Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Malý experiment týkajúci sa zrozumiteľnosti jazykov. Nakoľko sú dialekty nezrozumiteľné ?
Východné Slovensko, oblasť Zemplína.Ľudze dobri, cośkaľ bym vam scel kazac, či skorej napisac o tym, jak u mňe každy robotny dzeň beži.
Jak i každi rano, ta i toto mi stal, kus mi śe žimnou vodou ošvichal, gače nacahnul, že sebe dajaky frištik pririchtuju. Jak maly chlopčik i parobok mi tak bul naučeny, že rano treba cośkaľ prekušic, žebym hladzen nebul. Zrobil mi kavej do belavej findži i reku kus prisladzim, vźal mi ložku iz fijovky, z talaša cuker a už mi ľem kukal. Murangľe nakoceni. No do ďabla paskudy s vama, hutorim sebe, dze sce śe tu vźali. Už vidzim, že z frištiku nič ta mi nacahnul išče nohafki i kikľu a šol mi radši do roboty.
Stojim sebe tak u trolejbusu, kukam z oblaka abo po ľudzoch - dachtore ľudze śe morśča, jakbač by sceľi takoj dišč zorvac abo chmary naduric - to až neladňe na na nich patrec.
Na jednej zastavke taka baba nastupila - vysoka, kostnata, čisto jak tote miss. Jak mi na ňu kus ľepši popatrel ta me aš streslo. Dziuče, dziuče dumam sebe, dze ši rozum ochabila. Oberva vytarhane - s jakuškaľ tužku domachľeni. No nič, radči mi daľej nepatrel a vystupil. I tak to uś moja zastavka bula, dze furt vystupujem.
U roboce furt dachto daco scel odo mňe, ani totu stranku o ľinukše nebulo času čitac a že tu jes furt co čitac, či už dajake duraki pišut abo rozumne ľudze diškurujut.
Ľem teľo mi vam scel kazac, ta śe na mňe nehňevajce a prebačce.
Tiskni
Sdílej: