Na stránkách Evropské komise, na portálu Podělte se o svůj názor, se lze do 3. února podělit o názor k iniciativě Evropské otevřené digitální ekosystémy řešící přístup EU k otevřenému softwaru.
Společnost Kagi stojící za stejnojmenným placeným vyhledávačem vydala (𝕏) alfa verzi linuxové verze (flatpak) svého proprietárního webového prohlížeče Orion.
Firma Bose se po tlaku uživatelů rozhodla, že otevře API svých chytrých reproduktorů SoundTouch, což umožní pokračovat v jejich používání i po plánovaném ukončení podpory v letošním roce. Pro ovládání také bude stále možné využívat oficiální aplikaci, ale už pouze lokálně bez cloudových služeb. Dokumentace API dostupná zde (soubor PDF).
Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu rozepsal o open source AdGuard Home jako domácí ochraně nejen před reklamou. Adguard Home není plnohodnotným DNS resolverem, funguje jako DNS forwarder s možností filtrování. To znamená, že když přijme DNS dotaz, sám na něj neodpoví, ale přepošle ho na vybraný DNS server a odpovědi zpracovává a filtruje dle nastavených pravidel a následně posílá zpět klientům. Dá se tedy používat k blokování reklamy a škodlivých stránek a k rodičovské kontrole na úrovni DNS.
AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.
Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou
… více »Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.
Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.
Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.
Jeden server, asi 15 desktopů, kolem kterých se střídá mnohem větší počet lidí a často se využívá login pro anonymního uživatele. Tyto mé ovečky zcela zřejmě vůbec netuší, co je pro ně dobré, protože místo toho, aby využívali mého dobrodiní a s radostí bootovali do Debianu, kterej jsem jim obětavě připravil, tak se se zvrácenou rozkoší rochní dále ve Widlích :))
Tak mně napadlo, jestli by třeba (samozřejmě jen a jen pro jejich dobro O:) nebylo dobré být trochu škodolibej admin...
Tiskni
Sdílej:
Tak ji za odmenu tu stranku asi zase na chvili pustim
.
Tolik možností, co s těmi Windows provést...
Co třeba na tom serveru (proxy) pustit nějaký skript, který by občas místo regulérní webové stránky Windowsovým klientům vracel nějaké podvržené stránky typu "Interní chyba Internet Exploreru" (BFU si beztak neuvědomí rozdíl mezi chybou v MessageBoxu a přímo v těle stránky).
Anebo tohle - nasadit na ty klienty jednoduchý prográmek, který například 10 minut po přihlášení zobrazí okno tohoto znění:
Interní chyba serveru: Server update.microsoft.com zaznamenal vnitřní chybu. Aktualizace byla přerušena. Nyní je nutné restartovat počítač a poté znovu zahájit aktualizaci.
Ještě k té změně QWERTY na QWERTZ - místo hlášky o jednotnosti by to mohlo vyžadovat restart počítače. To stejné by bylo případně potřeba při změně tapety plochy, změně nastavení IE, MS Office, ICQ apod.
Prostě - fantazii se meze nekladou
Pripadá mi to reakcia upratovačky (uklízečky), ktorá kvôli tomu, aby jej decká nebehali neprezuté po škole zamkne vchod a nepustí ich do školy.
Neviem, či máš takú pozíciu, aby si samovoľne rozhodoval, čo je pre iných dobré (hoci by to pre nich naozaj dobré mohlo byť).
)
))) Nepoužívají, protože se asi bojí něčeho neznámého, asi nejsou dobrodružné povahy, takže já být vámi, bych se ne ně...bych jim tam nechal Windows
.
Jako dobre reseni vidim mistnost polepit ruznymy pro linuxovymy vyukovymy plakaty.
Zdenek
Na PC učebne je sice moznost vybrat Linux nebo Windows, ale Linux není vůbec nakonfigurovaný (nejaký starý Redhat) takže tam nejde připojit ani USB flash a mám dojem že ani na disketu jsem se nedostal (nemohl jsem připojit, protože jem nemel heslo roota). Přitom Windowsy mají nakonfigurované a vše tam funguje. Takže Linux na těch učebnách nikdo nepouští a třeba v knihovně už Linux odstranily úplně a nechaly tam jen windowsy