Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
iPhone?
Už mám. |
|
5% (59) |
Chtěl bych, ale je moc drahý. |
|
18% (216) |
Nechci, to spíš OpenMoko. |
|
31% (381) |
Nechci, protože je to Apple. |
|
23% (281) |
Nechci žádný smartphone. |
|
35% (424) |
Celkem 1215 hlasů
Vytvořeno: 24.8.2008 10:45
Tiskni
Sdílej:
Sice nemá wi-fi, ale zase má lepší fotoaparát..Což je u mobilu opravdu důležitá vlastnost
Pre koho? Ak ste veľký fanúšik čohokoľvek, čo má na sebe logo odhryznutého jabĺčka, iPhone vás pravdepodobne nesklame. Je štýlový, jednoducho ovládateľný a žiadna z chýb nie je tak veľká, aby sa nad nimi nedalo zažmúriť jedno, prípadne obidve oči.podla mna velmi pekne zhrnute, iphone nesklame toho, kto je ochotny zavriet nad chybami obe oci...
To si tu anketu zaplatil Apple?No jasně - a hlavně trvali na vložení volby "Nechci, protože je to Apple" (jehož produkty se vyznačují uzavřeností, DRM atp.).
Volba "Nechci, protože je to Apple" naopak problematiku uzavřenosti, DRM atd. bagatelizuje.Já bych řekl spíš "zjednodušuje" (pro potřeby ankety). Není to hezká parafráze? Místo abychom říkali "Protože Apple dělá uzavřený iPhone/iPod/..." nebo "Protože má Apple uzavřená iTunes", tak řekneme "Protože Apple". Hledej v tom prosím nadsázku.
Anketa se nezmiňuje o omezeních, nýbrž od výrobci.Protože je tím ten výrobce proslulý a protože se jedná o telefon od něj, tak mi to přijde odpustitelné.
Takhle snižuje argumenty odpůrců uzavřenosti a dělá z nich odpůrce jen nějaké značkyTakže Apple za to nemůže, že je iPhone uzavřený?
Applu se může hodit veřejná iracionalizace odpůrců uzavřenosti jeho technologií.Opravdu si myslíš, že si Apple tuhle anketu zaplatil a schválně do ní vložil zakamuflovanou volbu, která při bližším ohledání jeví známky, které by se daly popsat jako "snižování argumentů odpůrců uzavřenosti" nebo "veřejná iracionalizace odpůrců uzavřenosti"? Nic ve zlém, ale je to jen anketa pro ukrácení volné chvíle a podnět k popovídání. Konspirační teorie tu skutečně nejsou na místě. Přinejmenším proto, že bych si iPhone právě kvůli jeho uzavřenosti také nekoupil...
Ale jo, věřím že to tak nebylo míněno, jen to ve mně vyvolalo takovou asociaci. ("Nechci, protože je to Apple" může znamenat taky, že mi vadí jejich vizuální design atd. zkrátka cokoliv povrchnějšího, volba "Nechci kvůli DRM" či "Nechci kvůli uzavřenosti" by byla výmluvnější.) Pokud to v jiných čtenářích takovou asociaci nevyvolalo, tak je to dobře, sorry že rejpu:)
Btw, konspirační teorie jsou naprosto nutnou součástí kritického myšlení o světě, řada teorií o mocenské provázanosti, které se zpočátku zdají absurdní, se nakonec prokáže jako pravdivá. (Např. opravdu věřím tomu, že ve zdejších a mnoha jiných diskusních fórech o Linuxu trollují někteří anonymové proti Linuxu v žoldu konkurence, to není absurdní teorie, je to tzv. astroturfing a běžně se to dělá.) Ale zdejší redakci důvěřuji:)
Zdá se, že nakousnuté jabko zaručí dostatek pozornosti i sebeobyčejnější věci.Vizte můj příspěvek výše. Má to docela "dechberoucí" rozhraní - pro geeka. A nejen pro něj - většina lidí dost koukala, když viděla posunovat fotky taháním prstu, přibližování pomocí dvou prstů, automatická změna obrazu podle polohy telefonu apod. Jistě, proto si "normální člověk" mobil nekoupí, ale "geeka" jako mne to zaujme. A to, že s tím přišel Apple, nic nemění - stejně mne zaujal třeba i Microsoft Surface nebo Sugar UI. PS: Opovažte se mne pochopit tak, že jsem zaslepený fanda iPhonu! :o) Chyby jsem tu už zmiňoval.
Viděli jste ukázky na prohlížeč Aurora? Tam měli podobně radikálně nové uživatelské rozhraní - ale pochybuji, že ho v rozumné době dokáží dostat na trh.Takhle se vyjadřuje PT. To jen tak pro info :-P
Je to uzavřený telefon. Já osobně nemám nic proti uzavřeným zařízením (OS k mikrovlnce), pokud dělají přesně to, co po nich žádám. Jenže to prostě iPhone neumíNo, a to je v kostce shrnuto, proc ve skutecnosti _neco_ mate proti uzavrenym zarizenim. Protoze v praxi se ukazuje, ze otevrenost zarizeni zpusobuje, ze je pro ne vice software. A tim, ze je pro ne vice software, toho umeji vic. Mimochodem, ono by to platilo i pro ty mikrovlnky, ale zatim nikdo otevrenou mikrovlnku neudelal (protoze ackoliv je otevrenost z hlediska spotrebitele vyhoda, z hlediska vyrobce je to velka nevyhoda), takze ani netusite, o co prichazite.
Nerad se nechávám omezovat někým jiným, než sebou samým. A mám rád létající tučňáky Fakt dobrá reklama.