Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Úhlopříčka vašeho monitoru?
≤ 14" |
|
4% (80) |
15" - 17" |
|
52% (1033) |
18" - 20" |
|
36% (702) |
≥ 21" |
|
8% (154) |
Celkem 1969 hlasů
Vytvořeno: 26.4.2007 11:28
Tiskni
Sdílej:
a to si jako mám dělat statistiku? nedokážu odhadnout, u čeho jsem naseděl nejvícPokud se to jeví jako tak zapeklitý problém, tak mám dvě možná řešení: a) tipnout si
prostě zvol ten, který používáš nejčastěji, nebo který je z nějakého důvodu důležitějšíI tak je to dilema, když mám rozšířenou plochu přes dva displeje, z nichž jeden je 17" a druhý 19" …
sqrt(20**2+19**2+17**2),numer; 32.4037034920393Odpovídá to teda úhlopříčce 32 palců. No i to je dost.
A co to brát na celá čísla, co je za tečkou, že nás nezajímá? Pak nebude o čem?
Me zase fascinuji jak si vsichni kupuji sirokouhle televize a zatim u nikoho jsem nevidel cerne pruhy po stranach kvuli 4:3 vysilani z bezne TV. Vzdycky se musim smat jak maj lidi sisaty hlavy.
Mne to fascinuje hlavně v prodejnách, kde by se (aspoň podle mého laického názoru) měli snažit, aby předvedli, jak má ta televize skvělý obraz, a oni tam pustí televizní vysílání roztažené do placata…
Každopádně ČT plánuje plně širokoúhlé vysílání (kromě starých pořadů).předpokládám, že "širokoúhlé" míníš 16:9 (už jsem o tom něco zaslechl) - ach bože ... kam ten svět spěje ... komerční shit opět vítězí nad zdravým rozumem
Nejde jen o kreslení, i při programování to člověk docela ocení. Co se barev týká, tam je na tom CRT stále ještě lépe než LCD. S očima to není otázka LCD vs. CRT, ale hlavně nastavení jasu a kontrastu (většina lidí je má vytažené nesmyslně vysoko) a světelných podmínek v místnosti (samozřejmě pomineme-li případ příliš nízké obnovovací frekvence). Geometrie samozřejmě problém je, tam je na tom LCD lépe z principu.
CRT možná podporuje o dost víc odstínů barev, ale co jsem tak četl, tak LCD podává barvy věrohodněji, což je při kreslení důležitější ...Starší LCDčka (tzn. ne historický ani nejnovější) s odezvou kolem 30ms vykreslujou barvy mnohem líp, než některý současný s papírovou odezvou 2ms. Je to díky tomu, že starší LCDčka nemají Overdrive...
19″ v práci (otočený o 90⁰, aby to bolo zaujímavejšie) 8.9″ notebook 4″ PDA 2″ mobil Ha!
Cože, už teď? Mam ho rok a je špinavej "decenetně", aspoň mi to tak přijde ... co se mi "otiskne" na displeji, to odrbu nehtem a zatim následky nevidim. Po skončení záruky chci rozebrat klávesnici jako u stolního kompu a pořádně vyčistit - půjde-li to.
co se mi "otiskne" na displeji, to odrbu nehtem a zatim následky nevidimAni škrábance?
Nechce se mi za to platit, noťas je slušně tichej, zatim bez problémů, proto se v něm nechci vrtat a pokoušet osud/cokoliv_jiného.
Profouknout by nešel? Jsou vysavače, co mají výstup proudu vzduchu, tim by to šlo prohnat, přes nějakej filtr, ať to ještě víc nezanese? Případně pokoukat po netu na schéma konstrukce, jak koukam, něco je vpravo vepředu, sací otvor, druhý je vlevo vedle ethernetu.
No, minimálně se můžu poptat, co za to chtěj.
No, oficiální servis, neoficiální (ústní) odpověď ... čištění cca za 300 Kč, práce cca 1k Kč za hodinu. Takže si rád vystačím sám, pokud to půjde.
3.5" 320x240 12" 1024x768 15" 1024x768 17" 1280x1024 CRT
primarne pouzivam notebook s 15" LCD (1400x1050)
v praci mam 17" LCD (1280x1024)
ve skole mame prevazne 17" LCD, obcas i 19" LCD (1280x1024) a nekde i 17" CRT
u staryho desktopa, kterej pouzvaji uz jen rodice 19" CRT (1152x864)
a stara 15" CRT je jeste nekde na skrini :)