Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Slíbil jsem, že obarvím „trojkovou“ verzi pacmana a protože sliby se mají plnit nejen o Vánocích, tak je tu mezi námi.
Navzdory prvním slovům je zachována podpora překladů (prostřednictvím gettextu), ovšem řetězce vypadají trochu jinak (původní překlady se tedy neobarví), tam kde se mění barva je vloženo %C a celý řetězec je obalen funkcí char *color(int desc, const char *str, ...), kde první parametr je číslo popisovače, který bude text tisknout, druhý parametr je obarvovaný řetězec a ostatní parametry jsou dosazované barvy. Řetězec se obarví jen když je popisovač směrován na konzoli (tím opravuji zásadní bug v barevné verzi pacmana 2.9.8 :) ).
Použití upraveného pacmana je na vlastní nebezpečí. Funkci color jsem psal v sobotu pozdě večer po několika sklenkách bílého. Protože se v ní dynamicky alokuje paměť, pracuje s ukazately, a protože těch sklenek bylo hodně, chovala se funkce naprosto nedetrminsticky :), ráno jsem zjistil že neinicializuji řetězec :D, nyní je to už v pořádku. Vůbec kusy kódu co jsem přidal jsou ukazatelové orgie a nezapomínejme že „Ukazatele jsou jako nunčaky. Dobrá zbraň - ale když to s nimi neumíš, jsi v ...“.
Ještě mi dovolte poznámku, pacman 3.0.0 jako takový není v repozitářích archu, testuje se, ale měl by být bez chyb (tedy snad ;) ), proto ještě jednou upozorňuji: Použití jen na vlastní nebezpečí.
Jeden obrázek vydá za tisíc slov :)
změny:
skoro úplné přepsání patche, v řetězcích jsou „barevné značky“ (kód je tak o dost čistší). Také jsem trochu změnil formátování výstupu. Snad je to finální podoba, pacman by měl vyjít během pár dní. (25. 3.), BTW ten zápisek už vlastně neplatí ;)
Tiskni
Sdílej:
extra
tu homodejskou ruzovou :-x