Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Tiskni
Sdílej:
Ta definice je ochuzená o technické detaily, které jsou nyní významné:
Především se tiše předpokládá jednotný adresní prostor. (Proto když používáš přesměrování portů, tak, technicky vzato zdroj stále zasílá data stroji s veřejnou adresou. Tj. komunikuje jen a pouze se stroji, které mají veřejnou adresu.)
A pak protokol před lomítkem pouze naznačuje, že jako transportní protokol se většinou používá TCP. Ve skutečnosti je podstatný jen protokol IP. Nebo snad UPD/IP, SCTP/IP, DCCP/IP,ICMP, SIT nebo GRE tunely atd. tečou jinou sítí než Internetem?
Klidně si mohu vymyslet sebeúchylnější transportní protokol, ten naimplementovat na dvou strojích, které mají Internet Procotol konektivitu, a bude to fungovat.
Mám doma pouze PC připojené k modemu. Teprve modem je připojen k internetu a modem jak známo není zařízení uzpůsobené k příjmu TV
A i ten tvoril kompletni radio pouze ve spojeni s dratovou handsfree, kterou jsem stejne nemelPřesně tak, taktéž některá PDA. Např. HTC Artemis se stane funkčním rádiem jen po připojení speciálních sluchátek (ani to není hands-free, jen sluchátka určená pro tento účel), bez nich to není zařízení schopné příjmu rozhlasu (není technicky způsobilé podle zákona 348/2005 Sb.). Stejně tak není takovým zařízením sluchátko, ze kterého lze vyrobit rozhlasový přijímač pouhým paralelním připojení VF diody (neřeším, že takový "rozhlasový přijímač" bude schopen přijímat pouze velmi silný signál, např. ve středních Čechách typicky 639 kHz, čili ČRo 1 Praha).
To, že lidé nevědí, že nejsou grilováni, neznamená, že tomu tak není.Dělala se nějaká sledování zdraví lidí žijících v Liblicích, a pokud vím, tak nebylo prokázáno nějaké zhoršení zdraví oproti průměrné populaci.
Pokud jste dostatečně blízko vysílače, tak si můžete i svítit zadarmo. Stačí na zeď pověsit zářivku a na každý její konec pověsit cca 1m drátu.Samozřejmě.
Nemusíte pak mít do domu ani zavedenu elektřinu (čímž by jste se možná vyhnul i těm poplatkům ČT).Obávám se, že svícení není všechno a že by se z toho příliš velký výkon získat nedal
Dneska jsem dokonce zjistil, co za stanici to přijímám: Radio Romania International
(je dost možné, že se tam ladí různé stanice)
Stejně tak není takovým zařízením sluchátko, ze kterého lze vyrobit rozhlasový přijímač pouhým paralelním připojení VF diody (neřeším, že takový "rozhlasový přijímač" bude schopen přijímat pouze velmi silný signál, např. ve středních Čechách typicky 639 kHz, čili ČRo 1 Praha).Já teda mezi anténu a zem musím připojit cívku a k té paralelně kondenzátor a sluchátko se sériově zapojenou diodou. Ladím pak zasouváním kovových předmětů do cívky
Já teda mezi anténu a zem musím připojit cívku a k té paralelně kondenzátor a sluchátko se sériově zapojenou diodou. Ladím pak zasouváním kovových předmětů do cívky . Je to rádiový příjímač?Samozřejmě, takhle sestavené to je rozhlasový přijímač.
A pokud ano, musím plati poplatek i za to, že se mi v šuplíku válí drát na motání cívek a diody?To těžko
neprodukují nicto je nekdy lepsi
funguje ten jejich streaming vubec v linuxu?Funguje.
Mají ti lidé v čt mozek?No hlavy mají jestli je ale něco uvnitř o tom bych pochyboval. Jinak zde můžete vyjádřit své názory těm co jsou za ten nápad zodpovědní.
Česká televize Jméno Příjmení Tiskový útvar Kavčí hory 140 70 Praha 4E-maily adresované jednotlivým osobám v ČT posílejte na adresu ve tvaru: jmeno.prijmeni@ceskatelevize.cz
No hlavy majíA hele, na prvním místě milicionář Janeček...
Ubohý příteli, jak se mýlíš. Toto není vůbec hloupé chování. Je to naopak chování velmi logické.Přesně tak, různí Svěrákové a další podobní příživníci (ve smyslu ti, jejichž soukromé projekty jsou hrazeny z veřejných peněz) z něčeho žít musí.
Až si miláčci opraví tu svou slavnou videopůjčovnu tak, aby ji mohli využívat i ti, kdo nepoužívají Jedině Správný Operační Systém nejmenované firmy, tak se o tom možná můžeme začít bavit. A pokud chtějí za počítač připojený k Internetu koncesionářský poplatek, tak ať je přes ten Internet dostupné kompletní vysílání všech čtyř programů, ne jen pár pořadů na ukázku. Chtít poplatek za současných okolností je drzost nejtěžšího kalibru.
Ale: platím, tak chci (nějakým způsobem) ovlivňovat, jak bude vypadat práce veřejno právního média. Otázka zní: jak.Volíš poslance, poslanci volí a odvolávají Radu ČT. Rada ČT je "podle zákona č. 483/1991 Sb., o České televizi, v platném znění, orgánem, jímž se uplatňuje právo veřejnosti na kontrolu činnosti České televize".
Vše ostatní je nadbytečné.Není. Mně by se líbilo, kdybychom měli troje televize: státní, veřejnoprávné a soukromé.
Nekdy mam pocit, ze nektere porady ma jen proto, aby se nereklo, ze to nedela :(
Ano, ten pocit mám někdy taky. S tou sledovaností je to složité. Nejde dopředu určit kolik má (může) mít sledovanost pořad pro úzkou cílovou skupinu.
Vážený pane, obávám se, že na základě velmi zkreslených článků v médiích vznikl dojem, že Česká televize chce rozšířit současný počet poplatníků. To je ovšem naprostá dezinformace a z České televize nikdy nic takového nezaznělo. Stejně tak je poněkud zavádějící, pokud se někde objevují informace, že by se snad mělo jednat o placení poplatku za sledování speciálně programů ČT na internetu. Mohu Vás ubezpečit, že jsou to jen dezinterpretace problematiky neznalých novinářů. Česká televize nic nenavrhuje a ani se navrhovat nechystá. Doufám, že jsem Vás uklidnil. Přeji příjemný zbytek dne třeba i ve společnosti České televize. Zdraví Ladislav Šticha Tiskový mluvčí / Spokesman ČESKÁ TELEVIZE / CZECH TELEVISION ...Tak kde k tomu ti novinari prisli??