Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Máte pořádek na disku?
Mám. Každý soubor je pečlivě uložen do správného adresáře. |
|
23% (230) |
Nemám. Ale jednou za čas provádím kompletní úklid. |
|
34% (337) |
Neznám. Je problém cokoliv najít. |
|
3% (25) |
Pořádek? Mám svůj Systém (ale ne vždy vše najdu). |
|
40% (400) |
Celkem 992 hlasů
Vytvořeno: 15.12.2005 11:14
Tiskni
Sdílej:
Většinou vždy najdu, ale jinak jsem bordelář a vím to o sobě, takže se snažím špatným situacím předcházet. Např. tak, že na založení určitého typu dokumentů mám připravené scripty, které je zařadí správně už v okamžiku prvního přístupu nebo jiné scripty, které naopak správně uklidí např. po ladění programu mi nakopírují správně označenou zálohu, provedou správný export do textu (oracle .fmb grrrrr) a nakonec to správně vrátí na server k testování... Nemusím na to myslet a je to rychlejší než ruční práce .
Ale také mám adresář ~/tmp a v něm neuvěřitelný binec, který se snažím čas od času zlikvidovat. Většinou když se adresář rozroste na takouvou míru, že už nevím proč v něm některé věci vlastně jsou (a)nebo když se jeho vylistování už nedá ani při použití less prohlížet (a)nebo když zjistím, že některé věci z něj by se opravdu měli zálohovat (~/tmp si nezálohuji - mají v něm být přece jen dočasné věci :-/ ).
~/bordel
. To je totiž jediný, který sem tam kompletně smažu (a pokud tam bylo něco důležitého, dobře mi tak). Ostatní mi připomínají temporální databázi (taky se tam jen přidává a nemaže Vzhledem k tomu, že jsem kdysi na koleji umožňoval klukům dělat věci do školy u mne na počítači, jsem se tomu pořádku musel naučit, v principu se ho dodnes držím.
~/
a /media
. Ale pořádek tu je... občas. slocate
.
rm -rf /
' jako "Nemám. Ale jednou za čas provádím kompletní úklid."
Tak jsem hlasoval správně.
~/tmp
a v nem vsechno mozne.
locate houby | grep jedlý
grep blábol `find -name "*txt"`
. Trvalo to, než mi došlo (holt, neumím), že to jde takhle hledat a teď je to nejpoužívanější příkaz. Hned po Slocate.
find -name "*txt" | xargs grep ...
find -name "*.txt" -print0|xargs -0 grep ...
Hlavně kvůli případnejm mezerám ve jménech souborů... find
a locate
?