Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Jste IPv6-ready?
ano |
|
22% (162) |
ne, chystám se |
|
25% (188) |
ne, neřeším |
|
53% (401) |
Celkem 751 hlasů
Vytvořeno: 10.6.2010 21:32
Tiskni
Sdílej:
Hádám nebude problém routovat IPv4 přes jeden a IPv6 přes jiný router, že?Není to problém.
Provideri cekaji na poskytovatele obsahu, poskytovatele obsahu cekaji na providery.
FBU tento problem vubec nezajima, nevedi ze potrebuji nejakou IP, nevi co je verejna a neverejna ....
FBU vi ze IP je identifikacni kod pripojeni k internetu. Tyto kody vyuziva napriklad policie ....
Opravdu nazorny priklad "k cemu ta IP vlastne je"
Inu co bychom chteli v podani ceske televize ze jo.
Podle toho, k jaké síti jsi připojený.
Každou ze tří zmíněných záležitostí to může vyžadovat, ale nikdy ne všechny najednou.
S veřejnou IPv4 adresou stačí pouze konfigurace počítače. Nic dalšího není třeba. Při podpoře ze strany ISP a routeru/modemu naopak není třeba žádná konfigurace, protože příjem router advertisementů má drtivá většina distribucí zapnutý.
Ale vubec ne. Kdybys aspon nebyl liny a do Googlu ty ctyri pismenka napsal: http://www.google.com/search?q=IPv5
v praci ano
doma cekam az bude ISP ready - tunel nemam, prijde mi zbytecne mit IPv6 jen proto abych ho melPo IT10 docela doufam ... když Seznam tvrdí, že bude ready, čili aspoň nějaký obsah k mání že bude.
Mimochodem, abych konečně zašel koupit JTAG konektor, odbrickoval WRT54GL, dal tam dd-wrt a ... budu o dost dál.
Ba ba.
Návod tvrdil, že by se měl flashovat box v továrnim nastavení. Já ho nechal ve vytuněnym, pustil tam novější firmware a pak už nenabootoval. Tak JTAG je poslední šance.
Zlé jazyky tvrdí, že za rozvoj internetu může snaha o přístup k pornu. Až bude dostupné na ipv6, tak bude pro ipv6 vyhráno, pravděpodobně
prujem uz docela dlouho nejde :/
ipv6porn jsem neznam ... ale ipv6ku mam jen v praci ... sakra!