Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Situace kdy mám na každém počítači několikakilobajtový soubor obsahující moje todo už naštvala i mě a rozhodl jsem se pro nějakou centralizovanou správu. Po chvíli hledání na freshmeatu mi jako jediné rozumné řešení připadá nějaká jednoduchá webová aplikace, protože nějaký groupware se mi provozovat nechce.
Jak tak prohlížím vhodné kandidáty, zjišťuji, že mi vždy něco zásadního chybí – tu to neumí kategorie, udělat okdazy z URL, zvýraznit důležité úkoly, atd. Když už něco vypadá rozumně, tak to ukládá data do souboru, což mi nepřijde zrovna šťastné řešení, protože to prostě nemůže rozumně zvládat větší množství položek.
Tak jsem nakonec dospěl k tomu, že napíšu dvěstěpadesátou aplikaci na toto téma, která mi ovšem bude vyhovovat . Upravovat cizí kód mi u takové jednoduché věci přijde jako víc práce než to napsat znova. A první verze Ukolovniku byla na světě během chvíle. Projekt zatím žije jenom v mém Arch repository (webové prohlížítko), časem se určitě dočká i nějaké stránky
.
Nebo znáte někdo lepší řešení?
Tiskni
Sdílej:
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free