Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
záviselo by na CPU ale ať umožňuje hodně RAM (16GB a víc, kdybych v budoucnu rozšiřoval)
tyhle 3x 4GB se mi docela líbí. Tady moc na výběr nemám, rozhodně nechci 6x 2 GB, opět kvůli možnému budoucímu rozšiřování.
Moje sympatie má Juli@, protože tuhle zvukovku jsem si chtěl pořídít už dávno, navíc má 6.3 mm jack. Pro ESI také hraje její nižší cena. Zvukově jsou prý velmi podobné (mají mít stejný převodník). Mimochodem, nemáte někdo někdo zkušenosti s touhle firmou (DISK media)?
Tohle je pro mě největší problém. Rád bych nějaké do ca 5 000 Kč. Hlavní účel – symphonic/power metal (Nightwish, Epica, Gamma Ray) + sem tam něco klasičtějšího.
Tomu celkem odpovídají Sennheiser HD 280 Pro, Sennheiser PC 350, Sennheiser HD 595 a Beyerdynamic DT 660 Edition 2007. Z těch má moje sympatie HD 595. UPDATE: Beyerdynamic DT990 jsou ve hře.
Na druhou stranu jsem slyšel pět chválu na Sennheiser HD 650. V téhle cenové kategorii pak vypadají sympaticky Beyerdynamic DT 880 Edition 2005 a AKG K 701. Je ten rozdíl opravdu znát? Zdají se mi ale už opravdu hodně drahé, takže bych si to hodně rozmyslel. Také je otázka, jestli to nebude „brzdit“ zvukovka (podle všeho by ale neměla).
Bohužel mám pocit, že tady v Plzni žádný pořádný obchod, kde bych si nějaké mohl ozkoušet není…
Spyder3Express nebo Spyder3Pro. Vyplatí se připlatit si za Pro? Podle porovnávací tabulky mi přijde, že se liší hlavně softwarem.
Spousta lidí se tu diví k čemu tak nadupaný počítač. Mám v podstatě jediný požadavek a to je hodně paměti. Bohužel nic horšího mi to neumožňuje. Zvukovka a sluchátka jsou bonus navíc a skoro se na to těším nejvíc, protože momentálně mám malé repro Labtec z Hypernovy za 200Kč ve slevě. Proč hodně paměti? Za prvé – hugin a tvorba panoramat celkově. Na práci s jednotlivými fotkami lze moje současné PC ještě docela dobře použít (i když v rawtherapee občas skřípu zuby) ale jakmile je těch fotek 50+ tak se to už nedá. Za druhé – Firefox 5.0, který po opětovném snížení paměťové náročnosti sežere 5GB paměti.
Také se pozastavují nad cenou. Jasně, je to kurva drahé, ale uvědomte si, že minimálně dalších pět let počítač nejspíš měnit nebudu (pokud si to nevyžádá nějaká katastrofa). Pak to nezní tak hrozně. Sám nevím, jak se se současným red_dragonem budu loučit. Všechno mám vipiplané, od flagů kompilátoru po totálně osekané jádro. Samozřejmě bych se nebránil tomu, kdyby to bylo levnější. Pak bych si mohl pořídit nějakou pěknou hračku, jako je třeba Peleng 8mm f/3.5.
Tiskni
Sdílej:
...šroubky na přišroubování hard disku. Kde je sehnat?To maj všude tywoe! Takovej pytlík s kompletem PC šroubků, podložek atd.
>>>staci rict ze chces sroubky M6, M5, M4
Pozor
V HDD jsou zavity witwort. Podelany americky bazmeky z pocatku vzniku USA.
Pokud se da pozor tak lze vybrat case s metrickyma zavitama (hlavne ve sloupcich pro prichyceni motherboardu.)
Zavity v odlitku HDD jsem prerezaval bezne na M4. Stacil by i M3,5 ovsem to zas nemam sroubky v dostatecnem vyberu tzn prakticky zadne.
