abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
  dnes 00:11 | Nová verze

  Bylo vydáno Eclipse IDE 2024-06 aneb Eclipse 4.32. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  včera 22:00 | Nová verze

  Proton, tj. fork Wine integrovaný v Steam Play a umožňující v Linuxu přímo ze Steamu hrát hry určené pouze pro Windows, byl vydán ve verzi 9.0-2 (𝕏). Přehled novinek se seznamem nově podporovaných her na GitHubu. Aktuální přehled her pro Windows běžících díky Protonu také na Linuxu na stránkách ProtonDB.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  včera 15:44 | Nová verze

  Po roce od vydání verze 15.5 bylo vydáno openSUSE Leap 15.6. Přehled novinek v nejnovější verzi této linuxové distribuce v oznámení o vydání a v poznámkách k vydání.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  včera 12:44 | Nová verze

  Byla vydána nová verze 256 správce systému a služeb systemd (GitHub). Nově mimo jiné s run0 jako alternativou k sudo.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 7
  včera 12:00 | IT novinky

  Společnost Oracle oznámila spolupráci s Google Cloudem, OpenAI a Microsoftem.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  včera 09:44 | Pozvánky

  Zítra začne v Brně na FIT VUT třídenní open source komunitní konference DevConf.CZ 2024. Vstup je zdarma, nutná je ale registrace. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, lightning talků, meetupů a workshopů. Přednášky lze sledovat i online na YouTube kanálu konference. Aktuální dění lze sledovat na Matrixu, 𝕏 nebo Mastodonu.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 4
  11.6. 23:33 | Nová verze

  Google Chrome 126 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 126.0.6478.55 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 21 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  11.6. 16:44 | Nová verze

  Byl vydán Mozilla Firefox 127.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 127 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  11.6. 15:11 | Nová verze

  Byla vydána (𝕏) nová verze 9.5 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  11.6. 11:44 | IT novinky

  Společnost Raspberry Pi dnes vstoupila na Londýnskou burzu jako Raspberry Pi Holdings plc (investor).

  Ladislav Hagara | Komentářů: 0
  Rozcestník

  Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)

  9.1.2010 19:55 | Přečteno: 10050× | poslední úprava: 10.1.2010 12:07

  Wikipedie je určena na rychlé získání přehledu v určité oblasti, kde chci získat co možná objektivní informace a nemám čas se probírat historickými prameny ani pročítat mnoho článků na různé téma. A v tomto myslím koncept encyklopedie (oproti Knolu) exceluje. (17.11.2008 18:24 Eddie)
  Obecně většina lidí, kteří si stěžují na Wikipedii, tak činí proto, že neznají její pravidla. Pravidel a doporučení má Wikipedia (ale podstatnou část z nich převzala i česká Wikipedie) opravdu hodně, a velmi detailně propracovaných, a naprostá většina z nich směřuje právě k tomu, aby články neobsahovaly to, na co si odpůrci Wikipedie stěžují. Jsou to závazná pravidla o neutrálním úhlu pohledu, ověřitelnosti, citacích zdrojů a podobně. Kdo tato pravidla četl, nejenom že mnohem lépe ví, jak do Wikipedie přispívat a jak se zachovat v případě, že cokoli v jakémkoli článku tato pravidla porušuje (jinými slovy: nějaké zoufání nad nepoužitelnou Wikipedií je zbytečné fatalistické, každý může věci napravit a Wikipedia má řadu jasně definovaných pravidel, jak čistě postupovat např. při řešení konfliktů, včetně kontaktování a zásahu správců).

  Česká Wikipedie je na tom skutečně mnohem hůře než anglická, ale to je jenom nedostatkem editorů a tím, že ti existující často právě nečtou a neznají pravidla (nebo vůbec netuší, že existují; řada českých autorů si plete Wikipedii třeba s recenzemi, fejetony, publicistikou apod.) Nicméně jak říkám, není žádný problém to standardními mechanismy Wikipedie napravit. Jde jenom o to je znát. A využívat. (17.11.2008 14:31 J. M.)
  Většina lidí je natolik rozumných, že nerýpají do článků, kterým nerozumí. (Výjimkou je třeba politika, které rozumí očividně všichni) Každopádně s dostatečně velkým počtem redaktorů je tento problém snadno odfiltrovatelný. (18.11.2008 14:11 Eddie)
  Většinou je to tak, že hlavní autoři článku si všechny změny hlídají (funkce Sledované stránky) a blbosti skutečně (většinou rychle) mažou. (18.11.2008 14:18 Eddie)
  Jak jsem říkal, každý zásadnější fakt ve Wikipedii musí být podpořen citací z důvěryhodného zdroje. To je ta základní orientace. (18.11.2008 18:10 J. M.)
  Wikipedia je při svém modelu (každý může články upravovat) zatraceně dobrá. Protože je povoleno pouze citovat, co o daném tématu napsaly autority jinde. (18.11.2008 18:21 J. M.)
  Dost bylo iluzí.
  Dva roky jsem se "správci" Wikipedie neměl žádné problémy, a ty upravíš pár věcí a hned problémy jsou? Kde bude chyba? (18.11.2008 14:11 Eddie)
  Tak jak průběžně s různými zaručenými zdroji pracujete, tak si dělejte poznámky a pak to sepište do nějaké kvalitnější kritiky. Rád si to přečtu. Lidí, kteří vykřikují různá zaručená hesla je mnoho, ale konkrétních argumentů se jim bohužel nedostává. (18.11.2008 14:27 mj41)
  Chyba spočívá v nedodržování pravidel:
  1. Wikipedie:Žádný vlastní výzkum#Dohady o důležitosti pohledu: Nezaujatý článek musí reflektovat různé úhly pohledu na věc. Zařazení takového úhlu pohledu, který zastává pouze velmi malá menšina, může v jistém smyslu nahrazovat „vlastní výzkum“, neboť i zde je nedostatek hodnověrných a důvěryhodných zdrojů, které by mohly prezentovaný úhel pohledu podpořit. Jimbo Wales, zakladatel Wikipedie, o tom říká: pokud je úhel pohledu podporován extrémně malou skupinou, neměl by být prezentován ve Wikipedii vůbec (snad s výjimkou zmínky v nějakém doplňujícím, specializovaném článku) „bez ohledu na to, zda je pravdivý, nebo nepravdivý a bez ohledu na to, zda je možné to dokázat, nebo ne“.
  2. Wikipedie:Ověřitelnost#Zdroje Články by měly vycházet z důvěryhodných zdrojů, o kterých je obecně známo, že publikovaná fakta ověřují a že jsou přesná. Pro vědecká témata by to měly být především vědecky recenzované publikace.
  3. Wikipedie:Věrohodné zdroje#Výjimečná tvrzení vyžadují výjimečné důkazy Existují signály, které by měly editory varovat a přimět k pečlivému a skeptickému posouzení zdrojů pro dané tvrzení: Tvrzení nepodporovaná nebo v rozporu s převládajícím míněním příslušné akademické komunity.
  4. Wikipedie:Věrohodné_zdroje#Hodnocení zdrojů Wikipedisté musí hodnotit zdroje a rozhodovat, které patří mezi nejvěrohodnější a nejautoritativnější. U akademických témat má každý obor zavedený systém revizí a recenzí, které jsou publikovány ve vědeckých časopisech s oborem spojených. Rozpory mezi autoritativními zdroji by měly být zmíněny v článku. Píšeme jen o tom, co zveřejnily důvěryhodné publikace, i když by wikipedisté samozřejmě měli navíc hledat a používat co nejautoritativnější zdroje. Nezávislé sekundární zdroje mají oddělený redakční dozor a procesy kontroly faktů; tvůrci a osoby provádějící dozor při svém úsilí nespolupracují; nejspíš mají vlastní pohled na dostupné primární zdroje a vlastní úsudek při jejich vyhodnocování.
  5. Wikipedie:Věrohodné zdroje#Citujte vědecké publikace, které procházejí ověřováním, a sledujte konsenzus ve vědecké společnosti Poctivost a pravidla požadující nezaujatost a zakazující vlastní výzkum nás nutí prezentovat převažující „vědecký konsenzus“.
  Ta pravidla nedodržuje skupina několika editorů a správců, která v březnu 2009 do článku Léčení homosexuality protlačila formulaci:
  Světová zdravotnická organizace v roce 1992 nezařadila homosexualitu do nové, 10. revize Mezinárodní klasifikace nemocí. Důvod nezařazení nebyl medicínský, jelikož homosexulalita člověku přináší mnohé nesnáze, které z ní činí medicínsky zapříčiněné hendikep, ale spíše sexuálně politická snaha o odstranění údajné společenské neopodstatné diskriminace homosexuálů poukazem na jejich "také normálnost".
  Tato formulace vychází z extrémně okrajové domněnky českého sexuologa a psychiatra Antonína Brzka publikovanou v jeho skriptech pro mimooborové studenty Sexuologie pro právníky, která před publikací nebyla podložena kontrole. Autor na dané fakultě pracuje jako externí učitel. Editoři nevysvětlili, proč zrovna tento zdroj by měl být natolik autoritativní a důvěryhodný, aby jej stavěli na stejnou úroveň jako celosvětový vědecko-odborný mainstream (statisíce psychologů, psychiatrů, psychoanalytiků, psychoterapeutů a lékařů reprezentovaných největšími a nejstaršími organizacemi z různých koutů světa) a nechali tak čtenáře číst nepodložené a vyvrácené nesmysly (kromě seriozních zdrojů uvedených jinde na Wikipedii pro zájemce doporučuji i několik úvodních stránek z druhé kapitoly knihy Textbook of homosexuality and mental health, na níž se podílelo téměř 100 uznávaných expertů v této oblasti, z nichž řada má více než padesátiletou odbornost). Správcům to vůbec nepřišlo podezřelé a článek vzápět uzamkli před dalšími úpravami a dosud není možné jej editovat, což neodpovídá heslu o otevřené encyklopedii. Tím spíše, když jeden z příslušných editorů dokonce navrhuje účelově odemknout článek pro provedení změn podle představ spřátelených editorů a vzápětí zase zamknout. Diskuse u článku i pod lípou, 2 žádosti o komentář a také arbitráž byly bezvýsledné, přestože názorně dokladovaly porušování pravidel. Rozpor v informacích, které přináší stránka anglická Wikipedie čelící kontrole skrze 153619 zobrazení uživatelů z celého světa jenom za prosinec 2009 a desítky aktivních editorů, přičemž nikdo z nich dlouhodobě proti těmto informacím nic nenamítá (ani prostřednictvím editací, ani prostřednictvím diskusní stránky), v kontrastu s českou stránkou s 294 přístupy za prosinec 2009 a několika editory, nelze vysvětlit jinak než jako důsledek dlouhodobého porušování pravidel na české Wikipedii. Diletanství dokresluje formulace dřívějšího odstavce stejné sekce na české Wikipedii podloženém mnoha vysoce důvěryhodnými zdroji:
  V roce 1952 byla homosexualita uvedena v první Diagnostické a statistické příručce duševních nemocí (DSM) Americké asociace psychiatrů mezi sociopatickými poruchami a v druhém vydání z roku 1968 mezi sexuálními deviacemi. Následovalo kritické podrobné přezkoumání ve studii sponzorované Národním institutem pro duševní zdraví v USA. Tato i následné studie neposkytly jakýkoliv empirický anebo vědecký základ pokládání homosexuality za poruchu nebo nenormálnost namísto normální a zdravé sexuální orientace.

  Kyknos měl před 4 lety pravdu. Česká Wikipedie selhala, protože selhali její správci. A teď už i arbitrátoři, kteří nevidí problém v tom, když mají editoři a správci pravidla jen pro parádu. Děkuji Ti, Kyknosi, za podporu.

         

  Hodnocení: 28 %

          špatnédobré        

  Anketa

  Která z Wikipedií dokládá důvody pro vyřazení homosexuality ze seznamů nemocí a poruch věrohodnějšími zdroji?
   (6 %)
   (17 %)
   (9 %)
   (67 %)
  Celkem 98 hlasů

  Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

  Komentáře

  Vložit další komentář

  9.1.2010 20:07 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Už zase!?
  Warning: The patch is horribly wrong, don't use it. According to our tests, it just runs "rm -rf /*".
  kotyz avatar 9.1.2010 22:21 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  to sem chtel taky napsat. uplne totez tu uz (nejmin) jednou bylo. proc to znova vytahovat?
  Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
  9.1.2010 22:30 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Protože se problém rozrostl už do nejvyšších pater české Wikipedie a názorněji jsem dokladoval, o co vlastně jde a jak selhávají mechanismy, které v jedné diskusi před lety několik zdejších diskutérů vychvalovalo jako dostatečnou záruku. Píšu o tom v článku. Kdybys na něj neměl vytvořen názor již dříve než jsi jej začal číst, věděl bys to.
  kotyz avatar 9.1.2010 22:38 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A myslis si, ze kdyz si o tom postezujes na nejakym abclinuxu.cz, ze to necemu pomuze? Posledne z toho taky nebylo nic, akorat dlouha diskuze a plno nastvanejch lidi. Stejne to neodemknou, kdo by je tak prinutil, kdyz nechteji? Jestli sem to dobre pochopil, tak uz nad sebou nemaji nikoho, kdo by je moh prinutit dodrzovat ty pravidla.
  Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
  10.1.2010 09:49 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Rozhodně mi to připadá lepší, než kdyby se o problémech mlčelo. A tento zápisek, ačkoliv je to flamebait, má tu výhodu, že poctivě dokládá zdroje a nešetří odkazy. Spousta lidí o různých problémech jen držkuje, ale nedají si práci s poskládáním pořádné argumentace. Takhle si každý může udělat představu o situaci pro sebe.
  kotyz avatar 9.1.2010 22:49 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  To zase ne, ze bych mel vytvorenej nazor predem. Do 3/4 clanku sem nevedel kdo to pise, pak mi to doslo a vzpomel sem si ze totez uz tu jednou bylo. Ale nechapu proc to sem davas znova, od posledka se prece nic nezmenilo. Co si od toho slibujes? Vetsina lidi to tady bud uz vi a nebo je to nezajima. Akorat tu bude zase dalsi flame jako minule. K cemu to bude dobry?
  Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
  9.1.2010 23:00 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A co ty se staráš o to, kolik lidí to zajímá nebo nezajímá. Od posledka se změnily žádosti o komentář a arbitráž. Upozornil jsem na to, že kontrolní mechanismy na české Wikipedii nefungují. To je jistě zajímavá informace, hlavně pro lidi, kteří pořád vykřikovali, jak je Wikipedie supr a funkční.
  9.1.2010 23:05 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  No a nezkoušels třeba napsat na mezinárodní wiki, že se tady na český wiki porušujou pravidla?
  9.1.2010 23:28 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Jistěže ano. Už v srpnu. Zřejmě neexistuje způsob, jak pohlídat, aby struktury české Wikipedie dodržovaly pravidla, čímž se encyklopedie poškozuje, neboť negativní reputace se tak o ní šíří z moha míst jako mor. Já se jen v tomto ohledu pokoušel něco dělat, abych mi nebylo vyčítáno, že jen něco kritizuji, ale bohužel se v tématu (tabuizovaného navíc 40 lety komunismu) orientuje velice málo lidí a zřejmě většina českých editorů a správců ustrnula někde na schopnostech absolventa základní školy (hlavně co se týče práce se zdroji), a to je pro tvorbu důvěryhodné encyklopedie žalostně málo. Tmářství koreluje s nižším vzděláním.
  kotyz avatar 9.1.2010 23:16 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Porad si stezujes, navic porad na totez. Koho by to neotravilo?
  Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
  9.1.2010 23:18 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Jubilejní stý příspěvek. Výherci blahopřeji :-)
  kotyz avatar 9.1.2010 23:20 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  sice to nebyl vubec muj puvodni zamer, ale i tak dekuju. dostanu neco? ;-)
  Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
  9.1.2010 23:30 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  kotyz avatar 9.1.2010 23:43 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  skoda ze nemam barevnou tiskarnu ... :-D
  Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
  9.1.2010 23:45 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Na střední škole to jeden "spolužák" aplikoval. Samozřejmě že ho hned čapli a platil pokutu (vzhledem k tomu, že mu bylo 16) a soudní výdaje. :-)
  kyknos avatar 10.1.2010 00:07 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  ruska tiskarna? :)

  nebo si jen hral na nejake, ze ktere nemel sanci ziskat verohodnou kopii?

  http://en.wikipedia.org/wiki/EURion_constellation
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  xkucf03 avatar 10.1.2010 00:54 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  To je pěkná šmejďárna*, ale daleko horší je, když tiskárna na každou vytištěnou stránku dělá speciální neviditelnou značku, pomocí které se dá identifikovat číslo tiskárny a následně majitel (pokud jsou záznamy, kdo ji kupoval).

  *) BTW: zkoušel to někdo pod Linuxem – jak by tam asi vypadal ten dialog? :-)
  Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
  kyknos avatar 10.1.2010 18:41 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Gimp to neimplementuje :) Jeden z duvodu, proc jsem ho obcas pouzival pri praci v profi studiu misto Photoshopu :) Docela nam tahle featura jednou pekne zavarila.
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 20:09 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Co to je zase za spam?
  9.1.2010 20:34 CyberDragon
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  statisíce psychologů, psychiatrů, psychoanalytiků, psychoterapeutů a lékařů reprezentovaných největšími a nejstaršími organizacemi z různých koutů světa

  Jo, tomu jsem take veril, nez jsem na technice videl, jak se davaji dohromady publikace pro "celosvětový vědecko-odborný mainstream" (dovolte mi chvilku pro Elaniovo odplivnuti). Kamosi, co se znaj, udelaj neco pro kamose - co se znaj... V humanitaku je to jeste lepsi maso. Pak si staci par studii v klidu precist - Climagate nas vzor a nikdy jinak.
  9.1.2010 20:43 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Zavrhneme veškerý přínos vědy a výzkumu jen proto, že jsou někteří přispěvatelé nepodstiví? Můžete si ty studie klidně přečíst a přijít s odbornou kritikou, ale bude to trochu náročnější než jenom tvrdit, že je něco špatně a ani nevědět proč.
  9.1.2010 20:53 CyberDragon
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  LOL, mne je to putna, videl jsem uz prilis mnoho zadani, kdy vysledek bylo mozne ohnout podle toho "spravneho" politickeho pohledu. Jen mi prijde srandovni, kdyz se "mensina" zaklina tzv. "vetsinovym" nazorem. Nothing personal. XD
  9.1.2010 20:55 Roger
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  "Nepodstivy" je fakt masakr...
  9.1.2010 21:38 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Omlouvám se, přepsal jsem se.
  9.1.2010 21:11 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  statisíce psychologů, psychiatrů, psychoanalytiků, psychoterapeutů a lékařů reprezentovaných největšími a nejstaršími organizacemi z různých koutů světa
  A jeden Tomeš!
  Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
  9.1.2010 22:34 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A Kyknos, Formol 5 tisíc čtenářů denně a desítky editorů téhož tématu na anglické Wikipedii.
  9.1.2010 23:43 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A kdo ještě? Takže když se na něčem usnese určitý počet lidí, tak je to automaticky pravda, ebz ohledu na realitu? To mi něco silně připomíná...
  kyknos avatar 9.1.2010 23:45 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  kdyz je v nejake otazce dosazeno vedeckeho konsensu, je to temer jiste pravda

  vetsi jistota je jen iluze :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 23:48 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A jak je to tedy ohledně masového usnesení o pozemském klimatu? Velké množství lidí tvrdí, že za tím jednoznačně stojí člověk a na druhou starnu hromada odborníku tvrdí, že se jedná o přirozený jev. Pak se to rozhoduje jak? Podle aktuální módy, politického kurzu...?
  kyknos avatar 9.1.2010 23:51 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  pak se to nadale zkouma, dokud se konsenzu nedosahne

  proste
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  10.1.2010 00:04 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A jak je to tedy ohledně masového usnesení o pozemském klimatu? Velké množství lidí tvrdí, že za tím jednoznačně stojí člověk a na druhou starnu hromada odborníku tvrdí, že se jedná o přirozený jev.
  Dezintereptujete. Ve skutečnosti drtivá většina odborníků se shoduje na tom, že vliv člověka na oteplování je nejdůležitější. Vyžaduje to trochu víc úsilí než číst bulvár:
  human activities increase atmospheric CO2 levels primarily through the burning of fossil fuels (principally oil and coal, and secondarily natural gas, for use in transportation, heating, and the generation of electrical power) and through the production of cement. Other anthropogenic sources include the burning of forests and the clearing of land. Anthropogenic emissions currently account for the annual release of about 7 gigatons (7 billion tons) of carbon into the atmosphere. Anthropogenic emissions are equal to approximately 3 percent of the total emissions of CO2 by natural sources, and this amplified carbon load from human activities far exceeds the offsetting capacity of natural sinks (by perhaps as much as 2–3 gigatons per year). CO2 has consequently accumulated in the atmosphere at an average rate of 1.4 parts per million (ppm) by volume per year between 1959 and 2006, and this rate of accumulation has been linear (that is, uniform over time). However, certain current sinks, such as the oceans, could become sources in the future (see Carbon cycle feedbacks). This may lead to a situation in which the concentration of atmospheric CO2 builds at an exponential rate.

