Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zápis smazán z osobních důvodů.
Tiskni
Sdílej:
Huh... (neudrzel jsem se s nereagovanim)
Aspon vim kdo bude muj prvni v ignore.
08a tady jen prudí.
Zkus třeba teodicea. Se dozvíš jak to je. Nevěřím, že bůh je osoba, moc semi ani nechce věřit, že něco takového jako bůh existuje, ale je to možné. Vznik vesmíru nemusí být nad lidské chápání. Třeba jen nevíme dost, aby jsme to pochopily, koneckonců, nikdo z nás tam nebyl :)
Dneska podvádí ve škole kde kdo, tak si s stím nedělej hlavu. Sám bych devátou třídu neudělal, kdybych neměl tužkou na lavici napsanou tabulku s řešením.
Než se pujdeš zabít, musím ti říct, že mít holku není zas taková výhra..
Tyhle kecy o umírání a sebevraždě fakt miluju. Jdi se projít,projet na kole, trubče, přijdeš na jiný myšlenky. Ať je ti 8 nebo 18 stejně ti nezbyde nic jinýho než tu holku oslovit. Jí třeba pozvi na kafe nebo tak něco. Jinak to asi nepůjde. Pravděpodobně registruje tvůj zájem a čeká co bude. Břitvu odlož a zapoj mozek, prosímtě. Nikdy není nic tak horký, jak to vypadá.
Rozhodně je hovadina stavět svý životní cíle a hodnoty jen na existenci partnera. To se častokrát zklameš.
Asi by sis měl trochu ujasnit sám v sobě co vlastně od života chceš. Teda, doporučuju to dělat až tě ta depka přejde
Promiň mi ten ton, sebevražda je hloupost.
Další pohled: potom už bys další šanci nedostal ... pořád je proč žít. I pro tu další šanci, pro ty blázny, co jezdí za vyvolenou přes půl republiky a ona nic a tak oni časem zjistí, že princezny patří do pohádek a pro život a společné plány jsou spíš ty, s kym se shodnu na zásadnějších plánech, na těch velkých a základních kamenech života.
root@abc # cd /blog/unknown_blog/2006/4/22 root@abc # mv 129920 /žumpa root@abc # echo 'Tento zápis byl vymazán, aby nezabíral místo v databázi.' > 129920a bylo by to
I ty jeden, co budeš dělat, až ti to provede tvá vyvolená? Sbalíš kufry, porveš se? Každý sám svého štěstí strůjce.
No, to nás taky potěš, jestli je takových jako ty víc. Rozsévač, co? Spousta keců a skutek utek No,ze zkušenosti vím, že takoví machroni bývají často impotentní
A nemachruj, hodně kluků i mužů má problém se seznámit. Ty máš evidentně jiné problémy
Mas motivaciu sa zmenit a spravat sa aspon naoko ako v pohode Linuxak. Prestan robit bordel tu na abicku (a aj vsade inde na nete) a uvidis, ze ta to zmeni. Tvoja jedina dusevna slabost je to, ze sa nechces snazit ovladat.
BTW, nad cajami nerozmyslal, to nepomaha. Netrap sa ani odmietnutim, ja mam naprklad uspesnost cca 2% a vobec ma netankuje, ze sa s dotycnimi dievcatami vidim v autobuse a tak. Inak to nejde, aj dievcata maju podobne problemi.
nechat se sbalit nejakou zenskou s materskymi pudyTo není moc dobrý nápad. Brzy ti její mateřské pudy začnou pořádně lézt na nervy
Jo, endorfiny ... skvělá věc, co?
I tohle jsem zkusil ... ta jediná a nejlepší, co s tebou projde celej život (jestli se to někdy stane), stojí za mnohem víc než jen dočasné nepohodlí. I tohle je moje výtka na dnešní generaci - přijde mi změkčilá.
Fajn. Autora nemusim, ale pár rad mu dát můžu. Taky jsem je někde pobral - třeba v Červenym trpaslíkovi, když ne v životě, mj. obdobné situace se opakují, jen my už býváme někde jinde a tedy tyto situace většinou řešíme jinak. Na jednom intranetu jsem poradil jisté osobě, ať takové intimní věci neřeší veřejně a ona byla překvapená z té rady - fakt se asi doba mění.
Hledej v oné osůbce člověka, i když vypadá jako anděl, taky má svoje problémy, třeba je unavená od rodičů, školy, kamarádek = ona žije reálný život, tak se k ní chovej jako k normálnímu člověku, ber ji vážně, naslouchej, nemluv jen o sobě, nepřeháněj, časem to možná budeš muset potvrdit, co jsi řekl. Dej jí čas, pomalounku se kolem ní toč, nežeň se nikam, možná takových potkává mraky, čili třeba je nedůvěřivá, nemusí mít náladu na seznamování.
Snad i ty pozoruješ dnešní svět a vidíš, jak letí za pozlátkem, doufej, že je rozumná. (Ve vašem věku? No, zjistíš sám.)
Povídat můžeš o čemkoli, co je za oknem vlaku, proč tu jezdí, dej na stolek budíka a řekni "já jsem strašně málo upovídanej, tak mi radili, abych zkusil s nejhezčí holkou aspoň pár vět pronést ", o posledním filmu ... a jak začít? Třeba vyndej Rubikovu kostku a hraj si s ní, pokud si tě všimne a bude pozorovat, tak už bych v tématu "kostka" nepokračoval, rozvíjel bych intelektuální záliby - ale jen tak, že bych "nadhazoval". Tipuju, že dnešní mladí už kostku znají jen z vyprávění? Proto by mohla bejt zajímavá i pro dotyčnou. Případně: Odkud jezdíte? Z X? Tam znam Y, chodíme na šipky. Jde o to jak začít, nenudit, nic nevnucovat, "žít a nechat žít".
Sám jsem potkal manželku na randeCz, vyzkoušel a ověřil jsem si, že dobře je s tim, s kym si vydržim dobře povídat. A to zjistíš až po nějakých kotrmelcích. Nedělej si předsudky, tj. nečekej že blondýnky jsou hloupý nebo že uhihňaný holky jsou pitomý = nemusí být. Každý má za den různé nálady a pak na ty stavy nějak reaguje. I proto se nikam nežeň.
A hlavně neodsuzuj nikoho. Nedělej ramena - i když se to dnes asi nosí.
Klasik říká, že ohledně sexu lže každý
Nevím proč, ale v těchto věcech se mi ostatní kluci nestydí říct i dost intimní věciTo je jednoduché. Svěřovat se se svými problémy "konkurentovi" nikdo nechce. Proto se klidně svěří někomu, kdo jim kvůli odlišné sexuální orientaci nekonkuruje. Nedávno jsem četl o nějakém průzkumu, jakého sexuologa by muži preferovali. Většina by chtěla nejraději ženu, a to ještě nejlépe ošklivou ženu (aby v ní neviděli objekt svého zájmu). Právě proto, že nechtějí o svých problémech mluvit s někým, kdo jim konkuruje a kdo takové problémy (pravděpodobně) nemá. A ze stejného důvodu se tedy ani nestydí říkat podobné věci gayovi.