Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Kolik globálních klávesových zkratek používáte na desktopu?
0 (zuřivě klikám) |
|
10% (91) |
≤ 10 (ta paměť...) |
|
61% (538) |
> 10 (na co myš?) |
|
29% (260) |
Celkem 889 hlasů
Vytvořeno: 12.12.2005 08:40
Tiskni
Sdílej:
2) bohuzel stale zvyk z win kde na to staci shitft+altbacha, timhle se tady moc nechlub, sic te nekteri oznaci za kacire a windowsaka
bohuzel stale zvyk z win kde na to staci shitft+altono to jde i v linuxu, stačí upravit v xorg.conf (xfree...) sekci keyboard, jen KDE to přebíjí
Option "XkbOptions" "grp:Alt_shift_toggle,grp_led:scroll"
Ctrl Mod1 R -- menu Ctrl Mod1 E R -- superuživatelský xterm Mod1 E -- uživatelský xterm Ctrl D D -- odstranění dekorací oken Ctrl Mod1 W M -- maximalizace (a další dvě pro vertikální/horizontální) Ctrl Mod1 End -- konec PekWM Ctrl Mod1 Enter -- změna rozměrů/posun oknaA spousta dalších
Hlasoval jsem pro >10.
Ctrl + F1-F8 - změna pracovní plochy,
Alt + Tab - přepínání oken,
LShift + RShift - přepínání klávesnice,
Ctrl + Alt + G - gFtp,
Ctrl + PrtSc - vytvoření screenshotu a uploadovani na webserver.
Snad ještě další, které mě momentálně nenapadají.
Co se týká neglobálních (ikdyž u mě používaných téměř na všech plochách), tak:
Ctrl + L - vyčištění okna terminálu,
Ctrl + Z, Ctrl + C - ovládání běžícího procesu.
Poslední dobou začínám zjišťovat, že myš potřebuji čím dál tím méně. Obzvláště potom, co jsem si zvykl na VIM, kde je myš spíše na obtíž.
Označování textu pro kopírování z terminálu?Huh, to jsem nepochopil.
A také mimo Opery a [e]linksu neznám žádný klávesový browser.Znám další. Nový Konqueror 3.5.
ALT+F1-F8 - plochy ALT-TAB - prepinani oken ALT-SCHIFT - zmena klavesnice ALT-Z - menu CTRL-S restart fluxboxu CTRL+ALT+R - reload nastaveni fluxboxu CTRL+ALT+E - ukonceni fluxboxu CTRL+Q - ukonci aplikaci CTRL+ALT+Q - zabije aplikaci(vetsinou spis jen oknoMno, to je asi tak vse, na co si ted vzpominam, ale urcite toho bude jeste vice ;)) CTRL+ALT+C - tuxcommander CTRL+ALT+F - firefox CTRL+ALT+T - thunderbird CTRL+ALT+L - licq CTRL+ALT+K - konsole CTRL+M - roztahnuti/puvodni_velikost okna CTRL+ALT+A - polopruhledny aterm CTRL+SCHIFT+A - pruhledny aterm CTRL+ALT+Backsplace - hadejte
CTRL+ALT+FX - hadejte
CTRL+ALT+ +/- - hadejte
ALT+F10 - osekana konsole ALT+F11 - kalkulacka ALT+F12 - konqueror
CTRL(CTRL pouze v x-kach) + ATL + F1 - F8
CTRL + D
ALT + F1 - F2 (pouze X-kach)
a... nevim
Já znam pár zkratek ale používam je jen málokdy... Bez myši bych se obešel (Ty, co snad ještě nebyly řečeny) Ctrl+T, Ctrl+N, ovládání schránky, na přepínání ploch radši kolečko myši (jinak Ctrl+TAB nebo Ctrl+shift+TAB), když zrovna nemam obě ruce na klábosnici, k tomu shift a šipky u konzole. U icq klienta Ctrl+enter.
Myš používam jen když musim a štve mne, když ji použít musim a jinak to nejde.
a zaroven bych si mel dat facku