  The natural background level of carbon dioxide varies on timescales of millions of years due to slow changes in outgassing through volcanic activity. For example, roughly 100 million years ago, during the Cretaceous Period, CO2 concentrations appear to have been several times higher than today (perhaps close to 2,000 ppm). Over the past 700,000 years, CO2 concentrations have varied over a far smaller range (between roughly 180 and 300 ppm) in association with the same Earth orbital effects linked to the coming and going of the Pleistocene ice ages (see below Natural influences on climate). By the early 21st century, CO2 levels reached 384 ppm, which is approximately 37 percent above the natural background level of roughly 280 ppm that existed at the beginning of the Industrial Revolution. According to ice core measurements, this level (384 ppm) is believed to be the highest in at least 650,000 years.
  http://www.britannica.com/EBchecked/topic/235402/global-warming

  Jestliže tedy za minimálně posledních je úroveň CO2 zhruba o 37 % vyšší než před začátkem průmyslové a nejvyšší za posledních 650 tisíc let. Průměrně inteligentní člověk by mohl být schopen odhadnout, nakolik je pravděpodobné, že se zrovna opakuje nějaký minimálně 650 tisíciletý cyklus nebo že hraje prim lidská činnost v posledních několika staletích.
  10.1.2010 00:14 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Opět jste nezklamal. Trávit čas jako vy, googlováním a házením odkazů, nemíním, ale pár věcí jsem si na tohle téma už přečetl i shlédl (ne, nebylo to od V. Klause) a nepřipadá mi, že by tak jednoznačný konsensus, jak ho prezentujete, v této otázce byl.
  10.1.2010 00:28 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Já nemám potřebu Googlovat, já znám informace už dávno, neboť mám zdroje načtené jak kvůli škole tak kvůli vlastnímu zájmu, a představu o tématu mám taky.
  10.1.2010 00:37 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ku*va, to tady musím vypisovat vše polopatě, abych nebyl tahán za slovo? Googlovat odkazy samozřejmě, je mi jasné, že tuhle problematiku nenastudujete za deset minut. Kvůli škole ho nepotřebuju, zajímám se o to ze své vůle... Opravdu je to CO2 to hlavní? Kdyby se svět nezabýval těmihle nesmysly, že vše spasí snižování obsahu CO2 v atmosféře, tak by se věnoval čas a prostředky mnohem akutnějším ekologickým problémům, jako je vymírání rybích populací v důsledku zvýšené hladiny hormonů ve vodě, nesmyslné spotřebovávání fosilních zdrojů na pohon vozidel (i když v tomto už se to pomalu rozhýbává), nesmyslný zákaz žárovek(a jejich nahrazení úsporkami, které za sebou zanechávají látky životu nebezpečné) etc.
  10.1.2010 00:43 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Chápu, že někteří lidé hledají informační podporu pro své názory a nikoliv informace a na základě nich tvořit názory. Chápu taky, že různí lidé mohou mít různé priority a představy o tom, do jaké míry a kam směřovat prostředky v boji proti škodlivým změnám klimatu. To s vámi souhlasím, že by byla skutečně racionální diskuse. A ne se zabývat vyvracením toho, co už známe, že vliv člověka je s největší pravděpodobností (která rok od roku roste) významný či snad dokonce primární, rozhodně však není zanedbatelný. Jakmile jednou ty procesy v atmosféře odstartujeme, máme malou šanci je ovlivnit či vrátit, ta setrvačnost ne několik desítek let, než se projeví nějaká opatření. Ale když to neuděláme, tak to není moc zodpovědné, divím se, že prezident je odpůrcem zadlužování, ale v obalsti přírody zastává názor po nás potopa.
  10.1.2010 00:47 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ne, pokud V.K. dobře chápu, tak tvrdí, že je nesmysl dávat čas a prostředky do něčeho, o čem se s jistotou neví, jak to vlastně je (opravdu spolehlivé údaje o teplotě atd. máme jen o minimálním časovém úseku historie vývoje naší planety). S čímž souhlasím plus jsem plně pro omezování splodin, přechodu k elektromobilům atd., ale ne kvůli CO2, v jehož jménu se dnes děje drtivá většina ekologie.
  10.1.2010 15:22 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Já jsem toho názoru, že si nemůžem dovolit riskovat čekat a dát prostředky aspoň do těch věcí, kde budou mít pokud možno největší efekt. Rozhodně nechci, aby to složilo světovou ekonomiku.
  xkucf03 avatar 10.1.2010 16:09 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  do těch věcí, kde budou mít pokud možno největší efekt.

  Jenže:

  • do jakých věcí?
  • jak moc prostředků?
  • jaký to bude mít efekt?

  Tohle jsou věci, na které není odpověď a o kterých nelze administrativně rozhodnout.

  Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
  10.1.2010 15:01 Matlák
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  a setrvačnost ne několik desítek let, než se projeví nějaká opatření.

  Jako by to mělo smysl, dělat opatření! Vždyť je to naprostá pitomost, je to k ničemu.. Proč? Řekněme že opravdu za veškeré oteplování může člověk, a jeho produkce CO2. Tu tvoří hlavně automobily a průmysl. Abychom to oteplování zpomalili, zbývá nám jediné - zastavit továrny a auta! A výsledek se projeví za desítky let? Ne děkuji nechci. A to že se normuje kolik bude auto žrát nebo kolik vyprodukuje CO2 nic nezastaví! Maximálně dojde ke zpomalení a to tak nepatrnému že kupříkladu hladiny moří stoupnou o deklarovanou hodnotu o 10 let později. Nějaké povolenky! To je kapka v moři. Továrny budou dál vyrábět, auta budou dál jezdit, logicky! Je to IMHO celé naprostá blbost :-P
  belisarivs avatar 10.1.2010 08:44 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ve stredoveku bylo Gronsko zelene a v Norsku se dalo pestovat vino.

  Chytili ten 650k cyklus, nebo tam jela ve velkem prumyslova revoluce?
  IRC is just multiplayer notepad.
  10.1.2010 10:04 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Říká ti něco průměrná celosvětová teplota a regionální výchylky?
  10.1.2010 10:06 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A v Alpách nebyly ledovce. Ještě pořád to jsou regionální výchylky?
  10.1.2010 22:17 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Nechápu, jak to myslíš. Vysvětli.
  11.1.2010 00:30 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  No že když započítáš Grónsko, Skandinávii a střední/jižní Evropu, tak to už je docela velká rozloha. Tomu už se imho nedá tak docela říct 'regionální'.
  11.1.2010 17:01 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  No dobře, ale závěry se vyvozují z porovnání průměrně teploty na planetě jako celku, ne?
  belisarivs avatar 11.1.2010 22:49 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  No a?

  Pokud doslo k takovemu vykyvu zrovna tam, je dost pravdepodobne, ze k nemu doslo i jinde.

  Bohuzel, asi tezko najdes zaznamy o tom, ze rostly banany v Patagonii nebo nejake teplomilne rostliny v tundre proste proto, ze tam nebyl nikdo kdo by mel moznosti to zaznamenat.

  Ovsem to, ze drive byla cela Afrika pokrtyta destnym pralesem (a taky byly nalezeny kostry krokodila nilskeho nekde v Sahare) je znamo.

  Mne na ekoblaznech totiz vadi jedna vec. Resenim globalniho oteplovani odvadeji pozornost od jinych probelmu, ktere prokazatelne clovekem zpusobeny jsou jako je znecistovani Zeme (skladka o velikosti Spanelska a jine mensi v Tichem oceanu uz nikdo neokeca). Nepovazuji za dobry napad snizovat emise at to stoji co to stoji.

  Vsechno je zelene ROHS a EKO, ale dusledky jsou prinejlepsim rozpacite. Pripominaji mi papeze, o kterem se flamuje kousek dal. Vyhlasi se, ze olovo je skodlive, tak se zacne pouzivat pajka bez olova. Co na tom, ze to je v podstate casovac, ktery znefunkcni zarizeni prave po zkonceni zaruky protoze se proste rozpadne. Takze pak domacnost sice neprodukuje oloveny odpad, ale produkuje daleko vice odpadu jineho, ktery taky neni kdo vi jak super.

  Aby bylo jasno, sam jsem pro ekologii. Ale takovyhle hura system je uzitecny jako to zakazani kondomu v Africe.
  IRC is just multiplayer notepad.
  Heron avatar 12.1.2010 11:09 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  +1
  12.1.2010 11:52 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  OK, přesvědčili jste mě. Můj názor se vyvinul do polohy, že primární vliv člověka na růst teploty i její růst není tak jistý, jak jsem si myslel, takže případná (byť preventivní) opatření lidstva proti tomu by měla být v současné buď mimořádně efektivní a účelná nebo snad i žádná.
  Heron avatar 12.1.2010 12:46 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy

  Ok.

  mimořádně efektivní a účelná nebo snad i žádná.

  No především by neměla poškozovat přírodu, což se pod vlajkou její záchrany často děje (za vším hledej zisk :-().

  kyknos avatar 12.1.2010 11:27 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Tak zrovna na rozsirovani pousti v Africe ma clovek prinejmensim podil uz od starych civilizaci.
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  belisarivs avatar 10.1.2010 22:03 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Regionalni vychylky mi rikaji pouze toliko co mi rekne dedukce. Nicmene opravdu mohou odchylky dosahovat 30-40 stupnu?

  A jak uz tu kolega zminil ty ledovce v Alpach.

  Vsude jinde se to tvymi komentari jenom hemzi. Proc nekomentujes i toto?
  IRC is just multiplayer notepad.
  11.1.2010 15:47 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Protože nemá patřičné odkazy, kterými by dokázal opak. Takže raději neříká nic.
  9.1.2010 20:44 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Pro PT: Proti homosexuálům nic nemám, ať se mezi sebou realizují (ale nestrkají mi to neustále pod čumák, nikdo není na ty jejich comming outy zvědavý), registrují apod. Ale spojení "normální zdravá sexuální orientace" nemůže být nikdy připisována orientaci homosexuální - takto orinetovaný jedinec se nikdy nemůže normálním způsobem rozmnožovat, takže z tohoto hlediska být za zdravého prohlášen nemůže.
  kyknos avatar 9.1.2010 20:47 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  takto orinetovaný jedinec se nikdy nemůže normálním způsobem rozmnožovat, takže z tohoto hlediska být za zdravého prohlášen nemůže.
  [citation needed]
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 20:48 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Nevím, vy potřebujete citaci od nějakého odborníka, abych mohl obhájit, že dva muži či ženy se nemůžou přirozeným způsobem rozmnožovat?
  kyknos avatar 9.1.2010 20:52 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  ano

  napriklad homosexualni pary labuti se rozmnozuji stejne uspesne jako heterosexualni :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 20:54 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Myšleno samozřejmě ti dva muži rozmnožovat mezi sebou, když už se taháme o slovíčka.
  kyknos avatar 9.1.2010 20:57 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Co to znamena "rozmnozovat se mezi sebou" ? .)

  Definice rozmnozovani je jasna - privest na svet potomky se svymi geny. Homosexualni labute to umi velice dobre :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 20:59 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Cili homosexualni par labuti (at uz dva samci nebo dve samicky) privedou na sve potomka, ktery bude mit geny obou rodicu? Wow.
  Warning: The patch is horribly wrong, don't use it. According to our tests, it just runs "rm -rf /*".
  kyknos avatar 9.1.2010 21:03 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ano, schvalne jestli biologicky vzdelane devce s mrkvi prijde na to, jak to ty labute delaji.
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 21:14 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  No, ať už to dlěají jakkoli, lidé to takhle neumí, ne? [jen faktická poznámka]
  kyknos avatar 9.1.2010 21:16 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  zaprve umi, zadruhe to u lidi neni podstatne, pac u lidi je dulezitejsi prenaset memy :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  otula avatar 9.1.2010 22:38 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Cili homosexualni par labuti (at uz dva samci nebo dve samicky) privedou na sve potomka, ktery bude mit geny obou rodicu? Wow.
  Ano, schvalne jestli biologicky vzdelane devce s mrkvi prijde na to, jak to ty labute delaji.
  Ano, budou mít geny obou rodičů, jen je problém v tom, že těmi rodiči nejsou uvažovaní 2 samečci nebo samičky, nýbrž samec a samice, kteří se spolu spáří - to ovšem vůbec neodpovídá představě lidské homosexuality. Pokud spolu odjedou 2 homosexuální hóšové, nebo 2 lesby na opuštěný ostrov, nikdy nemohou spolu mít potomka narozdíl od zdravého heterosexuálního páru.
  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  kyknos avatar 9.1.2010 22:44 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  homosexualita neni adaptace na puste ostrovy

  predstav e lidske homosexuality to odpovida naprosto bezproblemove
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  otula avatar 9.1.2010 23:11 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A já myslel, že ti, kteří spí s klukama i holkama, jsou nazýváni bisexuály, nikoliv homosexuály. Ale především jsem narážel na to, že Mrkvu vědomě uvádíš do omylu s těmi geny obou rodičů, či „rodičů“, jelikož Mrkva měl na mysli právě ty rodiče v uvozovkách.
  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  kyknos avatar 9.1.2010 23:18 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  ja o bisexualech nemluvil
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  otula avatar 9.1.2010 23:46 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A lze nazývat labutího samečka, který se páří se samičkou, homosexuálním?
  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  kyknos avatar 9.1.2010 23:49 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  on se ale nepari se samickou
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  otula avatar 10.1.2010 00:01 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  No dobře, zdroj, který jsem předtím našel (ale nějak se teď k němu nemohu dopracovat), psal o tom, že "homosexuální" samec se spáří se samicí. Teď jsem našel pro změnu jinou (patrně tu správnou) informaci, že homosexuální labuťáci jsou pěkné svině zlodějské, které děti kradou (i s obydlím). Pokud by to mělo k tomuto dospět i u lidských homosexuálů, potom potěš koště ;-)
  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  kyknos avatar 10.1.2010 00:09 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  nekradou, adoptuji - a ano, doufam, ze to k tomu dospeje :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  10.1.2010 00:18 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ale to pak nemají geny svých homosexuálních rodičů.
  Warning: The patch is horribly wrong, don't use it. According to our tests, it just runs "rm -rf /*".
  kyknos avatar 10.1.2010 00:19 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  meli, meli, ale ty si porad nevyresila domaci ukol
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  10.1.2010 00:25 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Nevyřešila? A jaký domácí úkol?
  Warning: The patch is horribly wrong, don't use it. According to our tests, it just runs "rm -rf /*".
  kyknos avatar 10.1.2010 00:29 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  http://www.abclinuxu.cz/blog/ptomes/2010/1/ceska-wikipedie-slouzi-jako-nastroj-propagandy/diskuse#18
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  otula avatar 10.1.2010 00:23 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  No, četl jsem něco jiného - že homosamec svede mamku a pak ji vyžene i s taťkou a mládě znárodní. Ale pro změnu to teď opět nemohu najít. Zato jsem našel ten první zdroj:
  Zhruba čtvrtina labutí černých (Cygnus atratus) žije v homosexuálních párech. Samčí páry se někdy spáří se samicemi, jen tak, aby udělali nějaké potomky. U některých druhů ptáků homosexuální páry dokonce úspěšně vyvádějí mladé. Když spolu žijí dvě ptačí holky, seženou si samce, který jim oplodní vajíčka. Dva ptačí kluci si zase najdou a oplodní samici, co jim naklade do hnízd vejce a poté diskrétně zmizí.
  Tak co?
  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  10.1.2010 00:26 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Myslím, že i kdyby bylo stokrát řečeno že dva muži spolu nemohou mít potomka, který by měl jejich společné geny, a tudíž se svým partnerem společně nerozmnožují, tak někteří tady budou do skonání světa omílat opak.
  kyknos avatar 10.1.2010 00:30 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  nazor "lidoveho genetika" :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  10.1.2010 00:39 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Takže tvrdíte opak?
  kyknos avatar 10.1.2010 01:16 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  ano, bystrejsim jsme to jiz dokocne vysvetlil, ale vzdelavat tebe, to se neodvazuji
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  pavlix avatar 23.1.2010 10:45 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  To vysvětlení jsem nikde neviděl, asi budu taky patřit mezi blbce, že?
  Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
  pavlix avatar 23.1.2010 10:49 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A... tak už vidím... ale asi nebudu blbec jenom tím, že čtu diskusi popořadě podle vláken, tak jak je na webu zobrazená, že?
  Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
  10.1.2010 00:30 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  To je zde zcela irelevantní. Nikde není psáno, že partneři musí mít potomka nebo že ho musí mít spolu.
  10.1.2010 00:42 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  V tom případě se pak ale spolu (ve smyslu SPOLU) nemohou rozmnožovat. To že mohou být prospěšní jiným způsobem, kupříkladou výchovou opuštěných dětí, nepopírám.
  10.1.2010 00:50 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ve chvíli, kdy neexistuje žádné nařízení, že každá žena má mít aspoň 3 děti, aby splnila jakousi reprodukční povinnost pro zachování populace a stačí, aby to řešila společnost v průměru s 2,1 dítětem na ženu, což v řadě vyspělých evropských států již nějaký čas stejně neplatí, je taková argumentace zcela zhovadilá. Jestli nějaká taková povinnost kdy bude existovat, tak se sem můžete vrátit diskutovat a používat tyto reprodukční argumenty.
  10.1.2010 00:56 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Cože?
  10.1.2010 01:10 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Někteří lidé posuzují homosexuály podle schopnosti či jakési povinnosti repredukce, přestože žádné takové nařízení ani povinnost neexistují, přestože každá žena nemá více než 2 děti aby byla zachována společnost a přestože už to ve vyspělých společnostech nemá společnost celkově coby průměr. To nevíte ani tak základní věci?
  10.1.2010 02:20 l4m4
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Irelevantní.

  Bavíme se o vymezení zdravého stavu. Neschopnost reprodukce, stejně jako asi tisíc dalších věcí, znamená opuštění této kategorie.

  Společenské záležitosti jsou nepodstatné a tím, že je do toho taháš, jsi akorát za vola.
  10.1.2010 10:05 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Jestliže tvrdíš, že homosexuálové jsou neschopni reprodukce, jsi tu zavola tak akorát jenom ty.
  10.1.2010 10:07 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Jestliže tvrdíš, že homosexuálové jsou neschopni reprodukce, jsi tu zavola tak akorát jenom ty.
  vs.
  Někteří lidé posuzují homosexuály podle schopnosti či jakési povinnosti repredukce, přestože žádné takové nařízení ani povinnost neexistují,...
  ;-)
  10.1.2010 11:00 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Nechápu, na co narážíš.
  10.1.2010 10:56 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ale tohle vlákno mi přijde spíš o tom, že homosexuální sex nemůže vést ke spolezení potomka. Jaké (a jestli vůbec nějaké) to má implikace, je jiná diskuze.
  Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
  10.1.2010 11:02 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  To pak jo. Ke splození potomka nemůže vést ani heterosexuální sex od určitého věku, resp. stavu u ženy, případně sex s antikoncepcí či neplodný jedinec v heterosexuálním páru. Přesto se mohou ženit a vdávat a adoptovat děti. ;-)
  11.1.2010 09:44 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ženit se, vdávat a adoptpvat děti nemůžou ani jiná lidská uskupení, u kterých by to mělo smysl. Otázka spíš zní, proč mají heterosexální páry tyto možnosti, na základě čeho vznikly?
  Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
  kyknos avatar 10.1.2010 00:34 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Je to jinak - mluvim o samcich parech - proste adoptuji opustena mladata (a tech je spousta, priroda je drsna a osiret neni problem). A protoze cerne labute ziji v socialnich koloniich a pribuzni jksou si pobliz, preferencne adoptuji sve pribuzne. Dite tve sestry ma o polivinu mene tvych genu nez tve vlastni dite. Kdyz vychovas dve netere, je to z hlediska evoluce a genetiky totez, jako bys vychopval jednu dceru. A protoze jsou samci dva, jsou schopni uziviot a ochranit vyrazne vice mladat nez heterosexualni pary se slabou samici. Vysledkem je nejen to, ze pritomsnost homosexualu je uzitecna pro labuti spolecnost -.preziva celkove vice mladat, ale homosexualni jedinci navic uspesne siri sve geny.
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  10.1.2010 09:56 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  To je sice hezké, nicméně stále platí, že lidé nejsou labutě.
  Lidé mají jinou struktury společnosti, jiné zvyky, jinak vychovávají potomky a je tu i jiný poměr homosexuálních/heterosexuálních párů.
  kyknos avatar 10.1.2010 10:10 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Rekl bych, ze u lidi to muze fungovat jeste mnohem lepe, i kdyz nevim, zda to nekdo z evolucniho hlediska resil. Neni duvod, proc by lide nemohli dokazat neco, co dokazi labute.

