Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Mám tohle zapotřebí? Nebo se to všechno jen sešlo v jeden den?
Každopádně se to všechno pěkně sere. Super nový dárek od vývojářů jádra je opravdu super, obvzlášť, když se s ovladačem madwifi hroutí alespoň jednou za den, ach ano, pak tu máme super svobodný ovladač v jádře, ale ten bude podle mě super, až bude umět i béčkové sítě. Takže jsem zpátky u ndiswrapperu.
No ale to není to nejlepší, tím nejlepším je super dlouho nahlášený a rádoby opečovávaný bug s embedded controllerem, který ač v některých implementacích není rozhodně nejlepším kusem hardware, aspoň někdy fungoval bez chyb (viditelných chyb). Ve 2.6.28 posere každou chvíli. To je velmi příjemné, protože pak houby vím jak dlouho ještě pojedu na baterii, jaká je teplota a nedej bože, kdybych chtěl notebook uspat, pak se zaručeně neprobere.
Korunu tomu všemu nasazuje grafická karta, super truper svobodné ovladače jsou na notebooku na houby, dokud nebudou umět šetřit energií. V tomle jsou lepší binární ovladače, které jsou schopny akcelerovat 3D a umí pod-taktovat jádro.
Další příjemností je segfault pacmana ráno, odpoledne i večer, proč? Čert ví. Po druhém pokusu o aktualizaci jsem zjistil, že poslední verze HALu je taková… no… vtipná, nejde připojit flash disk pomocí pmount, to se hodí.
Závěrem: našel jsem si CD s XPéčkama, no teď jsem se trochu vybil, tak na ně asi zatím nedojde, ale co s tím zatraceným embedded controllerem, poradí někdo? Nepotřebuju si dráždit nervovou soustavu věčným restartováním počítadla kvůli tomu, že někdo rejpe do hovna a to pak smrdí. To už mi jsou milejší wokna, která nebudu muset při browsdání restartovat, abych věděl, že za 3 hodiny se mi vybije baterie.
Dodatek: zatím to řeším vlastnoručně zabalenou 2.6.27.8 ve které EC funguje… ale je to doufám řešení dočasné, protože je hlavně neudržitelné.
Tiskni
Sdílej:
Vzhledem k tomu ze si po tech XP jeste nesah, asi to ta uplne posledni kapka nebyla ...
Po mě se v mojí práci očekává, že všechno bude fungovat hned jak zveřejním finální verziTo je možné, ale ty jsi za tu práci placen. Jádro dělají dobrovolníci, většina ve volném čase a zadarmo. To je jeden rozdíl Další věc je, že existuje seznam regresí a seznam chyb. Ani jedno při vydání není prázdné a další dobu nebylo. S tím je potřeba počítat.
Jádro dělají dobrovolníci, většina ve volném čase a zadarmoTomu jako fakt veris?