Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nedávno jsem se tu chlubil, že mě přijali na magisterské studium a potom, že jsem dokončil to bakalářské, takže to nepřišlo vniveč. Od té doby jsem byl na otravně zdlouhavém zápisu a pak 23.9. přišel první školní den...
Když jsem tak seděl na vůbec první přednášce semestru, která mě nijak zvlášť nebavila, začal jsem vážněji než jindy uvažovat nad tím, co aktuálně v životě chci dělat a zda je to trávit čas ve škole anebo se ubírat jiným směrem. Po přednášce jsem šel na tělák, zvedat chvíli železo do posilovny. Pak jsem měl hodinu čekat na sadu nějakých cvičení jdoucích po sobě.
Jak jsem tam tak seděl a čekal, uvědomil jsem si, že nechci být další dva roky ve škole. Ve skutečnosti mi 16 let školy docela stačilo. Teď bych rád vydělal nějaké peníze a nastěhoval se do bytu v Praze, kterej mi bude říkat pane (resp. pane pronájemce ). Zatímco si na aktuální bydlení v Praze nemůžu stěžovat, je to pěkný byt a všechno, tak mě zkrátka stejně láká mít něco svého, kde budou platit moje pravidla a budu si všechno moct udělat podle sebe. Až bude tohle zařízené, tak pak vyměním Vectru za něco trochu zajímavějšího
V IT se zdokonaluji ve věcech, které opravdu využiju, ne v sadě věcí, kterou za mě někdo vybral a ještě k tomu (IMHO) ne zrovna dobře. Takže k tomu nepotřebuji školu, stačí mi volný čas a počítač s připojením k Internetu. Čas, který bych strávil ve škole anebo čekáním na další cviko můžu strávit prací, vyděláváním peněz a následným plněním svých snů a dosahováním vytyčených cílů.
Tehdy jsem dojedl svou poslední bagetu na FELu na karláku, odešel jsem domů a od té doby už do školy nechodím. A přestože jsem si vyslechl solidní množství remcání z nejrůznějších stran, tak ničeho nelituju.
Tiskni
Sdílej:
Tak ať se daří a jde všechno podle plánu
Není zač. Já utek ze školy ještě před koncem prvního semestru Ale pak jsem si našel práci, na dílně (celkem jsme tam 4) umím nejlíp s informačním systémem a život je najednou docela fajn - dělám zároveň hlavou i rukama, takže mi z toho ani moc nehrabe
Ještě se někde zabydlet, dotáhnout tam přítelkyni, naučit se oba trochu vařit a já osobně se budu mít fajn....pokud to všechno se svým platem utáhnu...
Co si mám představit pod tím, kdy mě někdo nazve lečem?
Hmmm... *píchá se prstem do břicha* ...něco na tom bude
Lister: Já nejsem nula! Mám svůj plán.
Rimmer: Jakýpak? Plánuješ stát se nejpodřadnějším tvorem ve vesmíru?
Lister: Ne, mám pětiletej plán. Odbydu si ještě 2 cesty a šetřím si celý svůj plat.
Rimmer: Odkdy?
Lister: No odjakživa. Proto si nikdy nekupuju mejdlo a deodoranty nebo ponožky. Nic takovýho. Koupim si totiž malou farmu na Fidži a budu chovat ovce a krávu a křížit koně.
Rimmer: S ovcemi a krávou?
Lister: Ne, koně s koňma.
Rimmer: Na Fidži?
Lister: No jasně. Maj tam neuvěřitelný ceny.
Rimmer: No aby ne! Došlo tam k sopečnýmu výbuchu a celá Fidži je teď metr pod mořskou hladinou.
Lister: Je to jenom metřík, můžem se brodit.
Rimmer: A co chudinky ovce? Koupíš jim snad plovací vesty? Nebo jim nasadíš chůdy? Ještě lepší, kdybys je zkřížil s delfíny na ovce hopkavé! Béééé, fůůůůůů, béééééé, fůůůůůůůůů.
Teď bych rád vydělal nějaké peníze a nastěhoval se do bytu v Praze, kterej mi bude říkat pane (resp. pane pronájemceZrovna tady děláš chybu svého života, ale někde jsem četl, že každý má mít právo na své chyby, protože chybama se člověk učí a nic by se za ten život ani pořádně nenaučil.). Zatímco si na aktuální bydlení v Praze nemůžu stěžovat, je to pěkný byt a všechno, tak mě zkrátka stejně láká mít něco svého, kde budou platit moje pravidla a budu si všechno moct udělat podle sebe.
