Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Rozhodl jsem se, že si pořídím nějaký ten přenosný disk. Teď ale řeším jedno velké dilema. Nevím, jaký filesystém na něj zvolit.
Kritéria jsou následující:
Jako nejschůdnější se mi asi jeví možnost dát tam ext2 + malý oddíl s FAT, na kterém budou ext2 ovldače pro windows. Našel jsem 2 projekty, které by mi tohle umožnily. Prvním je Ext2 IFS For Windows a druhým Ext2 File System Driver for Windows
Asi bych používal ten druhý ovladač (Ext2 FSD), vypadá to, že je lépe udržovaný a měl by podporovat i vistu. Chtěl bych se zeptat, jestli s tím máte někdo nějaké zkušenosti, nebo zda nevíte o nějakém jiném ovladači, který máte vyzkoušený a který bezproblémově funguje.
Schválně tento zápisek nedávám do poradny, protože neřeším žádný problém, ale spíš bych chtěl na toto téma začít takovou malou diskusi.
Milan
Tiskni
Sdílej:
fstab
u a KDE mi to připojí pomocí NTFS-3G Mám zkušenost s tím hdd, není špatnej. Jinak používám ty druhé ovladače pro ext3 a občas mi linux při bootu vynutil fsck, tak kdoví co to s tím dělá
Je to mnohem lepší filesystém než ext3 a reiserfs dohromady. Nepotřebuje každou chvíli spouštět kontrolu diskuMůžeš to trošku rozvést? Kontrolu disku s ext3 jsem neprováděl několik let, čímž netvrdím, že není potřeba.
I am using an external USB hard disk drive with an Ext2/Ext3 volume on it. When I remove that USB drive, the drive letters I have created with "IFS Drives" of the control panel still persist. (USB memory sticks are not affected.)
The current version of Ext2 IFS software is not able to realize Plug and Play events, so it does not delete its drive letters. Please read the Release Notes on how to work around it.