Case s witwort zavitama se vyhybam a doporucuju to vsem.
A co s tim budes delat? Hackovat Pentagon za pekelne kvalitniho randalu Nightwish? :LOL:Si piš. Ať se těší kluci
V HW se taky vyznam cim dal tim min, ale byt na tvem miste a s tvym rozpoctem, urcite bych investoval do SSD disku misto toho uvazovaneho Seagatu.Jak jsem psal, možná na systém použiju svůj starý PATA disk a na Cheetah se vykašlu. pak bych se mohl chlubit, že ten systém nebyl přeinstalován 5 let. Zdá se mi dost drahý. Ale do SSD se mi moc investovat nechce, podle mě se to zas tolik nevyplatí (sice dobrý náhodný přístup, ale sekvenční nic extra…)
>>>Sroubky sezenes v kazdym zelezarstvi
Ale metricky. Pro prisroubovani HDD k jsou ovsem k nicemu.
16GB should be enough for everyone? Ale inak mám tiež pocit, že pamäťová kapacita ide dopredu oveľa rýchlejšie než aplikácie, ktoré by ju mohli využiť. Dokonca ani najnovšie počítačové hry sa už nechytajú, nehovoriac o bežnom desktope (ešte som sa nikdy nedostal cez 1GB).
To už ale nie je zrovna bežné desktopové nasadie
Jak sme sa od nedostatku RAM dostali k Péčku?
Ja sa k tomu neodvažujem moc vyjadrovať, lebo v týchto enterprise veciach sa nevyznám, ale dosť to prekračuje moje očakávania. To je skutočne bežná veľkosť databáz? Alebo je to nejaký extrém?
16GB should be enough for everyone?mnoho.![]()
To bol samozrejme len vtip. Stačí si zobrať, aké dátové toky majú v LHC
Víc jak 16GB RAM? K čemu proboha? (Vážně by mě to zajímalo -- žiju spokojený život s 2GB, které se mi ještě nikdo nepovedlo zaplnit.)Tak to jsi šťastný člověk
A čo ti tam beží, ak sa smiem spýtať? Niekoľko veľkých programov typu Oo? Alebo spracovávaš nejaké digitálne veci?
Keď sa kompiluje _niečo_, tak to rozhodne moc RAM nezožerie Musí to byť zase jeden z tých väčších programov (celé KDE napríklad, s tým bývala zábava
). GIMP sám o sebe mi RAM tiež nežerie, ale v princípe si viem predstaviť, že keď tam človek otvorí 100 veľkých obrázkov, tak už to niečo spraví
To s tým /tmp nie je zlý nápad, tiež si ho tam asi hodím. Dík za zmienku
Keď sa kompiluje _niečo_, tak to rozhodne moc RAM nezožeriePokud to hutně využívá šablon v C++ tak to sežere hodně. Neubudu chodit daleko od mého oblíbeného huginu. Strašně dlouho tam trvá kompilace souborů Stitcher, Stitcher1 atd. Všechny implementují tu samou věc, tak jsem se zeptal proč to není v jednom souboru. Odpovědí mi bylo, že pokud se ta šablona instanciovala ve všech verzích v jednom souboru tak to při kompilaci sežralo několik GB paměti a proto je rozdělené.Musí to byť zase jeden z tých väčších programov (celé KDE napríklad, s tým bývala zábava
).
O tom viem, šablóny sú geniálne, nie len čo sa RAM týka, ale aj dĺžky kompilácie. Ak sa dobre pamätám, tak už niekoľkokrát vnorený vector<vector<...>> dal CPU slušne zabrať Ale mám za to, že v bežnej ++ praxi sa až tak veľmi nevyužívajú tie pokročilé vlastnosti, ale obvykle len základné dátové štruktúry a jednoduché generické algoritmy a tým to končí, takže to nie je tak hrozné. Napríklad KDE vyzerá vcelku rozumne (ako kód, tak kompilácia).
