovnoměrně ohřívatCož mělo jaký vliv?
2) vnější plášť, který přenášel veškeré boční síly a část, mohl udržet budovu poměrně dlouho stabilní - díky chlazení venkovním vzduchem selhal později než jádro budovy.Pořád nechápu proč lidi pletou do souvislosti ten požár a ocel. Ocel není ani dřevo(takže nehoří) a ani beton(vlivem síly se prostě nerozdrtí) ale naopak je to materiál docela dobře tvárný za studena, natož za tepla.
Znám mez úměrnosti, mez pružnosti, mez kluzu, mez pevnosti, ale mez spolehlivosti je pro mě novinkou..Však jo, já jen nechtěl zabíhat do podrobností. "Mezí spolehlivosti" jsem myslel mez, kdy se začnou vyvíjet plastické deformace.
No právě. Ocel je velmi dobrým vodičem tepla, takže všechno teplo odváděla(ikdyž nevím jestli se dá 200˚C vůbec za nějaké teplo považovat).
Kam se to teplo asi mohlo ztrácet, když v ostatních patrech zůstala izolace sloupů neporušená?Letadlo narušilo ochrannou protipožární obálku sloupů, které se mohly relativně rovnoměrně ohřívatCož mělo jaký vliv?
Pořád nechápu proč lidi pletou do souvislosti ten požár a ocel. Ocel není ani dřevo(takže nehoří) a ani beton(vlivem síly se prostě nerozdrtí) ale naopak je to materiál docela dobře tvárný za studena, natož za tepla.Řekl bych, že kolaps WTC způsobilo náhlé zlepšení tvárnosti oceli za tepla.
Kam se to teplo asi mohlo ztrácet, když v ostatních patrech zůstala izolace sloupů neporušená?To opravdu netuším.
Řekl bych, že kolaps WTC způsobilo náhlé zlepšení tvárnosti oceli za tepla.Čímž by začalo namáhání oceli na ohyb(ať jsem přesný, tak v tomto případě by to bylo namáhání na vzpěr) čímž by se prostě ohla, ale určitě by se nepřestřihla, jak když nožem sekne.
Ja jo. Proste by se to teplo rozvedlo po cele konstrukci. Ted je ale otazka, bylo by to teplo nakonec dost nizke aby se budova nesesypala? 200 stupnu pro bod meknuti oceli se mi zda docela malo. Je to vazne tak?Kam se to teplo asi mohlo ztrácet, když v ostatních patrech zůstala izolace sloupů neporušená?To opravdu netuším.
No, ale ten nahly ohyb mohl vyvolat raz, ktery by spustil retezovou reakci.Řekl bych, že kolaps WTC způsobilo náhlé zlepšení tvárnosti oceli za tepla.Čímž by začalo namáhání oceli na ohyb(ať jsem přesný, tak v tomto případě by to bylo namáhání na vzpěr) čímž by se prostě ohla, ale určitě by se nepřestřihla, jak když nožem sekne.
Ja jo. Proste by se to teplo rozvedlo po cele konstrukci.Vždyť právě o tom mluvím. i kdyby na ty ocelové sloupy valily 4000˚C s hořáky, tak jim to nic moc v tom jednom bodě neudělá, protože se teplo rozvede a vyzáří do okolí. Takže oheň na to vliv mít nemohl…problém je totiž i v tom, že hořely jen kancelářské potřeby, které by s celou budovou, i kdyby stála na jednom trámu, ani nehly.
Ted je ale otazka, bylo by to teplo nakonec dost nizke aby se budova nesesypala? 200 stupnu pro bod meknuti oceli se mi zda docela malo. Je to vazne tak?Jak říkám, v jednom z těch filmů to bylo uváděno. Dost záleží i na typu oceli, ale podle diagramu Fe-Fe3C je teplota tavení oceli od 1200˚C nahoru. Max. krátkodobá teplota byla 600˚C při hoření kerosinu a tato teplota leze z plynových hořáků, takže si klidně můžeš zkusit jaký bude mít vliv.
No, ale ten nahly ohyb mohl vyvolat raz, ktery by spustil retezovou reakci.Náhlý ráz? Řetězová reakce…prosím rozveď to trošku.
Bylo to mysleno tak, ze pokud by jedno to patro povolilo a vyssi patra padla, mohlo by v dusledku toho dojit ke kratkodobemu zvyseni tlaku na dalsi patra coz by mohlo vest k postupnemu zhrouceni budouvy.No, ale ten nahly ohyb mohl vyvolat raz, ktery by spustil retezovou reakci.Náhlý ráz? Řetězová reakce…prosím rozveď to trošku.
Mysím si, že mohlo být odváděno do dalších a dalších nosníků jádra.Kam se to teplo asi mohlo ztrácet, když v ostatních patrech zůstala izolace sloupů neporušená?To opravdu netuším.