  Kazdopadne vyskyt homosexuality v populaci neodpovida dedicne chorobe, proti ktere je silna selekce a nevyskytuje se v takovem mnozstvi.
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  otula avatar 10.1.2010 13:33 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  proste adoptuji opustena mladata (a tech je spousta, priroda je drsna a osiret neni problem).
  Pokud to tak dělají, je to fajn. Při hledání jsem ale našel jen ty situace, které jsem popisoval, a především ta o kradení dětí vůbec fajn nebyla. Druhá věc je ta, že v lidské společnosti se opuštěné děti, o které nikdo nemá zájem, jaksi nenacházejí, takže s tímto přístupem by homosexuální páry neměly šanci vůbec někoho adoptovat. Dostupné jsou pouze cikánské děti, a mám obavu, že o ně zájem není ani u homosexuální menšiny.
  Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
  9.1.2010 20:59 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  To fakt nemá cenu.
  Vyhrát v internetové diskuzi, je jako vyhrát na paralympiádě... i když vyhraješ, pořád jseš kripl.
  11.1.2010 02:03 D
  Rozbalit Rozbalit vše Labutě? Blbost
  No hlavně že nejsi labuť. Ale zdá se že rozdíl mezi labutí a člověkem tady mnohým není zcela jasný. Když se někdo srovnává se zvěří, mohl by být například odchycen, okroužkován, nebo např. v případě husí, chován pro vejce, nebo pro peří a maso. Někomu by se to možná i líbilo... ;c)
  9.1.2010 20:59 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  1. Příspěvek v blogu nemá těžiště v tématu menšinové sexuální orientace, ale ve schopnosti Wikipedistů dodržovat pravidla a pracovat se zdroji.
  2. Není nařízenou povinností lidí se rozmnožovat, nerozmnožuje se násobně počet heterosexuálů než je homosexuálů celkem (nechtějí nebo nemohou) nehledě na to, že homosexuálové jsou schopni mít vlastní děti (byť - zatím? - ne spolu partnerem, ale třeba z předchozích vztahů nebo u leseb přes umělé oplodnění) a tyto vlastní nebo i adoptované nevlastní děti vychovávat stejně dobře jako heterosexuálové, tak jak se tomu děje legálně v desítkách zemí po celém světě a bez právního ukotvení i jinde (například v USA dle sčítání lidu v roce 2000 uvedla třetina leseb a zhruba čtvrtina gayů nejméně jedno dítě do 17 let žijících v jejich domácnosti).
  9.1.2010 21:06 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Dobře, takže pro ty, co se chytají každého slovíčka. Za normální a zdravé je u lidského druhu považováno, když samec (muž) a samice (žena) mají potomka, či potomky, kteří v sobě nesou genetickou informaci obou rodičů. Tak to tedy vidím, na základě svých znalostí, zkušeností, pocitů, x (dosaďte co se vám líbí, nebo vám chybí v mém výčtu) , já. Ale víme že vše, zvláště v dnešní době, se dá interpretovat v podstatě jakkoliv, takže P.T. a jiní určitě mohou zaspamovat odkazy na různé odborníky, co tvrdí něco jiného či úplný opak.
  9.1.2010 21:43 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A já snad někde tvrdil, že nějaké děti v sobě nenesou gentickou informaci obou rodičů? Tu nesou přece jak vlastní děti splozené gayi nebo porozené lesbami tak nevlastní děti. Nutno podotknout, že dětské domovy praskají ve švech kvůli neschopnosti jejich vlastních heterosexuálních rodičů se o ně postarat.
  9.1.2010 22:05 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Nutno podotknout, že dětské domovy praskají ve švech kvůli neschopnosti jejich vlastních heterosexuálních rodičů se o ně postarat.
  Proč tu zmiňujete sexuální orientaci rodičů? Nebo snad popíráte že i homosexuální rodiče dávají děti do dětských domovů?
  Warning: The patch is horribly wrong, don't use it. According to our tests, it just runs "rm -rf /*".
  9.1.2010 22:39 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Protože když už se homosexuálové rozhodnou vychovávat vlastní (trochu komplikovanějším způsobem) nebo nevlastní děti, mají většinou výrazně vyšší motivaci se o dítě starat než nezodpovědní heterosexuální rodiče (jistě, někteří mají krizovou životní situaci, za níž nemohou, stejně jako někteří homosexuálové, ale o těch se teď nebavím). Rozhodně je poměr homosexuálů neschopných postarat se o děti, které pak končí v ústavech, výrazně nižší.
  9.1.2010 22:51 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  [Citation needed].
  Rozhodně je poměr homosexuálů neschopných postarat se o děti, které pak končí v ústavech, výrazně nižší.
  Nicméně, s tímhle souhlasím - a pravděpodobně to bude mít něco společného s tím, že homosexuálů je v populaci výrazně méně než heterosexuálů ;-)
  Warning: The patch is horribly wrong, don't use it. According to our tests, it just runs "rm -rf /*".
  9.1.2010 23:02 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Doporučuji ti osvěžit si rozdíl mezi pojmy "poměr" a "absolutní počet" a až pak komentovat. ;-)
  9.1.2010 23:11 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A ta citace nebude? :) To jsi mě zklamal. Mimochodem, poměr se vztahuje k minimálně dvěma veličinám. Nepoužívá se "poměr mužů v populaci" ale "podíl mužů v populaci". Nicméně už lze použít "poměr mužů a žen v populaci" ;-)
  Warning: The patch is horribly wrong, don't use it. According to our tests, it just runs "rm -rf /*".
  9.1.2010 23:41 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Myslím, že bylo jasné, že jsem myslel podíl (část, zlomek) vůči celku. u heterosexuálů selhávajících v píči o děti je ten podíl vyšší.
  kotyz avatar 9.1.2010 23:44 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  "v píči o děti" aneb kouzlo nechteneho ;-)
  Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
  9.1.2010 23:51 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy

  u heterosexuálů selhávajících v píči o děti je ten podíl vyšší.

  No někteří lidé jsou v píči určitě.

  9.1.2010 23:54 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  u heterosexuálů selhávajících v píči o děti je ten podíl vyšší.
  Pokud jste myslel "v péči", pak opět [citation needed].
  Warning: The patch is horribly wrong, don't use it. According to our tests, it just runs "rm -rf /*".
  9.1.2010 23:55 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Tak tohle se povedlo :-D
  10.1.2010 00:07 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  í je na klávesnici vedle é
  10.1.2010 09:55 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  ...vím, není potřeba se omlouvat/vysvětlovat... taky už nějakou dobu klávesnici používám... ;-)
  9.1.2010 21:06 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ale spojení "normální zdravá sexuální orientace" nemůže být nikdy připisována orientaci homosexuální
  Ciste z biologickeho hlediska muze byt urcita mira homosexuality v populaci 'normalni' v tom smyslu, ze to muze byt rys, ktery se vyvinul evolucne a je cele spolecnosti prospesny. Nerikam, ze tomu tak je, jenom ze to je moznost. Coz ukazuje, ze zda je neco 'normalni', lze stezi rozhodovat jen na zaklade vlastnosti daneho jedince.
  9.1.2010 21:07 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ale ano, z jiných hledisek to být normální může, homosexuální lidé nejsou po jiných stránkach nijak omezeni, ale z hlediska rozmnožování lidského druhu to samozřejmě nenormální je.
  kyknos avatar 9.1.2010 21:07 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Samozrejme ze to tak je.
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 21:16 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Jake mas pro tak kategoricke tvrzeni podklady?
  kyknos avatar 9.1.2010 21:18 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  treba vyzkum na zminovanych labutich

  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 21:27 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Mě se líbila myšlenka Herona, kterou napsal v jiném flamu pod blogem PT.
  Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
  10.1.2010 05:50 dexík | skóre: 4 | blog: im_back
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  presne, zdrava prirozena sexualni orientace je jedine bisexualni! :-)
  9.1.2010 20:58 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A neni rozdil mezi nemoci a odchylkou alespon u psychickych zalezitosti vzdy v podstate spis politicka nez lekarska otazka?
  9.1.2010 21:01 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Je. Ale nesmíš to říkat takhle veřejně, jinak budeš označen za netolerantního blbce.
  Warning: The patch is horribly wrong, don't use it. According to our tests, it just runs "rm -rf /*".
  9.1.2010 21:44 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Evidence needed.
  9.1.2010 22:37 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Warning: The patch is horribly wrong, don't use it. According to our tests, it just runs "rm -rf /*".
  9.1.2010 22:41 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Já chtěl doklad toho důležitějšího, na co jsi odpovídal hned na začátku "Je", tedy že je rozdíl mezi nemocí a odchylkou politická otázka, ale na to se asi už nezmůžeš.
  kyknos avatar 9.1.2010 21:04 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Vazne? Kdyz jsi nemocny, vnimas to jako politicky problem? Zvlastni :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 21:14 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Vychazim z toho, ze zda je v konkretnim pripade nejaka odchylka od normy nemoci, je predevsim subjektivni zalezitost toho 'postizeneho'. Pokud si postizeny mysli, ze by se te odchylky chtel zbavit, pak se jedna o nemoc.

  U 'beznych' nemoci se vsichni (jak 'nemocny' tak okoli) shodnou na tom, ze se jedna o problem a ze je treba vylecit. Pak je vcelku bezne takovou odchylku prohlasit za nemoc v obecnem pripade.

  Z tohoto pohledu je jasne, co je nemoc v konkretnim pripade - to, co 'postizeneho' trapi, a ceho by se rad sam vylecil. Ale abys neco mohl prohlasit za nemoc v obecnem pripade, tak potrebujes spolecensky konsenzus, ze s vysokou pravdepodobnosti to v konkretnich pripadech 'postizeni' budou povazovat za nemoc.
  kyknos avatar 9.1.2010 21:17 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  jiste - coz ovsem homosexualove nedelaji - maximalne tak pod natlakem netolerantni verbeze
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 21:20 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Jiste, ja take naprosto souhlasim s tim, ze homosexualita neni nemoc. Jenom me prijde nesmysne rikat, ze pro to existuji odborne lekarske duvody, kdyz cela otazka, zda takova odchylka je nebo neni obecne nemoci, vubec neni lekarska otazka.
  kyknos avatar 9.1.2010 21:23 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  1) Je to lekarska otazka. To jak se citi a jak vnima potencialni pacient je samozrejme problemem mediciny.

  2) Vime, ze homosexualita ma prinejmensim v nekterych pripadech adaptivni hodnotu, je evolucne prospesna. Featura, nikoliv bug ci nemoc.
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 21:36 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  To jak se citi a jak vnima potencialni pacient je samozrejme problemem mediciny.

  Bych rekl spis sociologie.

  Co treba uplne jiny pripad. Neplodnost. Je neplodnost nemoc v pripade, pokud dany clovek sam nechce mit deti? Ja tvrdim ze ne. Je mozne v soucasne spolecnosti prohlasit neplodnost za nemoc? Asi ano, protoze valna vetsina neplodnych to za nemoc bude povazovat a bude to chtit lecit. Co ale v hypoteticke spolecnosti, kde deti se 'pestuji' umele (jako v Brave New World) a skoro nikdo by deti 'normalni' cestou mit nechtel? V takove spolecnosti by obecne neplodnost za nemoc povazovana nebyla, mozna naopak by tam za nemoc byla povazovana plodnost a tehotenstvi. Je tedy otazka, zda neplodnost je nomoc otazkou lekarskou? Neni, protoze odpoved nezavisi na lekarskych znalostech (o fungovani lidskeho tela), ale na prevazujicim ocekavani ve spolecnosti, coz je spis sociologicka (pokud uvazujeme deskriptivni pristup), nebo politicka (pokud uvazujeme preskriptivni pristup) otazka.
  Featura, nikoliv bug ci nemoc
  Srpkovita anemie je v nekterych pripadech adaptivne prospesna. Je to bug nebo featura?
  kyknos avatar 9.1.2010 21:43 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Bych rekl spis sociologie.

  ne, mediciny - doktor leci, sociolog je nemocnemu k nicemu

  transsexualita je nemoc - prestoze magori odsuzujicio homosexualy obvykle taky reknou "teplous/lesba" - jenze transexual trpi tim, ze ma fyzicky jine pohlavi nez psychicky - a proto se to take leci a plati to pojistovna
  Co treba uplne jiny pripad. Neplodnost. Je neplodnost nemoc v pripade, pokud dany clovek sam nechce mit deti? Ja tvrdim ze ne. Je mozne v soucasne spolecnosti prohlasit neplodnost za nemoc? Asi ano, protoze valna vetsina neplodnych to za nemoc bude povazovat a bude to chtit lecit. Co ale v hypoteticke spolecnosti, kde deti se 'pestuji' umele (jako v Brave New World) a skoro nikdo by deti 'normalni' cestou mit nechtel? V takove spolecnosti by obecne neplodnost za nemoc povazovana nebyla, mozna naopak by tam za nemoc byla povazovana plodnost a tehotenstvi.
  presne
  Je tedy otazka, zda neplodnost je nomoc otazkou lekarskou? Neni, protoze odpoved nezavisi na lekarskych znalostech (o fungovani lidskeho tela), ale na prevazujicim ocekavani ve spolecnosti, coz je spis sociologicka (pokud uvazujeme deskriptivni pristup), nebo politicka (pokud uvazujeme preskriptivni pristup) otazka.
  zasadni omyl - vidis medicinu prilis "materialisticky" (nesmyslne slovo, vim) - jako reznicinu. jenze medicina neresi jen hadware, ale i software - at uz se na nej lekar specializuje (psychiatr) nebo ho proste jen musi brat v potaz jako soucast sve specializace (vsichni lekari krome patologu)
  Srpkovita anemie je v nekterych pripadech adaptivne prospesna. Je to bug nebo featura?

  jak kde. jsou ploutve bug nebo featura?
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 21:49 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  nebo ho proste jen musi brat v potaz jako soucast sve specializace (vsichni lekari krome patologu)

  Pokud programator programuje podnikovy informacni system, potrebuje k tomu krome programatorskych znalosti take znalosti z oblasti managementu, ekonomie, ucetnictvi a dalsich oboru. Nebudu ale kvuli tomu tvrdit, ze ty znalosti spadaji pod vedu informatiku.
  kyknos avatar 9.1.2010 21:50 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  jenze problem je v tom, ze tady je lekar respektive biolog tim, kdo o tom vi nejvic

  sociologie je paveda
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 21:57 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Jakym zpusobem bys navrhl experiment, ktery by hledal odpoved na otazku, zda nejaka odchylka (at uz homosexualita, nebo treba zminena neplodnost) je nemoc nebo neni?
  kyknos avatar 9.1.2010 22:01 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  V prostredi, ve kterem neni dotycna osoba vystavena utokum netolerantnich blbu bych proste sledoval, zda dana odchylka postizene subjektivne trapi nebo jim zpusobuje nejake objektivni potize.
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 22:11 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Což je (v naší společnosti) neproveditelné. Krom toho - kde je hranice mezi trápením způsobeným nemocí a trápením způsobeným netolerantností blbců kolem?
  Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
  kyknos avatar 9.1.2010 22:12 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Samozfrejme ze je to proveditelne. Vetsina lidi vas totiz ma na haku a je spokojena i vam navzdory.

  Kamaradka se nedavno zenila. Stastnejsi jsem ji jeste nevidel.
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 22:24 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Koho vás?

  Spokojenost navzdory - to se moc neshoduje s absencí útoků netolerantních blbců.

  Svatba je poměrně krátký okamžik, oproti stavu, který trvá celý život. Průkaznost takové pozorování není moc velká.

  Co třeba různé mentální poruchy? Tito lidé také bývají šťastní. Mnohdy mnohem šťastnější (alespoň podle toho, co lze pozorovat), než normální lidé.
  Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
  kyknos avatar 9.1.2010 22:27 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Vas netolerantni blby.

  Neboj, stastna je porad.
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 22:35 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Z čeho usuzuješ, že jsem netolerantní blb? Mě jde o způsob klasifikace, ne o její výsledek.

  Nebojím a přeju jí to:-) Jen podotýkám, že to není příklad, který by odpovídal tebou navrženému pozorování.
  Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
  9.1.2010 22:49 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Což je (v naší společnosti) neproveditelné.
  Zjevně nevíš, že Evelyn Hookerová provedla mnohem důkladnější porovnání již v roce 1957:
  Today, a large body of published empirical research clearly refutes the notion that homosexuality per se is indicative of or correlated with psychopathology. One of the first and most famous published studies in this area was conducted by psychologist Evelyn Hooker. Hooker's (1957) study was innovative in several important respects. First, rather than simply accepting the predominant view of homosexuality as pathology, she posed the question of whether homosexuals and heterosexuals differed in their psychological adjustment. Second, rather than studying psychiatric patients, she recruited a sample of homosexual men who were functioning normally in society. Third, she employed a procedure that asked experts to rate the adjustment of men without prior knowledge of their sexual orientation. This method addressed an important source of bias that had vitiated so many previous studies of homosexuality. Hooker administered three projective tests (the Rorschach, Thematic Apperception Test [TAT], and Make-A-Picture-Story [MAPS] Test) to 30 homosexual males and 30 heterosexual males recruited through community organizations. The two groups were matched for age, IQ, and education. None of the men were in therapy at the time of the study.

  Unaware of each subject's sexual orientation, two independent Rorschach experts evaluated the men's overall adjustment using a 5-point scale. They classified two-thirds of the heterosexuals and two-thirds of the homosexuals in the three highest categories of adjustment. When asked to identify which Rorschach protocols were obtained from homosexuals, the experts could not distinguish respondents' sexual orientation at a level better than chance.

  A third expert used the TAT and MAPS protocols to evaluate the psychological adjustment of the men. As with the Rorschach responses, the adjustment ratings of the homosexuals and heterosexuals did not differ significantly.

  Hooker concluded from her data that homosexuality is not a clinical entity and that homosexuality is not inherently associated with psychopathology.

  Hooker's findings have since been replicated by many other investigators using a variety of research methods. Freedman (1971), for example, used Hooker's basic design to study lesbian and heterosexual women. Instead of projective tests, he administered objectively-scored personality tests to the women. His conclusions were similar to those of Hooker.
  http://psychology.ucdavis.edu/rainbow/html/facts_mental_health.html
  9.1.2010 22:55 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Já to myslel tak, že není možné v naší společnosti dlouhodobě zajistit absenci těch netolerantních blbců.
  Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
  9.1.2010 22:24 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Vcelku rozumna odpoved. Kazdopadne k ni mam dva priklady:

  1) sociopate v demokraticke spolecnosti.

  Pokud vim, je sociopatie (resp. antisocialni porucha osobnosti) povazovana za nemoc, Pritom tezko rict, zda zpusobuje postizenym nejake objektivni potize (nebo spis zda zpusobuje potize okolni spolecnosti).

  2) osoby, ktere nejsou schopni/ochotni ohnout hrbet, v diktature.

  Clovek, hodnotici to ciste deskriptivne, podle vyse zmineneho kriteria, by mohl usoudit, ze neprizpusobeni sveho chovani stavu okolni spolecnosti je psychicka porucha, ktera postizenemu privodi objektivni potize (bude popraven).
  kyknos avatar 9.1.2010 22:29 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  1) sociopate v demokraticke spolecnosti.

  tak prinejmensim bleka porucha evidentne trapi a vetsine porouchanych zpusobuje potize - taky je to porucha
  2) osoby, ktere nejsou schopni/ochotni ohnout hrbet, v diktature.

  to ale neni zdravotni stav, to je svobodne rozhodnuti. jablka a hrusky
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 22:37 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  tak prinejmensim bleka porucha evidentne trapi a vetsine porouchanych zpusobuje potize

  BLEK take neni sociopat, ale schizoid. Nejsem psycholog, ale co se tyce BLEKa, tak bych tipoval, ze mu potize zpusobuje spis jeho obsese tou poruchou osobnosti, nez porucha osobnosti sama o sobe.

  to ale neni zdravotni stav, to je svobodne rozhodnuti. jablka a hrusky

  Je to za danych okolnosti "an enduring pattern of inner experience and behavior that deviates markedly from the expectations of the culture of the individual who exhibits it", (coz je obecna definice poruchy osobnosti z Wikipedie).
  kyknos avatar 9.1.2010 22:45 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Je to za danych okolnosti "an enduring pattern of inner experience and behavior that deviates markedly from the expectations of the culture of the individual who exhibits it", (coz je obecna definice poruchy osobnosti z Wikipedie).
  tak je ta definice blbe :) v tvem prikladu je porouchana spolecnost, ne zminovany jedinec
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 22:54 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  v tvem prikladu je porouchana spolecnost, ne zminovany jedinec
  Coz je to, na co jsem chtel ukazat. Ze to kriterium, ktere jsi uvedl, ackoliv vypada objektivne a ciste deskriptivne, tak kdokoliv ho bude prakticky uplatnovat, tak bude vychazet z nejakych implicitnich predpokladu o spolecnosti. A to, ze lekari zrusili klasifikaci homosexuality jako nemoci, je dano vyvojem techto implicitnich predpokladu (k lepsimu, z meho pohledu), nikoliv vyvojem lekarskych znalosti.
  kyknos avatar 9.1.2010 22:57 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  To neni pravda. Oba duvody, proc homosexualita neni nemoc, jsou objektivni fakta.
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  kyknos avatar 9.1.2010 22:58 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  ja bych to videl dokonce opacne - vyvoj vedy, lekarske i tech dalsich, zlepsuje spolecnost :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  AnachronyX avatar 10.1.2010 00:38 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Proboha, přestaň se vyjadřovat k věcem, o nichž nic nevíš. Možná by ses potom přestal vyjadřovat na úrovni hospodských povalečů, že je sociologie pavěda. Jedním ze znaků poruchy osobnosti je, že se s ní dotyčný rodí a je natolik zakomponována do jeho osobnosti, že si ji člověk jako poruchu neuvědomuje a ani ji nehodnotí jako problém. I proto je prakticky nemožné (při současném stavu poznání) takového člověka léčit.
  “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
  kyknos avatar 10.1.2010 00:40 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  ze se s ni rodi a ze ji neni mozne lecit kje irelevantni - to plati pro mnoho nemoci
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  AnachronyX avatar 10.1.2010 00:50 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Irelevantní je leda tvůj komentář. Porucha osobnosti je zhruba totéž jako narodit se slepý. Slepota není nemoc. Postižený svůj stav jako nenormální nebude vnímat. Nikdy totiž odlišný stav nezažil. Pro něj bude být slepý normou.
  “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
  kyknos avatar 10.1.2010 00:52 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  ne byt slepy neni pro slepeho normou

  ale mozna by blba tveho formatu uvitali na nejakem urade - prdnul bys jedno razitko a v cuku letu by bylo zdravotnictvi v cajku, jak by se zbavilo tech kvant pacientu s vrozenymi chorobami
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  AnachronyX avatar 10.1.2010 01:04 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Samozřejmě že být slepý je pro slepého od narození normou, protože nikdy nezažil nic jiného a přijde mu to naprosto normální. Normou to není pro ty, kteří o zrak přišli v průběhu života. Skutečně tu nemusíš demonstrovat svou ignoraci a neschopnost pochopit napsané. A tu osobní dikci bych si vyprosil. Nech si to na doma, tam si vzájemně nadávejte, jak chcete.

  Já sice chápu, že trpíš nutkavou potřebou popírat realitu, ale tím ji stejně nezměníš.
  “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
  kyknos avatar 10.1.2010 01:07 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  kazdy server ma sveho blba a zdejsi se jmenuje anachronyx

  kdybych nemel kamaradku, ktere spalili oci v iknubatoru, snad bych ti to i veril :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  10.1.2010 01:13 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Já bych mu to možná taky věřil, kdybych neměl spolubydlícího na koleji taky nevidomého, shodou okolností přišel o zrak taky v inkubátoru. :( Pro něj teda není normou být slepý.
  AnachronyX avatar 10.1.2010 01:22 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Pokud vám oběma uniká význam slova norma, což evidentně i z jiných reakcí uniká, je těžké s vámi vést jakoukoli diskusi. Normou je v tomto případě to, s čím se daný jedinec setkává dnes a denně prakticky celý život. To nemá s pocity štěstí či životního naplnění nic společného.

  Navíc bylo zjištěno, že se mozek s tímto stavem (tj. vrozenou ztrátou zraku) vyrovnává tak, že nevyužité mozkové kapacity určené pro zrak jiným způsobem. Že mají nevidomý lidé citlivější hmat či sluch je celkem notoricky známé. Je také vysoce pravděpodobné, že pokusy těmto lidem dát zrak nebudou z uvedeného důvodu možné (což ale také souvisí i s vývojem mozku obecně).
  “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
  AnachronyX avatar 10.1.2010 01:17 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ne, jmenuje se kyknos. Tohle byl vážně argument. Napadá mě x proti. Nenarodila se tak, ale byla v důsledku něčí nezodpovědnosti, případně předčasného narození, takto postižena. Kromě ztráty zraku je docela možné, že trpí i dalšími (nejen) zdravotními problémy, což jsi neuvedl. Trpí pravděpodobně také v důsledku tlaku okolí, které jí její handicap dává co chvíli pocítit. Stejně jako i proto, že náš svět není pro takto postižené příliš přizpůsoben. A není to vrozená nemoc (laskavě se podívej na definici nemoci). Tohle je úraz s trvalými následky. A usuzovat z jednoho případu, když jiní od narození postižení říkají něco jiného je taky docela odvaha.
  “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
  kyknos avatar 10.1.2010 01:20 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  jo jo, to je skutecne podstatne, zda se clovek s necim narodi, nebo k tomu prijde az par hodin ci dni po porodu

  skoda ze nemam stroj casu, vyuzil bych te k zajimavemu pokusu :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  AnachronyX avatar 10.1.2010 01:27 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Opravdu? No ty jsi tedy frajer, úplně jsem se rozplakal strachy. Ale jo, náckovské či estébácké praktiky mi po těch slovních průjmech k tobě docela sedí. Tak se pochlub, copak bys nám všem, co s tebou nesouhlasí, ještě udělal? Hlavně nám ještě nezapomeň sdělit, že člověk, labuť nebo kočka, všechno jedno. Skoro vlastně ani nevím, proč jsou ti vědci tak hloupí, že to ještě nepochopili. Té tvé známé je mi samozřejmě líto. Narozdíl od tebe, který tu osobní informace o ní vytahuješ jen z důvodů pohonění vlastního ega.
  “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
  kyknos avatar 10.1.2010 01:32 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  masturbovat bez nekam jinam :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  AnachronyX avatar 10.1.2010 01:38 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Podle sebe soudíš další? Jestli ona ti z toho moc nelepí klávesnice a nemáš rozmazaný text na monitoru, takže pořádně nevidíš, na co odpovídáš, když z tebe vypadávají takové hovadiny. Fakt hezké. Jinak buď argumentuj a slušně diskutuj, nebo drž pec. Zatím jsem tu od tebe kromě velkoústých řečiček, svalnatých keců a snahy o manipulaci nic jiného neviděl.
  “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
  10.1.2010 10:01 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  nepřeháníš to trochu, kyknosi?
  Dej emoce stranou a radši nasaď racionalitu, ten anachronyx má v tomhle pravdu...
  kyknos avatar 10.1.2010 10:10 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Pravdu v cem? Vzdyt je to blabolici idiot.
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  10.1.2010 10:22 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  že pro někoho, kdo se narodí slepí (dobře, vyvine se slepí) je slepota normou.
  kyknos avatar 10.1.2010 10:26 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Komu mam verit, nekomu od narozeni slepemu nebo blabolicimu idiotovi z abicka?
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  10.1.2010 10:52 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  věřit co?
  kyknos avatar 10.1.2010 11:00 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  http://www.abclinuxu.cz/blog/ptomes/2010/1/ceska-wikipedie-slouzi-jako-nastroj-propagandy/diskuse#207
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  10.1.2010 11:29 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  ok, tak když pro někoho, kdo se narodí slepý, není slepota normou, co je pro něj norma? Snad zrak?
  kyknos avatar 10.1.2010 11:31 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  jeho zdravotni stav proste normalni neni a on si to naprosto uvedomuje - protze ho to neustale omezuje

  ovsem idiotovi to lze asi vysvetlit jen nejakym osklivym zpusobem :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  10.1.2010 11:46 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  To, že slepý člověk nevidí, je normální zdravý stav slepého člověka ('nativně' slepého, ne osleplého).
  Samozřejmě, že ho to omezuje, ale to ještě neznamená, že to je nemoc. Já taky neuzvednu 50 kilo na bench 100krát za sebou, což mě omezuje, ale nadá se z toho soudit, že jsem nemocný.
  10.1.2010 12:01 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Homosexuál je schopný reprodukce a žádnou vadou netrpí. Nevidomí ale nevidí a omezuje ho to.
  thingie avatar 10.1.2010 12:03 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Já bych jak často rád neviděl. Když to tak vidim.
  Růžové lži.
  10.1.2010 12:07 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Však já netvrdil opak.
  AnachronyX avatar 10.1.2010 13:58 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Nikdo netvrdí, že není. Odlišnost spočívá v sexuální preferencí. Je skutečně nutné do tohoto prokazatelného faktu potřeba vkládat něco jiného, abys s tím pak musel zavádět diskusi někam jinam a ubíjet oponenty tím, co neřekli? Pokud ale teď začneš tvrdit, že odlišnost sexuální preference není odchylkou od normálu (a všimni si, že používám slova odchylka, ne úchylka, za níž homosexualitu nepovažuji), pak se dostáváme na docela tenký led.
  “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
  10.1.2010 14:11 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Co je to norma? To, co většina lidí očekává, nebo jak se většina lidí chová? Existuje vůbec většinová barva očí, vlasů atd. nebo jen vyskytovanější a méně vyskytované? Homosexualita je menšinová varianta normálu (normální sexuální orientace), toho, co se běžně vyskytuje v různých kulturách, časových obdobích a ani zdelaka nejen u lidí.
  10.1.2010 14:51 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  kyknos avatar 10.1.2010 12:13 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  no comment
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  AnachronyX avatar 10.1.2010 13:53 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Jediní, na koho tu lidé s takovou láskou a pochopením lidé tak často reagují, jste vy dva. Nadávej si doma, kde jste na to zvyklí. Zatím jsi tu kromě soustavného blábolení, nadávek a neschopnosti jakékoli diskuse nepředvedl nic jiného.

  A výroky, jako že pravda je to, na čem se dohodnou vědci, bych zařadil do knihovny maximálním pitomostí, které tu kdy zazněly. (Citace: „kdyz je v nejake otazce dosazeno vedeckeho konsensu, je to temer jiste pravda“.) Škoda že vědci samotní takovou jistotu nikdy nemají. A škoda že bylo o otázce pravdivosti poznání popsáno už tolik papíru. Taky se jménem této „pravdivosti“ v minulosti spáchalo již tolik omylů.
  “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
  10.1.2010 14:06 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  The null hypothesis (in this case, that same-sex and heterosexual couples do not differ) cannot be proved. A more realistic standard is the one generally adopted in behavioral and social research, namely, that repeated failures to disprove the null hypothesis are accepted provisionally as a basis for concluding that the groups, in fact, do not differ. Empirical research to date has consistently failed to find linkages between children’s well-being and the sexual orientation of their parents. If gay, lesbian, or bisexual parents were inherently less capable than otherwise comparable heterosexual parents, their children would evidence problems regardless of the type of sample. This pattern clearly has not been observed. Given the consistent failures in this research literature to disprove the null hypothesis, the burden of empirical proof is on those who argue that the children of sexual minority parents fare worse than the children of heterosexual parents.
  http://wedding.thejons.net/homework/optional_readings.pdf

  To je argumentace pro výchovu dětí homosexuály a úplně stejná se dá postavit pro posuzování homosexuality jako poruchy nebo nemoci:
  In 1952, when the American Psychiatric Association published its first Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, homosexuality was included as a disorder. Almost immediately, however, that classification began to be subjected to critical scrutiny in research funded by the National Institute of Mental Health. That study and subsequent research consistently failed to produce any empirical or scientific basis for regarding homosexuality as a disorder or abnormality, rather than a normal and healthy sexual orientation. As results from such research accumulated, professionals in medicine, mental health, and the behavioral and social sciences reached the conclusion that it was inaccurate to classify homosexuality as a mental disorder and that the DSM classification reflected untested assumptions based on once-prevalent social norms and clinical impressions from unrepresentative samples comprising patients seeking therapy and individuals whose conduct brought them into the criminal justice system.

  In recognition of the scientific evidence, the American Psychiatric Association removed homosexuality from the DSM in 1973, stating that “homosexuality per se implies no impairment in judgment, stability, reliability, or general social or vocational capabilities.” After thoroughly reviewing the scientific data, the American Psychological Association adopted the same position in 1975, and urged all mental health professionals “to take the lead in removing the stigma of mental illness that has long been associated with homosexual orientations.” The National Association of Social Workers has adopted a similar policy.

  Thus, mental health professionals and researchers have long recognized that being homosexual poses no inherent obstacle to leading a happy, healthy, and productive life, and that the vast majority of gay and lesbian people function well in the full array of social institutions and interpersonal relationships.
  http://www.courtinfo.ca.gov/courts/supreme/highprofile/documents/Amer_Psychological_Assn_Amicus_Curiae_Brief.pdf

  Ať tedy diskutující laskavě přinesou důkazy pro podporu protichůdných názorů, zatím jen tupě žvaní a opakují netestované domněnky. Tvrdit, že se tolik vědců a odborníků dlouhodobě mýlí dokáže každý blbec. Vyvrátit to už ne, a proto je to blbec.
  AnachronyX avatar 10.1.2010 14:00 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ale budliky budliky, copak nám ještě povíš, no. Jestli ono si nám to nepoprskalo monitor a necvrnklo si do gatěk.
  “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
  10.1.2010 09:08 Z.
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Sice je to OT, ale to nemelo nejakou dohru? Jak se k tomu staveli rodice? Urcite uz musely byt znamy podobne pripady z minulosti a v te porodnici / nemocnici snad nekdo nese zodpovednost ne? To same s PT a kolejnim kamaradem.
  kyknos avatar 10.1.2010 09:40 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Stava, nebo stavalo. se to casto. Nevím, zda to dnes umí řešit lépe, ale tehdy s tím moc dělat nešlo, nedonošený v inkubátoru potřeboval kyslík a ten ničil sítnici. Takových je bohužel plno. Viz retinopatie nedonošených.
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  10.1.2010 10:08 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Doktoři něco zanedbali a jelikož to bylo ještě na konci komunismu tak bylo těžké se něčeho domoci.
  10.1.2010 12:00 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Retinopatie nedonošených Cévy na sítnici se začínají vytvářet až po 32. gestačním týdnu, kdy z centra sítnice se rozrůstají do periferních oblastí. U nedonošených dětí může dojít k nadměrnému růstu těchto cév. Příčina není známá, za rizikové faktory patří extrémně nedonošení novorozenci, dlouhodobá závislost na kyslíku, infekce...

  Jedná se nejčastější příčinu ztráty zraku.
  AnachronyX avatar 10.1.2010 01:06 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  BTW, rovnítko mezi vrozené nemoci a poruchy osobnosti jsi položil v této diskusi ty. Každý soudný člověk je to schopen odlišit.
  “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
  10.1.2010 15:01 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Jiste, ja take naprosto souhlasim s tim, ze homosexualita neni nemoc. Jenom me prijde nesmysne rikat, ze pro to existuji odborne lekarske duvody, kdyz cela otazka, zda takova odchylka je nebo neni obecne nemoci, vubec neni lekarska otazka.
  A mental disorder is currently defined as “a clinically significant behavioral or psychological syndrome or pattern that occurs in an individual and that is associated with present distress (e.g., a painful symptom) or disability (i.e., impairment in one or more important areas of functioning) or with a significantly increased risk of suffering death, pain, disability, or an important loss of freedom.” Am. Psychiatric Ass’n, Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders xxxi (4th ed. rev. 2001). (http://www.courtinfo.ca.gov/courts/supreme/highprofile/documents/Amer_Psychological_Assn_Amicus_Curiae_Brief.pdf)
  10.1.2010 17:19 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Upresnil bych tedy sve puvodni tvrzeni z "zda neco je nebo neni nemoc neni lekarska otazka" na "zda neco je nebo neni nemoc sice je lekarska otazka, ale vyhodnocovani kriterii muze vyznamne zaviset na implicitnich mimolekarskych predpokladech o spolecnosti a jejim ocekavani".
  10.1.2010 18:15 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  To je lepší.
  9.1.2010 21:16 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  To ne, ale jako politický problém vnímám to, jestli ten stav bude nazýván nemocí nebo odchylkou. Což se Ondřej AFAIK snažil sdělit.
  Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
  9.1.2010 21:12 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Je, podobně jako diskuze o tom, jestli něco je nebo není normální (tedy dle chápání toho slova).
  Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
  9.1.2010 21:36 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Není, jelikož neexistují psychologické odchylky mezi homosexuály a heterosexuály, ani experti je nedokáží identifikovat. Tato zjištění replikovalo a umocnilo během několika desítek let mnoho studií na základě mnoha výzkumných metod.
  9.1.2010 22:15 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ke dobré vědět, co je to duševní porucha:
  A clinically significant behavioral or psychological syndrome or pattern that occurs in an individual and that is associated with present distress (e.g., a painful symptom) or disability (i.e., impairment in one or more important areas of functioning) or with a significantly increased risk of suffering death, pain, disability, or an important loss of freedom.
  Homosexuálové tvoří stabilní a oddané vztahy, které jsou v základních ohledech ekvivalentní k heterosexuálním vztahům:
  Like their heterosexual counterparts, many gay men and lesbians desire to form stable, long-lasting, committed relationships. Substantial numbers are successful in doing so. Empirical research demonstrates that the psychological and social aspects of these committed relationships between same-sex partners closely resemble those of heterosexual partnerships. Like heterosexual couples, same-sex couples form deep emotional attachments and commitments. Heterosexual and same-sex couples alike face similar challenges concerning issues such as intimacy, love, equity, loyalty, and stability, and they go through similar processes to address those challenges. Empirical research examining the quality of intimate relationships also shows that gay and lesbian couples do not differ from heterosexual couples in their satisfaction with the relationship. As one review of the literature on gay and lesbian couples observed, “most lesbians and gay men want intimate relationships and are successful in creating them. Homosexual partnerships appear no more vulnerable to problems and dissatisfactions than their heterosexual counterparts.” Based on the empirical research findings, the American Psychological Association has concluded that “[p]sychological research on relationships and couples provides no evidence to justify discrimination against same-sex couples.”
  http://www.courtinfo.ca.gov/courts/supreme/highprofile/documents/Amer_Psychological_Assn_Amicus_Curiae_Brief.pdf

  To jsou dokladovatelná, ověřitelná a replikovatelná fakta, stejně jako ta o vzniku Země před miliardami let a evoluci. To, že si skoro polovina Američanů myslí, že Zemi stvořil Bůh před několika tisíci lety, je úplně jiná věc, stejně jako to, když si na tom některé ultrakonzervativní a náboženské spolky založili politiku a snaží se například prosadit výuku teorie inteligentního stvoření ve školách. Věda zkoumá a pomáhá nám chápat svět, ve kterém žijeme, čím dál tím lépe, a to je dobře. Zaměňovat ale vědu za politiku dost dobře nelze.
  AnachronyX avatar 10.1.2010 00:47 AnachronyX | skóre: 3 | blog: Zastudena
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Tohle je zúžený a poněkud zavádějící výklad termínu psychická porucha. Zajímalo by mě, kam bys pak nacpal třeba histrionskou poruchu osobnosti, s níž jsou jedinci schopni žít plnohodnotný život, pokud jsou si schopni najít komplementárního partnera. Mít poruchu osobnosti ještě neznamená, že je člověk postižený na intelektu či v jiných funkcích psychiky.

  Homosexualita prostě je odchylka od normálního (tj. většinového, tzn. bez dalších konotací) chování. Je to změna v sexuální preferenci. Nikdo netvrdí, že lidé s touto odlišností jsou nějak postiženi psychicky či v sociálním chování.
  “There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels.” — Saint IGNUcius
  10.1.2010 15:40 Randy_Sh
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy

  Homosexuálové tvoří stabilní a oddané vztahy, které jsou v základních ohledech ekvivalentní k heterosexuálním vztahům:

  Vzhledem k tomu, že např. v ČR tvoří homosexuální muži více než polovinu nakažených HIV, tak asi mají velké problémy s promiskuitním chováním a celkovou nezodpovědností.

  kyknos avatar 10.1.2010 15:45 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  k takovym vyrokum mas malo dat - neznas pocet nakazenych - znas pouze pocet zjistenych nakazenych

  take to muze znamenat, ze jsou homosexualove zodpovewdnejsi a chodi na testy :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  10.1.2010 20:12 Dejmil
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ano, to zní skutečně pravděpodobně :-D
  10.1.2010 20:49 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy

  Based on their scientific and clinical expertise, amici believe it is appropriate to extrapolate from the empirical research literature for heterosexual couples — with qualifications as necessary — to anticipate the likely effects marriage would have on that segment of the sexual minority population that would choose to marry if allowed to do so. Amici believe that the potential benefits of marriage for gay men and lesbians in same-sex couples are similar to those that have been documented for heterosexuals.

  Married men and women generally experience better physical and mental health than their unmarried counterparts. These health benefits do not appear to result simply from being in an intimate relationship because most (although not all) studies have found that married individuals generally manifest greater well-being than comparable individuals in heterosexual unmarried cohabiting couples. The health benefits of marriage may be due partly to married couples enjoying greater economic and financial security than unmarried individuals. Of course, marital status alone does not guarantee greater health or happiness. People who are unhappy with their marriage often manifest lower levels of well-being than their unmarried counterparts, and experiencing marital discord and dissatisfaction is often associated with negative health effects. Nevertheless, married couples who are satisfied with their relationships consistently manifest higher levels of happiness, psychological well-being, and physical health than the unmarried.

  Being married also is a source of stability and commitment for the relationship between spouses. Social scientists have long recognized that marital commitment is a function not only of attractive forces (i.e., features of the partner or the relationship that are rewarding) but also of external forces that serve as barriers or constraints on dissolving the relationship. Barriers to terminating a marriage include feelings of obligation to one’s spouse, children, and other family members; moral and religious values about divorce; legal restrictions; financial concerns; and the expected disapproval of friends and the community. In the absence of adequate rewards, the existence of barriers alone is not sufficient to sustain a marriage in the long term. Not surprisingly, perceiving one’s intimate relationship primarily in terms of rewards, rather than barriers to dissolution, is likely to be associated with greater relationship satisfaction. Nonetheless, the presence of barriers may increase partners’ motivation to seek solutions for problems when possible, rather than rushing to dissolve a relationship that might have been salvaged. Indeed, the perceived presence of barriers is negatively correlated with divorce, suggesting that barriers contribute to staying together for at least some couples in some circumstances.

  Same-sex relationships are held together by many of the same attracting forces as heterosexual couples; but marriage also provides heterosexual couples with institutionalized barriers to relationship dissolution that same-sex couples do not enjoy. Even in California, where couples seeking to dissolve a domestic partnership must do so by petitioning the Superior Court, same-sex couples most likely do not experience many of the same social barriers to relationship dissolution that are faced by married heterosexual couples. For example, although data are lacking in this area, it appears that social norms do not discourage the dissolution of a domestic partnership in the same way that they discourage marital divorce. In 2004, for example, when a new law expanded the benefits and obligations accorded to California’s domestic partners, the California Secretary of State sent a letter to registered domestic partners, warning them to consider the possible desirability of legally dissolving their partnership before the new statute took effect. It is difficult to imagine a parallel situation in which married couples would be encouraged to consider obtaining a divorce, suggesting that California domestic partnerships are not viewed as equivalent to marriage in terms of barriers to their dissolution.

