Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Máte raději CRT nebo LCD?
Uznávám, že nekoukám do toho nejkvalitnějšího co lze pořídit, ale dnes jsem strávil většinu dne před notebookem a opravdu z toho už rostu. Vidím pixel po pixelu oddělený titěrnou mřížkou, zdá se, že každý září jinak, každý na kterém je nějaký prach je chvilku považován za vadný :), po delším pohledu bliká lampa, i když je v pořádku a i v naprosté tmě je osvětlení stabilní.
Prostě mě to točí :), možná bych měl jít dělat něco jiného…
Pravda je, že LCD je k očím šetrnější a méně žravé, ale až budu kupovat zobrazovací zařízení k desktopu, starý CRT monitor už má svůj zenit dávno za sebou, tak se budu dost dlouho rozmýšlet. Kvalitní CRT je mi příjemnější.
V anketě samozřejmě nemyslím vypálenou patnáctku z minulého století :) a ani LCD nevydrží věčně jako nové, takže myslím nové kousky.
Dodatek: upozorňuji, že taky nesnesu trinitrony, ty dva drátky mě opravdu dohání k šílenství :)
Tiskni
Sdílej:
kde ale na to sakra brat?
CRT je technologie na ústupu, ale chápu, že pár lidí se tomu brání. Pár lidí se totiž brání všemu.Ono je potřeba to rozlišovat. Jedni se tomu brání z principu, jiní pro to mají pádné důvody. Například podání barev u LCD dosud není na úrovni, na jaké je CRT (a ani sebepečlivější kalibrace to neřeší). Proto tam, kde na podání barev záleží, má stále navrch CRT.
Například podání barev u LCD dosud není na úrovni, na jaké je CRT (a ani sebepečlivější kalibrace to neřeší).Mno, jak u kterých typů panelů.
upozorňuji, že taky nesnesu trinitrony, ty dva drátky mě opravdu dohání k šílenstvíVzhledem k tomu, jakou kvalitu CRT monitory EIZO s obrazovkou Trinitron nabízely, jsou problémy se dvěma téměř neviditelnými drátky opravdu úsměvné