Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Víc by se mi líbilo "Sedmý ročník ankety & provokatér"To by hodilo chybu, jedině
Sedmý ročník ankety && provokatér
Nechci se dočkat toho, čeho jsem byl svědkem s JXP, kdy se začalo houfně flámovat a zbytek (články, zprávičky) pomalu skomírali. Jestli chcete flámovat, běžte jinam, já se chci dozvědět něco o linuxu...Ja toho tedy svedkem nebyl. Otazku vam obratim: Jestli nechce nekdo "flamovat", tak proc to dela? Krome toho jste se svoji pobidkou u me na spatne adrese, protoze ja uz davno nejen na prispevky JXP nereaguju, ja je ani nectu. S vyse zminenym provokaterem totez. Naopak sem tam necim na portal prispeju do oblasti verejnych. A jestli zalezi kompletni obsah portalu jen na par zapisech do blogu, tak je to hodne slaby. Vy naopak evidentne pocitate s tim, ze je zdejsi komunita tvorena nervnimi uzlicky. No, mozna je... kdyz maji potrebu stale lezt do prokotarskych blogu a na provokace reagovat. Na nicem jinem se tolik nepozna vyspelost komunity. Ja vam reknu, co vyvola mazani: dalsi flamewary o to, jestli mazat nebo ne. To je to, co se bude resit. Kdyby se tu "provokater" ted neresil u Leose v blogu, spousta lidi si ani nevsimne, ze tu neco takovyho je.
Nechci se dočkat toho, čeho jsem byl svědkem s JXP, kdy se začalo houfně flámovat a zbytek (články, zprávičky) pomalu skomírali. Jestli chcete flámovat, běžte jinam, já se chci dozvědět něco o linuxu...Tak jsem se pro zajimavost pod zmineny blog podival a nezklamal jsem se. Presne ti lide, co tolik krici o mazani, se aktivne ucastni flamovani pod nim. Vcetne vas. Presne to jsem cekal.
Číst ty jeho věci nemusím.Teď když vím, že provokuje stačí mi tlačítko "blokovat" nebo ten blog neotevřít.
Ad patička: Dají-li vám nalinkovaný papír, pište napříč! - to se mi líbí
Nějak mi selhává paměť. Sice jsem si pamatoval, že ten citát je uveden jako úvodní motto knihy 451 stupňů Fahrenheita, ale bez strejdy Googla jsem si nebyl schopen vzpomenout na jméno autora (Ray Bradbury).
Personalizované výsledky znamená pro každou stránku znova dotaz do databáze a tedy daleko větší zátěžno a pamatovat si proste, ze je nekdo "kreten" a ze to nectu, to napr. pro moji hlavu neni zatez vubec zadna :P neskutecny, kolik energie jsou lidi ochotny vypleskat do kravin. asi se stanu provokaterem, tolik pozornosti a pece, to se jen tak neziska, natoz donutit tolik lidi k akci... furt vymejslet nejaky nesmyslny stupnice (radsi vymyslete nejaky zpusob, jak primet lidi hodnotit aspon normalni clanky, kdyz uz mate "roupy" :P)
Musím se přidat k názorům, že jediná cesta jak bojovat s omezenci, demagogy a trolly je jejich ignorování. Pokud nedostanou to co chtějí - reakce, zájem (byť negativní) - budou ztrácet motivaci. Je to o zkušenostech čtenářů, aby se nenechali strhnout. Paradoxně JXP tady svými výplody "vychovává" k vyšší imunitě před takovými zjevy.
Navrhoval bych vytvořit standardizovaný post s odkazem do FAQs, který by se pod provokativní příspěvky a blogy co nejdříve vložil a který by pak varoval méně zasvěcené.
\|||/ (o o) ,----ooO--(_)-------. | Nekrmte | | TROLLY | | prosím ! | '--------------ooO--' |__|__| || || ooO Ooo
Ja myslim ze by se Red Hat, Aurox, Fedora a jim podobne by se mely sloucitHm, zase nekdo nedokaze rozlisit distribuce... Proc maji vubec jina jmena? Co takhle sloucit vsechny "linuxy" do "Linux"?
Děkujeme vám, že jste se rozhodli zapojit již do šestého ročníku naší ankety o nejpopulárnější linuxovou distribuci mezi česky a slovensky mluvícími čtenáři.To je úvod k minulé anketě, kdyby to nebylo poznat
Tiskni
Sdílej: