Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Mám tohle zapotřebí? Nebo se to všechno jen sešlo v jeden den?
Každopádně se to všechno pěkně sere. Super nový dárek od vývojářů jádra je opravdu super, obvzlášť, když se s ovladačem madwifi hroutí alespoň jednou za den, ach ano, pak tu máme super svobodný ovladač v jádře, ale ten bude podle mě super, až bude umět i béčkové sítě. Takže jsem zpátky u ndiswrapperu.
No ale to není to nejlepší, tím nejlepším je super dlouho nahlášený a rádoby opečovávaný bug s embedded controllerem, který ač v některých implementacích není rozhodně nejlepším kusem hardware, aspoň někdy fungoval bez chyb (viditelných chyb). Ve 2.6.28 posere každou chvíli. To je velmi příjemné, protože pak houby vím jak dlouho ještě pojedu na baterii, jaká je teplota a nedej bože, kdybych chtěl notebook uspat, pak se zaručeně neprobere.
Korunu tomu všemu nasazuje grafická karta, super truper svobodné ovladače jsou na notebooku na houby, dokud nebudou umět šetřit energií. V tomle jsou lepší binární ovladače, které jsou schopny akcelerovat 3D a umí pod-taktovat jádro.
Další příjemností je segfault pacmana ráno, odpoledne i večer, proč? Čert ví. Po druhém pokusu o aktualizaci jsem zjistil, že poslední verze HALu je taková… no… vtipná, nejde připojit flash disk pomocí pmount, to se hodí.
Závěrem: našel jsem si CD s XPéčkama, no teď jsem se trochu vybil, tak na ně asi zatím nedojde, ale co s tím zatraceným embedded controllerem, poradí někdo? Nepotřebuju si dráždit nervovou soustavu věčným restartováním počítadla kvůli tomu, že někdo rejpe do hovna a to pak smrdí. To už mi jsou milejší wokna, která nebudu muset při browsdání restartovat, abych věděl, že za 3 hodiny se mi vybije baterie.
Dodatek: zatím to řeším vlastnoručně zabalenou 2.6.27.8 ve které EC funguje… ale je to doufám řešení dočasné, protože je hlavně neudržitelné.
Tiskni
Sdílej:
Vzhledem k tomu ze si po tech XP jeste nesah, asi to ta uplne posledni kapka nebyla ...
Po mě se v mojí práci očekává, že všechno bude fungovat hned jak zveřejním finální verziTo je možné, ale ty jsi za tu práci placen. Jádro dělají dobrovolníci, většina ve volném čase a zadarmo. To je jeden rozdíl Další věc je, že existuje seznam regresí a seznam chyb. Ani jedno při vydání není prázdné a další dobu nebylo. S tím je potřeba počítat.
Jádro dělají dobrovolníci, většina ve volném čase a zadarmoTomu jako fakt veris?