Lokimu se jistě zalíbila egopoznámka, že ve svém bydlení budou platit jeho pravidla, a všechno si bude moct dělat podle sebe.Ano, je to tak. Rad si vytvarim a prizpusobuji kolem sebe prostredi, ve kterem se mi libi. Uznavam vsak, ze zit se mnou v 'jedne domacnosti' muze byt dost o nervy
Jediným problémem je, že to tak v životě nechodí ani neplatí, a ani u Lokiho, i když tady svým sobeckým přístupem tapetuje každou diskuzi. Možná jako Robinson někde na ostrově, ale asi už ani tam to tak není. Už to, že píše česky, a ne svou vlastní hatmatilkou napovídá, že vlastně nedělá všechno podle sebe - třeba by mu nikdo nerozumělAle ano, chodi to tak. Jen ne v takove mire, kterou se mi neustale snazi ostatni diskutujici podsouvat. Clovek je od prirody do urcite miry sobecky, tvrdy a soutezivy. Jsou to prirozene instinkty zakorenene od nepameti v nasem paleokortexu. I uzus lidi zijicich v danem prostoru pro pouzivani jednotneho jazyka ma sobecke pohnutky: Jedinec mluvici vlastnim unikatnim jazykem by jen tezko interagoval s okolim, coz zahrnuje napr. vyber partnera i ekonomickou aktivitu, ktera by ve zdrave spolecnosti mela byt nutna pro preziti.
Co se podle tebe stane?Logicky jediná nevyhnutelná věc, která se stát musí: Skončíš s tím, že ti buď pane nebude říkat nic a nebo budeš mít něco svého, kde nebudou platit tvoje pravidla a nebudeš si všechno moct udělat podle sebe. Ve skutečnosti to není názor na který jsem přišel sám, ale který jsem vyčetl, takže jestli chceš vědět víc, tak budeš muset počkat, protože to nebudu opisovat, ale budu to muset naskenovat.
pro mnoho lidíA co tě jako vede k tomu, že zrovna ty si ta výjimka?
Logicky jediná nevyhnutelná věc, která se stát musí: Skončíš s tím, že ti buď pane nebude říkat nic a nebo budeš mít něco svého, kde nebudou platit tvoje pravidla a nebudeš si všechno moct udělat podle sebe.co te k tomu vede, tohle tvrdit?
a misto toho, aby se zacal sam zivit, zustane na statni skole z duvodu, ze do duchodu ma daleko
Pokud to čteš z hvězd jako MP, možná by sis mohl sundat krytku z dalekohledu.
Já myslel, že Kolesa a Ponkrác jsou jména, nikoliv nadávky.Jmena sama o sobe nadavkou nejsou. Ale prirovnani k osobam, ktere se s temito jmeny poji, uz imho v urcitem kontextu ano.
Zrovna Kolesa je sice exot, ale celkem neškodný... Ehm, pokud mi nevadí jeho závislost na sociálním systému.Zavislost na socialnim systemu je obecne spatna a stat, pokud nechce socialni davky rusit, by mel vytvaret takove podminky, aby byl clovek k praci motivovan.
Zavislost na socialnim systemu je obecne spatna a stat, pokud nechce socialni davky rusit, by mel vytvaret takove podminky, aby byl clovek k praci motivovan.Závislost na jakémkoliv systému je obecně špatná, abych to trochu doplnil.
aby byl clovek k praci motivovan
Ona je ovšem otázka, zda to nebude práce pro práci nebo zbytečná práce, za kterou člověk bere prachy, aby si mohl nakoupit zbytečnosti. S technickým pokrokem je ostatně čím dál tím těžší dělat něco smysluplného.
Soběstačný v naší civilizaci také skoro nikdo není.
Soběstačný v naší civilizaci také skoro nikdo není.Bys valil očiska Kolíbáči. Ještě to není ani zdaleka tak zlé. Ale ať jsem technicky korektní: [citation needed]
Nezapomínej, že i ten zemědělec (nenapadá mě nikdo další relevantní) slušně funguje díky tomu, že využívá techniku (nafta?), veterináře, odborné publikace, dodavatele osiv, hnojiv atd. atp. Bez Systému to už/zatím nejde.A přijde ti že jsem ti nějak rozporoval? Ti to pro jistotu zopakuju ještě jednou a pomaleji: Bys valil očiska Kolíbáči, v porovnání se zahraničím naše luhy a háje na tom v otázce soběstačnosti ještě nejsou až tak špatně (přinejhorším tu máme Tykče/Tykačovou a jejich Ptyč
BTW: To co si jmenoval ty je klasický případ industriálně závislého zemědělce, když už jsme teda u toho.