Teda, chcel som povedať asi toľko, že bežne sa to nepoužíva na tieto účely
Dík za info, pozriem na to. S C++ už do kontaktu moc neprichádzam, tak som zvedavý, kam už tie šablóny ľudia dotiahli
Keď sa kompiluje _niečo_, tak to rozhodne moc RAM nezožerieLukáš už ti odpověděl "technicky", já odpovím "laicky": celkem běžně se mi stává, že něco kompiluji, dělám při tom i něco jiného a počítač přestává stíhat - tak kouknu do zaplnění paměti a nestačím se divit, když vidím, že mi obdélníček "aplikační data" zabírá třeba 85 % RAM
GIMP sám o sebe mi RAM tiež nežerie, ale v princípe si viem predstaviť, že keď tam človek otvorí 100 veľkých obrázkov, tak už to niečo spravíNo, tak jsem v GIMPu otevřel 1 (slovy: jeden) jediný obrázek - fotku hradu Veveří a nasimuloval jen malinko práce - tedy přidal ještě jednu vrstvu a masku (běžně mívám vrstev více, ale nechtěl jsem to teď nijak hrotit). Výsledek v příloze.
To s tým /tmp nie je zlý nápad, tiež si ho tam asi hodím.Já to mám kvůli SSD disku. Koupil jsem relativně levný Kingston SSDnow "V" series 64 GB, hodil jsem na něj systém,
/var, /home a swap
mám na HDD, /tmp a /var/tmp
v ramdisku a jsem s tím spokojen.
Hm, aj tak si neviem predstaviť, že nejaký malý až stredne veľký program zožerie moc pamäte (ak nepoužíva nejaké vychytávky ako šablóny, ale to je len prípad C++ a aj to len zlomku programov). Ale budem ti veriť, čo iné mi zostáva
To je ale nejaké podozrivé, nie? Aspoň ak ten obrázok nemá rádovo 100Mpix
Nie je mi celkom jasné, ako s tým súvisí SSD. Všetky neperzistentné dáta v princípe môžu ísť do ramdisku, nezávisle na tom, jak máš rozložený zbytok systému. Alebo mi niečo ušlo?
Ja už som strašne dávno nič nekompiloval, lebo jaksi nie je potreba, ale čo si pamätám, tak jediné veci, ktoré boli fakt záhul, boli KDE a webkit
Na to KDE3 si sám? Neexistujú nejaké projekty na jeho záchranu? Predsalen je trochu škoda úplne zabiť starý funkčný systém, keď KDE4 ešte zďaleka nie je plnohodnotnou náhradou (aspoň podľa dosť veľkého počtu ľudí), hoci už sa tam pomaly ale isto blíži.
No, jak sa to vezme. Viem si predstaviť, že pre niekoho nie je, ale pre bežného smrteľníka je to dosť vysoký rozmer Ale pri panoramatických fotkách to nevyzerá zas tak moc -- 3 až 4 8 Mpx fotky vyzerajú vcelku normálne. Každopádne, aj tak sa mi ten GIMP nezdá. Dajme tomu, že by použil 4 bajty na pixel, v tom prípade to máš 100MB. Prečo zožral 1GB?
Ok, v pohode, len som si to chcel ujasniť
Na to KDE3 si sám?Téměř jo
Prečo zožral 1GB?Co já vím? Chová se tak i ve Windows (když jsem si "dovolil" v práci otevřít na počitači s 256 MB RAM čtyři 6Mpx fotky, mohl jsem jít na oběd, protože počítač se dostal do stavu, kdy na kliknutí reagoval za 5 minut…). Kdysi jsem zde na tohle téma pokládal dotaz, protože mne zaráželo, že Photoshop zvládá pracovat s obrovskými soubory a přitom zabírat jen zlomek RAM, obsazené GIMPem, a dostal jen odpověď v tom smyslu, že GIMP nespravuje (na rozdíl od PS) paměť sám, ale nechává to na systému. Ale proč je tak nenasytný, to netuším.