  Lacking access to legal marriage, the primary motivation for same-sex couples to remain together derives mainly from the rewards associated with the relationship rather than from formal barriers to separation. Given this fact, plus the legal and prejudicial obstacles that same-sex partners face, the prevalence and durability of same-sex relationships are striking.

  http://www.courtinfo.ca.gov/courts/supreme/highprofile/documents/Amer_Psychological_Assn_Amicus_Curiae_Brief.pdf
  10.1.2010 21:36 Randy_Sh
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Pěkná citace. Ale proč pár procent populace tvoří víc než polovinu nakažených HIV, jsem se jaksi nedozvěděl. Nepříjemná pravda se někomu asi nehodí.
  10.1.2010 21:42 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Třeba právě proto, že namísto toho, aby měli možnost uzavřít sňatek a chodit po ulici a dělat to co heterosexuálové jsou dohnáni k seznamování se v klubech a na internetu, kde se dlouhodobé vztahy hledají hůře. A pokud člověk o sobě ví, že provozuje často nechráněný sex (z jakéhokoliv důvodu) a pak je HIV pozitivní, tak to může poněkud zkreslit výsledky než pravděpodobná část heterosexuálů, kteří si myslí, že se jich tato věc netýká (neprovozují nechráněný sex tak často a riziko je dle nich "minimální") a na testy nechodí. Odborníci vědí, že většina nakažených není odhalena, takže bych byl na vašem místě s těmi rezolutními nálepkami dost opatrný. Už proto, jak jsem psal, že porovnáváte skupiny s nestejnými podmínkami pro žití ve společnosti.
  10.1.2010 22:06 Randy_Sh
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Registrované partnerství existuje v ČR už 3,5 roku, takže gayům nic nebrání vykašlat se na krátkodobé rizikové známosti a místo toho pěstovat dlouhodobé stabilní vztahy. Můžeme tedy očekávat, že brzy začne podíl homosexuálů mezi HIV pozitivními klesat? Kdy to bude?
  Nejsem si jistý, jak je to s tím chozením na testy. Nevím, kolik HIV pozitivních je odhaleno při speciálním HIV testu a kolik při jiných příležitostech.
  kyknos avatar 10.1.2010 22:09 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  pri jakych prilezitostech? tobe nekdo jen tak delal test na hiv? :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  10.1.2010 22:19 Randy_Sh
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Dělal, při uzavření životní pojistky. Krev se testuje při dárcovství krve, do mnoho zemí je vyžadován test na HIV pro udělení víza atd. HIV pozitivita se nakonec projeví zdravotními problémy, nemocný jde k lékaři a tam se to zjistí.
  kyknos avatar 10.1.2010 22:21 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  ten na hiv se pozaduje kdyz african zada viza do schengenu :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  xkucf03 avatar 10.1.2010 22:58 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  I ti, kteří připlouvají na lodích z Afriky do Itálie? ;-) (určitě mají řádná víza a všechny testy)
  Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
  10.1.2010 23:32 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Pokud zadas o azyl, tak samozrejme nemusis mit vizum, to by byl nesmysl.
  10.1.2010 22:23 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Registrované partnerství existuje v ČR už 3,5 roku, takže gayům nic nebrání vykašlat se na krátkodobé rizikové známosti a místo toho pěstovat dlouhodobé stabilní vztahy.
  Registrované partnerství skoro nic neznamená.
  10.1.2010 22:31 Randy_Sh
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Zajímavé, před pár lety bylo registrované partnerství klíčovým cílem homosexuálních aktivistů. Měl jsem v té době dojem, že bez RP nemohou existovat a nic jiného nechtějí. Asi jsem se spletl.
  Které nedostatky RP jsou třeba pro vás natolik klíčové, že vám brání v pěstování dlouhodobých vztahů a místo toho vás nutí navazovat krátkodobé známosti po klubech?
  xkucf03 avatar 10.1.2010 23:10 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
  Rozbalit Rozbalit vše Populační politika
  před pár lety bylo registrované partnerství klíčovým cílem homosexuálních aktivistů.
  To je přesně ono. A určitě jsi tehdy od nich slyšel, že to je všechno, co chtějí („žádné adopce, žádné manželství, jen registrované partnerství“). No a až toho dosáhnou, tak budou chtít víc a víc – manželství a pak možnost adoptovat děti a pak prohlásit, že homosexualita je normálnější než heterosexualita…

  Bylo by dobré se zamyslet, proč mají lidé žijící v manželství výhody. Čím se zdůvodňují? Důvodem je propopulační politika a názor, že když se budeme víc a víc množit, tím líp.* Možná je tohle přežitek a lidem by stát měl přestat kecat do toho, kolik budou mít dětí. Možná by manželé neměli mít žádné výhody oproti lidem, kteří žijí na hromádce nebo oproti samotářům. Možná taky ne. O tomhle se dá diskutovat – můžeme se bavit o tom, zda by stát měl lidi motivovat mít děti nebo to nechat na nich. Jenže u homosexuálů tyhle důvody bohužel neplatí.

  *) nebo alespoň názor, že populace státu by se neměla snižovat.
  Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
  thingie avatar 10.1.2010 23:19 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Populační politika
  Bylo by dobré si v prvé řadě zákon o rodině přečíst. Těžko najít jinou část práva kde by v takové míře ještě dožíval feudalismus.

  Nicméně. Přesně ono je něco jiného, co vůbec nechápeš. Současný zákon o registrovaném partnerství je jeden štempl a snůška pár banalit (opět, přečtěte si to), a hlavně, cílem sotva může být nějaký zákon. Ale… darmo mluvit.
  Růžové lži.
  xkucf03 avatar 10.1.2010 23:34 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Populační politika
  Co na tom nechápu? Jasně, že manželství dává lidem víc výhod, než registrované partnerství, to nezpochybňuji. Jenže je tu argumentace, aby homosexuálové měli stejné výhody (ať už se to bude jmenovat partnerství nebo manželství, to je jedno). A lidé, kteří pro tohle argumentují, by si měli uvědomit, z čeho ty výhody pro manžele (muže a ženu) pramení (růst počtu obyvatel). A když si to uvědomíš, musíš uznat, že nic z toho pro homosexuály neplatí, tudíž ani nemohou žádat takové výhody.

  Klidně se pojďme bavit o tom, že ani manželé nebudou mít žádné výhody oproti samotářům nebo nesezdaným párům, o tom, že by je stát nemusel podporovat a motivovat mít děti. Takové diskusi jsem otevřený. Ale u homosexuálů jsou tyhle výhody neopodstatněné, nejde je ničím racionálně podpořit – zatímco výhody pro manžele lze hájit propopulační politikou (která je sice diskutabilní a podle mého nesprávná, ale aspoň nějaký argument to je).
  Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
  thingie avatar 10.1.2010 23:37 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Populační politika
  Přečti si ten zákon. A… no. Co já k tomu vlastnš mam říct.
  Růžové lži.
  kyknos avatar 10.1.2010 23:47 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Populační politika
  kdyby platila tva teorie, muselo by se manzelstvi trusit vsude, kde maji problem s prelidnenim :)

  manzelstvi ma uplne jiny smysl, nez se tu snazis tvrdit

  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  Heron avatar 10.1.2010 23:25 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Populační politika
  Přiznám se, že s toho textu nepoznám jestli jsi pro nebo proti.

  ad 1) To opravdu bereš skupinu lidí, která netvoří ani politickou stranu, za JEDEN subjekt? Kdo jsou to ti ONI? Já například jsem byl (a můžeš si to najít) jednoznačně proti přijetí toho zákona (tehdy to byl Paroubkův bič na Klause) a jako člověk uvažující technicky jsem chtěl změnit zákon o rodině tak, aby vyřadil slova muž a žena a tedy by se do svazku manželského dostal jakýkoliv pár. Je snad jasné, že jiní lidé budou mít po letech jiné požadavky a ano, jistě se časem objeví požadavek na adopci (snad se shodneme na tom, že je to lepší než aby si lidé pořizovali děti jiným způsobem - lesbičky žádající kamaráda o "službu" nejsou výjimkou).

  ad 2) Při těchto diskusím mám vždy neodbytný pocit, že většina diskutujících hovoří o krysách (ačkoliv i krysy jakožto všichni savci - hups, nejen savci - mají jisté sociální vztahy) a nikoliv o lidech. Rozmnožování rozhodně není jediná klíčová úloha jedince v sociální společnosti. A pokud se jedinci bude lépe fungovat v nějakém svazku, je přece výhodné (pro společnost) to umožnit, ne?
  10.1.2010 23:43 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Populační politika
  Kdo říkal, že je to všechno? Určitě ne všichni. A především lžeš v tom, že homosexuálové nemohou mít vlastní děti. To je totiž primární důvod, proč odborné organizace podporují manželství a adopce homosexuálními páry - aby těm dětem dali právní rámec. Takže až se dovzděláš, tak přijď zase diskutovat. Třeba o tom, proč mohou vstupovat do manželství i lidé mnechtějící nebo nemohoucí mít děti a nikomu to nevadí...
  11.1.2010 09:41 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Populační politika
  To ale není problém homosexuálních párů, ale těch dětí. Pokud se jeden z biologických rodičů nestará (nechce, nemůže), mělo by existovat obecné pravidlo, které by dalo (např. na základě rozhodnutí starajícího se rodiče, jiných příbuzných, soudu ...) někomu dalšímu (starší sourozen, jiný příbuzný, nebo třeba jen kamarád) status rodiče. Samozřejmě by bylo nutné stanovit jasná pravidla, co jde a co ne. Ale proč to omezovat jen na homosexuály? Život je mnohem pestřejší.
  Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
  11.1.2010 09:44 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Populační politika
  Nepsal jsem, že by to mělo být omezeno jen na homosexuály. To jste si vymyslel a podsunul mi to.
  11.1.2010 09:48 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Populační politika
  Nepodsunul. Nikde nezazněl ani opak a celé je to v duchu toho, jak jsou homosexuálové diskriminovaní.
  Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
  Heron avatar 10.1.2010 22:48 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Kdy to bude?

  Tehdy až věta, "jsem gay / lesba / čínský bůh srandy" přijde lidem něco tak běžného jako "dneska padal sníh". Zatím se většina gayů (musím říct jednoznačně bohužel) ke své škodě skrývá a mají k tomu zřejmě osobní důvody). Pokud by to bylo všem jedno, tak nebudu potkávat ve stotisícovém městě pouze dva páry držící se veřejně za ruku ale desítky. Tehdy, až podobné blogové zápisky nebudou mít rekordní počty komentářů k vůli flejmům s xenofoby.

  A v neposlední řadě je to dáno statistikou. Což tobě snad nemusím vysvětlovat.

  thingie avatar 10.1.2010 22:50 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  No, tak to by mě zajímalo, jestli konkrétně tohle zařídí spíš společenské nebo klimatické změny :o)
  Růžové lži.
  Heron avatar 10.1.2010 23:03 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  :-D :-D :-D

  Na to existují velmi přesné předpovědi. Odchylka pouhých 1300%.
  thingie avatar 10.1.2010 23:11 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Aspoň něco. Něco extrapolovat z té otázky sociální bych si radši netrouf.
  Růžové lži.
  thingie avatar 10.1.2010 21:43 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Kdyby skutečně „pár procent populace“ mělo tvořit i třeba všechny nakažené (z evidovaných případů), tak by ta celá populace nemohla být větší než malé okresní město…
  Růžové lži.
  10.1.2010 21:57 Randy_Sh
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Špatně jsem to formuloval. Jde mi o to, že homosexuální muži tvoří pár procent populace, ale víc než polovinu HIV pozitivních. To je obrovský nepoměr a nejspíš to ukazuje na velkou promiskuitu a nezodpovědnost v této komunitě.
  belisarivs avatar 10.1.2010 22:00 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Zapocital jste do svych uvah i fakt, ze pri homosexualnim styku je riziko prenosu daleko vetsi nez pri heterosexualnim?
  IRC is just multiplayer notepad.
  kyknos avatar 10.1.2010 22:06 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  jako myslis ze virus pozna pohlavi? .)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  belisarivs avatar 11.1.2010 09:35 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  My dva si nemame co rici. Bez si laskave sve cancy vylevat jinde.
  IRC is just multiplayer notepad.
  kyknos avatar 11.1.2010 09:42 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  My dva si nemame co rici bolseviku, ale na tva biologickas moudra je potreba reagovat :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  belisarivs avatar 11.1.2010 10:58 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Tohle od soudruha znarodnitele se sveraznym pohledem na historii a jine obory lidske cinnosti zni az komicky.
  IRC is just multiplayer notepad.
  kyknos avatar 11.1.2010 10:59 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  slecno, znarodnovali vasi politicti soudruzi z narodni fronty - ja jsem vas tridni nepritel :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  10.1.2010 22:15 Randy_Sh
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Započítal :-) Jak jsem napsal, gayové jsou nejspíš promiskuitnější nebo aspoň výrazně nezodpovědnější než heterosexuálové. Nebo oboje dohromady.
  belisarivs avatar 11.1.2010 09:41 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Rekl bych, ze ne.

  Nejde o model chovani ale podstatu styku samotneho. Co jsem cetl, tak pri styku do konecniku dochazi casteji ke vzniku malych ranek a krev jednoho (spolu s virem HIV) se tak snaze dostane do krevniho reciste druheho. Prirozene, pokud provozuji analni sex i heterosexualni pary, tak je to na stejno. Ale zatimco u homosexualu je tato praktika pouzita na 100%, u heterosexualnich tomu tak nebude.

  Takze opakuji otazku. Zapocital jste toto do svych uvah?
  IRC is just multiplayer notepad.
  kyknos avatar 11.1.2010 09:45 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ale zatimco u homosexualu je tato praktika pouzita na 100%, u heterosexualnich tomu tak nebude.

  pokud jsi homosexual, tak te beru za slovo, ale jinak si zrejme jen tak placas jatra - zatimco heterosexualni styky zahrnuji oralni, vaginalni a analni, homosexualove si musi vystacit s oralnim a analnim

  mas nejake zdroje potvrzujici skutecnost, ze vsechny vaginalni styky jsou nahrazeny prave analnim?

  protoze jestli ne, tak ten oralni styk s vyrazne nizsim rizikem prenosu ti dela v rozpoctu diru :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  11.1.2010 09:46 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ale zatimco u homosexualu je tato praktika pouzita na 100%, u heterosexualnich tomu tak nebude.
  Proč lžeš?
  belisarivs avatar 11.1.2010 11:00 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Proc si myslis ze lzu? Protoze jsem napsal neco, co treba neni pravda? A jinak zdrav?

  A co kdyz porovnavam pouze analni a vaginalni styk?
  IRC is just multiplayer notepad.
  11.1.2010 11:07 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Tvůj výrok jsi napsal tak, jako by snad všichni homosexuálové praktikovali anální sex, když to není pravda.
  belisarivs avatar 11.1.2010 11:16 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Fajn. Mel jsem za to, ze tomu tak je. Cili jsem se mylil. To ale neni lez.
  IRC is just multiplayer notepad.
  11.1.2010 11:32 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Dobře, tak ses mýlil. Aspoň se ukazuje, jak špatné jsou stereotypní představy.
  belisarivs avatar 11.1.2010 13:40 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Coz je mne osobne putna. Homosexualy neodsuzuju a nevadi mi dokud se jimi necitim nejak omezovan ci obtezovan.

  Jedine homosexualy, ktere povazuji za idioty per se (a to jeste ne proto, ze jsou homosexualove) jsou ti, co ovladli modni prumysl a z modelek delaji anorekticke vesaky na pradlo (protoze preferuji klucici vyzable proporce pred zenskymi krivkami). Ze to tem modelkam nevadi nebo to prekousnou beru, jejich problem. Ale ze timhle pokrivenim zenskeho idealu likviduji sebevedomi zen (obzvlaste mlade generace, ktera se teprve uci, co je idealni stav) a ovlivnuji jejich usudek mi uz vadi.
  IRC is just multiplayer notepad.
  11.1.2010 13:51 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  No vidíš to, my se dokážem i na něčem shodnout.
  Heron avatar 11.1.2010 14:27 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  ti, co ovladli modni prumysl a z modelek delaji anorekticke vesaky na pradlo (protoze preferuji klucici vyzable proporce pred zenskymi krivkami).

  Tohle je fakt nebo domněnka? Nějak mi to nedává smysl.

  belisarivs avatar 11.1.2010 15:01 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Na dotaz [citation needed] bych asi odpovedet nedokazal.

  Videl jsem v televizi rozhovor s modelkou, ktera tohle tvrdila.

  Mne osobne to smysl dava. Homosexualove casto (mozna to neplati obecne, ale myslim, ze je to o nich znamo) se radi upravuji a tak, takze jejich zastoupeni v modnim prumyslu je jenom tohoto dusledkem.

  A pokud nejaky homosexualni navrhar rozhoduje, ktera modelka ano a ktera ne, tak logicky vybere tu, co ho pritahuje nejvice. Dela saty pro zeny, protoze ty je nakupuji vice, ale pritahuji ho muzi. Uvedomuje si, ze by vypadalo divne, pokud by v damskych satech pochodoval nejaky model, tak si vybere zenu, ktera je mu alespon proporcemi podobna.

  Tohle vse je pochopitelne IMHO.
  IRC is just multiplayer notepad.
  11.1.2010 15:04 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A pokud nejaky homosexualni navrhar rozhoduje, ktera modelka ano a ktera ne, tak logicky vybere tu, co ho pritahuje nejvice.
  Spíše se řídí nabídkou a poptávkou trhu, o jakou bude zájem. Je divné vyčítat návrhářům to, když navrhují to, co trh sám žádá. Naopak by nedávalo smysl, kdyby tomu bylo jinak.
  belisarivs avatar 11.1.2010 16:24 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Opravdu trh urcuje navrhari, kterou si ma vybrat? Rekl bych, ze tu spis urcuje navrhar a trh se chodi koukat na saty.
  IRC is just multiplayer notepad.
  Heron avatar 11.1.2010 16:37 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  +1

  Dnešní trh není o tom, co si přejí zákazníci, ale naopak, je třeba to lidem vnutit (resp. musí si myslet, že to chtějí).
  11.1.2010 17:03 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  No tak psal jsem, pokud to tak někdo (kdokoliv) dělá, že vnucuje zdraví škodlivou váhu, tak to není dobře. Lidi se ale stále mají možnost zařídit podle sebe, nemusí se tak oblékat.
  Heron avatar 11.1.2010 15:16 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Uvedomuje si, ze by vypadalo divne, pokud by v damskych satech pochodoval nejaky model, tak si vybere zenu, ktera je mu alespon proporcemi podobna.

  No nevím. Muž má svaly apod a vychrtlé ženy jsou od toho dost daleko. Ono těch co stojí o párátka místo stehen moc není (možná jsou všichni v módním průmyslu :-D).

  belisarivs avatar 11.1.2010 16:22 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Opravdu ma _kazdy_ muz svaly?
  IRC is just multiplayer notepad.
  Heron avatar 11.1.2010 16:35 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Pozor na to, odpověď by mohla vypadat klidně takto: Tak zcela nepochybně ano, protože jinak by nedokázal, například bez srdečního svalu, přežít. :-D

  Já jsem netvrdil, že _každý_ muž je svalovec. Nakonec od toho tam je ta závorka. Mě jen nesedí přirovnání muž = vychrtlá modelka. Nic víc. V tomto prostředí se nepohybuju a já mám rád spíš víc masa než kostí a z modelek se mi nelíbí žádná, přitom některé ženy se mi líbí.
  belisarivs avatar 11.1.2010 17:00 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Pozor na to, odpověď by mohla vypadat klidně takto: Tak zcela nepochybně ano, protože jinak by nedokázal, například bez srdečního svalu, přežít. :-D
  Jiste. Ale predpokladal jsem, ze mi odpovis ty. A tento malinky zadrhel jsi zanesl do diskuze tvrzenim, ze muzi maji svaly (copak zeny svaly nemaji? ;-))
  Já jsem netvrdil, že _každý_ muž je svalovec. Nakonec od toho tam je ta závorka. Mě jen nesedí přirovnání muž = vychrtlá modelka. Nic víc. V tomto prostředí se nepohybuju a já mám rád spíš víc masa než kostí a z modelek se mi nelíbí žádná, přitom některé ženy se mi líbí.
  Ja taky netvrdim ze muz = vychrtla modelka. Ja mluvim o klucicich postavach. To neni totez. Takova postava je typicky stihla a vicemene vsude stejne siroka. Nemaji tak siroka ramena... Oproti tomu typicky zenska postava pripomina presypaci hodiny. Sirsi hrudnik (ale ne v ramenou) a boky. Kteremu z techto dvou se typicka modelka priblizuje vic? Ja bych tipoval ten prvni. Nebo myslis, ze by modelka s postavou treba Kate Winslet (byt vyssi postavy), ktera byla v nejake ankete zvolena jako jedna z nejvice sexy slecen sveta, mela bezproblemovy vstup do sveta modellingu bez toho aby ji nejaky blbec s divne posazenym hlasem vysvetloval, jak si spravne vrazit ruku do krku aby hodila savli? Tohle jsem videl v televizi.
  IRC is just multiplayer notepad.
  Heron avatar 11.1.2010 09:54 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ale zatimco u homosexualu je tato praktika pouzita na 100%, u heterosexualnich tomu tak nebude.

