Immich byl vydán v nové verzi 3.0.0. Jedná se o alternativu k výchozím aplikacím od Googlu a Applu pro správu fotografií a videí umožňující vlastní hosting serveru Immich. K vyzkoušení je demo. Immich je součástí balíčků open source aplikací FUTO. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0.
Společnost Juno Computers prodávající počítače s předinstalovaným Linuxem má nově v nabídce linuxový tablet Juno Tab 4 - WiFi. Na výběr je Debian, Ubuntu a Kubuntu. Předobjednat jej lze za 949 liber (26 500 korun).
Podman (Pod Manager), nástroj umožňující vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota, byl vydán v nové major verzi 6.0.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Řešena je i vážná bezpečnostní chyba CVE-2026-57231.
Společnost Sony oznámila, že od ledna 2028 přestane vydávat nové hry pro PlayStation na fyzických discích. Všechny budoucí tituly budou dostupné výhradně v digitální podobě na PlayStation Store.
Google Chrome 150 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 150.0.7871.46 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 433 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Soudní dvůr Evropské unie potvrdil rekordní pokutu 4,125 miliardy eur (100 miliard Kč) americké technologické firmě Google ze skupiny Alphabet. Pokutu firmě v roce 2018 vyměřila Evropská komise (EK) za to, že Google podle ní zneužívá operačního systému Android k potlačení konkurence na trhu vyhledávacích služeb.
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa povolila firmě Anthropic obnovit plný přístup klientů k modelům umělé inteligence (AI) Fable 5 a Mythos 5. Ty byly nedostupné bezmála tři týdny kvůli bezpečnostním obavám vlády, třebaže americké ministerstvo obchodu minulý pátek povolilo omezený přístup k modelu Mythos 5 pro některé „důvěryhodné“ domácí organizace.
Francúzska organizácia na ochranu spotrebiteľa, po viac než ôsmych rokoch skúmania, žaluje Epson za plánované zastarávanie tlačiarní. Súd sa začína dnes, 2. 7. 2026, vo francúzskom Nanterre.
Erin Catto, autor open source 2D fyzikálního enginu Box2D (Wikipedie), představil nový 3D fyzikální engine Box3D. Engine je již používán ve hře The Legend of California.
Byla vydána nová verze 4.0.0 multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy nových filtrů na PIXLS.US.
Dal by som si nejaké preslávené české pivo. Ale ktoré? Hmm? 
Tiskni
Sdílej:
Nejlepší jsou speciály, škoda, že je vaří jen párkrát do roka.
Další pivovary, které chybí: Bernard Humpolec, Hostan Znojmo, Nektar Strakonice (reference však veskrze nedobré), atd.
Kdopak tady zná Pelhřimov?každej druhej (jejich tričko nosím do práce)
Nektar Strakonice (reference však veskrze nedobré)tak se nespolýhej na reference a dej si ... bludy jako píše kolega přede mnou šíří především skalní zastánci europiv typu Gambrhnus, ti se po tom opravdu poserou, stejně po prakticky všech pivech z minipivovarů, po kvasnicovém a vůbec po čemkoliv, na co není jejich zdegenerované trávení zvyklé
Některé reference si ce opravdu říkají že se Nektar za posledních 7 let výrazně zlepšil, ale já osobně to riskovat už nikdy nehodlám. A nezkoušel jsem pouze jednou (jsem z Vodňan).Nektar Strakonice (reference však veskrze nedobré)tak se nespolýhej na reference a dej si ...
Já bych to teda nehodnotil, žádná sláva to ale určitě není
Plzeň na mapě je, takže nějaké "bezvýznamné" pobočky už asi nejsou třeba.
Do Nošovic to taky nemám daleko (opačná strana FM), Radegast 12° je skvělý, ale stejně si radši dám Černého Kozla, pokud je.
[*] on ještě někdo věří tomu, že řekne-li si v hospodě o Prazdroj, dostane dvanáctku? (tedy pokud vůbec něco dostane, už jsem taky potkal vrchní, co po objednávce "Prazdroj" prohlásila něco ve smyslu "my máme jenom desítku a pilznér"
)
a musím říct, že toto je malá sbírka. Já například mám 15 různých tácků od Budvaru. Celkově počítám asi 500 kousků..

) nevi co je pivo...v podani "U hluche zmije" v Brně pivo lepsi plzne a za tim si stojim! Tedy Sklepak...
Jinak doporucim Rychtar 12˚, tedy Famozni R12. Clovek si musi zvyknout, ale pak to jde samo, cena/vykon super.
Jo a Kanec, myslim 14˚, taky doporucim, ale je to zradny
Co se tyce 10˚ tak je pravda, ze tam rozdilu neni, dnes uz vse bublinkove europivo.
Pivu zdar!
v podani "U hluche zmije" v Brněkde to prosímtě je?
Jo a Kanec, myslim 14˚posledně stála za houby, 13 byla zdaleka nejlepší ... ale ono to v tom Žamberku asi dost záleží, jak se jim zrovna "urodí" ...
naprosto potvrzuju,neni co dodat!!
Hluchá zmije rulluje :-P