Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Máte pořádek na disku?
Mám. Každý soubor je pečlivě uložen do správného adresáře. |
|
23% (230) |
Nemám. Ale jednou za čas provádím kompletní úklid. |
|
34% (337) |
Neznám. Je problém cokoliv najít. |
|
3% (25) |
Pořádek? Mám svůj Systém (ale ne vždy vše najdu). |
|
40% (400) |
Celkem 992 hlasů
Vytvořeno: 15.12.2005 11:14
Tiskni
Sdílej:
Většinou vždy najdu, ale jinak jsem bordelář a vím to o sobě, takže se snažím špatným situacím předcházet. Např. tak, že na založení určitého typu dokumentů mám připravené scripty, které je zařadí správně už v okamžiku prvního přístupu nebo jiné scripty, které naopak správně uklidí např. po ladění programu mi nakopírují správně označenou zálohu, provedou správný export do textu (oracle .fmb grrrrr) a nakonec to správně vrátí na server k testování... Nemusím na to myslet a je to rychlejší než ruční práce .
Ale také mám adresář ~/tmp a v něm neuvěřitelný binec, který se snažím čas od času zlikvidovat. Většinou když se adresář rozroste na takouvou míru, že už nevím proč v něm některé věci vlastně jsou (a)nebo když se jeho vylistování už nedá ani při použití less prohlížet (a)nebo když zjistím, že některé věci z něj by se opravdu měli zálohovat (~/tmp si nezálohuji - mají v něm být přece jen dočasné věci :-/ ).
~/bordel
. To je totiž jediný, který sem tam kompletně smažu (a pokud tam bylo něco důležitého, dobře mi tak). Ostatní mi připomínají temporální databázi (taky se tam jen přidává a nemaže Vzhledem k tomu, že jsem kdysi na koleji umožňoval klukům dělat věci do školy u mne na počítači, jsem se tomu pořádku musel naučit, v principu se ho dodnes držím.
~/
a /media
. Ale pořádek tu je... občas. slocate
.
rm -rf /
' jako "Nemám. Ale jednou za čas provádím kompletní úklid."
Tak jsem hlasoval správně.
~/tmp
a v nem vsechno mozne.
locate houby | grep jedlý
grep blábol `find -name "*txt"`
. Trvalo to, než mi došlo (holt, neumím), že to jde takhle hledat a teď je to nejpoužívanější příkaz. Hned po Slocate.
find -name "*txt" | xargs grep ...
find -name "*.txt" -print0|xargs -0 grep ...
Hlavně kvůli případnejm mezerám ve jménech souborů... find
a locate
?