Termy (GitHub) je multiplatformní terminál postavený nad frameworkem Electron. Může zaujmout automatickým doplňováním IntelliSense a integrovaným editorem z Visual Studio Code. Ke stažení je AppImage.
Univerzita Illinois objevila zranitelnost v Intel CPU u SoC Ring Interconnect. O zranitelnosti se mluví jako o "Lord of the Ring(s)". Výzkum byl zaměřen na procesory Skylake/Coffeelake, takže není jasné, zda postihuje i novější architektury. Procesory AMD používají jiné druhy propojení, takže tam je zatím stav neznámý, resp. vyžadoval by další výzkum. Podrobnosti naleznete na The Hacker News, samotná publikace pak viz: 2103.03443.pdf. Dále jsou k dispozici zdrojové kódy pro test zranitelnosti na GitHub - lotr.
Toužíte si prohlížet YouTube videa v konzoli? Pokud ano, je zde projekt ytfzf, který vám to umožní. Jedná se o bash script, který jako backend mj. používá youtube-dl.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript naprogramované v Rustu, bylo vydáno ve verzi 1.8. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Z novinek lze zmínit experimentální podporu WebGPU API. Cílem je podpora TensorFlow.js s GPU akcelerací.
Byla vydána verze 8.00 linuxové distribuce SystemRescue, původně SystemRescueCd. Přehled novinek v changelogu. Linux byl povýšen na verzi 5.10.20. GParted na verzi 1.2.0. Xfce na verzi 4.16. Nově byl začleněn paperkey pro vytištění OpenPGP privátních klíčů.
Byly vyhlášeny výsledky soutěže firmy Adfinis o nejlepší šablony pro LibreOffice. Z třiceti přihlášených vybrala porota šest vítězů. Všechny šablony si lze prohlédnout a stáhnout na stránce s oznámením o výsledcích soutěže. Green cabinet připravuje překlady šablon do češtiny, obdobně jako to již učinili v případě šablon indonéské komunity.
Zítra proběhne jednodenní online konference InstallFest 2021. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, workshopů a také stánků. Dění lze sledovat na Twitteru.
Byla vydána nová verze 6.5 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Nedávno byly aktualizovány také knihovny nábytku.
Nové verze webových prohlížečů Firefox a Chrome byly vydávány každých 6 týdnů. Vývojářům Firefoxu se nelíbilo, že Chrome bude mít vždy větší číslo verze, proto se rozhodli vydávat nové verze Firefoxu každé 4 týdny. Aktuální stav: Firefox 86 byl vydán v 8. týdnu a Chrome 89 v 9 týdnu letošního roku. V kterém týdnu bude mít Firefox větší číslo verze než Chrome?
… více »Thom Holwerda popisuje na OSnews pracovní stanici Raptor Blackbird Secure Desktop (architektura POWER9) a své zkušenosti s ní včetně provozu desktopových aplikací.
Disketu jsem naposledy použil během
posledního roku |
|
35% (972) |
posledních dvou let |
|
3% (94) |
posledních pěti let |
|
12% (338) |
posledních deseti let |
|
45% (1249) |
nikdy |
|
4% (105) |
Celkem 2758 hlasů
Vytvořeno: 25.10.2014 22:30
Tiskni
Sdílej:
Ešte asi pred rokom som mal na diskete záložný bootloader ak náhodou z disku zlyhal Jednu disketovku a asi 20 diskiet mám ešte doma, ak by som mal čas rád by som sa pohral s ovládaním a skúsil použiť na generovanie zvukov (niektorí by možno nazvali aj hudbou)
Na střední kde jsem studoval se gerber soubory tahaly na 3.5" disketách ještě před dvěma lety
prenos 1 Word suboru
Nespletl sis web?
Dal jsem nikdy, ale v kompu jsem měl ZIP-drive Iomega ještě v 2006. Technologie podobná, ale disketa od 1994 na můj stůl nesměla.
Možná o rok či dva později, ale podmínkou při nákupu byla interní Iomega. Komp byl nějaký od HP. Ještě jsem měl externí mechaniku na LPT.
Ale stálo za to mít klid na duši oproti floppy a CD-pálení. Až teprve USB flešky odstranily poslední generaci externí Iomega ZIP 750MB. Tu mám nostalgicky stále uchovanou.
Přitom je zajímavé, že s kapacitou 100 MB a cenou 140Kč/nosč to byl nejlevnější zápis. 20x levnější než při tehdejší ceně diskety.
Letos. 3,5", 5,25" a dokonce i ZIP
(ale už to moc nepoužívám, spíš jsem se prohrabával ve starých věcech)
P.S. a virtuální disketu jsem používal dokonce dneska – když jsem si pouštěl JX.
dneska sem zkoušel rozchodit video a skončilo to akorát zničenim kazety. ale ještě mam jedno a to ještě relativně dobře hraje. tak si asi konečně pustim tu první remasterovanou verzi star wars nahranou na konci 90. let z čt... no a jinak je to taky užitečný k propojení starý tv co nemá scart se settopboxem.
a co se týče cd a dvd, letos sem je ještě nepoužil, ale chtělo by to vypálit zálohu fotek za rok 2014, ty mam zatim jen na disku...Rozdali nám tmavé brýle, jimiž jsme měli pokus pozorovat. Tmavé brýle! Ze vzdálenosti dvacet mil a ještě skrz tmavé brýle jste mohli vidět leda starou belu. Řekl jsem si, že jediná věc, která opravdu může poškodit zrak, je ultrafialové záření (intenzivní světlo oči nikdy nepoškodí) a uvelebil jsem se za čelním sklem náklaďáku. Protože ultrafialové záření sklem neprochází, budu tam v bezpečí a alespoň tu legraci uvidím. Čas vypršel a obrovský záblesk v dáli byl tak jasný, že jsem sklopil hlavu a na podlaze auta vidím purpurovou skvrnu. To není ono, to je jen optický klam, uvědomil jsem si a vyhlédl znovu ven a vidím, jak bílá zář se mění ve žlutou a pak v oranžovou. Mračna se vytvářejí a zase zanikají - tak jak se tlaková vlna stlačuje a rozpíná. Nakonec velká oranžová koule, jejíž střed tak zářil, začíná stoupat, trochu se rozpíná a na okrajích černá, načež vidíte, že to je velká koule plná kouře a šlehajících plamenů. Všechno to trvalo asi minutu. Byl to postupný přechod od bílého jasu do tmy a já to viděl. Řekl bych, že jsem asi jediný, kdo skutečně pozoroval první test. Všichni ostatní měli tmavé brýle a ti, co byli šest mil od výbuchu, neviděli vůbec nic - řekli jim, aby si lehli na podlahu. Pouhým okem jsem to zřejmé viděl jen já sám.(Richard P. Feynman - To nemyslíte vážně, pane Feynmane!, s. 116-117)