Měl jsem na mysli něco poněkud odlišného.A co prosimtě?
Zombie ApocalypseNo tak to jsme očividně oba měli na mysli jednu a tu stejnou věc a v tom ti nijak nerozporuju.
Ale já jsem teď nějaký zmatený. Po mnoha letech poslouchám soundtrack k Age of Empires a půlka z toho je elektronika a teď to přešlo v blues (!), což mi nějak nesedí k starověku.Tak nezkoušej drogy. Drogy jsou špatné.
S technickým pokrokem je ostatně čím dál tím těžší dělat něco smysluplného....Soběstačný v naší civilizaci také skoro nikdo není.A tu je ten hlavný rozpor, na jednej strane čoraz väčšia závislosť na "systéme", ktorý tlačí jednotlivcov všetkými možnými spôsobmi vrátane unifikácie myslenia:) a predstáv o svete, o zmysle do rovnakej formy - a na druhej strane izolovanosť→každej jednej oddelenej, nahraditeľnej, lacnej, bezcennej a vlastne i nadbytočnej entity. Schizoidná situácia.
pravidla o mrtvých jen dobřePojďme se bavit o Stalinovi. Aha, tys chtěl(a) volit komunisty.
Aha, tys chtěl(a) volit komunisty.Takže ten ženský rod, ak vylúčim seba, čo teda musím, a vezmem do úvahy, že dvojité wecko mi venovalo celý jeden kvalitný blog a odkedy sa objavilo na scéne, pokúša sa so mnou o vtipné dialógy, kde by som ja mala byť ten blbec a on ten chytrý, tak by mi vylučovacou metódou ostala tá druhá, alebo niekto, kto nemá záujem akurát ju angažovať do svojho komického čísla.
•Chtěla jsem zjistit, co to vlatně ten blog je na vlastní kůži.asi ju nemala ešte hrošiu:)
lokiFascinující. Dovolte mi malý experiment: Veřejné zdravotní pojištění
System povinnych statnich starobnich duchodu je s nami jen nekolik desitek let a ukazuje se, ze je nefunkcni a je potreba jej zrusit.Takto to urobíme, loki: Neviem, aký ste starý a či už len vy alebo aj vaši rodičia vyrastali v spoločnosti, kde mali zadarmo pediatrickú starostlivosť, jasle, škôlku prakticky zadarmo, v bezplatnej škole dostávali pomôcky, učebnice a mali dotované školy v prírode a letné tábory, ďalej očkovanie proti infekčným chorobám (obrna alebo mups v puberte by vám asi veľmi život neskvalitnili), vychovávali vás v štátnom byte s dotovanými nákladmi na bývanie, kupovali vám dotované dubčekove rožky:), poberali prídavky na deti, materskú atď. ... Ale mohli by sme spočítať všetky tie náklady. Vy to vrátite a ja sa vzdám (mali sme spoločný štát:)) dôchodku - aj tak by som z toho nevyžila.
Teď bych rád vydělal nějaké peníze a nastěhoval se do bytu v Praze... Až bude tohle zařízené, tak pak vyměním Vectru za něco trochu zajímavějšího.Mně tam tedy chybí dovolená v Jugoslávii. ;)
Hodně štěstí, snad si nebudeš časem vyčítat, že jsi toho nechal... Já bych se (po pěti letech práce) chtěl zase vrátit do školy. Snad to vyjde...
Njn, ale to rozhodnutí vychází z mylného předpokladu, že primární benefit VŠ je, že se tam člověk něco naučí. To je IMHO jen sekundární benefit. Primární je ten, že si tam člověk udělá kontakty a už to samotné prostředí ho určitým způsobem posunuje dál. Jen to, že se člověk pohybuje v okolí lidí, kteří mají o něco vyšší IQ než tykve a nemálo z nich jsou jedni z největších odborníků v oboru.
VŠ mi dala víc kontaktů než zatím praxe (3 roky) a třeba výměnný pobyt v Kanadě považuju možná za nejlepší zkušenost, která mě v životě zatím potkala. Myslím si, že děláš chybu. Pracovat se dá i při škole a opravdu není kam spěchat. I s VŠ tě čeká 40 let práce.