Máš můj obdiv, já bych na to nervy neměl.Na to KDE3 si sám?Téměř joSám programátor nejsem, takže problémy zvládám opravovat jen ty, které se vyskytly i jiným (třeba u jiných projektů) a najdu k tomu odpovědi někde na netu. Ještě to docela šlo, ale teď, když přišla na svět libjpeg v osmé verzi, už je to úplně v háji - už si sestavuji jen kernel a pár oblíbených programů. Ale v diskuzi v bugzille u KDEmod zmínil nějaký borec, že pracuje na záplatách, které by umožnily KDE3 sestavit, a že už má kus hotový. Tak jestli to dotáhne úspěšně do konce, dám sbohem svým vlastním KDE balíčkům a použiju jeho verzi KDEmod.
Vyzkoušej nip2, je to rozhraní k VIPS a to má správu paměti řešenou dokonale, i práce s fotkou o rozměrech kolem 20000x5000 je relativně rychlá. Akorát interface je hodně neintuitivní.Prečo zožral 1GB?Co já vím? Chová se tak i ve Windows (když jsem si "dovolil" v práci otevřít na počitači s 256 MB RAM čtyři 6Mpx fotky, mohl jsem jít na oběd, protože počítač se dostal do stavu, kdy na kliknutí reagoval za 5 minut…). Kdysi jsem zde na tohle téma pokládal dotaz, protože mne zaráželo, že Photoshop zvládá pracovat s obrovskými soubory a přitom zabírat jen zlomek RAM, obsazené GIMPem, a dostal jen odpověď v tom smyslu, že GIMP nespravuje (na rozdíl od PS) paměť sám, ale nechává to na systému. Ale proč je tak nenasytný, to netuším.
Máš můj obdiv, já bych na to nervy neměl.To já jsem neměl nervy používat KDE4
Vyzkoušej nip2Jejda, GIMP je srdeční záležitost, nemohu mu dát kopačky
Jen mne děsně žere, že nejde v Archu sestavit už pár měsíců git verze.Musím to vzít zpět, jen tak cvičně jsem to opět zkusil spustit a ono se to zkompilovalo. A je tam i opraveno nedostatečné krytí kreslicích nástrojů, kterým trpěl předtím, než přestal jít sestavit. Super.
Vyzkoušej nip2Tak už to testuji. Velmi zajímavý způsob, jak upravovat fotku
Pravda spis bych se priklanel sestavit si PC za polovinu ceny a za 2 -3 roky si postavit nove s podstatne vykonnejsim HW nez si chce stativ aka 6xx
postavit v soucasnosti.
Pravda spis bych se priklanel sestavit si PC za polovinu ceny a za 2 -3 roky si postavit nove s podstatne vykonnejsim HW nez si chce stativ aka 6xx
postavit v soucasnosti.
Za současné PC jsem dal asi 35 000 Kč. Sloužilo by naprosto perfektně 8 let (teď už skoro 9) nebýt dvou věcí. Grafika se přehřívala, takže jsem ji vyměnil. Další problém nastal ca před 1,5 rokem, kdy mi odešel zdroj a vzal sebou základní desku. Takže bych rád něco podobně kvalitního.
Navíc RAM není nikdy dost. Konečně budu moci vyzkoušet gigapixelové panorama . Výhoda RAM je v tom, že není problém ji kdykoli přikoupit a proto chci mít tu možnost. A nic horšího mi to neumožňuje (teď koukám, že to vyřazuje Quad, protože >16GB RAM jde jenom na základovkách se socketem 1366).