Čímž by začalo namáhání oceli na ohyb(ať jsem přesný, tak v tomto případě by to bylo namáhání na vzpěr) čímž by se prostě ohla, ale určitě by se nepřestřihla, jak když nožem sekne.Které nosníky byly přestřižené? Podle tvaru a použité oceli by se mělo dát poznat, z kterého místa v konstrukci to zhruba pochází.
Mysím si, že mohlo být odváděno do dalších a dalších nosníků jádra.Vždyť jo, teplo se rozložilo(šíření tepla vedením a jak známo ocel je velmi dobrý vodič tepla) a zase vyzářilo do okolí.
Které nosníky byly přestřižené? Podle tvaru a použité oceli by se mělo dát poznat, z kterého místa v konstrukci to zhruba pochází.V některém z těch filmečků je to uvedeno a dokonce vznáší teorii, že byly přepáleny termitem. Co je na tom pravdy soudit nebudu, protože jak říkám, nebyl jsem tam, ale jen říkám. Kdyby teplo mělo mít vliv na ocelovou konstrukci, tak takovou, že by se budova začala prostě ohýbat a nešla by k zemi jak na povel.
Vždyť jo, teplo se rozložilo(šíření tepla vedením a jak známo ocel je velmi dobrý vodič tepla) a zase vyzářilo do okolí.Opomíjíš dvě věci: velké teplo (Q) uvolněné spálením veškerého leteckého benzínu a (relativní) tepelnou izolaci ve formě betonu. Ocel nosníků v jádře se tak mohla docela dobře ohřát na vysoké teploty.
Kdyby teplo mělo mít vliv na ocelovou konstrukci, tak takovou, že by se budova začala prostě ohýbat a nešla by k zemi jak na povel.A proč by se měly jednotlivé stěny ohýbat jinam než dovnitř? Vzhledem ke tvaru konstrukce je to nejpravděpodobnější směr, protože se v žádném svislém prvku neaktivuje tah. Nevylučuju nějakou "pomoc" zevnitř, ale připadá mi docela pravděpodobné, že k pádu vůbec nebyla potřeba. PS: přečti si tyto články: 1, 2, 3. Máš-li po ruce nějaké podobně seriózní s jiným názorem, se s nima.
Opomíjíš dvě věci: velké teplo (Q) uvolněné spálením veškerého leteckého benzínuZ kterého byla většina vyzářena do okolí při nárazu(ohnivá koule) a nebo ihned vyhořelo.
a (relativní) tepelnou izolaci ve formě betonu.Nejsem stavař, takže do betonu se fušovat nebudu.
Ocel nosníků v jádře se tak mohla docela dobře ohřát na vysoké teploty.a)Ty nosníky měří skoro 417m, takže odváděli teplo a působily jako chladič
A proč by se měly jednotlivé stěny ohýbat jinam než dovnitř? Vzhledem ke tvaru konstrukce je to nejpravděpodobnější směr, protože se v žádném svislém prvku neaktivuje tah.Ale alespoň by se měli ohýbat a tak bránit alespoň trochu tomu hornímu bloku, jenže ten šel k zemi jak když kamenem hodím. A kam vůbec ten horní blok zmiznul? Tři čtvrtiny budovy rozdrtil na prach a při dopadu na zem se také rozdrtil?
Nevylučuju nějakou "pomoc" zevnitř, ale připadá mi docela pravděpodobné, že k pádu vůbec nebyla potřeba.Já bych naopak řekl, že na to aby sleťely byla potřeba velká pomoc. Kdyby se jakkoliv jen zřítili, kam by se vytratily?
Kdyby se jakkoliv jen zřítili, kam by se vytratily?Hm, a co jsi cekal? Ze v prizemi najdes neporusene vrchni patro a televizni antenu? Jaka je teda tvoje teorie? Prosim neco proveditelneho. Jestli v tom mel nekdo jiny nez teroristi prsty, tak spis tim zpusobem, ze tem teroristum nebranili. Pochybuju ale, ze by ty veze byly jakkoliv podminovane apod. Btw ty nastrihnute nosniky, to jako myslis, ze agenti vlady rozmontovali zdi a dostali se az na nosniky samotne budovy, kterou termitem nebo cim narezali? Nevzniklo to spis az pri odklizeni trosek, kdy bylo potreba ty velke sloupy nejak zmensit? ;)
a)Ty nosníky měří skoro 417m, takže odváděli teplo a působily jako chladičad a) Ano, pokud měly to teplo jak a kam odvádět. Ocelové nosníky mají vždy relativně malý průřez, takže průtok tepla tam pravděpodobně nebyl dostatečný na to, aby bylo teplo dostatečně rychle odváděno od místa požáru. ad b) V tom druhém článku se píše, že ohnivá koule spálila asi 15 % z původních 90 m^3 paliva. A ještě něco: zeptej se nejbližšího hasiče, na kolik se dokáže rozpálit požár. 200 °C má možná táborák. :-P
b)Jak říkám, většina kerosinu vyhořela při nárazu a pak hořelo jen kancelářské zařízení, jehož teplota nepřesáhla 200˚C. Na to aby se vůbec ocel dala ohýbat(natož lámat) jsou potřeba úplně jiné teploty.
