Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
Pokud se hlásíte o nějaké zaměstnáníJa ziadny certifikat nemam a pracujem vo firme, kde sa bezne hovori anglicky. Spravidla to funguje tak, ze dojdes na pohovor, oni ti daju pisomne testy (logicke, matematicke, jazykove); potom pridu osobne a rozpravate sa v anglictine a napokon ta vyberu (dolezitejsie je vediet komunikovat). Predtym som v anglictine moc nekomunikoval, tak som mal spociatku s tym dost problem.
Zajímavé, také mne napadly jen tyhle dva významy.
Ale dovolím si nesouhlasit s hodnocením. S použítím skla vs. PET u lahví na nápoje to není zdaleka tak jednoznačné, jak by se na první pohled zdálo.
Ale dovolím si nesouhlasit s hodnocením. S použítím skla vs. PET u lahví na nápoje to není zdaleka tak jednoznačné, jak by se na první pohled zdálo.Nejsou-li PET lahve vratné, tak v čem by mohla být (z hlediska ŽP) jejich výhoda oproti sklu?
Takze mi chces rict, ze kdyz prekladatelska firma prijima cloveka, tak s nim neudela pohovor v danem jazyce a ridi se jen certifikatem?Rekl bych, ze v pripade skutecne uznavanyho certifikatu by to stacit mohlo. Samozrejme nejaky certifikat z nejake malicke jazykovky asi nebude 100% zarukou kvalitni vyuky a vyborne znalosti jazyka, ale napr. FCE a dalsi, vcetne velke statni jazykove zkousky (presny nazev nevim, nemam cert ani jinou zkousku z jazyku), by mely mit urcitou vypovidaci hodnotu o znalostech, protoze ve zkouskach na ty FCE a dalsi se nedela jenom hodinovy test ABCD, ale clovek musi opravdu zkousejici presvedcit, ze dokaze rozumet poslouchanemu textu, pochopit a diskutovat o tom. To uz vam pak nejaky zaruky dava, ze ten clovek te jazyk zna. Samozrejme to chce zkontrolovat datum vydani toho certifikatu
Doporučená literatura (FCE a CPE) (Tyto tituly můžete použít pro přípravu na kompozici u zkoušek FCE a CPE – platné pro rok 2007) First Certificate in English (FCE) * George Orwell: 1984 (Penguin Readers or any edition) * A. J. Cronin: The Citadel (Penguin Readers or any edition) * Sir Arthur Conan Doyle: Three Adventures of Sherlock Holmes (Penguin Readers or any edition) * Arthur C. Clarke: 2001: A Space Odyssey (Penguin Readers or any edition) * Richard Prescott: Officially Dead (Heinemann ELT)