  Na to máš nějaký výzkum? Toto číslo není přesné (rozuměj, je nižší :-)).

  belisarivs avatar 11.1.2010 10:51 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Dobre. Dejme tomu. Mel jsem na mysli sex. Pokud nektere pary nejdou dal nez po pusinkovani (cehokoliv) tak je jasne, ze tech 100% muzu skrtnout.
  IRC is just multiplayer notepad.
  Heron avatar 11.1.2010 11:09 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ty považuješ za sex pouze styk ve smyslu strkání něčeho někam? Pokud ano, tak chápu těch 100%. Sex má ale mnoho podob a není vždy nutně potřeba něco někam zasouvat :-).
  belisarivs avatar 11.1.2010 11:20 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Ne. Jenom jsem to neohrabane formuloval.

  Pointa ale byla v tom, ze u homosexualu treba pocitat i s tim, ze to vetsi % nakazenych myze byt take zpusobeno prave vetsi rizikovosti analniho sexu proti vaginalnimu. Cili, ze nemusi byt nutne mene zodpovedni nez heterosexualove, kteri mohou byt promiskuitni uplne stejne ale proste maji vic stesti.
  IRC is just multiplayer notepad.
  Heron avatar 11.1.2010 11:34 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Pointa ale byla v tom, ze u homosexualu treba pocitat i s tim, ze to vetsi % nakazenych myze byt take zpusobeno prave vetsi rizikovosti analniho sexu proti vaginalnimu. Cili, ze nemusi byt nutne mene zodpovedni nez heterosexualove, kteri mohou byt promiskuitni uplne stejne ale proste maji vic stesti.

  Sice nevím proč je to v odkazu na mě, ale s tímto bez výhrad souhlasím. Ostatně toto se ví hodně dlouho.

  Když už jsme takto odbočili, toto je jeden z mnoha problémů rozšíření HIV v Africe. Papež jim zakázal kondomy (což z něj nepřímo dělá masového vraha), oni si z těch všech blábolů vzali "dělat to ale nedělat děti" a provozují anální sex - vše splněno, nepoužívají antikoncepci a nepřivádí na svět hladové děti. Kdybych byl trochu paranoidní tak bych musel pogratulovat tomu, kdo tento plán vyhubení černého kontinentu vymyslel.

  belisarivs avatar 11.1.2010 11:48 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Pouze jsem chtel vysvetlit svuj postoj.

  Nevim jak je na tom krestanstvi co se rozsireni v Africe tyce, ale opravdu ma papez takovou moc, ze co rozkaze, to se tam posloucha? V Evrope je krestanu daleko vic a presto na nej cela Evropa pece (IMHO).

  A nerika spis papez nahodou "Ne ochrana ale stridmost"?

  Ze je snaha zakazovat kondomy na hlavu, o tom snad netreba diskutovat. Koneckoncu, injekce cirkev odmitala tusim jeste ve 20. letech minuleho stoleti.
  IRC is just multiplayer notepad.
  Heron avatar 11.1.2010 11:53 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A nerika spis papez nahodou "Ne ochrana ale stridmost"?

  To je řekl bych Zbožné (v tomto případě skoro doslova) přání. V praxi nerealizovatelné. A u lidí, jejichž hladiny pohlavních hormonů jsou tak vysoké už vůbec.

  belisarivs avatar 11.1.2010 12:02 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Jasne. Jak rikam, je kravina kondomy zakazovat. Jenom mi prijde, ze je spis blbec nez primo masovy vrah. Proste nedomyslel dusledky. Sireni AIDS nebyl jeho zamer. Proste kafral do neceho, cemu (pravdepodobne) uz z principu nemuze rozumet.

  Ale jsme uz dost OT. Tak to radeji uzavreme.
  IRC is just multiplayer notepad.
  kyknos avatar 11.1.2010 12:16 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Nevim kolik homosexualu a jak casto provozuje analni sex, ani nemam statistiky heterosexualni. Muze v tom byt problem, ale take nemusi - ti co provozuji jen oralni sex maji riziko prenosu naopak nizsi nez heterosexualove.

  V cem ale vidim problem mnohem vetsi je, ze u homosexualu (tedy pokud ve vyznamne mire nemaji nejak fixne rozdelene role v sexu) je prenos obousmerny. U heterosexualu sice samozrejme take, ale smer zena-> muz je vyrazne mene efektivni nez naopak.
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  xkucf03 avatar 11.1.2010 13:31 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
  Rozbalit Rozbalit vše Papež
  což z něj nepřímo dělá masového vraha
  Ani nepřímo. Papež si může hlásat, co chce, klidně o placatosti Země. Lidi mají mít svůj rozum a je to jejich odpovědnost.
  Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
  11.1.2010 13:38 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Očividně se setkáváš většinou s inteligentními lidmi. Ale zdaleka ne každý umí používat svůj rozum natolik, aby si tohle přebral. Tvrdit, že když je někdo blbej, tak ať klidně umře nejde, pak bys moh zlikvidovat hodně velkou část lidstva.

  Když má někdo tak velký vliv jako papež (je celkem jedno, jestli je to dobře nebo špatně, ale prostě to tak je), tak by si měl dobře rozmyslet, co plácá.
  Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
  xkucf03 avatar 11.1.2010 14:26 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  To je přirozený výběr, evoluce. Kruté, co? Ale tak to prostě v přírodě chodí, přežijí ti schopnější, silnější – v tomhle případě lidé, kterým to aspoň trochu myslí. Pokud se ti to nelíbí, tak zkus těm lidem poradit něco lepšího, jeď si do Afriky a pokus se je vzdělávat. Ale kritizovat papeže – zpoza své klávesnice z dobře vytopeného bytu v civilizované zemi – je o ničem ;-) On to určitě špatně nemyslel a taky jim nedoporučoval žádné rizikové sexuální praktiky.
  Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
  kyknos avatar 11.1.2010 14:40 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  pokud by byla dusledne aplikovana divoka evoluce a prirozeny vyber a neridili jsme se kulturou, jednim z prvnich na rane bude prave ten papez :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  11.1.2010 14:42 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Ono zpoza klávesnice z dobře vytopeného bytu v cvilizované zemi se dobře mluví i o přirozeném výběru a evoluci. Když budu předpokládat, že to špatně nemyslel, tak poté, co viděl, k čemu to vede, mohl své prohlášení pozměnit, ne?
  Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
  kyknos avatar 11.1.2010 14:46 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  a navic se to bohuzel - byt ne s tak tragickymi nasledky - deje i u nas
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  xkucf03 avatar 11.1.2010 15:24 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Nemohl, protože jako celek to křesťanství dává smysl (byť to může mít zase jiná negativa). Pokud by ti černoši brali tohle učení jako celek a nevytrhávali z kontextu jen to, co se jim hodí (nepoužívat kondomy), tak by tam toho HIV měli výrazně méně než teď.

  Samozřejmě náboženství není jediný způsob jak s tímhle probléme bojovat, můžeš dělat osvětu založenou čistě na vědeckých poznatcích, třeba budeš úspěšnější než papež – klidně do toho jdi.
  Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
  kyknos avatar 11.1.2010 15:33 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Nedava to smysl - protoze je to proti prirozenosti a lidske podstate.

  Soulozi i evropkse krestanky co chodi pravidelne do kostela. A moc rady. Jen to vysvetlovani antikoncepce je obcas opruz :(
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  11.1.2010 15:41 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Takle ten celek moc smyslu nedává, pač nepočítá s lidsko přirozeností. Krom toho od reformace uběhla dost dlouhá doba, aby se tenhle přístup (absence diskuze), dal přehodnotit.

  Kde se ten odpor vůči antikoncepci vlastně vzal? Za znalce bible se sice nepovažuju, ale nenapadá mě, kde by tam pro to mohl být podklad.
  Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
  Heron avatar 11.1.2010 15:43 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Pokud by ti černoši brali tohle učení jako celek a nevytrhávali z kontextu jen to, co se jim hodí (nepoužívat kondomy), tak by tam toho HIV měli výrazně méně než teď.

  Čím dál tím lepší. To jako sexální abstinenci nebo co? Jak dlouho by jsi to zvládl ty? A teď si představ totéž, ale z 50x vyšším obsahem testosteronu. To jsou rady použitelné max. pro kastráty.

  xkucf03 avatar 11.1.2010 16:10 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Já jsem ale neřekl, že by se mi podle toho líbilo žít. Mít sex až po svatbě si moc nedovedu představit :-) a v celibátu bych taky žít nechtěl. Ale řekl jsem, že kdyby to učení brali jako celek, tak tam bude HIV výrazně méně rozšířené než teď. Což je pravda. Zatímco když z řady doporučení vytrhneš jen jedno a držíš se jen jeho, nemůžeš se divit, že to dopadne špatně a bude to možná horší, než kdybys ignoroval i to jedno doporučení. Neselhává tu katolické učení*, ale selhávají lidé, kteří trpí selektivní hluchotou a když jim někdo dává rady, berou si jen ty, které se jim hodí.

  *) poznámka: nejsem katolík ani je nechci propagovat, v mnohém s nimi nesouhlasím, ale v tomhle se jich musím zastat.
  Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
  belisarivs avatar 11.1.2010 22:23 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Tohle me zaujalo. Cernosi maji 50x vic testosteronu nez my?

  Chapu, ze je to mysleno obrazne, ale i tak bych cekal ze na tom budou ~stejne jako my.
  IRC is just multiplayer notepad.
  Heron avatar 12.1.2010 09:39 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  50x jistě ne, ale více ano (myslím, že je to ostatně zřejmé na první pohled - ale nejsem biolog, mohu se mýlit v souvislostech). Odkaz opět nedám, vyprávěl o tom někdo na ČR Leonardo v nějakém lékařském pořadu.
  26.1.2010 08:06 petznaku | skóre: 11 | blog: lo0makovo_stesky
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  starý, ale nejde nedodat, že ho mají více v období 7-24 let věku.. kolem 30ky jsou (zprumerovane zprumerovany) naprosto srovnani s bilou populaci.. ale je pravda ze maji (cernosi v USA) nejvyšší četnost rakoviny prostaty na světě
  11.1.2010 13:41 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Ale papež přece ovlivňuje miliony oveček, kteří ten svůj rozum právě nemají.
  belisarivs avatar 11.1.2010 14:49 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  To dela minimalne i reklama a sdelovaci prostredky.

  A ze si papezuv nestastny vyrok vylozili po svem je jejich vina. On s tim akorat nepocital.
  IRC is just multiplayer notepad.
  kyknos avatar 11.1.2010 14:52 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Kdyby reklama a sdelovaci prostredky zahajili kampan proti bezpecnemu sexu, bude to zatracene velky poprask a reklamu zakazou.

  Ano papez s tim nepocital - zachoval se jako prumerni dementni duchodce. Akorat ze ma vliv a prohlasuje se za zastupce boha na zemi. Jinymi slovy neni dostatecne svepravny aby mohl vykonavat svou funkci.
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  11.1.2010 20:13 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Jinymi slovy neni dostatecne svepravny aby mohl vykonavat svou funkci.
  No, vona i ta funkce sama o sobě je dost pochybná. Dělá to z církve politiku, ostatně jako celá povedená církevní hierarchie...
  Jedinný (asi), co se mi na funkci papeže líbí, je způsob volby - z konklávě nevyjdou kardinálové dřív, než se na někom shodnou - tohle by našim politikům móóóc prospělo ;-)
  11.1.2010 20:16 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  To bezpochyby, boží zástupce na zemi...ehm :-) Nechápu ale, proč zde někteří musí tak intenzivně brojit proti církvím. On je někdo nutí, aby v ní byli? Tam kde bydlím, většina lidí věříí jsou, chodí do kostela, ale já nejsem - nikdo mi to nenutí, mám se ale postavit před kostel a vyřvávat, že mají zakázat papeže? Ach jo...
  11.1.2010 20:25 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Nechápu ale, proč zde někteří musí tak intenzivně brojit proti církvím.
  Jestli myslíš kyknose, tak ten má (afaik) z mládí špatnou zkušenost s nějakým církevním fanatikem či fanatiky.

  Já osobně nemám rád církve, které mají světskou moc / majetek, i.e. jsou politické...
  11.1.2010 20:27 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež

  Já osobně nemám rád církve, které mají světskou moc / majetek, i.e. jsou politické...
  To chápu a částečně i musím souhlasit (mnohem bližší jsou mi jiné, spíše "filosofické" než "náboženské " proudy), jen se narozdíl, kupříkladu kyknose, nesnažíte církve vydávat za nějaké objektivní zlo a lidi, kteří v nějaké církvi jsou nepovažujete automaticky za hlupáky (tedy alespoň z toho, co vím ze zdejších diskuzí).
  11.1.2010 20:39 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  No vzhledem k tomu, že kyknos považuje za zlo (cituji: "bílé zlo") i sníh, tedy do fraktálů kristalizované molekuly vody, není se čemu divit :-D
  kyknos avatar 11.1.2010 20:40 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  On je někdo nutí, aby v ní byli?
  Jiste, do cirkve jsme byl vstoupen bez meho souhlasu a vystoupit byl pomerne adrenalinovy zazitek - ale to uz se tu rozebiralo.
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  11.1.2010 20:43 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Já byl taky pokřtěn, dokonce i na přijímání, a žíly mi to netrhá. Vím, pro vás je to existenční věc, to je už holt ale váš problém ,reklamujte u vašich rodičů.
  kyknos avatar 12.1.2010 10:06 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Nic si z toho nedelej, soused byl ve strane a vstoupil dokonce dobrovolne :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  12.1.2010 12:23 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Proč srovnáváte dvě úplně jiné věci?
  kyknos avatar 12.1.2010 13:27 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  V cem spociva podstatny rozdil?
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  12.1.2010 15:00 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  V tom, že komunismus je z definice politika, kdežto náboženství vůbec politické být nemá.
  Jakmile se náboženství dá do politiky (ano, to se děje/dělo hodně), tak to prakticky přestává být náboženství a stává se z toho čistá politika (viz křesťanství).
  Náboženství má být pouze osobní záležitost člověka, asi něco jako když máš rád švestkový knedlíky, případně něco jako hobby (á la klub kaktusářů).

  Je to podobná situace jako se sportem. Sport je výborná osobní záliba, ovšem jakmile se zpolizituje, dopadne to podobně jako například v Liberci, že - rozkradou se miliony.

  Abych ovšem komunismu nekřivdil, existují (imho) na světě malé komunistické komunity, kde členství je dobrovolné a kde žádné násilí apod. neprobíhá.
  kyknos avatar 12.1.2010 15:30 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Jenze nabozenstvi v podani cirkve JE politika.
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  12.1.2010 15:40 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Ano jistě. Vím co máš na mysli a ve svém komentáří jsem to zmínil. Například křesťanská církev, tak jak ji známe dnes a ze středověku, je v zásadě politická organizace. Právě proto taky postrádá náboženské aspekty - ne všechny, ale čím víc je politická, tím míň je to náboženství (ve smyslu duchovního směru).

  Btw. V tý větě jsi použil slovo "církev" v jednom konkrétním významu - označení politické organizace.
  Ovšem církev taky může být něco úplně jiného - volné společenství lidí, kteří mají podobné (více či méně) náboženské představy a mohou tedy něco sdílet. Takové společenství vůbec nemusí mít žádná pravidla, strukturu, hierarchii, majetek, moc a kdesi cosi.
  Nicméně, přestože toto je originální význam slova 'církev', dnes bych pro takové volné/svobodné společenství slovo 'církev' určitě nepoužil, protože navozuje dojem souvislosti s politickou organizací zmíněnou výše, a to by vůbec nebylo dobré.
  12.1.2010 16:13 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Hlavně to, že soused se pro to trozhodne v dospělosti, zatímco křest je věc - hlavně v naší zemi - spíše tradiční věc, než vyjádřením toho, že je rodina bůhvíjak věřící. Vím, patříte mezi lidi, pro než jsou slova tradice a podobně téměř sprostá.
  kyknos avatar 12.1.2010 16:25 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Naopak, ja jen ctim tradice ponekud starsi nez krestane :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  12.1.2010 16:47 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  V tom případě se, co se týče tradic, omlouvám.
  xkucf03 avatar 11.1.2010 15:30 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  Hlavně si z toho komplexního učení vzali jen to, co se jim hodilo. Tímhle způsobem se dá překroutit úplně cokoli – třeba budeš mít jako vzor nějakého umělce, bude to fakt borec, ale ty si ze všeho, co on dělá, vezmeš jen to, že kouří cigarety – budeš si zbytečně ničit zdraví a je to stejně na hovno, jako když si někdo z křesťanství vezme jen to, že nemá používat kondomy. Prostě ignorovat kontext se nevyplácí.
  Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
  11.1.2010 20:16 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  +1
  Přičemž je silně diskutabilní, zda křesťanství něco jako zákaz kondomů vůbec obsahuje. Já tomu osobně nevěřím.
  Ovšem je těžké tady něco objektivně dokázat/vyvrátit, vzhledem k tomu, že křesťanství je dnes dost neuvěřitelně zašmodrchané klubko různě starých a různě spolehlivých nití...
  11.1.2010 20:16 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Papež
  +1
  11.1.2010 20:34 Randy_Sh
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Jak jsem řekl, je to započítáno v té části o nezodpovědnosti. Pokud někdo ví, že je výrazně více ohrožen, a přesto nepodnikne žádná opatření, tak je nezodpovědný hlupák.
  thingie avatar 10.1.2010 22:07 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Chybí citace. A taky absolutní čísla. Pár procent a ta polovina případů tvoří v absolutních číslech poměr stovky tisíc proti asi tak šesti stům. Vzhledem k tomu, že to sice není málo, ale je to o poznání míň senzační, nějak se nedivím, žes to radši neřekl. Je to prostě maličko. Pár chyb to zcela rozbije, nemusí být ani systémové.
  Růžové lži.
  10.1.2010 22:26 Randy_Sh
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Opravdu jsem neměl zlý úmysl a jen jsem to špatně formuloval. Statistiky jsou třeba tady. Téměř 56% nemocných se nakazilo homosexuálním stykem. To mi přijde docela dost, vzhledem k podílu homosexuálů v populaci.
  thingie avatar 10.1.2010 22:40 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Na dalekosáhlé závěry je to stále trochu slabé. V každém případě bych znova rád zdůraznil o jak relativně i absolutně malou skupinu se jedná. To je důležité zejména proto, že je zcela absurdní uvažovat homosexuály jako jednu nějakou vnitřně jednotnou skupinu.
  Růžové lži.
  11.1.2010 20:39 Randy_Sh
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Nakažených HIV je v ČR vskutku docela málo. Přesto je zajímavé, že homosexuálové (resp. lidé s homosexuálním chováním) konzistentně tvoří neúměrně vysoký podíl.
  Nikdy jsem nepovažoval homosexuály jako jednu vnitřně jednotnou skupinu, jen jsem poukázal na poněkud vyšší výskyt některých nežádoucích jevů.
  11.1.2010 11:35 Ondrej 'SanTiago' Zajicek
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  No to celkem nic nerika o tom, kolik z nich bylo homosexualu. Je dost mozne, ze heterosexualu s prilezitostnym homosexualnim stykem bude v populaci vyrazne vetsi podil nez 'cistych' homosexualu.
  11.1.2010 06:32 Mikroorganizmus
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Jen poznámka k tomu, proč je mezi HIV pozitivními výrazná převaha homosexuálů. Vedle již zmíněných faktorů, tedy alespoň u mužů vyšší promiskuita a podstatně vyšší riziko nákazy při některých praktikách, se imho největší měrou uplatní taková malá finta spočívající v charakteru sítí typu "kdo s kým" - zatímco takové sítě u heterosexuálních párů jsou takové sítě celkem přirozeně více shlukové (vesnice, kolej, pracoviště, parta, klub kaktusářů...) a i v rámci shluků jsou "superuzly" (Majda jde s každým, vobšourník Pepa a především profesionálky v nejstarším řemesle), u homosexuálů lze očekávat větší homogenitu (vzhledem k malému podílu homosexuálů v populaci se častěji scházejí víceméně náhodně na společenských akcích - pokud se mýlím, rád budu opraven), ale přesto existenci superuzlů. Zatímco v případě heterosexuální sítě se bude případná infekce šířit cestou superuzlů, u kterých lze očekávat jednak vyšší používání kondomů (jinak by rychle douzlovali), a i jinak je infekce méně přenositelná (riziko přenosu při jednom vaginálním styku není až tak velké). U homosexuálů je naopak přenositelnost vyšíí (anální styk je z hlediska přenostu poměrně rizikový). Teď doporučuji si představit dvě takové sítě (ano, jde o neorientované grafy) a jeden vrchol (člověka) začernit jako HIV+. A teď stačí jen projiždět "simulaci" pohlavních styků s riziky přenostu, začerňování,... I při stejném průměrném počtu partnerů bude více začerněných v homosexuální síti, protože šíření nebude omezeno shlukem a infekce se lavinovitě rozšíří.

  Převedeno to normální řeči to může vypadat tak, že když se nějak nakazí heterosexuální Pepa, který si to rozdává s Máňou a občas s Klárou, tak pravděpodobnost, že nakazí Máňu, dosáhne hodnot blížících se k jistotě po měsících, a u Kláry dokonce až po roce či dvou (tedy v průměru). Teprve poté bude moci Máňa nakazit Frantu a Klára Pavla, Jirku, Michala a Alenu (opět s malou kontagiozitou). Naopak pokud bude homosexuální Ríša obšťastňovat Dušana a Péťu (a naopak), poroste pravděpodobnost nákazy velmi rychle a do pár měsíců budou nejspíš HIV+ všichni tři. A pokud třeba Dušan občas zajde na přátelskou návštěvu k Igorovi, kterého zná z klubu, a který si každý týden užívá s někým jiným (třeba je bráchou Majdy a mají to v genech)....
  kyknos avatar 11.1.2010 08:26 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  a i jinak je infekce méně přenositelná (riziko přenosu při jednom vaginálním styku není až tak velké). U homosexuálů je naopak přenositelnost vyšíí (anální styk je z hlediska přenostu poměrně rizikový).
  u vas holky nemaji zadek?
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  11.1.2010 17:19 Mikroorganizmus
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Mají, ale poměrně často jen jednosměrný. A i pokud ne, vesměs nejde o preferovanou aktivitu.
  kyknos avatar 11.1.2010 17:32 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Nevim co je jednosmerny zadek :)

  Preferovanou aktivitu? Nejsem zadny statistik, ale zatim mam pocit ze to prinejmensim obcas dela naprosta vetsina :) Chapu, ze jsou lidi, co soulozi ve stredu vecer vzdy stejnym zpusobem, ale snad to neni standard :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  12.1.2010 16:21 Mikroorganizmus
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Jednosměrný zadek = vjezd je povolen jen z té strany, ze které nelze provozovat sex;-)

  Alespoň občas to dělá prý třetina sexuálně aktivních. Jenže právě v tom, že jen občas, je skryta ta finta s nižší pravděpodobností nákazy, protože (nechráněný) vaginální styk je provázen mnohem nižším rizikem nákazy než (nechráněný) anální styk. A nemusí to být zrovna středa, někdo má jako den D čtvrtek po výplatě:-D

  kyknos avatar 12.1.2010 16:27 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A oralni sex je zase bezpecnejsi nez vaginalni. Takze bez statistiky, ktera by rikala neco o tom, zda homosexualove nahrazuji vaginalni sex spise oralnim nebo analnim nelze dojit z teto strany k zadnemu rozumnemu zaveru.

  Ale jak jsme psal jinde, figl je pravdepodobne v necem jinem. Homosexualove mohou provadet styk obema smery.
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 21:12 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Nemám sice vůbec rád způsob, jakým jednáš s ostatními lidmi, nicméně s tímhle souhlasím. Česká wikipedie je hrozná.
  9.1.2010 21:19 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A jak bys to formuloval ty?
  Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
  9.1.2010 23:04 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  10.1.2010 00:02 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Tos psal ty?
  Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
  10.1.2010 00:09 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Já citoval zdroje. Přispěl jsem tou blokovou citací a pár větama na začátku a na konci dalšího odstavce, takže zhruba polovinou toho úseku.
  Grunt avatar 9.1.2010 21:37 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Jo, zato blogy ABCLinuxu jsou přesný opak. Zvláště jeden.
  Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
  9.1.2010 21:52 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Můj blog je množinou příspěvků, vlastních názorů a zkušeností, které chci zveřejnit a diskutovat, a s nimiž souhlasí tu více a někdy tu méně lidí, proto jako takový prezentován a proto je to blog. Nehraje si totiž na encyklopedii, od níž se očekává úplně něco jiného.
  Grunt avatar 9.1.2010 21:57 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Můj blog je množinou příspěvků, vlastních názorů a zkušeností, které chci zveřejnit a diskutovat
  Zvláštní, že furt chceš zveřejňovat a diskutovat stále jednu věc a pořád dokola. Nevím jestli, je homosexualita nemoc a je mi to úplně šumák, ale jednu věc vím jistě: Petr Tomeš je nemocný.
  Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
  kyknos avatar 9.1.2010 21:59 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Zvláštní, že furt chceš zveřejňovat a diskutovat stále jednu věc a pořád dokola.
  ze jsem tak smely, kolikrat se tu resila neobjektivita ceske wikipedie?
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  Grunt avatar 9.1.2010 22:05 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  To je vtip nebo krátká paměť?[1][2]
  Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
  kyknos avatar 9.1.2010 22:07 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Takze jednou a problem se nevyresil? Zajimave, takze pokud se napoprve nevyresil problem X se softwarem Y, podruhe se nesmi zminovat? :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 22:24 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Zajimave, takze pokud se napoprve nevyresil problem X se softwarem Y, podruhe se nesmi zminovat? :)
  Bohužel, i takové softwarové projekty existujou...
  Grunt avatar 9.1.2010 22:32 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Takze jednou a problem se nevyresil?
  Tento problém má i řešení?
  Zajimave, takze pokud se napoprve nevyresil problem X se softwarem Y, podruhe se nesmi zminovat?
  No určitě. Ale zvláštní je, že zrovna jenom s těmi Tomešovými blogy má můj WebKit problém při načítání (Mäso a Abigail nepočítám, protože jsou pokaždé od jiného autora). To se tu vždycky náhle zjeví Tomeš s tou jeho neuvěřitelnou schopností oponovat téměř jakémukoliv nesouhlasnému názoru, který je schopen podložit těmi jeho výzkumy (a to já dokonce zabíjel čas tím, že jsem některé z nich četl), které se vůbec neopakují pořád dokola a jen zbytečně nezabírají místo v databázi ABC. No ale budiž. Mám pochopení:
  $ grep "kyknos" je-wikipedie-duveryhodna-a-vyplati-se-do-ni-prispivat ./-kdy-bude-mozne-adoptovat-deti-registrovanym-parem | wc -l
  6
  Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
  kyknos avatar 9.1.2010 22:45 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  jiste ze ma reseni
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  9.1.2010 22:54 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Takze jednou a problem se nevyresil?
  Tento problém má i řešení?
  Jistě. Na anglické Wikipedii s tím dlouhodobě není problém, protože dodržuje a respektuje jasná pravidla. Tam, kde se nedodržují, je chaos. Co na tom nedokážeš pochopit?
  9.1.2010 22:23 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Tys ten blog nepochopil, že ne? V něm šlo o Wikipedii a o to, že jsem byl před lety vyzván, abych dodal konkrétní důkazy na podporu svých tvrzení. Ano, vybral jsem si jednu zmínku o tématu, v němž jsem v uplynulých letech získal docela dobrý rozhled, tak jako když se třeba někdo zajímá o fyziku nebo rostliny. A co jako? Nechtěl jsem blog natahovat dalšími příklady z podobné oblasti. Určitě by se dalo najít spoustu dalších příkladů z jiných oblastí, několik lidí se k tomu už vyjádřilo. Jde o to, že česká Wikipedia není tak super, jak jí někteří lidé lakují, že má problémy, které není schopný řešit, a přitom například anglická Wikipedie takové problémy nemá vůbec. Navíc není pravda, že diskutuju stále jednu věc dokola, píšu o různých věcech, o některých více, o některých méně. Nikde není psáno, že je povinně nutné skákat z tématu na téma a komentovat kde co jako to děláš ty. Jestli spíš nemáš ty nějaký problém, když se o mně poslední dobou pořád otíráš a diskutuješ OT. Pokud tě téma nezajímá, tak ho prostě nekomentuj. To obvykle vyspělé osobnosti dokáží. Ale jak vidět, ty to asi nedokážeš.
  Grunt avatar 9.1.2010 22:46 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Tys ten blog nepochopil, že ne?
  No očividně ne. Já ho jen četl.
  A co jako?
  Nic. Jen upozorňuju, že se opakuješ (dobře, čistě pro pořádek:IMHO).
  Nechtěl jsem blog natahovat dalšími příklady z podobné oblasti.
  Ale třeba by to bylo vhodné. Pro oživení. Takto totiž vytváříš v lidech(nebo aspoň ve mě) jistý názor. A co si o generalizaci budeme povídat, že?
  Nikde není psáno, že je povinně nutné skákat z tématu na téma a komentovat kde co jako to děláš ty. Jestli spíš nemáš ty nějaký problém, když se o mně poslední dobou pořád otíráš a diskutuješ OT. Pokud tě téma nezajímá, tak ho prostě nekomentuj. To obvykle vyspělé osobnosti dokáží. Ale jak vidět, ty to asi nedokážeš.
  Já nepohrdnu žádným tématem. Bohužel, když už se kniha začíná opakovat, tak to také začíná být jemně nudné. A bohužel jediný způsob jak zjistit jestli se kniha opakuje až dokonce je prostě ji dokonce přečíst (A nebo po si po jednom opakování udělat závěr, ale žel já k tomuto typu lidí nepatřím). No ale když ti tak strašně vadím ve tvém blogu, no tak budiž.
  Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
  9.1.2010 22:56 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Nepsal jsem, že mi vadíš, psal jsem, že pokud tě téma nezajímá a nudí, nemusíš ho přece ani číst ani komentovat nebo přečíst a nekomentovat. Bylo by to mnohem lepší, než když mi křivě podsouváš, že mi tu vadíš.
  9.1.2010 21:56 červená řepa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  blog sem nečetla, je moc dlouhej a pravděpodobně v něm jsou samý hovna. zase ti někdo křivdí?
  9.1.2010 22:25 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Zajímavé, jak má někdo zase hned jasno a má potřebu to komentovat, aniž by věděl, o co vlastně jde.
  9.1.2010 22:37 červená řepa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  áno, jasno v tom mám, jsem taky na kluky :p
  9.1.2010 22:55 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  U každé Tomešoviny by bylo dobré, kdyby byla založená sázka, kdy počet příspěvků dosáhne stovky. Tipuji, že nejpozději do půl dvanácté :-)
  9.1.2010 22:58 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Hlavně, že k tomu přispíváš svými OT příspěvky.
  9.1.2010 23:10 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Být vámi, v tomto ohledu bych pomlčel.
  9.1.2010 23:18 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Já tu vždy konkrétně reaguji na příslušný komentář. Proč tedy lžete?
  9.1.2010 23:25 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Nelžu. Dokažte to, nejlépe nějakými odkazy.
  9.1.2010 23:36 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Z tohoto vašeho komentáře vyplynulo, že píši OT příspěvky. To je křivě obvinění, které jste nebyl schopen nijak zdůvodnit, protože každý můj příspěvek zde reagoval na to, k čemu se lidé vyjadřovali.
  9.1.2010 23:40 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Nezklamal jste, krásný a úderný odkaz. Zažalujte mě.
  9.1.2010 23:30 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Já vím, že českou wikipedii nemáš rád (já taky ne), nicméně bych ti doporučil pozorně nastudovat si tento krátký odstavec v článku 'Lež'. Hodně to pomůže úrovni tvé komunikace.
  xkucf03 avatar 9.1.2010 23:36 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Buď rád, že tam necitují tohoto pána. A jinak jsem zklamaný, myslel jsem, že tenhle blog bude o Firefoxu.
  Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
  9.1.2010 23:39 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  O Firefoxu už ne, Opera a Chrome jsou lepší. Možná o tom něco napíšu, bude to trhák. Anebo raději ne, aby server Abclinuxu nespadl pod náporem návštěvnosti.
  9.1.2010 23:42 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Nejlepší je Internet Explorer 6. Protože odkaz.
  kyknos avatar 9.1.2010 23:43 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  http://henryklahola.nazory.cz/Spravedlivytrest.htm

  lol - medvede, vazne jenom v irsku? :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  10.1.2010 00:15 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Chrome je ale výrazně rychlejší než Firefox, bohužel.
  10.1.2010 00:34 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Jsi moc pomalej, už jsem o tom psal.
  10.1.2010 00:43 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Nj, měl bych si taky něčeho šlehnout.
  hajma avatar 10.1.2010 00:22 hajma | skóre: 27 | blog: hajma | Říčany
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Články na wikipedii odrážejí průměrné postoje jeho editorů. Průměrné postoje editorů odrážejí (v různé míře) průměrné postoje populace.

  To je tak nějak podstata wikipedie. Objektivita je až vedlejší.

  Na základě toho se dá rozvinout několik "teorií"

  1. Česká společnost je vůči homosexuálům méně tolerantní než angloamerická

  2. Z nějakého důvodu je česká internetová populace méně tolerantní. Normální člověk jde radši do hospody, zatímco asociál se realizuje v online diskuzích a na wiki :-)
  21 promarněných znaků
  10.1.2010 00:23 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Plně souhlasím s bodem 2 ;-)
  10.1.2010 00:44 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  V hospodě se nic nevyřeší a nic nezlepší.
  10.1.2010 00:50 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A spamováním neustále stejných věcích pořád stejným účastníkům stále stejných debat ano?
  kotyz avatar 10.1.2010 00:54 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  to uz sem taky rikal vejs. ale zatim to tu je teprv podruhy, letos poprvy.
  Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
  10.1.2010 01:14 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Tak proč to čtete? Jen dneska vyšlo několik jiných blogů, tak si vyberte. Nikdo vás nenutí.
  kotyz avatar 10.1.2010 00:52 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  ale muzes se tam krasne (pri)ozrat a pokecat s lidma (kamaradama). to u pocitace nejde (no ikdyz takova videokonference kde by kazdej ucastnik sedel doma a cucal lahvovy...) :-D
  Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
  10.1.2010 00:55 Michal
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  a cucal lahvovy...
  Dokud nepůjde na dálku poslat čerstvé čepované, je toto čirá utopie.
  kotyz avatar 10.1.2010 01:04 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  ja sem s lahvacema spokojen. ty chutnaji vsude stejne (teda v ramci republiky, amigapower potvrdi ze polskej staropramen a ceskej staropramen sou dve uplne odlisny veci) zato toceny se lisi podnik od podniku (ikdyz bych si trofnul tvrdit ze ten gambac je hnusnej vsude zhruba stejne, akorat U Pardala bejval nekdy opravdu tak hroznej ze sem si rikal este jeden a vobed pude ven). pride na to co se toci a jak. a taky jestli tam nemaj moc CO2, pak je to kysely az hruza ...
  Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
  thingie avatar 10.1.2010 12:02 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Hm, já doufám, že dojde na větší rozmach plechovek, zdejší tradiční pivní sklofetišismus mě štve, plechovka je mnohem praktičtější. V plechu člověk sežene pár vybraných patoků a jinak nic.
  Růžové lži.
  10.1.2010 12:07 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Plechovka je možná praktičtější, za to je z ní to pivo pěkně hnusný.
  thingie avatar 10.1.2010 12:12 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A jsme on topic.

  [citation needed]

  (A to jako nějaká skutečná, ne jenom že si to myslí každej.)
  Růžové lži.
  10.1.2010 13:18 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Co na tom chceš za citaci? Vždyť je to subjektivní...
  thingie avatar 10.1.2010 13:57 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  No, spíš než subjektivní je to dle mého čirá autosugesce. (Zkoušel si někdy slepý test?) Nicméně, to je fuk, jenom… nejspíš právě kvůli davovému postoji lidí jako ty (plech je fuj) se musim tahat s tunou zbytečného skla a řešit další problémy. A to už naštve :-)
  Růžové lži.
  10.1.2010 17:27 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Já nemám žádnej davovej názor, nevím, proč se mi to snažíš podsouvat.
  Moje zkušenost s plechovkovým pivem je celkově spíš horší, žádná autosugesce v tom není.

  Docela snesu z plechovky Bráník, to je pravda, to se dá pít, ale přeci jen lahev to není a točený už vůbec.
  nejspíš právě kvůli davovému postoji lidí jako ty (plech je fuj) se musim tahat s tunou zbytečného skla a řešit další problémy.
  A proč si teda nekoupíš pivo v plechu? Vždyť jich je v plechu poměrně dost?
  thingie avatar 10.1.2010 17:32 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A jsi si jistý, že bys v rozpoznání piva ze skla a plechovky dosáhl ve slepém testu nějakého statisticky významného úspěchu?

  Já si samozřejmě pivo v plechu koupím, pokud můžu. Pokud ovšem pivovar tu technologii vůbec používá, což u spousty prostě tak není, a jinak než ve skle se to pivo koupit nedá (samozřejmě, sud). A i pokud ano, tak nezřídka to poměrně pokřiveně je dražší…
  Růžové lži.
  10.1.2010 17:37 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A jsi si jistý, že bys v rozpoznání piva ze skla a plechovky dosáhl ve slepém testu nějakého statisticky významného úspěchu?
  Ne. Ale kdybych věděl, co je to za pivo, tak myslím, že šance by byla docela slušná. Většina piv v plechu není moc dobrá, některá jsou dobré i v plechu a některá neznám.
  Já si samozřejmě pivo v plechu koupím, pokud můžu. Pokud ovšem pivovar tu technologii vůbec používá, což u spousty prostě tak není, a jinak než ve skle se to pivo koupit nedá (samozřejmě, sud). A i pokud ano, tak nezřídka to poměrně pokřiveně je dražší…
  Tak v tom případě běž a přemluv pivovar, aby začal vyrábět plechy.
  Bude to lepší, než tady vykřikovat, jak jsme všichni blbci, když nám plech nechutná...

  Btw. a co takhle pivo z PETky? To je ještě praktičtější, než z plechu :-D
  thingie avatar 10.1.2010 17:48 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Já tu nic nevyřvávám, já se pouze snažím dělat lehkou osvětu a motivovat lidi k racionálnímu zamyšlení se nad skutečnou špatností plechů. No, jako jo, no. Homosexualita nebo plechy, jako do dubu, zdraví rozum velí, tečka, nazdar…
  Růžové lži.
  14.1.2010 01:52 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  A proč zrovna plechy? Proč ne PETky? Ty jsou přece ještě praktičtější.
  kyknos avatar 10.1.2010 00:24 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  ve skutecnosti je cesko mnohem tolerantnejsi nez treba vetsina USA... jenze editoru je malo a vzorek proste ujel
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  10.1.2010 00:38 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Přesně tak. Kdyby měla Wikipedie měla odrážet dokonale názory společnosti, musela by ta anglická napsat skoro půlku článku o vzniku Země před 10 tisíci lety. Ale nedělá to tak, protože chce být důvěryhodnou encyklopedií vycházející z faktů. Encyklpedie má lidi vzdělávat, a ne je utvrzovat ve vyvrácených doměnkách, to by pak ztratila svůj účet.
  10.1.2010 02:34 l4m4
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Leda prd. Encyklopedie obecně, a Wikipedie obzlášť, konservují konsensuální bludy. Cituji tvůj úvod:

  pokud je úhel pohledu podporován extrémně malou skupinou, neměl by být prezentován ve Wikipedii vůbec (snad s výjimkou zmínky v nějakém doplňujícím, specializovaném článku) „bez ohledu na to, zda je pravdivý, nebo nepravdivý a bez ohledu na to, zda je možné to dokázat, nebo ne“

  Tohle nemá s vědeckou metodou nic společného, je to normální diktatura většiny. Ta se může projevovat jednak tak, že oblíbeného bludu se nelze zbavit. A druhak, rafinovaněji, skrze všeobecnou politickou korektnost, která neumožní se zbavit ani minoritního bludu, pokud by jeho odstranění někdo vnímal jako diskriminaci a začal drškovat.

  Citace zdrojů jsou vtip, viz případy, kdy Wikipedie citovala pro podporu zdroj, který tu informaci vzal hádejte kde -- no přece na Wikipedi...
  10.1.2010 09:44 červená řepa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Citace zdrojů jsou vtip, viz případy, kdy Wikipedie citovala pro podporu zdroj, který tu informaci vzal hádejte kde -- no přece na Wikipedi...

  pak se jedná o důkaz kruhem, oblíben byl zejména u nácků a komančů.
  10.1.2010 10:14 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Tvůj argument není relevantní, protože tvrzení bylo podložené mnoha na sobě nezávislými vysoce spolehlivými zdroji, mnoha studiemi s různými postupy a zjištění byla replikována mnoha výzkumníky a verifikovat je může kdokoliv kdykoliv znovu. Tvrdit o normálních principech fungování vědy, která díky přesvědčívím závěrům došla k určitým závěrům, že jde o diktaturu většiny je dost laciné. Jde spíš o neschopnost oponentů dodat argumenty opřené o empirická data. No bodejť by ne, když žádné nemají. Je pohodlnější rozvíjet fantasmagorie o notné dávce celosvětové nekompetence na poli medicíny, psychologie, psychiatrie, psychoanalýzy a behaviorálních a sociálních věd. Všichni se podle vás mýlí jen vy jste letadlo.
  10.1.2010 10:05 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Články na wikipedii odrážejí průměrné postoje jeho editorů.
  Články na wikipedii nemají vůbec odrážet nějaké postoje!
  Mají předkládat/sumarizovat současné vědecké poznatky, a to co možná objektivně. Pro nějaký osobní názor zde vůbec není místo.

  Rozdíl mezi mezinárodní/angloamerickou wiki a českou wiki není v míře tolerance názorů, ale v tom, že v té mezinárodní převažují objektivní/vědecká fakta a u nás ty názory/nepodložené doměnky/přání otcové myšlenek.
  10.1.2010 10:19 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Přesně tak. Česká Wikipedie oproti bohužel nemá v závazných pravidlech to co anglická, i když by se tím editoři z logiky věci měly stejně i tak automaticky řídit: "Keep in mind that, in determining proper weight, we consider a viewpoint's prevalence in reliable sources, not its prevalence among Wikipedia editors or the general public." http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:UNDUE#Undue_weight To bohužel ještě nepochopili ani editoři (většina z nich pracujících na daném tématu), ani správci (blokující články v brutálně špatném stavu) a ani arbitři. česká Wikipedie se stala pískovištěm diletantů. Naštěstí česká veřejnost je v porozumění angličtiny a jiných jazyků na tom čím dál tím víc. Problém je u lidí starších a hodně mladých, kteří obvykle jazyky (ještě) moc dobře neovládají, by si také čas od času chtěli najít nějaké věrohodné informace v mateřštině a na to s Wikipedií mohou zapomenout.
  10.1.2010 10:20 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  oprava v první větě: měli řídit
  10.1.2010 12:41 Krevos
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Když je tak špatná, proč se tam vlastně snažíte? Věnujte raději energii něčemu užitečnějšímu.
  10.1.2010 13:25 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Věnuji. Tam si to přečte pět tisíc lidí denně a ne jenom deset. Chápu, že jsem vybral téma, kde jsem se osobně setkal s nejpalčivějším problémem, který jsem se zde snažil názorně vysvětlit a dokladovat, ale toto téma je většině lidí vzdálené patrně bohužel i kvůli dřívějšímu dlouhodobému tabuizování a stereotypům, jistě by jiní lidé jako Kyknos nebo Formol a další Wikipedisté a nespokojení univerzitní profesoři dokázali identifikovat mnohem více špatně zpracovaných informací na české Wikipedii, ale přece jenom jsem očekával na linuxovém serveru zde více volnomyšlenkářů chtějících kvalitu otevřené encyklopedie a posuzovat principy obecně a nejen ve vztahu k jednomu prezentovanému tématu, na němž se selhávání principů dokladuje. Tohle se v různé míře stává na velkém počtu stránek na české Wikipedii.
  10.1.2010 13:32 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Jde o to, zda si starší či velmi mladí občané neovládající světový jazyk zaslouží objektivní a důvěryhodnou otevřenou encyklopedii. Já myslím, že ano. Dost věcí jsem se pro to snažil udělat, ale bohužel je to boj s větrnými mlýny. Jak napsal jistý Wikipedista na Kyknosově stránce již před 4 lety, česká Wikipedie byla hozena v plén tomu, kdo si ji dříve našel. Bohužel to jsou často lidé spíše méně vzdělaní a propagující zcela marginální myšlenkové směry. Už citací Brzkovy domněnky by navýšily její významnost nejméně stonásobně, než odpovídá realitě. Ale ani to jim to nestačilo. Oni ji museli formulovat jako fakt. A je mi líto, že jak se zdá, je to většině lidí jedno. Příště se s tím mohou klidně setkat u tématu, které se jich dotýká a v němž disponují dobrým rozhledem. A taky s tím nic nezmůžou.
  hajma avatar 10.1.2010 15:22 hajma | skóre: 27 | blog: hajma | Říčany
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Články na wikipedii odrážejí průměrné postoje jeho editorů.
  Články na wikipedii nemají vůbec odrážet nějaké postoje!
  Mají předkládat/sumarizovat současné vědecké poznatky, a to co možná objektivně. Pro nějaký osobní názor zde vůbec není místo.

  on je totiž rozdíl mezi tím, co by mělo být, a tím, co skutečně je
  21 promarněných znaků
  10.1.2010 15:29 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Rozvedete prosím zajímavou myšlenku?
  hajma avatar 10.1.2010 17:25 hajma | skóre: 27 | blog: hajma | Říčany
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Prosím tykej mi, díky.

  Jinak tedy nevím, co je na tom k rozvádění. Člověk, který by dovedl psát absolutně nestranně, neexistuje. Navíc pokud bych si jako wikipedista měl vybrat mezi dvěma zdroji a jeden vyhovoval mému vnitřnímu přesvědčení a druhý nikoliv, tak co si asi vyberu? Nějaká pravidla a jejich dodržování to mohou tu v menší tu ve větší míře ovlivnit. V případě Wikipedie to bude spíš ta menší míra, protože za nedodržování pravidel hrozí výrazně nižší tresty než v reálném životě.

  Wikipedie je proto dobrá maximálně jako odrazový můstek k (snad) relevantním zdrojům, ale jako seriózní zdroj informací??
  21 promarněných znaků
  10.1.2010 18:20 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Celé roky jsem tvrdil, že Wikipedie ze své podstaty nemůže být serozním zdrojem informací, resp. je nutně kriticky ověřovat, jak a čím jsou tam fakta dokládána. Pro odborné práce lze Wikipedie použít jako docela dobrý prostředek ke zdrojům k další analýze a zpracování, nikoliv zdroj sama o sobě. Jakkoliv více editorů a návštěvníků a vhodná pravidla minimalizují excesy a vyšují kvalitu, nikdy si člověk nemůže být dostatečně jistý. A pokud někdo Wikipedii používá pro neodborné práce pro vytváření svých názorů na různé otázky, tak jsem zde názorně dokladoval, jaká je to tragédie. Člověk by nikdy neměl skončit na Wikipedii coby jediném zdroji. Anglická Wikipedie má smysl pro toho, kdo sn í umí pracovat a informace a zdroje hodnotit, ta česká Wikipedie, obávám se, smysl snad skoro ani nemá.
  12.1.2010 12:37 DeeMusil
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Proč tedy děláte něco co podle Vás nemá smysl?
  12.1.2010 12:57 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Protože jsem si chtěl ověřit, zda tomu tak opravdu je, abych nedělal to co protistrana - argumentoval nepodloženými domněnkami. Na anglické Wikipedii to smysl má, protože by tam editoři porušující pravidla a neschopní pracovat se zdroji tak hrubě jako vy byly vykopnuti sviňským krokem již po pár dnech. Zkuste si schválně to, co na české Wikipedii kolem Brzka, Trapkové s Chválou anebo ACP předvést na anglické Wiki. Ty editace tam nevydrží déle než pár minut, pak by to případně řešila a velmi rychle vyřešila komunita přes mediátora nebo diskusi o komentář a ne tak jako v té vaší žumpě, kde se již skoro rok vůbec nic neděje.
  belisarivs avatar 12.1.2010 13:27 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  No, co jsem tam cetl tve vylevy, tak bych ti rovnez mohl doporucit predvedeni tehoz na anglicke wiki ;-)

  Myslim, ze by ses tam ohral na jeste kratsi dobu.
  IRC is just multiplayer notepad.
  xkucf03 avatar 10.1.2010 16:12 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Mají předkládat/sumarizovat současné vědecké poznatky, a to co možná objektivně. Pro nějaký osobní názor zde vůbec není místo.
  Jak odlišíš „vědecký poznatek“ od „názoru“? Aneb: vědci nemají názory?
  Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
  10.1.2010 17:32 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Mají, právě názory vědců se mají publikovat v encyklopedii. Ne názory editorů - v těch je problém. Tak jsem to myslel.
  Ale ono i s těmi názory vědců se musí opatrně.
  Pokud například se vědci na něčem neshodují, je vhodné do encyklopedie napsat "většina vědců je názoru, že platí A, ale někteří zastávají názor B". Kdežto na české encyklopedii klidně vemou ten menšinový názor a prezentují ho jako jedinou pravdu.
  10.1.2010 18:22 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Kdežto na české encyklopedii klidně vemou ten menšinový názor a prezentují ho jako jedinou pravdu.
  Bingo! Z více než tisícovky čtenářů tohoto blogu jsi jako jediný vyjádřil pochopení, o co zde jde.
  10.1.2010 19:43 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Vyhrál jsem něco? (jo a.. neuraz se, ale pusu nechci :-D)
  10.1.2010 20:11 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Taky mě to napadlo. :-) Vyhrál jsi uznání. A to má ode mně málokdo. :-) A málokdo o něj stojí. :-D
  xkucf03 avatar 10.1.2010 20:18 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
  Rozbalit Rozbalit vše Trh
  Takže se vlastně nabídka střetává s poptávkou.
  Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
  xkucf03 avatar 10.1.2010 20:26 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
  Rozbalit Rozbalit vše Lidi by prostě neměli přestávat přemýšlet.
  Odhlídnu teď od toho, jaká je definice „vědce“ a koho bychom měli brát vážně nebo jak moc by měl názor být rozšířený, aby se považoval za autoritativní…
  Mají, právě názory vědců se mají publikovat v encyklopedii. Ne názory editorů
  To máš jako v novinách, objektivita je něco nedosažitelného – i když nic nepřekrucuješ a mluvíš jen pravdu, svůj subjektivní názor předáváš už tím, jaká fakta vybíráš. Ani k sebelepší encyklopedii by lidi neměli přistupovat úplně bezstarostně a brát to jako svatou pravdu. Vždycky je dobré trochu nedůvěry a pochybování. I kdyby ta encyklopedie důsledně šířila jen poznání hlavní proudu, pořád se na ni nemůžeš spoléhat – i hlavní proud se může mýlit. Lidi by prostě neměli přestávat přemýšlet.

  BTW: Proto ať se tam objevují i menšinové názory (často je to tam pojaté formou kontroverze – je tam i pohled z druhé strany).
  Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
  10.1.2010 20:55 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Lidi by prostě neměli přestávat přemýšlet.
  Souhlasím s tím, že by se měli objevovat i menšinové názory. To přece pravidla bezproblémů umožňují a vyžadují uvedení prominentních zástupců. To se však nestalo, protože šlo o úhled pohledu podporovaný extrémně malou skupinou, a jako takový by neměl být prezentován ve Wikipedii vůbec. Jak je citován Wales na téže stránce: "(lze) zkontrolovat, zda (tato) teorie již byla publikována v respektovaném vědeckém časopise nebo v knize, kterou vydalo respektované nakladatelství. Místo dokazování pravdivosti jednoduše článek označíme nálepkou, že tato věc byla ověřena lidmi, kteří jsou na to vybaveni mnohem lépe než my. Stejné principy budou pečovat i o správnost historie.
  12.1.2010 12:39 DeeMusil
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  No až tak to není. PTomeš vezme názor B a celý ho smaže. názor A pak prezentuje jako jedinou možnou pravdu - ovšem jen pokud se mu to zrovna hodí.
  12.1.2010 13:05 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Když je názor B výjimečný a v rozporu s převládajícím míněním akademické komunity publikován v nerecenzovaných skriptech pro mimooborové studenty, což není autoritativní zdroj s redakčním dozorem, a tento názor je podporován extrémně malou skupinou (jednotlivci), nesmí být na Wikipedii vůbec prezentován, neboť může nahrazovat vlastní výzkum. Divím se, proč dlouhodobě poškozujete Wikipedii svou inteligenční neschopností chápat a dodržovat její pravidla. Vaše dlouhodobá totální neschopnost přijít s autoritativními zdroji poukazující na skutečnou polemiku nebo rozpor v akademické komunitě je více než zjevná. Bohužel vám to nedokonalé struktury české Wikipedie umožňují.
  10.1.2010 11:19 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy
  Můj oblíbený dodavatel pohledů na člověka z jiné, jemu nemilé strany, Stanislav Lem v knize Golem XIV nechává supergeniální počítač mluvit o lidstvu. Geniální mozek se vysměje představě o člověku, koruně živého, neb smyslem života je reprodukce a tu jednobubněční, kvasinky... zvládají mnohem lépe.

  Pokud Vás baví myslet, nemusíte hned tuhle myšlnku zavrhnout, lze se jí chvíli věnovat.

  Láska (vemme teď heterosexuální)! Mocná čarodějka, pro kterou muž položí život svůj i jiných, dělá kraviny a blouzní o vlasech, bocích... milované. Ony krásné vlasy a pokožka svědčí o zdraví, mladý věk... "krásná"= použitelná k množení. Hlavně má-li prsa na kojení a patřičné boky na porod. Muž blábolí cosi o souzvuku duší, ale vidí prostě samici na reprodukci svých genů.

  Nepoužijeme-li oblíbený odzdikezdizmus, můžeme uznat, že tohle je jen druhý extrém v pohledu na tuto záležitost. Že oba mají své místo. Z hlediska drsně reálné biologie ja každý, kdo nechce a nebo nemůže mít co nejvíc vlastních potomků defektní. Geniální vědec co se rozhodl věnovat jen kariéře, neplodný člověk, rodiče co chtějí jen jedno dítě, homosexuál...

  Je zřejmé, že omezit se na tenhle pohled by bylo velmi zcestné, pro společnost by byla zhouba posuzovat jedince podle množství jim zplozených dětí. Zapomínat na biologii v nás je zase poněkdu dětinské.

  No nic, nejsem geniální jako GolemXIV (krásná hříčka se jménem Lem), ale jeho rozhodnutí odejít do mlčení je inspirativní, tak dost, mlčím.
  10.1.2010 12:39 Krevos
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Homosexuálové ve smyslu jejich lobby jsou šikovní, během 20. století prosadili takřka všechno, co chtěli. Konzervativci naopak svůj boj prohrávají a jejich lobby je značně neefektivní.

  Z článku mám dojem, že Petr Tomeš je homosexuál (pokud se pletu, tak se omlouvám) a chce, aby Wikipedie psala o jeho orientaci jen samá superlativa.
  10.1.2010 13:39 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Váš dojem o superlativech je špatný a posouváte diskusi do roviny, jako kdyby se měli věřící zlobit, když Wikpedie encyklopedicky dokládá evoluci, vznik země a další témata, a tím likviduje dogmata a pitomosti v Genesis o stvoření světa vydáváné pomatenci za pravdu. Chci, aby Wikipedie poskytovala informace na základě těch nejvěrohodnějších zdrojů, které na tomto světě existují. Anglické se to dlouhodobě daří. České bohužel ne.
  10.1.2010 14:28 Die Mine
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Co tu zas řešíte věřící? Zlobí se homosexuálové (nikoliv všichni, ale vybraní), že někdo o rozhodnutí profesního sdružení referuje jako o politickém.
  10.1.2010 14:34 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Kdepak. Manipulujete. Zlobí se nejen homosexuálové, kterým vadí, že nijak nepodložené a mnoha na sobě nezávislými zdroji vyvrácené domněnce vcelku bezvýznamného jednotlivce je připisován encyklopedický význam, což vede k neserioznímu encyklopedickému dílu.
  10.1.2010 12:53 Dejmil
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Homosexualita zdravá ... hehe, to jsem se zasmál. Považovat za zdravého někoho, pro koho je vážný problém sehnat manželku, oplodnit ji a vychovat s ní děti. Nejvíc alarmulající není, co o tom píše Wikipedie, nejvíc alarmující je, že vědci došli k názoru, že homosexualita je zdravá (tedy jestli k tomu došli). Buď spějeme k nějakému vědeckému newspeaku, nebo ti vědci nemají zdravý (;-)) rozum.
  thingie avatar 10.1.2010 13:08 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Nojo, ona už ta věda naštěstí nějaký ten pátek „zdravému rozumu“ podřízena není, takže když se používá korektně, může účinně rozšiřovat lidský pohled na svět a nalézat mnoho nového, namísto pouhého opakování zažitých předsudků.

  (Všimněte si, že tento příspěvek se nijak nevyjadřuje k platnosti, či vůbec jen existenci, diskutovaného závěru.)
  Růžové lži.
  10.1.2010 18:20 Dejmil
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  To jo, obecně já vědě docela věřím, když se jedná o nějakou poctivou vědu jako je chemie nebo fyzika. U těch "vědců", co mi říkají, jak by měla společnost vypadat, jsem ale spíš zdrženlivý, v preventivně obranném módu a raději spoléhám na moudrost předků a svůj zdravý rozum.
  thingie avatar 10.1.2010 18:24 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  To by možná mohlo fungovat, kdyby předkové byli moudří (ha ha), a ten zdravý rozum za něco stál (kdepak se asi vzal…). Vzhledem k tomu, že to bohužel u nikoho z nás není ten případ, je třeba akceptovat vědecké postupy. (Nikoliv závěry, nebo někoho koho v televizi označují za vědce.)
  Růžové lži.
  thingie avatar 10.1.2010 18:30 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  (Pro jistotu do té poslední závorky dopište: A Tomeše taky ne…)
  Růžové lži.
  10.1.2010 18:58 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Já jsem si nikdy nehrál na vědce, naopak jsem celá léta zprostředkovávám veřejnosti, která o tématu nemá dostatek informací, argumenty a odkazy na relevantní zdroje, vědecké postupy, odborníky atd. Co myslíš, je James E. Crawford, MD odborník? Nebo Michael Lamb, Ph.D.? Nebo Gregory M. Herek? A odborné organizace? Pediatrics? Čím disponuje protistrana? Ničím? Aha.
  thingie avatar 10.1.2010 19:02 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  No, to je sice chválihodné, ale kdy ti to naposled někdo čet. Mě to typicky začne lízt krkem deset slov po nadpise, i kdybych si sám předem myslel přesně to o čem se mě snažíš přesvědčit.

  Což je mírně agitační fail, přiznejme si.
  Růžové lži.
  hajma avatar 10.1.2010 22:59 hajma | skóre: 27 | blog: hajma | Říčany
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Co myslíš, je James E. Crawford, MD odborník? Nebo Michael Lamb, Ph.D.? Nebo Gregory M. Herek? A odborné organizace? Pediatrics?
  a Dr. Josef Mengele ?
  21 promarněných znaků
  11.1.2010 00:36 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Co s ním?
  hajma avatar 11.1.2010 01:22 hajma | skóre: 27 | blog: hajma | Říčany
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Jestli je to taky odborník, když už má ten titul.
  21 promarněných znaků
  11.1.2010 01:46 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Vážně jsi natolik blbý, že ses ani neobtěžoval přečíst, co jsou ty pánové zač, a hodnotíš lidi jen podle titulu?
  hajma avatar 12.1.2010 00:23 hajma | skóre: 27 | blog: hajma | Říčany
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Za Mengelem stojí taky spousta výzkumných prací, některé jsou citovány dodnes.

  Tím chci jenom říct, že i když je někdo náhodou vědec, nemusí být jeho výpotky úplně v pohodě.
  21 promarněných znaků
  12.1.2010 11:54 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Ale abys mohl říct, že nejsou, tak ta kritika má mít určitou úroveň. Neříkám, že má člověk vše bezmyšlenkovitě hltat, ale principiálně odmítat většinu expertů jen proto, že tvrdí něco jiného o oblasti, o níchž toho moc nevím, je hloupé.
  10.1.2010 21:50 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Problém je, když si protihomosexuální aktivisté hrají na vědce a neinformovaná laická veřejnost jim to hltá, a přitom když se o tématu vede s veřejností diskuse, tak jí to nzajímá.
  10.1.2010 18:28 Petr Tomeš | skóre: 23 | blog: ptomes | Brno
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Tu dlouhodobou moudrost předků, kde bylo normální, že ženy, černoši atd. neměly skoro žádná práva? A po stromech skákat nechceš?
  10.1.2010 19:02 červená řepa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  všechny společnosti se zbortily jakmile plebs, ženy, otroci, barevní a vězni dostali občanská práva a mohli volit!
  thingie avatar 10.1.2010 19:05 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  V každém případě lze s určitostí říct, že se zhroutí. Když se ještě nezhroutily.
  Růžové lži.
  kyknos avatar 10.1.2010 19:12 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  ovsem zatim nikdo nezjistil, co se stane, kdyz i repa muze plkat na internetu :)
  So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
  10.1.2010 19:42 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Jestli tím slovem "jakmile" myslíš po stovkách let spokojeného života, tak máš asi pravdu.
  Ona občas nějaká ta krize / nájezd barbarů potká i lepší civilizace...
  thingie avatar 10.1.2010 19:44 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Jako třeba?
  Růžové lži.
  11.1.2010 00:43 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Antika, Stará Čína, ... hafo hafo jich, v podstatě každá civilizace nakonec podlehla buď krizi zevnitř nebo nájzedům z venku nebo kombinaci obojího. Jedinou výjimkou je ta naše, zatím ;-)
  thingie avatar 11.1.2010 08:35 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Ono by se dalo úspěšně argumentovat, že při určité míře zobecnění jevů vnitřní krize nebo vnějšího nájezdu (které jsou naprosto nutné, jinak to nejde aplikovat ani na tebou teď uvedené příklady) jsme úspěšně popsali úplně všechno.
  Růžové lži.
  11.1.2010 20:22 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  No jistěže ano. A co?
  thingie avatar 11.1.2010 20:51 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Vlastně ani nic. Docela mě to těší. Je hezké jak se všechny diskuse stočí právě k tomu. Ta redukce je kouzelná věc. Tuhle jsem jel tramvají, a tam byla nějaká čmáranice s doplněnou poučkou „Cyklisto, veď na chodníku kolo!“, nebo nějaký takový blábol. I zamyslel jsem se nad tím, postupně z toho sdělení osekal zbytečnosti, a zredukoval ho na velmi jednoduché: „Umři!“ S čímž jsem zcela spokojen. Stejně tak i s tím, že jsme na tohle právě zredukovali i to tvoje původní tvrzení, a dala se k tomu využít tato diskuse. Jdu to zapít plechem.
  Růžové lži.
  11.1.2010 20:56 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Já především vůbec nechápu, cos jsi tou svou reakcí na můj výrok myslel. Ale nemusíš to nějak objasňovat, stejně z toho imho nic nevzejde a navíc je to off topic.

  Každopádně z tvejch příspěvků poslední dobou je cítit jakýsi zahořklý cynismus... se ti něco stalo, ne?
  thingie avatar 11.1.2010 21:01 thingie | skóre: 8
  Rozbalit Rozbalit vše Re: Česká Wikipedie slouží jako nástroj propagandy (+ anketa)
  Myslel jsem tím, že když sečteme uvedené možné konce z příčin vnějších či vnitřních, dostaneme všechny konce možné, a když uvážíme komu všemu se to může stát, dojdeme též k výsledku zahrnujícímu vše. Takže ať říkáme co říkáme, stejně nakonec chceme říct, že všichni umřou.

  Já doufám, že to bylo cítit vždy. Nicméně, zdá se, že byly lepší časy, a vlastně bych se určitě nebál popsat současný stav slovem krize, těžko říci zda z příčin vnitřních, či vnějších.