Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
Má dvoujádro (AMD Athlon64 X2 BE-2*) smysl pro normálního člověka nepříliš hrajícího a občas upravujícího hudbu?Tak zrovna nedavno jsem se hadal s kamaradem, ktery prodava vypocetni techniku, jestli je "quad core" k necemu dobry, nebo jestli je to jen marketing Intelu. Ja tvrdil ze 4 jadra jsou k nicemu (vetsinu vypoctu dela grafika), on tvrdil, ze bez 4 jader si poradne nezahraju novy hry (jako treba Crysis). Tak by me zajimalo, kde je pravda, jestli to tu nekdo dokaze obhajit
Tak zrovna nedavno jsem se hadal s kamaradem, ktery prodava vypocetni techniku, jestli je "quad core" k necemu dobry, nebo jestli je to jen marketing Intelu. Ja tvrdil ze 4 jadra jsou k nicemu (vetsinu vypoctu dela grafika), on tvrdil, ze bez 4 jader si poradne nezahraju novy hry (jako treba Crysis).Este aby tvrdil neco jinyho, kdyz na tech 4 jadrech vydelava
Vadí 90nm u AMD Athlon64?ne, AMD mělo/má naprosto špičkově vyladěný 90nm proces (viz 5200+ EE)
Má dvoujádro (AMD Athlon64 X2 BE-2*) smysl pro normálního člověka nepříliš hrajícího a občas upravujícího hudbu?imho má, z hlediska svižnosti práce a možnosti dělat více věcí je to rozhodně dobrá investice.
Utáhne nVidia 7050PV kompozitní desktop a nějakou méně náročnou 3D hru?jak které rozlišení a jak které nastavení detailů, ale moc od toho nečekej, je to píseň
Co za disk? Nemám rád Seagate --- beru WD, nebo Samsung.Samsung je fajn, tichý, chladný (500GB). western je také fajn, superrychlý (raptor
...já chápu, že teď žiješ tím X2 Radeonem, podle kterého je toto celkem plečka, ale kompozitní desktop to utáhne s prstem v nose - ten běží zcela v pohodě i na Intelu 945G. A méně náročných her bych se taky nebál - poběží starý i (s odřenýma ušima) nový Battlefield, Source věci (na nižší detaily) apod.Utáhne nVidia 7050PV kompozitní desktop a nějakou méně náročnou 3D hru?jak které rozlišení a jak které nastavení detailů, ale moc od toho nečekej, je to píseň
western je také fajn, superrychlý (raptorMyslím, že už to dnes není takové terno, jako při uvedení. Seek a vystavení dat je rychlejší, ale souvislé čtení už mají běžné disky (díky větší hustotě dat na jedno otočení plotny) lepší. Navíc i u toho seeku by se dalo říct, že kdyby člověk používal jenom "začátek" (prvních 72 / 150 GB) nějakého běžného 7200RPM disku, tak dosáhne podobné časy.)
AMD XP 2500+ 512 MB RAM MB VIA ABIT KT400 Nvidia GeForce 6200 pasivAhoj, mam uz par let tuto sestavu kterou pouzivam jako desktop i domaci server (router, www, ftp, dhcp, dns, qmail), normalne na tom smazim Warcrafty online (sice minimalni detaily, ale je to hratelny). Standardni 3D gamesy jako Tuxracer, Chromium uplne vpohode. V posledni dobe dokonce uvazuju ze bych si koupil neco pomalejsiho jestli sezenu, pac to je zbytecne "vykonny" (cti zbytecne to zere). Jediny co by se mi libilo aby to bylo max. tichy tzn. idealne bez vetraku. Mate nekdo neco takovyho? Mate s tim nekdo zkusenosti. Myslite ze to lze postavit aby to bylo opravdu neslysitelny? Kdysi Mironet nabizel nejake tiche pocitace ale nevim jaka je situace dneska.
... která se v burn pohybuje okolo 30W, možná i méně.tomu mám problém uvěřit
A hlavně P35 desky jsou levnější. Tvůj gigabyte GA-MA790X DS4 stojí cca o 1000,- kč více, než moje P35-DS3. Ano souhlasím, DS4 a DS3 jsou jiné řady,Neber moji desku jako směrodatnou. místo ní si klidě představ MSI 790X za 1900Kč.
ale P35 DS3 má přídavný řadič a nemá zbytečný druhý PCIe16x slot jako 790X DS4, která má zas méně SATA portů.druhý PCIe x16 bnení zbytečný. Spíše věřím, že bude více lidí kteří přidají druhou 3850 do crossfire, než těch, kteří budou potřebovat osadit více než 4SATA+2ATA zařízení.
Další výhodou je, že výkon P35 je vyrovnaný, kdežto AMD 770 790X a 790FX jsou rozdílné chipsety a skutečně se také liší ve výkonu.aha, takže výkon JENDOHO čipsetu je vyrovnaný, ale výkon TŘÍ čipsetů ATI se liší. Stejně tak bych ale já mohl říci, že výkon 945G+P35+X48 se liší, zatímco výkon 790X je vyrovnaný. nic proti, ale v téhle myšlence nespatřuji žádnou logiku.
3870X2 jejich 8800ultru neporazí vždy. jenže už zapomenou dodat, že 3870X2 stojí lehce přes 9000Kč, zatímco 8800u stojí 15000Kč.Což je vcelku nepodstatné - jestliže sháníš největší možný výkon, tak musíš počítat s tím, že za něj něco zaplatíš.