Google Chrome 152 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 152.0.7977.64 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 327 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Před 35 lety, 25. srpna 1991, oznámil Linus Benedict Torvalds v diskusní skupině comp.os.minix, že vyvíjí (svobodný) operační systém (jako koníček, nebude tak velký a profesionální jako GNU) pro klony 386 (486), že začal v dubnu a během několika měsíců by mohl mít něco použitelného.
Apple představil čipy M6 a M5 Ultra, Mac mini s M6 nebo M5 Pro a Mac Studio s M5 Max nebo M5 Ultra. Fedora Asahi Remix zatím podporuje jenom M1 a M2.
Firefox 157 přinese zapnutou podporu rastrového grafického formátu JPEG XL. Založena je na v Rustu napsané implementaci jxl-rs používané i v Chrome a Chromiu.
Vanilla OS 3 „Reunion“ byl vydán. Tato na Debianu „Sid“ založená desktopová distribuce s transakčními aktualizacemi „neměnného“ základního systému (ABRoot) nově podporuje architekturu arm64 (vedle x86-64), podporuje reprodukovatelné sestavení většiny balíčků a vylepšuje systémové nástroje. Vlastní meta-správce balíčků APX nyní používá Distrobox v2 a je dostupný i pro jiné distribuce.
Řemínky pro Apple Watch, bezdrátová sluchátka nebo nabíjecí adaptéry. Takovou nabídku našli v uplynulých dnech příslušníci Celního úřadu v Liberci při kontrole kamenného obchodu na Náchodsku. Celkem zde zadrželi 3 035 kusů zboží podezřelého z porušování práv duševního vlastnictví. Pokud by se jednalo o originální výrobky, jejich hodnota by podle odhadu přesáhla 10,8 milionu korun.
Byla vydána verze 31.1 textového editoru GNU Emacs. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Webový prohlížeč Waterfox (Wikipedie), fork Firefoxu, byl vydán ve verzi 6.7.0. Postaven je na jádru Gecko ESR 153.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.17.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Přidána byla základní podpora gamepadů. Opraveno bylo několik zranitelností. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Americká technologická společnost Apple loni v Irsku na daních zaplatila 17 miliard dolarů (zhruba 350 miliard Kč). To představovalo 40 procent celkové částky, kterou firma odvedla na dani z příjmů po celém světě. Vyplývá to z účetních výkazů podniku. Platbu výrazně zvýšilo rozhodnutí Soudního dvora EU z roku 2024, podle něhož měl Apple doplatit Irsku na daních 13 miliard eur (313 miliard Kč).
Vubec by mi nevadilo mit partnetku linuxacku...vzhledem k tomu, ze mam trochu problemy s konzervaci na jine tema nez jsou pocitace, by mi to asi vyhovovalo...a ze by to case umela lip nez ja? Aspon motivace k soutezivosti :)
Problem je ze to je tak nedostatkove zbozi ze pravdepodobnost, ze bych nejakou zrovna JA ulovil se nekonecne blizi nule, o opaku radsi nemluvim :)
pravdepodobnost, ze bych nejakou zrovna JA ulovil se nekonecne blizi nule, o opaku radsi nemluvim :)Říkal jsem si to stejný
konzervaci
když máš problémy s konzervací, tak doporučuju zavařování
Ty aby ses neozval, co?
+100000
ps.: aby ses jednou nedozvedel ze nema ovladac pro tvuj HW
By mně zajímalo, jak bys definoval výraz "linuxačka". Holka, která hodiny sedí u kompu a kompiluje jádro nebo jen Linux používá a neřeší, že ho používá ? Nebo jiná definice ?
Si nejsem jistá, jestli je to v životě tak strašně důležitý. Myslím, že holky zajímají víc jiné věci než soupeření o nejvychytanější distribuci 
Aha, tak díky za vysvětlení. Jo, chápu, že z Mandrivy někdo nemusí být odvázanej, přeju ať potkáš Gentoistku 
Na ten nový disk v notebooku jsem jí nainstaloval Ubuntu prostě proto, že jsme byli líní hledat originální instalačky Windows.
PS: nemohl byste někdo napsat do té firmy z Redmondi, že instalační média se obvykle vystavují na webu, kdo je má furt hledat... Takhle se ten jejich software nerozšíří...
Takhle se ten jejich software nerozšíří...ROFL Diky, zas budu zit o neco dele

dokonce se musím přiznat, že se jako správnej nerd nejčastěji seznámím s nějakou holkou přes seznamku
- You do the whole lonely hearts thing? - I'm 32 year old IT man, who works in the basement. Yes, I do the whole lonely hearts thing.
holku jsem nikdy nemel, nemam a nikdy nebudu mitCo nového na vaší farnosti otče? Už jste vypudili z vašich počítačů MS® ďábla?
Drzim si ho jen ve svatem VirtualBoxu...v tu chvíli, jak jsem si to přečet, mi prolikla hlavou představa VB jako tý věci do který v Ghost Busters vcucávali duchy... +1
Nejčastěji zabírá argument, že nepotřebují antivir, protože na linux viry nejsou...To je ale dost nebezpečně podaný argument.
Různý události v mym nepočítačovym životě a profil Davida Kolibáče mě inspirovaly k napsání tohodle blogpostu...
Zvlášť ta druhá část mě pobavila 
2) Slečna říká, že my počítačový nadšenci jsme ufňukaný, že v každým oboru se najdou lidi, kteří tomu propadli až moc a působí na své okolí všelijak.
Já bych slečnu, která se příliš zajímá o počítače, nechtěl ...Muj kolega rika, ze mu pocitacovy analfabetismus jeho pritelkine zcela vyhovuje, protoze pred ni nemusi v pocitaci schovava veci, jejichz existenci by musel nespis sahodlouze vysvetlovat. A pry neni neni horsiho, nez holka, co je schopna sedet cely den u chatu a provozovat elektronickou verzi drbarny
(ja osobne si myslim, ze jeste horsi je telefoni verze drbny, obzvlast pokud jste to vy, kdo plati ucty).
stat se snazi zneprijemnit zivot tim, ze zvyhodnuje lidi co ziji ve dvojiciAle houby. Žiju s partnerkou a kromě toho, že to silně pociťuji na inkasu, tak ona ještě přišla o příspěvky na děti, protože já mám mírně nadprůměrnou výplatu. Ovšem společné zdanění jsme uplatnit nemohli, protože nejsme manželé. Stát tě nikdy nezvýhodní, jen si uplatňuje to, co se mu hodí.
Mně šlo jen o to, že tím člověk žádné výhody nezíská.
stat se snazi zneprijemnit zivot tim, ze zvyhodnuje lidi co ziji ve dvojici
Love and marriage, love and marriage Go together like a horse and carriage This I tell you brother You cant have one without the other Love and marriage, love and marriage Its an institute you cant disparage Ask the local gentry And they will say its elementary
Kdo s partnerkou skutečně chce být, ten s ní bude i bez svatby. Kdo potřebuje svatbu proto, aby s ní byl, ten by možná tu pravou ženu měl ještě chvíli hledat...Tak takhle se na to divat me nenapadlo a musim rict ze mas myslenku.
But mainly, when you love someone as much as I love you, getting married is the only thing left to do.
Nicméně podle mně je svatba krásná věc! ...jen zatím s mladou nijak nepociťujem tu potřebu
Následujícím algoritmem
album.jabbim.cz/triak@jabber.cz/hledam.png
A protoze jsem narazil, musel jsem na to vydat patch :(
http://album.jabbim.cz/triak@jabber.cz/patch.png
takze se asi hned tak nezdari :)
Tiskni
Sdílej: