V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Posledních pár dnů bylo na abclinuxu.cz pro adminy diskuzních fór a pro pravidelné účastníky diskuzí ve znamení znechucení nad uživatelem s nickem "guru". Tento, dle všeho puberťák, si léčí komplexy podobně jako spousta jemu podobných tím, že do diskuzí vkládá příspěvky mající jediný účel: vyvolat hádku, flamewar, osočování.
Po dohodě jsme usoudili, že nejlepší obranou proti tomuto druhu zvláště vlezlého primitivismu bude mazání jeho příspěvků. K takovému rozhodnutí jsme nedošli lehko. Ze začátku jsme se přikláněli spíše k naději, že provokatérovy výlevy zůstanou po nějaké době bez odezvy a přestane ho to bavit. To se bohužel nesplnilo, protože se vždy našel někdo, kdo cítil potřebu primitivovi sdělit, že je to primitiv.
Proto jsme sáhli k promazávání již značně zaneřáděných diskuzí. Kromě původních příspěvků, které vyvolaly hádky, to však odneslo i množství příspěvků dalších lidí. Jedni provokatérovi nadávali, druzí ho usměrňovali do správných mezí, třetí všem říkali, ať se na něho vykašlou. Každopádně však šlo o příspěvky v podstatě neškodné - jen byly většinou hrubě offtopic, protože se hádka rozpoutala v libovolné diskuzi.
Jakékoliv mazání příspěvků z diskuzí je vždy těžké. Nejraději bychom to vůbec nedělali. Pak by však hrozilo, že se z více či méně odborných diskuzí stanou páchnoucí kanály plné nesmyslů. Najít řešení problémů by bylo čím dál těžší, kvalita a úroveň celého diskuzního fóra by klesala.
Co tedy s tím? Už delší dobu uvažujeme o zřízení speciálního fóra, které by bylo žumpou abclinuxu. Přesouvali bychom tam všechny nesmyslné flamy. Zatím jsme se však nerozhoupali. Má to cenu? Není lepší to prostě mazat? Jak se na to díváte vy? Je takové mazání přijatelné nebo ne?
Tiskni
Sdílej:
/dev/black_hole
. A nějaký antispamový filtr.
#include <iostream> #include <sstream> #include <string> #include <cctype> #include <clocale> using namespace std; int main(void) { setlocale(LC_ALL, ""); string line, s; istringstream is; int i, j, k, a, b; while (getline(cin, line)) { is.clear(); is.str(line); while (is >> s) { for (a = 0; !isalpha(s[a]) && a < s.length(); a++); for (b = s.length() - 1; !isalpha(s[b]) && b >= 0; b--); for (j = a; j < (i = b - a + 1) / 2 - 1; j++) { k = s[j + 1]; s[j + 1] = s[i - j - 2]; s[i - j - 2] = k; } cout << s << " "; } cout << endl; } return 0; }Co program dělá, je celkem zřejmé na této větě:
Co pargorm dlěá, je ceklem zmjeřé na ttéo vtěě:
Jsem pro žumpu, pro přesunutí příspěvků do této kategorie, kde by byly po nějaké době - 1 dni - 1 týdnu? smazány. Radši bych je nemazal hned, aby bylo vidět, CO se to maže, pro průkaznost a odstrašující příklady.
Vulgárnost je způsobena anonymitou. Většina "žumpáků" by si tohle nikdy nedovolila, kdyby měli pocit, že je někdo skutečně uvidí. Navrhuji kromě smazání s oddůvodněním moderátora (admina) zobrazit IP adresu žumpáka.
Není to stoprocentní, u dialupistů je IP k ničemu, ale pocitu sebraní anonymity by to mohlo pomoct.
A proto bych nechal obsah žumpy aspoň 1 den viditelný, než se vyprázdní, ať je to (mazání) průkazné.
A možná by nebylo marné adminům pomoci nějakým tlačítkem. Něco jako označení nevhodného komentáře, když se sejde více hlasů ta ať se na to admin podívá... No ale asi by to také mělo nějaké nevýhody.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;