Ne v tom, co mne naučili za znalosti, ale v tom, že mohu vidět, jak oni nad problémy přemýšlí, jaké si kladou otázky a jak je řeší.treba je to mysleno tak, ze u nich na skole by se nic takoveho stejne nenaucil. AFAIK je na nekterych skola vcelku bezne, ze napr. u diplomky student vidi vedouciho sve prace kdyz si k nemu jde pro zadani a pak az pri odevzdani textu (pokud mu text jen neposle mailem) - obavam se, ze na techto skolach se student vazne nic nenauci a ma vetsi sanci se naucit neco v praxi od kolegu
ale má šanci takové lidi tam najíttak jiste, asi je spis problem, ze studenti casto vubec nevi, ze by ty lidi meli hledat, pripadne nevi, jak je maji najit - nebo nevim, jak jinak si vysvetli, kdyz nekdo pise, ze mu VS k nicemu nebyla (jako ze takovych lidi jsem videl/slysel uz hodne, i v ruznych diskuzich zde)
na nekterych skola vcelku bezne, ze napr. u diplomky student vidi vedouciho sve prace kdyz si k nemu jde pro zadani a pak az pri odevzdani textu (pokud mu text jen neposle mailem)
Že to takhle lze dělat, přece neznamená, že se to tak dělat musí – je na tom studentovi, kolik si z toho vezme, jak moc bude učitele „otravovat“ – stejné je to s chozením na přednášky nebo konzultace, účast v nepovinných kurzech a projektech. Dneska je většinou dost volný režim a záleží na tobě, kolik si toho ze školy chceš odnést.
Pokud neuděláš pořádnej biz a nebo nedosáhneš v korporátním prostředí nějakou významější pozici tak ti bude Ing. chybět.Co víš, třeba žádnej těžkej biz Watzke dělat nechce a bude to první absolvent VŠ, který konečně začne něco opravdu dělat…
Titul je možná tak dobrý na lepší místo ve státní správě a na dosažení vyššího tabulkového platuJojo, znám lidi, které na takovou pozici kvůli vyššímu titulu (PhDr.) nepřijali, protože na zaplacení PhDr neměli, ale na zaplacení Mgr. jo...
Do firmy vede cesta přes HR oddělení...
Otázkou je, jestli chce každý pracovat ve firmně, do které vede cesta přes HR Já ne. Navíc ne do každé firmy, která má HR, vede cesta jen tudy.
To se stává… V jedné, ne až tak velké, korporaci jsem zažil, že k nám přijel nejvyšší a začal nám oznamovat velkou novinu: moderní způsob, jak máme pracovat – jenže to byl styl práce, který se tu lidi už roky snažili prosazovat navzdory střednímu/vyššímu managementu, což se tedy i celkem dařilo, nicméně nahoru se to nedoneslo. Asi se k němu ta informace o nové metodice dostala jiným kanálem (časopis pro manažery?) než skrze organizační strukturu jeho vlastní firmy.
BTW: možná je docela dobrý nápad začít pseudonymně vydávat vlastní nezávislý prestižní časopis pro manažery – třeba by to urychlilo a zlepšilo komunikaci s vlastním CEO.
Přijde mi, že si ještě moc naivní. Kde si přišel na to, že „tvůj manažer“ něco někam dál přepošle?Staci, kdyz jednou neco nepreposle, ono se kvuli tomu neco nekde vysere, a ten puvodni autor mu s klidem ukaze, ze ho na to upozornil emailem pred 9 mesici.
Znemožnění sdílení je dost špatné, ale jsou tu i horší věci. Existují plány, že se stejné zařízení použije pro e-maily a dokumenty – což povede např. k tomu, že e-mail zmizí po dvou týdnech nebo k dokumentům, které půjde číst pouze na počítačích jedné firmy.
Představte si, že dostanete e-mail od svého šéfa, kterým vám nařídí udělat něco, co považujete za riskantní; o měsíc později, když se vám uposlechnutí příkazu vymstí, nebudete moci použít daný e-mail, abyste dokázali, že to nebylo vaše rozhodnutí. „Dostat to písemně“ vás neochrání, když je příkaz psaný mizejícím inkoustem.
Takže jako u nás Když občas slyším jak se vypracuje objednávka a vedení až po několika dnech odpoví, že "tak si to nepředstavovali".....ti podřízení mají svatou trpělivost.
Do firmy vede cesta přes HR oddělení...
