Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Můj oblíbený A/V přehrávač je založen na:
MPlayer |
|
57% (930) |
Xine |
|
12% (205) |
GStreamer |
|
3% (48) |
VLC |
|
24% (402) |
jiném |
|
4% (60) |
Celkem 1645 hlasů
Vytvořeno: 18.1.2009 11:28
Tiskni
Sdílej:
SMplayer - the best frontend for mplayer!
#!/bin/bash if [[ -z "$1" ]]; then file="$(kdialog --getopenfilename ~)" [[ -z "$file" ]] && exit 1 else file="$1" fi ~dave/compile/mplayer-vdpau-*/mplayer-vdpau/mplayer -vo vdpau -vc ffh264vdpau \ "$file" -af volnorm -softvol -softvol-max 110 || kdialog --error "MPlayer asi spadnul"
tiez tak - odkedy som zistil, ze binarka smplayer existuje aj pre windows, usetrilo mi to uz hoodne nervov s kodekmi a hladanim vhodneho (=free,kvalitneho & no-spyware) prehravaca (pre win) pre znamych..
to je vec nazoru, ja nejradeji gnome mplayer :o) ..i kdyz ta multiplatformnost ma neco do sebe :)
Pouze kdyz maji stejny nazev souboru jako samotny film.
-sub-fuzziness <mode> Adjust matching fuzziness when searching for subtitles: 0 exact match 1 Load all subs containing movie name. 2 Load all subs in the current directory.
Defaultni hodnota je ale 0, takze bud napisete -sub neco nebo -sub-fuzziness neco a pak doufat, ze ten nazev aspon trochu sedi (musi sedet male velke pismena? obcas je v nazvech titulku tecky misto mezer ...).
Problem to neni, ale z casoveho hlediska se to jednoduse nevyplati.
A nebo si to napíšete do konfiguráku a pak jen přepínate dostupné titulky klávesou J.
Nojo, ale jak je to teď s dvd menu? Minule, jak jsem ho zkoušel, to u některých dvdček menu ignorovalo :(
Verze kaffeine pro KDE4 je, ale podle mě se u ní zaseknul vývoj, protože aspon půlroku už vypadá stejně, nepřibyla jediná funkce a možnosti nastavení jsou nulové. Použitelný je na KDE4 i kplayer, ale já používám SMPlayer
Zrovna dnes jsem si s Mplayerem hral a studoval manualove stranky programu. Nabizi neuveritelne mnoho moznosti nastaveni, konfigurace.......
Jinak pro audio pouzivam temer vyhradne Xfmedia pripadne XMMS.
Pro video onen vyse uvedeny Mplayer a pripadne gxine.
VLC je velmi dobry prehravac ktery jiz v instalacnim baliku ma knihovny pro prehravani multimedii coz z nej cini nezavisly prehravac jak pro *nix tak win.
Právě... žádný (součásný) frontend nedokáže všechny ty parametry mplayeru nahradit. Teď jsem třeba používal -af volume=20.1:0 (pro zvýšení hlasitosti filmu nad jeho "maximum").
Na druhou stranu pro běžné přehrávání videa a pro lidi, co nemají rádi konzoli, je to určitě dobrá volba.
99% videi pozeram mplayerom, klasickym riadkovym, nepouzivam ziadne frontendy.... akurat ked som pod windows pouzivam vlc pretoze z nejakeho divneho dovodu mi tam mplayer s -vo directx zatuhne a s -vo opengl nezobrazuje titulky ale to sa abclinuxu netyka :)
GStreamer (Totem, Rhythmbox), Xine (Totem). Mplayer (bez GUI) jen výjimečně (pro soubory *.3gp -- nebýt jich, tak ho nepotřebuju).
používám VLC jak ve win tak v unixu. Skvěle pouští všechny formáty, které potřebuji a výborně přehrává DVD filmy. Takže 100% spokojenost.
to jsi asi jeste nenarazil na rmvb a skvelou hlasku "VLC nepodporuje tento audio/video formát "RV40". Bohužel není žádná šance, že byste to opravil." :)
jinak ja pouzivam VLC plugin, protoze jako jediny umi aspon trochu wmv stream a mplayer bez nadstaveb na normalni prehravani....
Kdyz jsem si nedavno poustel jakesi japonske porno, tak me bylo bash completion na nic ... nejaky debilni znak na zacatku souboru a jsi nahrany :)
Jinak v SMPlayer ocenuju klavesy G a Y (nejsem si jisty), ktere preskoci o jeden titulek dopredu/dozadu - co jsem pozoroval, tak tohle MPlayer neumi (nebo to ma jinak ...).
To ano, ale neumi preskocit na pristi/minuly titulek, takze je to mnohem tezsi ... a divat se na dvouhodinovy film takto je des (s G a Y se to jeste da ...)
Obojí je masochismus.
U SMPlayeru je ale rozhodne mensi ...
Lepší je naučit se ten jazyk nebo prostě vzít
:D
XBMC je vyborne MMC. Ma pekne prostredi, a dobre napojeni na sitove zdroje. Udajne je tam i podpora youtube,ale to jsem nezjistil jak.
