Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Používate v názvoch súborov diakritiku?
ak je to možné |
|
16% (121) |
nikdy |
|
84% (644) |
Celkem 765 hlasů
Vytvořeno: 26.12.2005 14:42
Tiskni
Sdílej:
pic
'. Pobavila mne teorie, že důvod, proč jsou názvy základních unixových příkazů tak brutálně zkrácené, je v tom, že v AT&T měli terminály s extrémně tuhou klávesnicí…
/šbin/inýt
'… :-)
"(2002)[tenatenP2Pserver][teaten žánr]...Název Kapely _-_ Název písničky---je fakt dobrá tu si pust...mp3"
OMG co to mas v paticce za blbost?
OMG co to mas v paticce za blbost?Asi jsi ještě neviděl moc komplikovaných perlovských programů
OMG co to mas v paticce za blbost?Jsem rad, ze ostatni diskutujici to osvetlili celkem schopne i bez me pritomnosti :)
ext2
pro Linux má 80 kB. Ale ořezaná verze ovladače podporující pouze čtení pro GRUB má jen 8 kB, to už by celkem šlo.
jen znaky A-Z, 0-9Mala pismenka ne?
podtržítko neProc ne podtrzitka. Osobne je mam velice rad misto mezery. Pomlcka oddeluje celky dolnujici nazev, jako uloha_11-mereni_odporu.odt. Nechci to vnucovat, ale je nejaky zavazny duvod proc podtrzitka nepouzivat?
a v SEO pomlčky nahrazují mezery
???
"Ču..ci kteři používaji dakritiku v názvu souboru.doc"
v seznamu jsem samozrejme na 1. miste; ne proto ze bych jeste diakritiku pouzival, ale jednou jsem zhresil a budu do konce zivota pikat;)
Jděte do háje.Nápodobně.
kvůli producentům, kteří pořád ještě žijí v představě, že do zaostalé Evropy se může film poslat až půl roku po premiéře v USAMám dojem, že už procitli. Hlavně po tom, co např. u nás v Česku měl Pána Prstenů, Harryho Pottera a spoustu dalších filmů každý druhý člověk dávno před premiérou. Někteří i před tou v USA
$\cdot$
'. :-)
title
jako název tiskové úlohy. I tak bych to ale viděl buď na problém prohlížeče, že to při předávání tiskovému systému nepřekóduje do správného kódování, nebo na problém tiskového systému, že si s tím neporadí. Nebo spíš oboje najednou.
A to nejen proto, že když někde něco napíšu bez hacku a carek, tak mě všichni (starší) kamenujou. Přece jen jsme Češi.
Ach jo. Kdy se lidé konečně naučí chápat rozdíl mezi obsahem souboru (text) a jeho názvem (identifikátor)? Patchujete si snad gcc tak, aby vám umožňovalo používat diakritiku v názvech proměnných?
Patchujete si snad gcc tak, aby vám umožňovalo používat diakritiku v názvech proměnných?Netřeba. Pro veškeré názvy v programech (třídy, proměnné, funkce, makra atd.) používám angličtinu - kvůli přehlednosti a konzistenci s identifikátory odjinud. Ale v názvech souborů často není důvod, proč to nepsat česky. To jsme mohli rovnou zůstat u osmiznakových názvů.
Local Settings
, jindy v Místní nastavení
, a zase jindy (nejlépe MÝstnÝ nastavenÝ
.
Documents and Settings
není už samo o sobě moc dobrý nápad - už je kvůli délce. Totéž třeba Temporary Internet Files
nebo System Volume Information
- tím spíš, že s těmito adresáři uživatelé nepracují nikdy přímo, a není tedy sebemenší důvod, aby měly dlouhý vysvětlující název.
[tux@mainframe ~]$ cd temp/
[tux@mainframe temp]$ mkdir
mkdir mkdirhier
[tux@mainframe temp]$ mkdir smazat
[tux@mainframe temp]$ cd smazat/
[tux@mainframe smazat]$ echo "ahoj" > ah\*oj.txt
[tux@mainframe smazat]$ ll
celkem 4
-rw-r--r-- 1 tux tux 5 pro 30 11:08 ah*oj.txt
[tux@mainframe smazat]$ touch něco.txt
[tux@mainframe smazat]$ ll
celkem 4
-rw-r--r-- 1 tux tux 5 pro 30 11:08 ah*oj.txt
-rw-r--r-- 1 tux tux 0 pro 30 11:08 něco.txt
[tux@mainframe smazat]$ ll *
-rw-r--r-- 1 tux tux 5 pro 30 11:08 ah*oj.txt
-rw-r--r-- 1 tux tux 0 pro 30 11:08 něco.txt
[tux@mainframe smazat]$ ll \*
ls: *: není souborem ani adresářem
[tux@mainframe smazat]$ ll *\**
-rw-r--r-- 1 tux tux 5 pro 30 11:08 ah*oj.txt
[tux@mainframe smazat]$
MP3 pojmenovávám zásadně takhle: [číslo skladby včetně nuly] - [název skladby].mp3 (mezery jsou samozřejmě mezery, hranaté závorky tam nepíšu) a dávám je do složek ~/hudba/Jméno Příjmení/Ablum/ Opravdu nesnáším ty patvary, co někteří do názvů písniček dávají (psal to už někdo výše), vždyť to jde tak jednoduše - název nemusí mít 200 znakůAno, dělám přesně totéž
Stejně tak identifikátory v Javě píšu cestinou a s VeliKostí podle konvencí. Ano používám tak česká slova, takže třeba getNazev(), protože je to výhodné.Tohle je mi hrubě proti srsti. Kdysi dávno jsem sice také zkoušel něco takového (dokonce v PHP mi to občas ujede i teď), ale byl v tom guláš, a navíc jsem musel řešit skloňování a podobné věci (je lepší
dejHodnotu()
, getHodnotu()
nebo getHodnota()
?). Proto v Javě, C, C++ a dalších jazycích píšu striktně všechno anglicky. V PHP občas ne, ale kde se bez češtiny neobejdu, to je CSS - prostě mi tam líp pasuje (hlavně když pozicuji x česky pojmenovaných grafických objektů), i když pro něco také používám angličtinu.
kolikratDnesPacientJedl ()
?