Nebo přes doporučení/známost, ale to by ji člověk musel někde sehnat, že áno...
Docela výstižné mi přijde tohle:
V zásadě to znamená, že jsi svůj první větší projekt nedodělal...
Proč by měli přijmout někoho, kdo to vzdal, když mají spoustu těch, kteří ten samý úkol úspěšně dotáhli do konce?
Argument typu: „chtěl jsem bejt dospělej, postavit se na vlastní nohy a bydlet s přítelkyní ve větším bytě“ bych nebral jako relevantní z pohledu zaměstnavatele. Naopak zajímavější by bylo: „začal jsem s kámošem podnikat, chtěli jsme něco dokázat, kvůli tomu jsme nestíhali školu, nakonec to bohužel nevyšlo, ale naučil jsem se při tom to a to“.
V práci je potřeba právě nejvíc těch, kteří jsou schopní dotahovat věci do konce – naopak vizionářů a pošuků, kteří se pro něco děsně nadchnou, rozjedou to a pak odpadnou, je potřeba dost málo – na ně musí připadat několik těch, kteří to pak dokončí, uvedou výrobek na trh, nasadí u zákazníka.
Neříkám, že člověk bez titulu nemůže dostat dobrou práci, ale měl by mít pádné1 argumenty, proč by měli vzít zrovna jeho a ne někoho s titulem, a měl by mít rozumné vysvětlení, proč tu školu nedodělal.
[1] např. „od patnácti přispívám do Jádra a přednáším na konferencích, píšu články a brzo mi vyjde kniha…“
Proč by měli přijmout někoho, kdo to vzdal, když mají spoustu těch, kteří ten samý úkol úspěšně dotáhli do konce?Protože ti jiní se třeba mohou hodit na danou pozici lépe. Mezi tituly a schopnostmi je jen velmi slabá korelace.
Tak jasně že když otitulovaný nebude umět napsat ani „hello world“, zatímco ten bez titulu ano, tak radši vezmu toho bez nebo počkám na někoho třetího… Ale co když na tom budou zhruba stejně resp. odborné požadavky (znalostní test, progamátorská úloha) splní oba?
Což o to, práce je dostatek, ale rozpočty bývají omezené
Mezi tituly a schopnostmi je jen velmi slabá korelace.
Ano. Především od doby, co tu máme kolem 70 vysokých škol, z toho přes 40 soukromých, a na VŠ jde plus minus autobus k 70 % z ročníku.
(Ne že by to předtím bylo z jistých, byť diametrálně odlišných důvodů o mnoho lepší.)
Titul Bc. nikoho nezaujima.Vím o úspěšných lidech, kteří mají 'jen bc.'
Jenže z opačné strany spektra i brněnští zastupitelé mají často bakaláře z té Rašínovy vysoké školy.mel by ses stydet, brat si do huby nejlepsiho primatora a nejlepsi magistratni uredniky a to jeste v den Romanovych narozenin
Podle mě jsi prokázal, že jsi dospělý, protože dokážeš udělat rozhodnutí mezi dvěma variantami, kde každá má nějaké pro a nějaké proti.Můj
random.choice()
taky dokáže udělat rozhodnutí mezi dvěma variantami, kde každá má nějaké pro a nějaké proti.
random.choice()
dokáže náhodně vybrat jednu z podhozených variant. Při dostatečném počtu opakování si vybere variantu A a variantu B ve stejném počtu případů a nějaké pro a proti jsou mu zcela ukradená. To není podstata rozhodování.
Při dostatečném počtu opakování si vybere variantu A a variantu B ve stejném počtu případůFuj! O rozdělení pravděpodobnosti jsi někdy slyšel?
to nejdulezitejsi je volba zivoniho partnera
stejne hraje v zivote stesti tu zakladni roliS tímto souhlas, dadíku
Tohle mi připadá jako špatné rozhodnutí. Já jsem byl v takovém věku naopak rád, že nemusím vydělávat peníze, řešit nějaké vlastní bydlení a podobně. Člověk si díky studiu prodlouží to příjemné a bezstarostné období, kdy je ještě schopen a ochoten se něco učit a kdy nemusí denně myslet jen na povinnosti.