Ale alespoň by se měli ohýbat a tak bránit alespoň trochu tomu hornímu bloku, jenže ten šel k zemi jak když kamenem hodím.Jestli dobře rozumím, tak myslíš zachycení horní části jádra pláštěm. Aby to šlo, tak by musely mít budovy kruhový půdorys (nemusím doufám psát proč) a poněkud masivnější vodorovné trámy a hlavně jejich přípoje k plášti a jádru. Podívej se na obrázky v druhém článku.
A kam vůbec ten horní blok zmiznul? Tři čtvrtiny budovy rozdrtil na prach a při dopadu na zem se také rozdrtil?Betonové konstrukce nejsou stavěny na náraz v 50 m/s do země
Já bych naopak řekl, že na to aby sleťely byla potřeba velká pomoc. Kdyby se jakkoliv jen zřítili, kam by se vytratily?Pevná hmota tvořila 5 - 10 % objemu baráku (kdyby to bylo víc, byl by to bunkr
PS: přečti si tyto články: 1, 2, 3. Máš-li po ruce nějaké podobně seriózní s jiným názorem, se s nima.Tak jsem si to teda přečetl a hned poté jsem shlédl toto, které různé aspekty z článků zase vyvrací. Problém je, že každý uvádí snad u všeho úplně jiné hodnoty, takže opravdu nevím čemu věřit. Nejlíp snad bude nevrtat do toho.
Nejlíp snad bude nevrtat do toho.Souhlas.
Hm, škoda, že jsem si sporná místa toho filmu hned nepsal. Ten film nic (minimálně během prvních 40 minut) nevyvrací, pouze zpochybňuje a to často pomocí logických klamů: např. řekne, že WTC mělo neobvyklou konstrukci, pak ukážou příklad kolapsu nosných sloupů budovy s klasickou konstrukcí a masivními ŽB stropy, a nakonec se diví, že kolaps WTC vypadal jinak.Že film nějaký názor podsouvá o tom není sporu, ale stejně se musí nechat…pokud se ti podaří vyvrátit všechny tyto body(původně jsem to chtěl nazvat fakty, a i když to tak nazývají na Wikipedi, je velmi těžké určit z toho je opravdu fakt) potom klobou dolů.
tyto bodyNejlepší pojmenování asi bude otázky.
BTW:Zajímavé, že byl přeložen jen do češtiny. Žádné Německé nebo jiné weby s podobným zaměřením jsem ještě nečetl. Jsem se teď dodíval na Zeitgeist a docela jsem zůstal hledět s otevřenou hubou. Teď jen ověřit co z toho co vykládali byla pravda.
Polopravdy a logické klamy jsou nejsilnější zbraně v "informační válce".A ty "dokumenty" si svou rychlostí výkladu "faktů" o to přímo říkají, jenže nad druhou stranu je kolem události tolik smradu…, že by z toho jeden padnul a pochybnosti si už prostě neodpářou. Řekl bych, že se snaží událost spíše zveličovat a popularizovat.
Pro necvičené a neobeznámené s problematikou (kterých je vždy většina) nejsou na první pohled rozpoznatelné od fakt.Problém je, kde vůbec ty fakty nabrat? Znáš nějaké místo odkud se dají získat zcela nestranné informace o celé události? Sem s nimi. Klidně bych si mohl udělat simulaci celého jádra + pater + pláště, jenže kde vzít nějaké neovlivněné nákresy celé budovy?
Open air burning temperatures: 287.5 °C (549.5 °F)Opravdu nevím co si mám myslet a čemu věřit.
Veteranovi s Iraku, ktery je expertem na rizene demoliceA to víš odkud?
