Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Posledních pár dnů bylo na abclinuxu.cz pro adminy diskuzních fór a pro pravidelné účastníky diskuzí ve znamení znechucení nad uživatelem s nickem "guru". Tento, dle všeho puberťák, si léčí komplexy podobně jako spousta jemu podobných tím, že do diskuzí vkládá příspěvky mající jediný účel: vyvolat hádku, flamewar, osočování.
Po dohodě jsme usoudili, že nejlepší obranou proti tomuto druhu zvláště vlezlého primitivismu bude mazání jeho příspěvků. K takovému rozhodnutí jsme nedošli lehko. Ze začátku jsme se přikláněli spíše k naději, že provokatérovy výlevy zůstanou po nějaké době bez odezvy a přestane ho to bavit. To se bohužel nesplnilo, protože se vždy našel někdo, kdo cítil potřebu primitivovi sdělit, že je to primitiv.
Proto jsme sáhli k promazávání již značně zaneřáděných diskuzí. Kromě původních příspěvků, které vyvolaly hádky, to však odneslo i množství příspěvků dalších lidí. Jedni provokatérovi nadávali, druzí ho usměrňovali do správných mezí, třetí všem říkali, ať se na něho vykašlou. Každopádně však šlo o příspěvky v podstatě neškodné - jen byly většinou hrubě offtopic, protože se hádka rozpoutala v libovolné diskuzi.
Jakékoliv mazání příspěvků z diskuzí je vždy těžké. Nejraději bychom to vůbec nedělali. Pak by však hrozilo, že se z více či méně odborných diskuzí stanou páchnoucí kanály plné nesmyslů. Najít řešení problémů by bylo čím dál těžší, kvalita a úroveň celého diskuzního fóra by klesala.
Co tedy s tím? Už delší dobu uvažujeme o zřízení speciálního fóra, které by bylo žumpou abclinuxu. Přesouvali bychom tam všechny nesmyslné flamy. Zatím jsme se však nerozhoupali. Má to cenu? Není lepší to prostě mazat? Jak se na to díváte vy? Je takové mazání přijatelné nebo ne?
Tiskni
Sdílej:
/dev/black_hole
. A nějaký antispamový filtr.
#include <iostream> #include <sstream> #include <string> #include <cctype> #include <clocale> using namespace std; int main(void) { setlocale(LC_ALL, ""); string line, s; istringstream is; int i, j, k, a, b; while (getline(cin, line)) { is.clear(); is.str(line); while (is >> s) { for (a = 0; !isalpha(s[a]) && a < s.length(); a++); for (b = s.length() - 1; !isalpha(s[b]) && b >= 0; b--); for (j = a; j < (i = b - a + 1) / 2 - 1; j++) { k = s[j + 1]; s[j + 1] = s[i - j - 2]; s[i - j - 2] = k; } cout << s << " "; } cout << endl; } return 0; }Co program dělá, je celkem zřejmé na této větě:
Co pargorm dlěá, je ceklem zmjeřé na ttéo vtěě:
Jsem pro žumpu, pro přesunutí příspěvků do této kategorie, kde by byly po nějaké době - 1 dni - 1 týdnu? smazány. Radši bych je nemazal hned, aby bylo vidět, CO se to maže, pro průkaznost a odstrašující příklady.
Vulgárnost je způsobena anonymitou. Většina "žumpáků" by si tohle nikdy nedovolila, kdyby měli pocit, že je někdo skutečně uvidí. Navrhuji kromě smazání s oddůvodněním moderátora (admina) zobrazit IP adresu žumpáka.
Není to stoprocentní, u dialupistů je IP k ničemu, ale pocitu sebraní anonymity by to mohlo pomoct.
A proto bych nechal obsah žumpy aspoň 1 den viditelný, než se vyprázdní, ať je to (mazání) průkazné.
A možná by nebylo marné adminům pomoci nějakým tlačítkem. Něco jako označení nevhodného komentáře, když se sejde více hlasů ta ať se na to admin podívá... No ale asi by to také mělo nějaké nevýhody.
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;