Problém je, že v životě se nestojí na všechno poctivé fronty a že ne vždy rozhodují znalosti a dovednosti. Dokonce bych řekl, že opak je leckdy pravdou. Člověk se může snadno dostat do situace, kdy ho předbíhají troubové, kteří toho sice umí mnohem méně, ale mají více titulů. Můžeš mít sebelepší znalosti, ale abys vůbec dostal šanci je předvést, velmi často potřebuješ vstupenku v podobě magisterského diplomu. Není to jen o samotném hledání zaměstnání, ale i o nástupním platu, kariérním postupu nebo možnosti snadno měnit zaměstnavatele či pracovat v zahraničí (v tom vyspělejším), kde jsou prestižní pozice často podmíněné aspoň „master“ titulem. Ve všech těchto případech se titul velmi přísně počítá. Netvrdím, že je to tak správně, ale je to tak.
Na začátku magisterského studia jsem měl v podstatě podobný pocit, jaký tu popisuješ: Už jsem nějaké znalosti prokázal, nějaké vysokoškolské vzdělání mám, sám jsem se toho přece dokázal naučit zhruba srovnatelně s tím, co mě naučila škola, ne-li víc, tak proč bych tady měl dál vysedávat, chodit na zkoušky, trávit noci nad předměty, v jejichž smysluplnost nevěřím, a hospodařit s velmi omezenými prostředky...?!
Ovšem když se na to dívám zpětně, vidím to celkem pozitivně: Prodloužil jsem si bezstarostné dětství, lze-li to tak nazvat, a ještě navíc jsem dostal lepší startovní pozici, pokud jde o práci a o další studium. Že jsem několik let nemohl vydělávat a vytvářet úspory, to je sice pravda, ale později jsem zjistil, že dobrá kvalifikace mi to dokáže štědře vynahradit.
Vše zmíněné se samozřejmě nedá zobecňovat, protože každý má v životě jiné preference, jinou dohodu s rodiči ohledně financování studia a jinou představu o tom, co přesně by studium mělo přinášet. Nicméně jedno je jisté: Ze školy se odchází tak extrémně snadno, že není těžké se v této záležitosti splést, zatímco návrat zpět je téměř nemožný, protože doba, kdy člověk kromě školy nemá jiné starosti, se pak už nevrátí.
Ale to auto a benzín jsi kupoval ještě při studiu, ne?
To je výslechPřiznej se!
Ano, i jsem o tom psal. Musel jsem tedy makat tři dny v týdnu a ještě studovat, tedy chodit sem tam do školy a dělat různý domácí práce a učit se. Nebylo to pro mě žádný výše popisovaný bezstarostný prodloužený dětství.Kdyby sis nekupoval auta, mohl jsi pracovat třeba jen jeden den v týdnu.
Co je na tom špatně?
Záleží na zaměstnavateli, jestli ti to bude tolerovat nebo dokonce podporovat (číst si něco v pracovní době nebo si tam „hrát“). Večery po práci nebo o víkendech je to už fakt slabé – zvlášť když chce člověk stíhat i něco jiného než IT.
V životě je řada módních vln, které se o desetiletí později hodnotí jako „bubliny“. Vlna „na vše si půjčíme“, která končila někdy před 10 lety poté co se ročně provádí asi milión exekucí. Vlna „vysoká škola/teorie je na nic“ víceméně dobíhá, mohutně přiživovaná podnikateli hledající levnou pracovní sílu makající za suché z nosu,... Miloslav PonkrácBS. Tvrdis ze, vlna dobiha, a proto je v udajne chudem Cesku na VS pres 50% populace. Myslis, ze to je spravne? Nac potrebuje osetrovatelka, zdravotni sestra, urednice, ridic, pojistovak nebo zvedac telefonu na tech support universitni vzdelani? Nac? Neni to trochu plytvani zdroji? Nebo by mela mit Universitu i uklizecka a hlidac parkoviste? Kdo je bude do 25 zivit? Myslim, ze je pekne videt, ze tolik popiranym zbohadnutim napric spolecnosti se lidem prestalo chtit delat, nemaj duvod. A to, ze se rozdaji tituly 50-60 nebo i 70% obyvatel z nich genie a ekonomicke tygry neudela. Fakt ne. Empirie to dokazuje. Ve vzdalene rodine mam nekoho, kdo byl donucen dodelavat si na Slovensku vysokou pri praci, udelal si "ucitelstvi odborne vychovy", to znamena ucit se jak ucit ucne, pritom neznal ani to remeslo, coz bylo kucharstvi. Videl jsem "diplomku". Naprosto nesmyslne po ni chteli abstrakt "diplomky" v anglictine a ja ji to mel prelozit. Boze, kriste. Zoufale. Des. Bes. Diplomka spocivala ve vytvoreni prezentace v powerpointu, 21 fotek. Na tema Pokrmy Ruske Kuchyne. Nikdo je nevaril, nikdo je nefotil, fotky vykradene z netu, novopecena pani inzenyrka/magistra nebo co maj na slovaci byla razem diplomovany expert v uceni ucnu jak spravne varit. Coz na tom, ze sama nevari, nevarila, a varit nebude, ani ucit varit nebude, ona je diplomovany pedagog. Vazne tohle spolecnost potrebuje? Doktoraty v jizde na skibobu, diplomky o podtypech dress kodu homosexualu v olomouckych klubech? Potrebujeme aby udajne nejlepsi a nejprestiznejsi Universita v Cesku, udajny klenot naroda, vychovavala doktory lyzovani a doktorky pres zaber vpred na kajaku? Kdo krome statu asi zamestna doktora a vedce na zaber vpred na kajaku? Kdy a kde je hranice, co uz je skutecne zbytecne? Nebo si muzeme dovolit vsechno? Proc potom teda stiznosti, ze na neco neni? Nejsme jako zapad nahodou tak 40% nad ni?
