Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Mé záložky/bookmarky v prohlížeči webu jsou:
přehledné, seřazené, opečovávané |
|
20% (331) |
trochu rozházené, ale vyznám se v nich |
|
49% (818) |
bez ladu a skladu, páté přes deváté |
|
20% (340) |
žádné; záložky nepoužívám |
|
10% (173) |
Celkem 1662 hlasů
Vytvořeno: 7.7.2008 20:21
Tiskni
Sdílej:
A když vypnete PC, tak zpátky přece nezískáte taby ze všech oken nebo ano?Ano; Epiphany tohle dělá automaticky (když se zavře okno s více kartami).
Navíc stromová struktura záložek v prohlížeči je nepříjemně omezující.Presne tak, nejlepsi je linearni struktura. Proste pridavam bookmarky a kdyz neco hledam, tak si staci vzpomenout pred jak dlouhou dobou jsem to pridaval. Jenom mi vadi, ze v menu neni scrollbar.
poradek - neporadek tak pul napul
Nemam uz ale zadne volne misto v liste zalozek, nazvy webu zkracuji jak jen to jde a porad je to malo. Jde nejak pridat druha rada v liste zalozek? Nerad lezu do nejakych menu.description: @namespace url("http://www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul")
kod:
/* Multi-row bookmarks toolbar for Fx3b5pre*/
#bookmarksBarContent
{display:block !important;}
.places-toolbar-items
{display:block !important;
height: 35px !important;
overflow-y:auto !important;}
#bookmarksBarContent toolbarseparator
{display:inline !important;}
#bookmarksBarContent .bookmark-item
{visibility: visible !important;}
.chevron {height: 0px !important;}
viz http://stuartd.blogspot.com/2008/04/multiple-row-toolbar-in-firefox-3.htmlJá jsem takovou službu doposud nepoužil. Podle ohlasů je ale velmi dobrá, takže ji snad někdy vyzkouším, jestli najdu nějáký doplněk pro Operu.
Mohu se zeptat, proč tuhle službu nechcete využívat?