Kancelářský balík LibreOffice byl vydán ve verzi 26.8. Mimo jiné vylepšuje typografii a kompatibilitu s formáty MS Office, více v poznámkách k vydání.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.8. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 23.1.0, tj. první stabilní verze z nové řady 23.1.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools, Libc++, Polly a Flang.
Google Chrome 152 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 152.0.7977.64 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 327 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Před 35 lety, 25. srpna 1991, oznámil Linus Benedict Torvalds v diskusní skupině comp.os.minix, že vyvíjí (svobodný) operační systém (jako koníček, nebude tak velký a profesionální jako GNU) pro klony 386 (486), že začal v dubnu a během několika měsíců by mohl mít něco použitelného.
Apple představil čipy M6 a M5 Ultra, Mac mini s M6 nebo M5 Pro a Mac Studio s M5 Max nebo M5 Ultra. Fedora Asahi Remix zatím podporuje jenom M1 a M2.
Firefox 157 přinese zapnutou podporu rastrového grafického formátu JPEG XL. Založena je na v Rustu napsané implementaci jxl-rs používané i v Chrome a Chromiu.
Vanilla OS 3 „Reunion“ byl vydán. Tato na Debianu „Sid“ založená desktopová distribuce s transakčními aktualizacemi „neměnného“ základního systému (ABRoot) nově podporuje architekturu arm64 (vedle x86-64), podporuje reprodukovatelné sestavení většiny balíčků a vylepšuje systémové nástroje. Vlastní meta-správce balíčků APX nyní používá Distrobox v2 a je dostupný i pro jiné distribuce.
Řemínky pro Apple Watch, bezdrátová sluchátka nebo nabíjecí adaptéry. Takovou nabídku našli v uplynulých dnech příslušníci Celního úřadu v Liberci při kontrole kamenného obchodu na Náchodsku. Celkem zde zadrželi 3 035 kusů zboží podezřelého z porušování práv duševního vlastnictví. Pokud by se jednalo o originální výrobky, jejich hodnota by podle odhadu přesáhla 10,8 milionu korun.
Byla vydána verze 31.1 textového editoru GNU Emacs. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Poslední dobou chodím čím dál, tím později spát. Ať už je to proto, že mám rád svý Gentoo (ať už dávám dokupy php, aby jel apache, nebo hraju Enemy Territory) /přísahám, že když jsem měl Windows, už jsem neměl co dělat, znáte to - někteří .../, nebo proto, že si říkám, že ještě chvíli, pak se ukáže, že jsem zapomněl na tohle a támhleto a najednou je vlastně už ráno. Kolem 2/3 hodiny. Někdy je to taky tím, že nemůžu usnout, protože jsem si přes víkend stihl zvyknout. Zrovna třeba včera a dneska.
No, chtěl bych se zeptat, jestli to nějak vážně neohrožuje zdraví (spaní třeba 4 hodiny). Že je prý člověk ráno nevrlý a unavený, to je známý a není to můj případ, jsem flegmatik, ale myslím tím třeba to, že dřív umřu, nebo začnu růst do země ;) nebo tak. Byly časy, kdy jsem si zvykl chodit spát kolem 22:00, ale to už je pryč. :(
Primárním účelem tohoto blogpostu je zjistit, jak dlouho spíte vy. Docela jsem natěšenej jak to dopadne. Třeba se ukáže, že jsem jedinej, i když tomu moc nevěřím. No tak prostě hlasujte. :)
Tiskni
Sdílej:
) jedu i over-night
Ale na druhou stranu to dospávam o víkendech, to vstanu kolikrát třeba až v 1 hodinu odpoledne
Ale jinak o víkendu taky v pohodě do 1. Někdy i 2 PM.
Přes noc? Kdo pařil Diablo nebo Warcrafta na koleji, tak ví, že TO je důvod na "nocovku". Stgejně tak třeba dohánění semestrálky z programování. Jo, to byly časy
)
no comment, taky mám rád svý gentoo a rád čtu knížky (o programování a linuxu
)
.
Ale kafe rozhodně ne.
V době mladosti jsem vymyslel teorii, podle které spí-li spolu dva, mohou si práci rozdělit a stačí polovina času. Né, že bych tomu věřil (Ale ono to trochu tak funguje), ale zkoušel jsem to nanutit slečnám, že teda jako... kdyby šli se mnou do postele... ušetřej spoustu času.
V poslední době už spím někdy až šest hodin, ale bývalo to míň. Pokud spím déle, následky jsou katastrofální - zbytek dne se nedokážu probudit a je mi blbě. Není na tom nic zajímavého, je to nemoc. Beru to positivně, mám víc času. Ráno je ovšem moje demence značná, jsem sice formálně probuzený, ale moc nefunguju. Někdy se proberu dopoledne, někdy až večer, ale v tu jednu dvě už musím jít spát, protože vstávat musím každý den nejpozději v sedm. Občas si dám osmihodinový spánek, ale to jsem " na debila" celý den Někdy naopak spánek vynechám vůbec, osobní rekord v nespaní jsou tuším tři dny.
, ale tomuto jevu říkám přespání a trpím tím také.
Já to měl vždycky, ale teď, po nemoci ,se kolem rána začne startovat jakýsi neblahý proces a pokus spím, tak mi odrovná. Ale tím odrovná, míním odrovná. V lepším případě jenom třeba bleju, jsem trochu slepej, neovládám prsty a tak. Ale umím i veselejší kousky.
,se kolem rána začne startovat jakýsi neblahý proces a pokus spím, tak mi odrovná. Ale tím odrovná, míním odrovná. V lepším případě jenom třeba bleju, jsem trochu slepej, neovládám prsty a tak. Ale umím i veselejší kousky.Jéé, tohle přesně mám taky, většinou se ale jen pobleju
)
).
Tohle vsechno ale az od doby, kdy mame wifi na private. Pomalu si ale buduju nejaky zvyky, jako treba shodit Akregator v 11 a nehrabat se v ty dobe uz moc v Abicku
....ale i tak, dycky clovek na nejakou stranku narazi "tyjo! fakt? klik...klik... hej, dobry, tenhle soft sem hledal!". A taky se ucim neodpovidat hned na kazdej blog, se kterym nesouhlasim
drive jsem chodil spat tak mezi 22 - 23 a pak jsem vstaval treba v 7 i kdyz jsem nemusel nekam jit, nebo neco delat. reknu vam, ze je docela fajn vstat brzo, clovek ma pocit, ze z toho dne ma vic.
.
Chybí mi tam volba 6-7. A taky pár dalších hodin.....
Mně osobně přes týden stačí 6-7 a o víkendu tak 8-9. Tj. jak moc to stíhám.