Kdy a kde je hranice, co uz je skutecne zbytecne? Nebo si muzeme dovolit vsechno?To by me taky zajimalo. Proc nekdo napise celostrankovy prispevek, aniz by byl ochoten nad obsahem diskutovat. To pripada zbytecne zase mne.
Na tema Pokrmy Ruske Kuchyne. Nikdo je nevaril, nikdo je nefotil, fotky vykradene z netu, novopecena pani inzenyrka/magistra nebo co maj na slovaci byla razem diplomovany expert v uceni ucnu jak spravne varit. Coz na tom, ze sama nevari, nevarila, a varit nebude, ani ucit varit nebude, ona je diplomovany pedagog.ja už som niekde podobny prípad spomínala spomedzi našich pdg. pracovníkov:), ale pikantné na tom je, že magisterský stupeň bol ešte navyše orientovaný na "vyučovanie elektrotechnických odborných predmetov" . Pričom dotyčná pôv. vyučená predavačka narýchlo rekvalifikovaná najprv na čašníčku (bez naozajstnej praxe) písala "diplomovku"(s mnohými školáckymi štylistickými a gramatickými chybami)o slávnostnom stolovaní. Protesty proti všelijakým "akreditovaným inštitútom", poskytujúcim "vysokošk. vzdelanie" platiacim externistom za školné, žranice a dary nejako nepomáhajú, aj keď minister niečo už splietal o zrušení detašovaných pracovísk tzv. VŠ, ktoré sú v každej strediskovej obci. Lenže to asi bude len nejaký dlhodobý cieľ:), keďže vysokoškolskí učitelia by prišli o výnosné kšefty.
... ještě nejste nevyzralý člověk...Oprava:
... ještě jste nevyzralý člověk...
jako jeho fotr bych HO SEŘVAL a poslal ho dostudovat ING...To je teória, v praxi nepomôže seřvat. Ako rodič môžete s dospelými deťmi polemizovať, ale nemusia v určitom štádiu života prijať vaše argumenty. Nakoniec, môžete sa aj mýliť a vziať si na svedomie, že sa pod vaším tlakom rozhodli inak, ako sa možno mali. Každý človek je iný, treba pripustiť, že niektoré "dieťa" môže školu naozaj vnímať ako odpornú prehnitú inštitúciu, plnú, až na svetlé výnimky, pseudovedcov a karieristov s klapkami na očiach, ktorí Vás brzdia a usilujú a vám vnútiť nejaké rituály, aby ste sa zaradili do toho ich samoúčelného systému, ktorý im zaručuje ich pozíciu. Nejako takto by vám to trebárs zdôvodnil ten syn, ktorého by ste chceli seřvat...a asi by mal v niečom i pravdu. Okrem toho, ak je ozaj to dieťa mimoriadne nadané, kedykoľvek si "urobí" akúkoľvek školu - ale musí mať samo pocit, že to má preň význam väčší, ako len dostať sa v budúcnosti na nejakú "manažérsku pozíciu" - a čo ak ono po nej vôbec netúži, nie je to jeho priorita. Mám viac detí a po dlhoročných skúsenostiach viem, že tie "normálne nadané" sa so školou zmierujú ľahšie a s vedomím, že "potrebujem to lajstro" sú ochotné prehryznúť aj to, čo im nevyhovuje. Problém je, ak je dieťa mimo normy -nielen pod ňou, ale aj nad ňou. To nemôžete seřvat...Možno vidí veci inak, a to treba rešpektovať.
