Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Rozhodl jsem se, že si pořídím nějaký ten přenosný disk. Teď ale řeším jedno velké dilema. Nevím, jaký filesystém na něj zvolit.
Kritéria jsou následující:
Jako nejschůdnější se mi asi jeví možnost dát tam ext2 + malý oddíl s FAT, na kterém budou ext2 ovldače pro windows. Našel jsem 2 projekty, které by mi tohle umožnily. Prvním je Ext2 IFS For Windows a druhým Ext2 File System Driver for Windows
Asi bych používal ten druhý ovladač (Ext2 FSD), vypadá to, že je lépe udržovaný a měl by podporovat i vistu. Chtěl bych se zeptat, jestli s tím máte někdo nějaké zkušenosti, nebo zda nevíte o nějakém jiném ovladači, který máte vyzkoušený a který bezproblémově funguje.
Schválně tento zápisek nedávám do poradny, protože neřeším žádný problém, ale spíš bych chtěl na toto téma začít takovou malou diskusi.
Milan
Tiskni
Sdílej:
fstab
u a KDE mi to připojí pomocí NTFS-3G Mám zkušenost s tím hdd, není špatnej. Jinak používám ty druhé ovladače pro ext3 a občas mi linux při bootu vynutil fsck, tak kdoví co to s tím dělá
Je to mnohem lepší filesystém než ext3 a reiserfs dohromady. Nepotřebuje každou chvíli spouštět kontrolu diskuMůžeš to trošku rozvést? Kontrolu disku s ext3 jsem neprováděl několik let, čímž netvrdím, že není potřeba.
I am using an external USB hard disk drive with an Ext2/Ext3 volume on it. When I remove that USB drive, the drive letters I have created with "IFS Drives" of the control panel still persist. (USB memory sticks are not affected.)
The current version of Ext2 IFS software is not able to realize Plug and Play events, so it does not delete its drive letters. Please read the Release Notes on how to work around it.