Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
TotalCommander je jedna z aplikací která mi v Linuxu opravdu chybí. Dvou-panelový Commander, rychlý, nenáročný, snadno a bohatě konfigurovatelný, s velkým množstvím pluginů téměř na cokoliv, to by bylo kdyby něco podobného bylo i pro Linux. Domovská stránka TotalComanderu ghisler.com Všimněte si návštěvnosti. Asi nejde o obyčejný nedodělaný prográmek. Další zdroj na totalcmd.net a opravdu bohatý výběr pluginů fs plugin, lister plugin, packer plugin, content plugin a další. A že není zadarmo? Holt autor se chce uživit a kvalitu se platí. Ostatně TotalCommander, dříve WindowsCommander se nelíbil Microsoftu a tak se ho snažil zničit. Naštěstí neúspěšně.
Tiskni
Sdílej:
Nikde v tomto zápisu nevidím nic o tom, že jsi zkoušel kontaktovat vývojáře TotalCommandera s prosbou o přeportování TC na linux a on tě odmítl. Že jsi to neudělal? Tak to tady brečíš na špatném hrobě. Navrhni mu, ať TC přeportuje a nabídni mu finanční příspěvek na vývoj, což, jak jsem ze starších zápisků pochopil, není pro tebe žádný problém.
Jinak předpokládám, že plně oceňuješ kvality TC tím, že sis zaplatil licenci..
Unfortunately I had to stop development on the Linux version because of lack of time. Currently 90% of my daily work consists of support (e-mail etc). So if you want to see a Linux version, send me less e-mails. Smile
To vypadá nadějně. Jen se musí najít někdo, kdo by se ujal supportu, aby mohl autor konečně zase programovat
Chválím dokonalost TotalCommanderu a přál bych si, aby stejně dobrý,
Až naběhnou ty tisíce uživatelů od Vist a zabespečenejch XPéček a budou chtít používat to, na co jsou zvyklí a staří Linuxáři jim řeknou nekritizuj, nebo si to naprogramuj, co se asi stane? Jen aby si to nenaprogramovali, ale třeba v Delphách.Pokud jich bude dost a budou kupovat, někdo ho naprogramuje. V čem, to už je jedno. Absence Windows/Total Commanderu pod Linux není žádné spiknutí. Je to věc trhu, nabídky a poptávky. Totéž u ostatního software z této série.
a mam pocit ze o tom uz si tu nejmin 2x psal ...
Moje řeč, WC, později TC mi nikdy nějak nesedl. Zato SS je malý, milý a rychlý program. Má sice své mouchy, stejně jako každý program, ale v posledních betách se objevil chybějící FTP klient. Teď ještě přidat záložky, plnou podporu unicode a budu spokojený.
V linuxu mi plně vyhovuje Krusader. Zajímavé je, jak všichni řvou, že tyhle a támhlety knihovny nechtějí, že jim zabírají paměť. A při tom ve win je taky moře knihoven, pouze o nich uživatelé neví.
Já si koupil 1GB RAM, používám programy které mi vyhovují (KDE, Krusader, gqview, FF, GIMP,....) a nijak se nevzrušuji tím, že mi program xy natáhne knihovny ab a kj.
P.S.: Narozdíl od někoho jsem podpořil vývojáře zakoupením SS. Stejně tak se snažím občas podpořit jiné projekty, které používám.
Dokonce bych řekl, že koupit si program online pomocí kreditky je jednodušší a levnější než podpora bankovním převodem do zahraničí. Ne vždy se dá použít e-bay.
Jo
Finální verze 2.5 má být co nejdříve, jen co se updatuje dokumentace a dokončí překlady.
hlavně ať je naprosto dokonalý.Bez urážky jsem buď blázen nebo snílek. To co bude pro x kidí naprosto dokonalé bude pro y lidí k ničemu. Ukažte mi jeden naprosto dokonalý soft.
Kvalitní commander nezávislí na Gnome a Kde bych uvítal a věřím že bych nebyl sám. Ať je napsaný třeba Motifu, hlavně ať je naprosto dokonalý a ať není závislý na Gnome, KDE a na velkém množství knihoven, které jsou zase závislé na další tuně knihoven.
Motif? Díky nechci. Žádná aplikace pod Motifem se mi nikde nelíbila. Vzhled a ovládání je přímo strašné. Vivat qt a Krusader.
Ohledně plnohodnotného desktopu, Gnome a KDE pravidelně zkouším a jsou vždy pomalejší a žravější než WindowsXP (nepoužívám antivir, protože ho nepotřebuji). Navíc pod Windows jsou aplikace, které nabízí Linux a navíc ty, které Linux nenabízí.
Pomalé? Žravé? Jsem si nějak nevšiml. Co to je za počítač?
Základem je dostatek paměti, 512 MB je takový základ na kterém se dá stavět. Moje Gentoo s KDE se naopak stále zrychluje a zrychluje