Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Různé drobnosti a užitečnosti na které narazím nebo sám vytvořím. Primárně se zaměřuji na věci, které mohou být zajímavé a užitečné pro ostatní uživatele GNU/Linuxu či typografického systému TeX, občas se tu ale určitě vyskytne i něco z úplně jiného soudku, např. z oblasti bezpečnosti apod.
Proč se proboha někteří lidé podepisují do každého svého příspěvku v diskusním fóru, když někde v okolí toho textu je stejně přímo systémem vloženo jejich jméno?
Zde na ÁBíČku to dělá např. uživatel Max Devaine se svým neustálým „Zdar Max“ pod každým příspěvkem. Všimnul jsem si toho ale i na jiných serverech a u jiných uživatelů.
Když čtu vlákno a v šesti příspěvcích po třech řádcích čtu třikrát „Zdar Max“, tak mě to celkem vadí. V běžném hovoru by něco takového za každou druhou větou neřekl snad nikdo, tak proč to psát do diskusního fóra, které je mluvenému hovoru dost podobné?
Na druhou stranu je zajímavé, že patičky (i když delší – nakonec sám jednu takovou používám a spoustě lidí by se to nemuselo líbit) na mě podobný účinek nemají. Asi je automaticky filtruju od textu příspěvku.
Jsem jediný mrzout, kterého to rozčiluje?
Tiskni
Sdílej:
Tak nevim, jestli jsem výjimka, Max mi nevadí , docela mne potěší, když ten jeho pozdrav čtu, už sem pro mne patří, ke zdejšímu koloritu, další osobnost.
Stejně tak znám jednoho člověka z Brna, který místo "čau" říká "čau čau" a taky mi to přijde pěkné, osobité a potěšující, vybočující z všednosti.
Samozřejmě s tím souvisí to, že oba dotyční se prezentují inteligentně a tak je jejich projev jen pěkně podbarven.
Právě pozdrav "Zdar Max" mi nejenže nevadí, ale připadá mi jako pozitivní myšlení. Nevím proč.Nemůže v tom být třeba podvědomá podobnost se "Zdarma XXX"?
Tohle mě pobavilo, myšlenka dne
Pořád lepší než třiceticentimetrový tenis.
Někomu začla, někomu končí dovolená asi
Zdravim
...
Zdenek
Máš pravdu, budeme to psát do textu.
Zdar,
Vencour