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Jenom by pak člověk vypadal jako hňup, když by soudný den nepřišel :DNo tak musis nejakej vykutit, aby ses neztrapnil
-> cize z toho vyplyva ze dani vedci pracuju na skutocnom konci sveta aby mohli lahko balit baby a pritom aby sa v osudny den neztrapniliJenom by pak člověk vypadal jako hňup, když by soudný den nepřišel :DNo tak musis nejakej vykutit, aby ses neztrapnil
Jenom by pak člověk vypadal jako hňup, když by soudný den nepřišel :DOno to zas tak nevadi, kdyz se clovek uz pred ni neukaze
Raději se věnujte něčemu čemu rozumíte a nešiřte dál takové nesmysly ...připadá mi velmi vtipné, že z šíření nesmyslů o fyzice a neznalosti oboru tady informatika obviňuje ... informatik
Vtipné by to bylo, jenže je tu jedna drobnost, podle papíru z UPOLu jsem fyzik, nikoliv infomatik.pak je tu ovšem taková drobnost, že váha toho papíru je dosti pochybná - podstatnější bývá, čím se člověk opravdu zabývá, nikoli z čeho nějak udělal zkoušky ... ostatně taky mám na fyziku papír, mám na vysvědčení ze základky jedničku, tak těm strangeletům přeci musím rozumět
... a nebo si raději najděte něco o tom, co se má dělat v LHC a porovnejte si to s tím, co se nonstop děje třeba v horních vrstvách atmosféry."co se deje v atmosfere je sice pekne, ale vysledne produkty srazek nejou uplne identicke s temi, co budou v LHC, takze takoveto jednoduche delani zaveru je tak trochu na picu" a též že není od věci přečíst si sekci 2.2 v této studii tak nevím, nepůjdeš ten svůj papír vrátit?
vplyv ciernej diery zo stredu galaxie (alebo co) a ze to rychlo otoci poly Zeme.Vliv černé díry je co? Pod její gravitační pole nebo pod horizont události? Protože v druhém případě je nějaká změna pólu docela irelevantní. Jen mi ještě nikdo neřekl jak to bude až se za ten horizont události dostanu. Bude to pomalá a bolestivá smrt a nebo si toho ani nevšimnu a nebo bych se na to měl dokonce těšit?(Někde jsem dokonce četl, že se dá černou dírou proleťet bez toho aby mi něco udělala)
Někde jsem dokonce četl, že se dá černou dírou proleťet bez toho aby mi něco udělalaHmm tak tomu bych moc nevěřil být tebou, můžeš citovat zdroj ať si můžeme udělat obrázek?
můžeš citovat zdroj ať si můžeme udělat obrázek?Wikipedia:
Představme si nešťastného kosmonauta padajícího nohama napřed směrem do středu nerotující černé díry Schwarzschildova typu. Čím blíže se dostane k horizontu událostí, tím déle trvá fotonům, které vyzařuje, uniknout gravitačnímu poli černé díry. Vzdálený pozorovatel uvidí kosmonautův zpomalující se sestup při přibližování se k horizontu událostí, který zdánlivě nikdy nedosáhne. Astronaut z vlastního pohledu překročí horizont událostí a dosáhne singularity v konečném čase. V momentě, kdy překročí horizont událostí, ho nebude možné pozorovat z okolního vesmíru. Během pádu by si všiml, že světlo přicházející z jeho chodidel, potom kolen a tak dále se podléhá zvětšujícímu se rudému posuvu, až se stane neviditelným. Když se přiblíží k singularitě, gradient gravitačního pole se od hlavy k chodidlům značně zvětší. Bude se cítit natažený a nakonec ho roztrhnou slapové síly, protože v jeho chodidlech bude působit mnohem větší gravitace než na úrovni hlavy. Blízko singularity se gradient stane dostatečně velkým k roztržení samotných atomů. Bod, ve kterém se slapové síly stávají zhoubnými, závisí na hmotě černé díry. Pro velké černé díry, jako ty v centrech galaxií, bude tento bod ležet až pod horizontem událostí, takže se kosmonaut může teoreticky dostat přes horizont událostí živý a v případech supermasivních černých děr tento přechod nemusí dokonce ani pocítit. Naopak u malých černých děr se tyto slapové síly mohou stát osudnými mnohem dříve, než kosmonaut dosáhne horizontu událostí.Bohužel, teorie černých děr a vůbec taková pokročilá fyzika jde trošku mimo mě, takže nemůžu posoudit.
3 a poslední: Ballmer uvádí unix.Myslíš Windows NT? (Microsoft Windows Services for UNIX)
Nějaký Americký guvernér mluvil o tom, že soudný den je neodvratitelný, ale tak brzo?Kdysi, jeste v dobe pred masivnim rozsirenim internetu, jsem cetl o jakesi krestanke organizaci v USA, ktera eviduje prez vytahy ze zprav vsechno, co se deje ve svete a zjistuje, jeslti uz neprichazi Soudny den (treba po vybuchu v Cernobylu by si mohli odskrtnout dalsi polozku). Pokud jeste existuje, tak by mne docela zajimalo, jak to v dnesni dobe zvlada - jestli monitoruje jen serizoni veci typu politicka situace na Blizkem vychode, nebo i silenosti typu falesny antikrist v podani Britney Spearsove
Planovana raze byla 100 megatun.Tak to si představit nedovedu, vždyť i "jen" s 57Mt to byla řacha jak kráva. Docela by mě zajímalo co se stalo s lidmi z té vesnice ze které se to točilo.