XBMC se da dobre pouzit, pokud mate dalkove ovladani a chcete se koukat na cely film a nic u toho nedelat. Pokud chcete prepinat, je napr. SMPlayer vhodnejsi.
ale je to tuším nějaká svn verzeJo, uniklo ti, že nejsem vývojář mplayeru, ale uživatel.
Version: 1:1.0.rc2svn20080706-0.1
SVN buildy u mplayer jsou nutnosti, rc2 je totiz dost stara a napriklad novy SMplayer s nim uz moc nespolupracuje (doslova hlasi, ze mam zastaraly MPlayer).
Akorát nechápu proč to nefunguje bez toho přepínače rovnou :)Imho mplayer předpokládá, že je avi v pořádku, tak využívá indexu. Jinak pokud chceš mít vždy noidx, tak stačí vložit volbu do konfiguráku.
No vono dost záleží na kodeku. Že by to byl h264 se mi nechce věřit. To spíš tak xvid nebo ještě něco míň náročnýho...
Přesně tak.ED jsou v nějakém DivXu nebo XviDu a s tím není nejmenší problém. Ale s H.264 to dnes už také není nijak strašné. Např. když si přepnu procesor natvrdo na 1,6Ghz na jednom jádře, tak s -framedrop
to jde jakš takš i sledovat. Bez -framedrop to nabírá po cestě všelijaké zpoždění(největší A-V je 4sekundy) ale do konce to dobíhá zpožděné přibližně 0.384 sekundy. S volbou -vfm ffmpeg -lavdopts lowres=1:fast:skiploopfilter=all
je sledování zcela bez problémů(procesor vytížen tak na 70%) a když to s touto volbou snížím na 800Mhz a zapnu -framedrop
, tak to sice sledovat nejde, ale rozhodně to není žádná slideshow(zpoždění bez fd je na 126.1 sekund něco málo pod 20%).
procesor vytížen tak na 70%
58.3 sekund uživatelského času na 126.1 sekund filmu ať jsem konkrétní. Proletěl jsem to s volbou -benchmark abych nemusel zbytečně čekat…snad to nemělo nějaký významný vliv.
Huh. 1m54s na trailer o 126.1s na jedno jádro a 800Mhz s -vfm ffmpeg -lavdopts lowres=1:fast:skiploopfilter=all
. Škoda že mplayer nedovoluje trochu masivněji kešovat.
−cache
a −audiofile−cache
.
Jenže to je cache pro nezpracovaná data, ne?
Skúsil som ja Big Buck Bunny v 1080p pozrieť na jednom stroji najprv so starou grafickou kartou (GeForce 2 MX) a potom s novšou (na obale píšu GeForce FX5500) a žiaden rozdiel som nespozoroval. Má na to karta vôbec nejaký vplyv?
Hlavně abych v tom uměl zrychlit přehrávání. V mplayeru to umím, jinde bych to asi musel hodně hledat, tak to spíš nepoužívám.
Nemám oblíbený přehrávač. Každý má něco, díky čemu mi leze krkem.
Kaffeine (xine) na DVB-T, stream CT24 a DVD. Na vsechno ostatni mplayer nebo Amarok (xine).
tak na prehravani videi + dvd prevazne (s)mplayer. na prehravani hudby nekde xmms, nekde amarok. (amarok v praci, kde mam hudbu na lokale, xmms doma, kde mam hudbu na samba disku) na sledovani TV pouzivam kaffeine. ackoli bych radsi neco prijemnejsiho ... nejak se mi moc ten kaffeine nelibi.
na woknech prevazne media-player classic. ale ted du kouknout na ten smplayer
na videa + mp3 smplayer
na telku (dvb-t) kaffeine
KMPlayer na všem co umí jedničky a nuly
dvb://"Nazev stanice jak jej mate v channels.conf"
jste zkoušel?
Skúšal. A nepomohlo. Ale prišiel som na to. Tak snáď niekomu pomôže.
Je možné vlc spustiť s parametrom channels.conf a tým sa naplní playlist televíziami (a to väčšinou stačí). A keď sa uloží playlist ako m3u, tak je v ňom možné zistiť, ako spustiť VLC správne.
m3u vyzerá asi takto:
#EXTINF:0,NoeTV
#EXTVLCOPT:dvb-inversion=2
#EXTVLCOPT:dvb-bandwidth=8
#EXTVLCOPT:dvb-fec=2
#EXTVLCOPT:dvb-fec=1
#EXTVLCOPT:dvb-modulation=64
#EXTVLCOPT:dvb-transmission=8
#EXTVLCOPT:dvb-guard=16
#EXTVLCOPT:dvb-hierarchy=-1
#EXTVLCOPT:program=1281
#EXTVLCOPT:dvb-frequency=674000000
dvb://
Nie všetky parametre sú nutné, takže na spustenie VLC, aby prehrávalo práve túto TV stačí zadať
vlc --dvb-frequency=674000000 --program=1281 dvb://
(a pridať prípadné parametre pre ďalšie spracovanie - napr. nahrávanie/streaming). Ešte som sa dočítal, že je aj --programs, ktorý vezme zoznam programov (čísel) a aj pri jednom programe má výhodu, že berie všetky jeho zvukové a titulkové stopy (--program iba jednu) a ešte jeden, ktorý vezme celý multiplex (tuším --sout-all)
Oblibeny je MPlayer, ale pouzivam VLC kvuli podpore DVD menu...