PS.: asi bych měl updatovat nick, to „aka 6xx“ tam mám hlavně z historických důvodů, aby si lidé zvykli stativ .
proč ne nejake high-end AMD ????? s dd3 + nejaka fakt vykonna grafika?
napriklad
http://www.alza.sk/asus-crosshair-iii-formula-d122718.htm
http://www.alza.sk/msi-790fx-gd70-d113167.htm
http://www.alza.sk/amd-phenom-ii-x4-955-d115465.htm
aha.... moze byt ja len preto ze ked si pozrie na tie dosky od AMD a tiez aj ich parametre tak vyzeraju lakavo.... a tiez mam dosku od AMD a planujem kupit nejaky Phenom lebo zatial som zobral nejaky AM3 sempron ako docasne riesenie..
ale podla mna nejaku fakt kvalitnu dosku.. do toho phenom II a 16gb ddr3 ramky a nejake 2 jadrovu Radeon grafiku myslim si ze by tym nic nepokazil
Sluchátka, mám Beyerdynamic DT990 a mohu s klidem doporučit.
Díky, od tebe to má váhu. Původně jsem na ně taky koukal, ale papírově (což je zrovna u sluchátek nicneříkající) mi přišly lepší sennheiser HD 595 (nižší zkreslení) a vzhledem k nižší impedanci by se daly připojit k mp3 přehrávači (který nemám ). Rozhodně ale jsou DT990 zpět ve hře.
Před chvílí jsem narazil na zmínku, že k DT990 to chce zesilovač. Je to pravda?
Před chvílí jsem narazil na zmínku, že k DT990 to chce zesilovač. Je to pravda?
To záleží na výstupu ze zvukovky. Obecně je to vhodné a pro tebe na metal a předpokládanou vyšší hlasitost bych to doporučoval.
Papírově to nejde vybírat. Je lepší si někam zajít, kde ti nabídnou několik modelů a ty si to poslechneš nejlépe na tobě známé skladě.
Nerad bych, aby mi to urvalo ušiTo záleží na výstupu ze zvukovky. Obecně je to vhodné a pro tebe na metal a předpokládanou vyšší hlasitost bych to doporučoval.
S tím souhlasím, problém je, že tady v Plzni o žádném obchodu, kde by prodávali sluchátka za vice než 500Kč nevím. Sice kvůli většině věcí budu muset jet do Prahy (v czc neberou platby kartou, v alzasoftu to taky nefunguje) ale Prahu moc neznám.Papírově to nejde vybírat. Je lepší si někam zajít, kde ti nabídnou několik modelů a ty si to poslechneš nejlépe na tobě známé skladě.
(zdá se, že redukce USB na PS/2 funguje jenom u myší, které jsou k tomu uzpůsobeny).to se týká pouze hloupých redukcí (a tam platí totéž i pro klávesnice) existují i chytřejší, jednu jsem s úspěchem použil po pořízení nové desky s nedostatkem PS/2 (mimochochodem výše zmíněná Gigabyte P55M s Core i5, jsem s tím spokojen, pozitivně mě to překvapilo - konečně upgrade, který se opravdu poznal, ale mám tam zatím jen 4 GiB paměti, a to občas zaskřípe, maximum 16 GiB by ti bylo na grafiku určitě málo ...)
Wow, na to, ze jsi student, mas dost vysoky rozpocet, to Ti zavidim :o)No, musím za něco utratit peníze za GSoC. Prý 6 měsíců od posledního „dobití“ karty začnou strhávat poplatek za její udržování. Navíc je pro mě relativně dobrý kurz (ještě v listopadu to bylo asi 16Kč, teď 19 což mi vydělává asi 10 000Kč
Nedavno jsem uvazoval, ze si taky poridim neco vykonneho (rozumej, ne uvadajici Core 2 a poradnou grafiku), ale po zhlednuti cen za procesor (i rok a neco stara i7, myslim prave 920, stoji desne moc) jsem se rozhodl pockat, az bude Intel taky chtit i7 prodat nekomu jinemu nez velice majetnym lidem. :o)Mně ze všeho nejvíc štve cena pamětí. 8GB moduly si normální člověk vůbec nemůže dovolit. Menší stojí pár kaček, ale bohužel počet slotů není nafukovací.
