Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
O víkendu jsem manželce instaloval na notebook Ubuntu 7.10. Instalace proběhla bez problémů. Při prvním startu začal fsck automaticky kontrolovat oddíly s VFAT na disku. Našel tam mraky souborů s moc dlouhým názvem. Čekal jsem asi půl hodiny. Pak jsem to resetl, nabootoval instalační CD, připojil oddíl a zakázal mu automaticky kontrolovat vfat oddíly. Proč se do toho plete a nenechá je být? Po této úpravě už ubuntu naběhlo. Manželka si vše nastavila k obrazu svému, při poklepání na film jí byly nabídnuty kodeky k instalaci, naistalovala, film fungoval. Fungovaly i MP3 a pod. Ubuntu se ozvalo, že má aktualizace, stáhlo je a nainstalovalo. Večer manželka notebook vypnula. Ráno Ubuntu normálně naběhlo ale už nešlo přehrát nic. Přehrávače zamrzly. V logu nic, do konzole žádný výpis. Odinstalace a nová instalace kodeků nepomohla. Včera jsem to vyřešil instalací verze 7.04.
Na notebooku mám také verzi 7.04 a nechci upgradovat. Funguje. Tedy fungovala. Po včerejším update mi přestala fungovat na klávesnici šipka doprava. S funkční klávesou normálně reaguje ale bez ní nic. Nepomohl ani restart. Nechodí ani v textovém režimu. Co se tam sakra stalo? (Ve Win chodí)
Od Ubuntu se mi bude odcházet těžko. Zvykl jsem si, že mi všechno chodí jak má. Chtěl bych vás poprosit o radu kam přejít. Neorientuji se co se změnilo v jaké distribuci. Už jsem delší dobu neměl nic než Ubuntu. Mám tyto požadavky:
Tiskni
Sdílej:
Zatím si dej stahovat OpenSUSE. Bude asi tak nejlépe splňovat tvé požadavky a v poslední verzi už šla i rychlo nahoru (údajně).
Ostatní toho napíšou urřitě víc
64bit - jsou tam problémy s flashem a podobnýma věcma. Není to nepřekonatelný problém, ale pokud se v tom nechceš vrtat, tak si dej 32bit.
Nebo ještě třeba i Mandriva 2008.Zatím si dej stahovat OpenSUSE. Bude asi tak nejlépe splňovat tvé požadavky a v poslední verzi už šla i rychlo nahoru (údajně).
64bit - jsou tam problémy s flashem a podobnýma věcma.Jaké problémy? Mě to fungovalo po standardní instalaci bezproblémů.
Jaké problémy? Mě to fungovalo po standardní instalaci bezproblémů.Napsal jsem to špatně, myslel jsem obecně. V OpenSUSE by to mělo fungovat, ale empiricky to vyzkoušený nemám.
kdebase3-nsplugin
nebo něco podobného, i když mi není moc jasné proč - děje se to i v případě, že jsem nespouštěl konqueror, natož abych si v něm prohlížel flash. Asi nezbyde než tu věc donutit vytvořit core dump.
rpm -qa --last
, to jen kdybys třeba přešel od Ubuntu jinam a nastaly tam stejné problémy Totéž se mi stalo včera. Problém je v libxine1 verze 1.1.8, která se dostala do Gutsy Backports. Buď si vyhoď gutsy-backports z /etc/apt/sources.list (nebo nějakým grafickým udělátkem, nepoužívám) nebo zakaž upgrade téhle knihovny (google "dpkg pinning", nebo třeba http://www.xs4all.nl/~carlo17/howto/debian.html). Pak je třeba se vrátit k předchozí verzi. Připoj si instalační CD, přejdi do něj v terminálu, pak
cd pool/main/x/xine-lib dpkg --force-depends --force-downgrade -i libxine1_1.1.7-1ubuntu1_i386.debA hlavně pak bacha na upgrady.
Jediný 32bitový požadavek máte wmvare.
VMware Workstation 6.0 už je i v 64-bitové verzi (naopak, 32-bitová se vám na 64-bitovém systému odmítne nainstalovat). VMware Server 2.0 bude také - ale ten má zatím k použitelnosti zatraceně daleko.
No dobrá dobrá. Takže ani ten. Pak není důvod mít 32bit (krom flashe, ale kvůli blbým animacím na internetu čék přece nevolí OS)Nevím, proč tu pořád opakuješ pitomosti. Přes Flash jsou řešené třeba služby typu YouTube a různé hry, a ty jsou natolik populární, že shaovat je na úroveň "blbých animací" je buď neznalost nebo hloupost. A Flash například v 64bitovém openSUSE 10.3 funguje bezproblémů v Konqueroru, Firefoxu, snad i v Epiphany...
Takže až budeš opět kritizovat přínos někoho k diskuzi, zameť si před vlastním prahem.Že to píšeš zrovna ty, když jsi tady vypustil tu svou krávovinu: "Zkontroloval jsi ruce před psaním kritiky?"
Přes Flash jsou řešené třeba služby typu YouTube…
Gratuluji. Výborná ukázka použití flashe, které nepřináší nic pozitivního, jen problémy.
…a různé hry
A to jsou přesně ty "blbé animace". I když, pravda, pořád lepší než zneužívání flashe pro potřeby otravných reklam.
Mně to nezajímá. Já to chci vidět a hlavně to můžu vidět.Přes Flash jsou řešené třeba služby typu YouTube…Gratuluji. Výborná ukázka použití flashe, které nepřináší nic pozitivního, jen problémy.
Nevím, proč bych se o to měl připravovat.…a různé hryA to jsou přesně ty "blbé animace". I když, pravda, pořád lepší než zneužívání flashe pro potřeby otravných reklam.
Mně to nezajímá. Já to chci vidět a hlavně to můžu vidět.
Bez použití flashe by to mohlo vidět mnohem více lidí a kvalita služby by byla podstatně vyšší.
Bez použití flashe by to mohlo vidět mnohem více lidínejsem si jist, zda množina platforem podporujících web a libovolný konkrétní videoformát, který zvolíte, je větší nežli množina platforem podporujících python(*) a mplayer
a kvalita služby by byla podstatně vyšší.ó to bezesporu