K té propagandě: Ano, myslím si, že všichni žijeme v propagandě, kterou si už ani neuvědomujeme. Pro společnost je životně důležité, aby pro ni většina lidí pracovala bez ohledu na osobní oběti. Naopak pro jednotlivce může být výhodnější jednat bez ohledu na společnost a jít za svými vlastními zájmy. Občas to někdo přežene, nebo zvolí nezákonnou cestu, ale Ráthů, které společnost klepne přes prsty, bude vždy nepatrné množství ve srovnání s počtem těch úspěšnějších.Nenazýval bych to propagandou. Standardní cesta: střední -> výška -> práce, je cesta s nejmenším rizikem. Samozřejmě člověk vnitřně zaměřený na dosahování cílů a s dostatečnou inteligencí, aby poznal, jaké cíle jsou dosažitelné, jaký bude jejich benefit a jak jsou na tom z dlouhodobého profilu, si svou cestu najde i bez výšky. Nicméně ten drive na cíl je něco kriticky důležitého, týká se rozhodnutí v podstatě v každém okamžiku, jaká činnost v té chvíli přináší maximální efekt. A není nic jednoduchého a obrovské množství lidí to neumí. Pamatuji si nějaký rozhovor z poloviny 90 tých let s Ivem Lukačevičem, kdy seznam byl daleko v rozjezdu, kde komentoval své spolužáky z techniky, kteří když třeba něco dají stahovat, nebo spustí překlad, tak nic nedělají a koukají jak se jim načítají procenta. Tuším, že jim říkal "pozorovatelé teploměrů". To je příklad, člověka směřujícího k cíli. Kdo si teď ještě pamatuje portál "uzdroje.cz", který před seznamem se snažil katalogizovat český internet po vzoru yahoo? Ten drive rozhodl, kdo uspěl. Vystoupením ze standardní cesty to člověk postaví jen na ten svůj drive. Pak je to o tom má-li dostatečně silnou vizi.
Ty, co obhajují vysokoškolské tituly, bych rád upozornil, že vysokoškolský titul může být i na obtíž - pokud opravdu nic neumíte a nemáte praxi, a ucházíte se o práci "pod svou úroveň", nedostanete s titulem ani práci uklizečky.Co ho prostě neuvádět?
...moc nechápu proč je kolem toho takový halóPíšete blog, jste veřejná osoba. Proč si myslíte, že bychom na vás měli nechat nitku suchou? Tušíte vůbec, jaká je to zábava, tady diskutovat?
že vybaví raketu korekčními motoryto by ste si mali patentovať, lebo vám túto metaforu ukradnem...hoci v mojom prípade sa tie korekčné motory dajú do chody s maličkým oneskorením:)
Prozradím Vám jednu věc, ocenění krásy ženy od muže ženy někdy potěší, ale když žena ocení ženu, to je pro libovolnou ženu lichotka o deset tříd vyšší a blaženost nejvyšší. Ženy se srovnávají se ženami a chtějí dosáhnout ocenění od nich. Protože to jejich konkurence....Když ženy uvidí krásnou ženu, chtějí být jako ona. Takže kupují.Vidím, že ste znalec žien:)). V tomto sa ja nevyznám, za nás sa nosili obdraté rifle, tenisky a dlhé ručne pletené svetre- plietli sme si to na takých hrubých drevených ihliciach, aby v tom boli čo najväčšie diery:).Škoda, že pri našej kreativite vtedy neboli sekáče. Šaty alebo maľovanie je niečo viac ako len nástroj na balenie mužov alebo vyvolávanie závisti u konkurentiek. To vy ako muž nedokážete pochopiť. Je to ako hranie rolí v divadle - môžete sa vždy vcítiť do "niekoho iného". Je to hra:).
Když muži uvidí krásnou ženu, probudí se instikt a kupují.:) ale manželka o tom nevie... tá by im tak plytvať nedovolila
Šaty alebo maľovanie je niečo viac ako len nástroj na balenie mužov alebo vyvolávanie závisti u konkurentiek. To vy ako muž nedokážete pochopiť. Je to ako hranie rolí v divadle - môžete sa vždy vcítiť do "niekoho iného". Je to hra:).
Předstírání ovulace, nic víc.