No, musím za něco utratit peníze za GSoC.Jo, kde jsou ty casy, kdy jsem z GSoC mel penize ja :o)
Mně ze všeho nejvíc štve cena pamětí. 8GB moduly si normální člověk vůbec nemůže dovolit. Menší stojí pár kaček, ale bohužel počet slotů není nafukovací.To chapu, ale zajimalo by mne: na co dokazes upotrebit tolik pameti? Ja mam v pracovnim notebooku 3GB, v hernim desktopu 2GB a jdou mi na tom v pohode i nejnovejsi hry... a to urcite 4GB neni problem koupit levne.
protože jak jsem zjistil 10Mpix je už opravdu hodněO tomhle vim prdlajz, ale 10 mega pixelu je neco kolem 40MB, ne? To mi nesedi s temi 8GB swapu.
Ale pokud se to vleze do paměti, je to nesrovnatelně rychlejší.Pokud tomu nastavis pevnou mez (ktera bude mensi nez rekneme tri obrazky = 60MB), tak chapu, ze to bude zpomalovat. Ale nevidim duvod, proc by algoritmus, ktery si to vsechno nasysli do pameti, mel byt nesrovnatelne rychlejsi ve srovnani (pun intended) s algoritmem, ktery si postupne bude natahovat jen ty dve, tri fotky.
Někdo má kolo za 60tis. někdo monitor a někdo to projí. Co je na tom?Neco na tom je ... nekdo hladovi a nema nic z toho. Nejsem zadny ultralevicak, ale zas tak asocialni, aby mi nekterych osudu nebylo lito, nejsem. Az budeme mit vsichni tech 60tisic na rozhazovani, pak otazka "co je na tom?" bude spravna.
nebo na koleji, která může být také dotovaná,Pokud vim, tak v soucasne dobe koleje dotovane nejsou - nabizi ubytovani za rezijni ceny. Na druhou stranu studenti primo dostavaji dotace na ubytovani.
Pak tedy nechápu, proč si berete do úst zrovna mě (a nebo autora). Mě rozhodně nikdo, natož pak rodiče, nesponzoroval.
Mozna ze me mluvi zavist
Zcela nepochybně.
Studenti mají často vyšší rozpočet. Mohou si přivydělávat, ale zároveň mají daňové výhody, sociální a zdravotní platí stát, tramvajenka i spousta dalších věcí je levnější. Mnoho bydlí s rodiči, nebo na koleji, která může být také dotovaná, podobně s jídlem. Nepotřebují živit manželku a děti, nepotřebují si kvůli rodině brát hypotéku. Ani se ještě nemusí starat o nemocné rodiče, naopak řadě z nich ještě sem tam rodiče život vylepší příspěvkem na něco většího. A z hlediska branže kazí ceny, protože si často vystačí s nízkými odměnami. Taky jsem si tak pár let žil, dobře se na to vzpomíná![]()
Máš o študentoch moc divné predstavy Napríklad môj prípad je, že keď si trochu privyrobím, tak to využijem na to, aby mi nemuseli prispievať rodičia. Väčšina spolužiakov pritom nepracuje vôbec, takže rodičia ich síce platia, čo je fajn, ale okrem toho nemajú ani korunu (aspoň v porovnaní s tvojimi 40k; na nejaké to pivo samozrejme majú). Pred pár rokmi som si zarobil dosť na to, aby som si poskladal počítač (ale žiadnych 40k, bolo to 15k) a odvtedy môžem o niečom takom len snívať. Kým nezačnem chodiť do práce na full a poriadne zarábať, tak 40k dokopy v živote nedám. Pravda, som dosť lenivé indivíduum, ktoré sa práci vyhýba, jak čert krížu, ale opäť, medzi študentami žiadna výnimka
Mimochodem, nemáte někdo někdo zkušenosti s touhle firmou (DISK media)?Mohu jedině doporučit, a co se týče zvuku určitě M-AUDIO
V čem je třeba ta M-Audio lepší než ta od ESI?V tom, že za levný peníz využiješ klávesy později jako drum-kit.