Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Slíbil jsem, že obarvím „trojkovou“ verzi pacmana a protože sliby se mají plnit nejen o Vánocích, tak je tu mezi námi.
Navzdory prvním slovům je zachována podpora překladů (prostřednictvím gettextu), ovšem řetězce vypadají trochu jinak (původní překlady se tedy neobarví), tam kde se mění barva je vloženo %C a celý řetězec je obalen funkcí char *color(int desc, const char *str, ...), kde první parametr je číslo popisovače, který bude text tisknout, druhý parametr je obarvovaný řetězec a ostatní parametry jsou dosazované barvy. Řetězec se obarví jen když je popisovač směrován na konzoli (tím opravuji zásadní bug v barevné verzi pacmana 2.9.8 :) ).
Použití upraveného pacmana je na vlastní nebezpečí. Funkci color jsem psal v sobotu pozdě večer po několika sklenkách bílého. Protože se v ní dynamicky alokuje paměť, pracuje s ukazately, a protože těch sklenek bylo hodně, chovala se funkce naprosto nedetrminsticky :), ráno jsem zjistil že neinicializuji řetězec :D, nyní je to už v pořádku. Vůbec kusy kódu co jsem přidal jsou ukazatelové orgie a nezapomínejme že „Ukazatele jsou jako nunčaky. Dobrá zbraň - ale když to s nimi neumíš, jsi v ...“.
Ještě mi dovolte poznámku, pacman 3.0.0 jako takový není v repozitářích archu, testuje se, ale měl by být bez chyb (tedy snad ;) ), proto ještě jednou upozorňuji: Použití jen na vlastní nebezpečí.
Jeden obrázek vydá za tisíc slov :)
změny:
skoro úplné přepsání patche, v řetězcích jsou „barevné značky“ (kód je tak o dost čistší). Také jsem trochu změnil formátování výstupu. Snad je to finální podoba, pacman by měl vyjít během pár dní. (25. 3.), BTW ten zápisek už vlastně neplatí ;)
Tiskni
Sdílej:
extra
tu homodejskou ruzovou :-x